Charakteristika a vlastnosti Tekhtonikolové tesniace materiály

  V stavebníctve a opravy je dnes ťažké robiť bez tmelu. Posilňujú konštrukčné vzory, tesniace švy, a preto nájsť veľmi široké použitie.

  Na trhu existuje mnoho podobných výrobkov, ale nebudete sa mýliť, ak sú materiály „Technonikol“.

  Zvláštnosť

  Tekhnonikolové tesniace materiály majú množstvo funkcií a výhod.

  • Tehnonolikol – jeden z najlepších výrobcov špecializujúcich sa na hydroizolačné materiály. Faktom je, že spoločnosť vyvíja produkty spolu s praktizujúcimi. Ako výsledok – produkty nielenže nepredstavujú žiadne analógy z Európy, ale dokonca prekročia niektoré ukazovatele.
  • Tesniace materiály technonikolových spoločností majú jedinečný prostriedok, ktorý tvorí hydroizolačný povlak s vysokou pružnosťou a odolnosťou voči vplyvom na životné prostredie.
  • Zaručujú vynikajúcu priľnavosť so všetkými druhmi materiálov a povrchov povrchov, majú dostatočne vysoké uchopenie.

  • Po vysušení, odolné voči ultrafialovému žiareniu, nevytvárajú trhliny.
  • Hydroizolačná vrstva nielen spoľahlivo chráni pred vlhkosťou a nezničuje pod jej účinkom, – niektoré druhy sa dokonca stávajú silnejšími.
  • Produkt je tiež stabilný biologicky: ak má životné prostredie zvýšenú vlhkosť, tesniaca hmota nebude vystavená organickej deštrukcii, plesnila sa na ňom nespustí.

  • Výsledný elastický povlak je veľmi trvanlivý, bude trvať 18-20 rokov, čo výrazne zvyšuje fungovanie rôznych návrhov a konštrukcií bez opravy.
  • Tesniace materiály nedávajú koróziu v kovových konštrukciách a upevňovacích materiáloch, neutrálnych k rozpúšťadlám, odolný voči vplyvu oleja a benzínu.
  • Mnohé druhy nedávajú zmrštenie, odolné voči kvapkám teploty.

  • Druhy určené na inštaláciu stavebných blokov v obytných priestoroch, netoxických, nerozlišujú škodlivé látky do okolitého priestoru, a preto nepoškodzujú zdravie, požiar a explózii, rýchlo suché.
  • Existuje pomerne široká farebná variabilita tmelov, niektoré druhy môžu byť natreté po zbere.
  • Tekhnonikolové tmely sú ekonomicky vynaložené, majú prijateľnú cenu.

  Pri výbere materiálu je potrebné venovať pozornosť svojmu účelu, to znamená, či je to zastrešenie, hydroizolačné, univerzálne, prispôsobené vonkajšiemu alebo internému použitiu. Treba tiež poznamenať, že pri práci s tmelom, bude to užitočné chrániť kožu rúk.

  Pri práci s nimi by sa mala pozorovať technológia, miera spotreby materiálu. Výber materiálu, musíte sa oboznámiť s možnými nevýhodami, napríklad intoleranciou nízkych teplôt alebo zahrievania nad 120 stupňov. Preto pred obsluhovaním je lepšie požiadať o radu pre profesionálov.

  Typy a špecifikácie

  Tekhnonikol vyrába mnoho typov tmelov, z ktorých každá má vlastné charakteristiky a špecifikácie.

  Polyuretán

  Polyuretánový tmel je široko používaný, pretože je vhodný na upevňovacie a lepené kovy, drevo, plastové výrobky, betón, tehlové, keramiky, prvky lakovaného cínu. Je vhodné na použitie, spoľahlivo sa pripája, nebojí sa vibrácií a korózie, a keď je vystavená vlhkosti, jeho sila sa zvyšuje.

  Používa sa pri teplote +5 až +30 stupňov C, po tuhnutiu, odolné voči teplotám od -30 do +80 stupňov s. Produkt aplikujte na čistenie suchého povrchu. Tvorba filmu sa vyskytuje po 2 hodinách, stuhnuteľom – rýchlosťou 3 mm denne.

  • Tekhtonikol Tesniaci materiál PU №70 Používa sa, keď potrebujete utesniť rôzne návrhy, naplňte švy v priemyselnom a stavebnom inžinierstve, vytvárajte vodotesné zlúčeniny. Produkt je jednostupňová visco-elastická hmota, ktorá je polymerizovaná pod vplyvom vlhkosti a vzduchu. Tesniace materiály je sivé, môže byť natreté. Balenie z fólie 600 ml.

  • Iný polyuretán Tesnenie – 2k – používa sa hlavne v stavebníctve. Túpeľne spojky, švy, trhliny, trhliny v budovách akéhokoľvek miesta určenia. Produkt má sivú alebo bielu farbu, po otvorení môže byť pokrytá fasádnymi farbami. Toto je dvojzložkový materiál, obe zložky sú v obale (plastový vedro, hmotnosť 12 kg) a okamžite sa zmiešajú pred použitím. Pri prevádzke je možné ho aplikovať pri teplote od -10 do +35 stupňov C, odoláva sa od -60 do +70 stupňov s. Jeho prietok závisí od šírky a hĺbky švu.

  Bitúmenový polymér

  Medzi vývojom „Tehtonikol“ – bitúmen-polymér Tesnenie №42. Na svojom základe – olejový bitúmen s pridaním umelého kaučuku a minerálnych látok. Používa sa na utesnenie švov na automobilových cestách z asfaltu a betónu, na povlakoch na letiskách. Má trochu kalený čas, vysoká elasticita. Nedá sa zmrštenie. Vyrábajú sa tri pečiatky: BP G25, BP G35, BP G50 na použitie v rôznych klimatických zónach. Г25 sa používa, keď teplota nespadá pod -25Gradusov, G35 – pre teploty od -25 do -35 stupňov s. G50 je potrebná, keď teplota klesne pod – 35 stupňovými značkami.

  Tmel

  Tesnenie Mastické číslo 71 Najčastejšie sa používa ako strešný materiál. Je potrebné izolovať hornú ohybu okrajovej koľajnice, opravte strechu, nastavte rôzne prvky strechy.

  Má dobrú priľnavosť s betónom a kovmi, vysokou tepelnou odolnosťou a vodou.

  Silikónový

  Pri vykonávaní mnohých stavebných prác bude silikónový tmel predstaviť záujem. Vyznačuje sa ako univerzálny výrobok, ktorý vzťahujú vzťahy a má široký rozsah pôsobnosti. Interakcia s vodou vlhkosť, stane sa odolnou elastickou gumenom a prejavuje sa ako elastické tesnenie v rôznych dizajnoch.

  Môžu byť použité s kovmi, betónu, tehlou, drevom, porcelánom, sklom, keramikou. Má bielu, zamrzne rýchlosťou 2 mm denne.

  Pôsobnosť

  Vďaka rôznorodosti druhov majú tekhnonikolové tesniace materiály obrovský rozsah pôsobnosti. Vychutnávajú sa majstrov pri opravách priestorov, ktoré sa používajú ako hydroizolačné a vyplniť dutiny okolo potrubí v kúpeľniach, aby naplnili trhliny a zarovnanie švov a spojov panelov v izbách, pri inštalácii blokov dverí a PVC okien.

  Tesniace materiály používajú mnoho priemyselných odvetví: lodiarsky, automobilový, elektrický a elektronický. Je ťažké preceňovať význam tmelov v stavebníctve.

  Tehnonikol sa nezastaví na dosiahnuté a vytvára nové produkty.

  Jedna z inovácií v hydroizolačných technológiách – polymérové ​​membrány. Sú to absolútne nový prístup v usporiadaní zastrešenia. Majú dlhú životnosť – až 60 rokov, majú mnoho výhod:

  • požiarna odolnosť;
  • Odolnosť voči ultrafialovým lúčom a teplotným výkyvom;
  • estetický vzhľad;
  • vodeodolný;
  • Nepodliehajú mechanickému poškodeniu a hodnotám;
  • Vhodné na použitie na strechách s akomkoľvek sklone a akejkoľvek veľkosti.

  Po zobrazení nasledujúceho videa sa môžete dozvedieť o vlastnostiach butyl Acheretic tmel „Tehtonikol“ č.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: