Charakteristika a výber plechoviek bukového nábytku

Donedávna sa predpokladala, že najlepší nábytok musí byť určite vyrobený z radu dreva a modely z moderných materiálov nemajú požadované vlastnosti a dokonca nebezpečné pre zdravie. Vysoká kvalita materiálov novej generácie vyrábanej pokročilými technológiami na drevoobrábanie tovární však vyvracia toto stanovisko. Príkladom tohto je nábytok štít – tento produkt, okrem externej krásy, sa oceňuje pre svoje technické a prevádzkové charakteristiky, najmä ak sa vytvára pomocou prírodného buku.

Zvláštnosť

Je absolútne prirodzené vybrať si pre váš domov a rodinu bezpečné, šetrné k životnému prostrediu. Ale najlepšie prírodné produkty musia mať aj vysoko výkonné charakteristiky. Patrí medzi ne nábytkové štíty z buk, ktoré vo svojej vonkajšej kráse a textúre nie sú horšie ako prvky z masívnych drevených cievok, tzv. Drevené pole.

Nábytok Shield od bukového – materiál, odlišné v rarite krásny prírodný ornament, a určuje jeho vysoký dopyt po výrobe dverí, schodov, nábytku a rôznych častí pre vnútornú a vonkajšiu dekoráciu. Všadeprítomná výroba bukových štítov sa začala asi pred 100 rokmi, však technologický proces výroby výrobku nepodliehala skutočne žiadne zmeny. Stále pozostáva z niekoľkých dôležitých etáp, vrátane dôkladnej úpravy, čistenia, vymazania defektov a spájacích pruhov a lamiel, starostlivo vybraných vo farbe a kreslení.

A koľajnice a lamely, aby získali požadovanú veľkosť, sú zlepené pozdĺž dĺžky a šírky – to eliminuje hrozbu deformácie. V dôsledku toho sa ukáže odolný voči opotrebeniu, odolný produkt s homogénnou drevnou štruktúrou a krásnym hladkým povrchom. Napriek tomu, že po vysušení nie je buk príliš odolný voči veľkým teplotným rozdielom, ostatné preferenčné charakteristiky so záujmom kompenzujú túto chybu.

 • Bukové štíty rozlišujú Vysoká pevnosť, ktorá určuje dlhodobú prevádzku bez straty kvality.
 • Misky Užitočné pre zdravie, Vzhľadom k tomu, jedinečné dezinfekčné éterické oleje a opaľovacie látky, ktoré čistia vzduch z patogénov mikroorganizmov. To vám umožní používať produkty na výrobu nábytku v spálni a detskej izbe.
 • Drevené prvky sú k dispozícii vo veľkom sortimente V rôznych veľkostiach.
 • Pretože fragmentovaná štruktúra materiálu poskytuje plasticitu a eliminuje vnútorné napätie, Štíty sú zriedka vystavené deformovaniu efektu.
 • Nízka hmotnosť a mierna tuhosť Umožnite ľahko vykonávať prepravu materiálu a jeho dodatočného spracovania.
 • Lepiaci základ, Používa sa na spájanie lamiel, bezpečné v zložení.

Veľké plus bukových výrobkov je, že môžu byť zdobené rôznymi prvkami a nátermi, vrátane laku, ktoré prispieva k zdôrazneniu prirodzených odtieňov stromu.

Prehľad druhov a veľkostí

Objednávacie štíty v ich štruktúre sú podobné lepeným barom – vysoká pevnosť a kvalita v dôsledku lepenia sušených drevných listov za väčšieho tlaku.

Prečítajte si viac  Všetko o uchovávaniach pre spanie

Výrobky sú rozdelené do dvoch hlavných typov:

 • Prstové štíty sú pripojené lisovanie a lepenie Krátke dosky v dĺžke nie viac ako 60 cm (lepené stlačením dĺžky a šírky);
 • Štít celý stĺpec – Toto je materiál pozostávajúci z dosiek, ktorých dĺžka sa rovná dĺžke samotného štítu (lamely sú fascinované šírkou).

Všetky štíty nábytku z buk sú rozdelené do kategórií, zabezpečuje výrobky tried A, B, C a T. D. Extra odrod je prvky najvyššej kvality s homogénnou štruktúrou, textúrou, nedostatkom viditeľných defektov. V skutočnosti sa takáto jednotka vzťahuje na všetky produkty drevospracujúceho priemyslu, vrátane dosiek z poľa.

Dĺžka lepených výrobkov sa môže pohybovať od 900 do 3000 mm a viac, šírka – od 300 do 900 mm. Hrúbka štítov je zvyčajne umiestnená v období 18 až 40 mm. Vyberte požadované rozmery na základe ich cieľov. Napríklad to bude mať prvky so šírkou 800-900 mm na výrobu skrine, vzhľadom na veľkosť jeho fasády a hĺbky, pre telo – s hrúbkou asi 20 mm, ale na ukladanie ťažkých predmetov – 30 mm. Ak potrebujete urobiť poličku, je vybraná malá hrúbka 16 mm so šírkou 250 až 300 mm. Veľkosti 700×1500 štítov s hrúbkou 10 mm môžu byť použité pre interiérové ​​dekorácie stien miestnosti.

Môžete využiť výhody Boob Shields na výrobu všetkých interiérových položiek, ale vždy by ste mali zvážiť zaťaženie na budúci nábytok a vybrať si zodpovedajúce rozmery, najmä venovanie pozornosti na hrúbku.

Používanie použitia

Štítky nábytku z buk majú ušľachtilý vzhľad, univerzálne pre technické kvality a prijateľné v nákladoch, ktoré sa používajú na rôzne účely. Z nich:

 • Interiérové ​​dvere, oblúky a oddiely;
 • Panely pre steny a strop;
 • Samostatné prvky schodov akýchkoľvek návrhov (kroky, dopredu, stúpačky);
 • okenné parapety;
 • vyrezávané dekorácie;
 • regály, police pre knihy a televízory;
 • Fasády skriniek vrátane kuchýň;
 • nohy, sedadlá, chrbtky stoličiek, stoličky, pohovky, postele hlavičiek, detaily iného čalúneného nábytku;
 • Kuchynské plochy, jedálenské stoly.
Prečítajte si viac  Krúžovanie steny po TUTTY: Technológia na vykonávanie opravných prác

Zvlášť pohodlné štíty ako nábytok obrobok, pretože sprievodca má vždy schopnosť vybrať si prvky požadovanej veľkosti. Ak je nábytok štít z buk spracovaný správne, s dodržiavaním technológie, potom sa veci vytvorili z neho na dlhú dobu nemusia byť obnovené a vyzerajú ako nové.

Výber pravidiel

Môžete sa vyhnúť sklamaniu po nákupe nábytku varených štítov, ale pre to musíte vybrať iba vysoko kvalitné výrobky vydané v súlade s existujúcimi normami a predpismi v podniku s dobrou povesťou. Už zaručuje dodržiavanie všetkých jemností výrobného procesu, prítomnosť moderných zariadení a vynikajúcich surovín pre budúce štíty. Vysokokvalitný materiál, t.j. bukové drevo, je nevyhnutným predpokladom pre výrobu dosiek, ale presná nasledujúca technológia nie je menej dôležitá: ich spracovanie, skladovanie a sušenie.

Existujú určité kritériá, pre ktoré potrebujete vybrať si štíty nábytku.

 • Vždy dávajte pozor na úroveň vlhkosti dreva. Buk by sa mal riadne vysušiť, potom bude drevený prvok spoľahlivý a trvanlivý.
 • Najlepší materiál sa získava z lamiel a koľajníc získaných, keď radikálne rezanie dreva, A štíty, ktorých kompozitné časti sú vytvorené ako výsledok tangenciálneho rezania, s najväčšou pravdepodobnosťou ukazujú parametre s nízkou pevnosťou.
 • Kupujúci by mal byť tiež odpudzovaný a od svojich vlastných cieľov, na ktoré získava tieto produkty. Ak sú štíty potrebné na vytvorenie nábytkových predmetov, musia byť najvyššou kvalitou a nemajú chyby. Nespokojné vady sú povolené, keď je materiál určený na dvere alebo schody, – v tejto situácii, menšie dutiny a suka nehrajú.

Okrem toho nezabudnite študovať certifikáty a inú dokumentáciu pre tovar pred zakúpením.

Tipy pre starostlivosť

Správna starostlivosť – kľúč k zachovaniu konštrukcie nábytkových štítov vo výbornom stave. Takýto materiál ako buk vyžaduje osobitnú pozornosť.

 • Nie je možné pripojiť zariadenia z týchto prvkov vedľa akýchkoľvek vykurovacích zariadení a komponenty vykurovacích systémov.
 • Rovné slnečné lúče sa oddeľujú pre bukový štít, Z tohto dôvodu je inštalácia lepšie plánovať mimo oblastí s trvalým dňom osvetlenia.
 • Na odstránenie prachu Je nežiaduce aplikovať akékoľvek agresívne fondy s chemickým zložením. Nábytok môžete utrieť mäkkým textilným tkanivom, navlhčené vodou s rozpusteným mydlom.
 • Ak je povrch kontaminovaný, potom Môžete použiť špeciálne výrobky starostlivosti určené na drevené predmety, a nemali by obsahovať abrazívne častice, ktoré zanechávajú škrabance a iné škody.
Prečítajte si viac  Stretch Stropy s 3D efektom v interiéri

Stojí to za to pamätať Klimatické podmienky miestnosti tiež negatívne ovplyvňujú štruktúru a vzhľad materiálu, takže je dôležité regulovať vlhkosť v miestnosti a zabrániť veľkej teplote poklesu. Nábytkové štíty z buk sa používajú nielen na vytvorenie nábytkových konštrukcií, ale aj na výrobu dverí a dekoratívnych interiérových položiek. Môžete pracovať s materiálom, dokonca aj bez špeciálnych zručností, najmä preto, že je na predaj za prijateľnú cenu.

Tieto produkty sú zaslúžené s širokým dopytom z dôvodu, že sú výrobky šetrné k životnému prostrediu, je ľahké pridať k ďalšiemu spracovaniu a atraktívnemu vzhľadu.

Ako urobiť nábytok štít s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: