Choroba PVC-Panel: Typy a výroba

Plastová podšívka sa používa pre vnútorné aj externé dokončovacie práce. Nedávno, materiál začal opustiť módu kvôli vzniku nových cieľov. Avšak, široký rozsah, dostupnosť a malé náklady.

Charakteristickým znakom obloženia je jednoduchosť a ľahkosť inštalácie, s ktorou sa jedna osoba môže ľahko vyrovnať, aj keď to robí prvýkrát. Na vytvorenie doom je potrebný perforátor, úroveň skrutkovača, penovej pištole, bulharskej, pištoľ na silikónové alebo tekuté nechty, stavebné zošívačky, molárny nôž, roh, ruleta a ceruzka.

Typy panelov

Vo vzhľade panelov sú rozdelené do troch typov.

  • Bezproblémový – výrobky, ktoré majú štandardné rozmery, ktoré majú šírku 250-350 mm a dĺžkou 3000-2700 mm. Tvoria krásny povrch podstielky. Hrúbka produktu sa pohybuje od 8 mm do 10 mm. Panelové varianty sa líšia v spôsobe použitia farieb na pracovný povrch a podľa toho za cenu. Všetky z nich sú ľahko čistiť SOAP riešením. Laminované panely sú odolné voči mechanickému expozícii, nepatria na slnku.

  • Privátený – produkty, ktorých hrany majú tvarovaný formulár, ktorý dáva zostavený povrchový pohľad na podšívku. Šírka takýchto modelov je najčastejšie 100 mm, menej často – 153 mm. Majú monofónnu farbu, zvyčajne bielu (matné alebo lesklé) alebo béžové. Panely majú mriežkovú štruktúru so vzduchovými dutinami, ktoré môžu byť tiež odlišné hustotou a hrúbkou.
  • Strop – Jednoduchšia možnosť. Takéto panely majú hrúbku 5 mm. Sú ľahko trápne ručne a sú najlacnejšie. Držte a obsluhujte ich veľmi opatrne. Takýto materiál sa odporúča vydávať iba miesta chránené pred fyzickým a mechanickým nárazom.

Montáž

Montážne metódy pre PVC Panely Iba dva:

  • priamo na základovú rovinu;
  • S pomocou DOOM.

Ak chcete nainštalovať panely bez použitia cháličiek, potrebujete hladkú bázickú rovinu s najmenšími kvapkami. Vhodné sklo, murivo, betón, OSB dosky, preglejka, sadrokartón, blokovací povrch. Silikónové, tekuté nechty, montážna pena Použitie pre upevňovacie prvky.

Ak nie je možné získať taký zips, môžete sa držať panely na horúcom bitúmen alebo olejovej farbe, zmiešané s pieskom alebo cementom. Aplikujú sa na základný bod alebo cikcag, postupne zbierajú dosky a stlačení ich. Ak je potreba, použite vzpery. Upevnenie na drevenom alebo drevenom povrchu, ktorý obsahuje klasický spôsob – s nechty so širokými klobúkami, skrutkami alebo stavebným zošívačkou.

Inštalácia panelov na nerovnomerné povrchy – viac času-náročného procesu. Na to potrebujete doom.

Môže sa to urobiť z:

  • Plastové vodiace lišty;
  • Drevené tyče alebo koľajnice;
  • Kovové profily.

Homogenita materiálu použitého počas výstavby dáva mnoho výhod. Preto je najlepšie použiť špeciálne plastové vodiace lišty. Sú odolné, majú nízku hmotnosť a nevyžadujú ďalšie spracovanie, pretože sa neblokujú. Majú tiež špeciálne upevnenie pre panely (klipy), čo zjednodušuje inštaláciu.

Upevňovacie prvky sú vyrobené priamo do základnej roviny, počnúc samotným konvexným bodom. Takýto rám potrebuje presnejšie montáž. Sprievodcovia musia byť navzájom prísne namontované. Iba v tomto prípade splnia úlohu spojovacích materiálov. Prvý plastový panel je inštalovaný stručne pod uhlom 90 stupňov vzhľadom na koreň. Inštalácia je mierne komplikovaná tým, že prvky sú ľahko ohnuté, takže nie je ľahké dosiahnuť ideálnu rovinu.

Nie sú jednoduché hmoždinky 6/60 sa používajú na upevnenie do roviny, ale kotviace skrutky. Pracovať najlepšie, platí aj pre majstrov. Dovolenka vo vnútri vodidiel sa používajú na elektrické káblové vedenie. Zásuvky a prepínače robia nad hlavou, osvetlením a vonkajším. Iné typy inštalácie elektrických doplnkov vyžadujú dodatočné prípravné práce so základom.

Najčastejšie používané lacné a cenovo dostupné drevené doom. Materiál na jeho výrobu môže slúžiť ako raters alebo drevo. Sú predbežné spracované antiseptickým prípravkom proti hubám a plesni. V prípade potreby môžete vykonať ohňovzdornú impregnáciu.

Treba mať na pamäti, že lietadlo zozbierané z PVC panelov nedýcha a taká doome potrebuje vetranie. Na tento účel sú pruhy vyrobené z propulov, ak sú namontované v blízkosti základne. Reiki môže byť pripojený k malým priestorom. Dekoratívne plastové mriežky nebudú rušiť. Ak je tu kapucňa (napríklad v kúpeľni, WC, LOGGIO alebo v kuchyni), vstavaný fanúšik môže byť dobrý pomocník pri udržiavaní požadovanej klímy.

Rámec pre panely je namontovaný na hmoždinku a úrovniach, pokiaľ ide o úroveň s použitím obloženia na mieste jeho pripevnenia. Vzdialenosť medzi rámcami rámu je zvolená ľubovoľne, dostatočné kroky 30 cm. S nedostatkom alebo úspora materiálu môže byť vzdialenosť zvýšená na 50 cm. Pre kvalitatívny výsledok inštalačných panelov musia byť drevené komponenty hladké a hladké. Skrývajú sa však za povlak na tvár, takže na tieto účely sú na tieto účely veľmi nehospodárne. V tomto prípade je vhodná polovica obvodovej dosky (napríklad staré platové pásma alebo dokonca susth).

Rám zozbieraný okolo obvodu. Kurzové otvory a okenné otvory, technické otvory. V rohoch, kde sa nájdu dve lietadlá, musí sa pozorovať kolmácia.

Ďalšia časť koreňa a súčasne je povrchová úprava tváre je dodatočné plastové doplnky. Geometricky priestor je tri dimenzionálne. Preto môžu byť v jednom rohu splnené iba tri lietadlá. Pre monotónny prechod medzi lietadlami a skryť štrbiny sú rôzne plastové profily. Začiatočná doska sa otočí okolo obvodovej jednotlivej roviny, na rovnaký účel použil stropný pašír.

Pripojovací profil sa používa na rozlíšenie medzi dvoma rôznymi typmi alebo farebnými panelmi v jednej rovine alebo ich rozšírenie. Na splnenie dvoch lietadiel sú dosky navrhnuté vo forme vnútorného a vonkajšieho uhla. Na ukončenie roviny z panelov a skrýva sa technický priestor medzi ním a základňou steny, sa použije doska v tvare F.

Profily sú upevnené v rohoch a obvode rámu v klasickom spôsobe. Potom sa panel nakrájame o 3-4 mm menej namerané vzdialenosti. Musí sa urobiť, inak plastové armatúry budú „opuch“. Panel sa potom vloží do profilových drážok. Upevnite ho na iné vodiace lišty. Vzdialenosť na paneloch je zaznamenaná pomocou rohu a narezaná molekulou s kovom alebo križovatkou s rovnakým webe. Aj jednoduché a rýchle plasty znižuje brúsky, ale treba sa zvážiť, že v takomto procese sa vytvorí veľa stavebného prachu.

Výlisok

Môžete odmietnuť používať plastové príslušenstvo a pre tesniace švy na použitie tvarovania. Použitie lisovania z rôznych materiálov (drevo, pena) na PVC paneloch je iracionálne, pretože to bude vyžadovať ďalšie spracovanie (maľovanie, lakové povlaky). Najlepšie je držať kučeravé dosky, to znamená, že tvarovanie z rovnakého PVC materiálu.

Prvok písma môže byť pripojený k špeciálnemu lepidlu, ktorý vám bude ponúknutý pri nákupe lisovania v obchode, ako aj na tekutých nechtov alebo na typ super-lepidla „. Existujú rohy PVC rôznych veľkostí, ktoré sú len držať na paneli. Lososa s takýmto typom cieľa menej, a samotný proces trvá menej času, ale po tomto paneli, bez toho, aby ich poškodil, je to nemožné.

Kovový profil

Pre veľmi nerovné povrchy, vytvoriť viacúrovňovú rovinu alebo rovinu s iným uhlom sklonu, na použitie rôznych typov vstavaných svietidiel a kovový profil sa používa na vytvorenie výfukového kanála, hlavne na montáž sadrokartónu. Takýto rám váži viac a vyžaduje viac špeciálnych komponentov pre jeho inštaláciu. Rozlišuje sa však spoľahlivosťou, nevyžaduje osobitnú starostlivosť, je ideálna pre domácu aj vonkajšiu prácu.

Zber rámu tak ľahko ako konštruktér „LEGO“, Len pri montáži bude musieť vyrábať viac rôznych manipulácií (orezávanie, merania, napätie, ohyby). Ťažkosti tu však nevznikajú. Osoba, ktorá aspoň raz zozbieral taký rám, môže sa vyrovnať s touto úlohou veľmi rýchlo.

Toto uskutočnenie umožňuje použitie izolácie, ktorá súčasne pôsobí ako zvuková izolácia. Možná možnosť interroomového oddielu. Hliníkový sprievodca v tvare W (tiež zavolá strop) je amplifikovaný dreveným barom 40/50 mm. Takéto zvýšenie je potrebné na vytvorenie dverí. Ak si želáte, môžete posilniť celý rámec, ale je to nepovinné.

Takéto regály sú pripevnené k stropu a polo, s vystuženými alebo jednoduchými kovovými rohmi, vytiahnutými samorezami. Aflektes sú pripojené k rovnakým spôsobom a môžu byť tiež posilnené. Ich množstvo závisí od toho, ako bude PVC panel namontovaný – vertikálne alebo horizontálne.

Na stene alebo stropu sa doomle namontuje štandardným spôsobom. Perimeter je namontovaný vodičom v tvare P pri plánovanej vzdialenosti od základne. Ak je plocha prekrývajúceho sa povrchu malá (asi jeden meter na šírku), potom sa do neho vloží profil tvaru W a utiahne sa s vlastným skrutkou (deväť s bromom alebo bez).

Ak je šírka väčšia, suspenzie sú namontované do roviny S pomocou perforatora a hmoždinku nechtov 6/40, 6/60 alebo skrutkovač, v závislosti od materiálu roviny. Suspenzie (krokodíly) upevňujú príručkový profil v rovnakej rovine rovnakej deväť. Namiesto deviatich môžete použiť bežné krátke skrutky s tlačovým podložkou alebo bez neho. Možnosť s tlačovým podložkou bude drahšia, ale je najlepšie osvetlená v rovine a nezasahuje do inštalácie panelov.

Ako vypočítať množstvo materiálu

Najprv určený, v ktorom smere bude panel namontovaný. Pre stropné bezšvíkové panely sú lepšie vloženie kolmé na prenikanie zdroja svetla. Kvalita materiálu je odlišná, nikto nie je poistený a z defektov inštalácie a takýto spôsobom zníži externý prejav týchto chybov.

Ak chcete uložiť materiál, môžete zvážiť obe možnosti pre inštaláciu panelov (spolu a naprieč) a určiť, s ktorou metódou bude menej orezávanie. Potom, čo zistíte smer nosných sprievodcov, substitujte vzdialenosť roviny k kroku vodidiel. Takže dostanete ich číslo plus ďalšie veci. Toto je minimálny materiál materiálu, v ktorom je možné inštalovať inštaláciu panelov.

Na vykonávanie viac objemovej práce pridajte obvod každej roviny, technických, okien a dverí. Pri výpočte je potrebné vziať do úvahy manipuláciu o zakúpených produktoch. Ak je to možné, môžete vytvoriť komponenty na objednávku.

O typoch prepraviek pre PVC panely nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár