Corkscreen tapety: Pros a nevýhody

Vzhľadom k tomu, že moderné trendy naznačujú ukončenie priestorov prirodzenými materiálmi, corkscrew tapety rýchlo získavajú popularitu. Môžu byť nájdené takmer vo všetkých interiéri obytných a verejných priestorov.

Čo?

Corkscreen tapety je list alebo valcovaný materiál vyrobený z korku korkového dubového dubu v Taliansku, Portugalsku, Španielsku a africkom pobreží Stredozemného mora. Leader vo výrobe tapety si zaslúžene považoval portugalské spoločnosti s obrovskými skúsenosťami a produkciu vysoko kvalitných výrobkov rozpoznateľných a dopytu v globálnom trhu pokrývajúceho stenu.

Výrobná technológia spočíva v konzistentnom brúsení, lisovaní a ohrev surovín, čo vedie k živice a korkové grafiti. Výsledná dyha sa aplikuje na povrch phlizelnínu alebo papiera, je vytvorený vzor, ​​povrch je farebný, namočený a pokrytý lakom.

Pri výrobe korkových dosiek je základom chýba, a povrch je jednodielny dyhovaný plech poréznej štruktúry s pôvodným textúrnym vzorom.

Zobrazenia a charakteristiky

Tapety Corkscreen sú k dispozícii v troch verziách, ktoré sa navzájom líšia s rozmermi, oblasťou aplikácie a štruktúrou plátna.

Prevedenie je najčastejším výhľadom a má zvýšenú popularitu a veľký dopyt.

Vyrobené v dvoj- a trojvrstvovom vykonávaní. V druhom prípade bol k existujúcim vrstvám dyhy a základne pridaný tenký fóliový list. Vďaka prítomnosti pórov a prázdnoty v hornej vrstve je možné dosiahnuť krásny lesk a hre svetla, a fólia môže mať zlato, meď a strieborný odtieň. Šírka tapety valca je 50 a 75 cm, dĺžka je 5,5 a 10 metrov a hrúbka, v závislosti od modelu, váhajú od 2 do 4 milimetrov.

Tekuté tapety Z trubice sa pripomínajú kvapalnú omietku a umožní vám dokonale zarovnať povrch. Inštalácia sa vyznačuje absenciou kĺbov. Ich kompozícia obsahuje korkové strúhanke a akrylové lepidlo. Materiál je univerzálny a môže byť použitý v akýchkoľvek priestoroch.

Plus takéto modely sú možnosťou bodovej opravy poškodeného povrchu, bez nutnosti nahradiť celý povlak.

Tretí pohľad na tapetu – Korkové dosky, pozostávajúce z dvoch vrstiev. Dno je vyrobené z lisovanej zátky a horný je reprezentovaný tenkou dyhou impregnovaným voskom, ktorý výrazne zvyšuje vlastnosti repeling vlhkosti panelov a poskytuje schopnosť používať materiál v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Platne sú k dispozícii v troch veľkostiach: 30×30, 60×60 a 30×60 centimetrov s hrúbkou povlaku z 3 milimetrov.

Farby

Najčastejšie farby korkových tapier sú sivé a hnedé tóny, ako aj. Povrch môže byť rovnako homogénny a obsahujúci zahrnutie. Farba sortiment výrobkov veľmi široký a zahŕňa celú paletu – od svetlých pieskových odtieňov až po tmavo hnedé tóny. Najobľúbenejšie sú prirodzené prírodné farby, ktoré sú harmonicky kombinované s akýmkoľvek interiérom a vytvárajú priaznivú atmosféru v miestnosti.

Papier a Flizelin Base Roll Tapety je k dispozícii aj v širokej škále farieb. To robí obrovské množstvo nezvyčajných farieb, čo vám umožní vybrať povlak pre každú chuť.

Klady a zápory

Výhody korkového povlaku zahŕňajú nasledujúce vlastnosti materiálu:

  • Prírodný pôvod surovín Poskytuje úplnú environmentálnu bezpečnosť. Vysoké pokrytie hygieny spočíva v schopnosti absorbovať a neutralizovať počítačové žiarenie, čo ho robí v dopyte po dokončovacích úradoch a pracovných kanceláriách;
  • Krásne dekoratívne charakteristiky Tapeta vám umožní použiť ich ako nezávislý dizajnový prvok. Dokonale zmestia do akéhokoľvek interiéru a budú harmonicky v kombinácii s nábytkom, prírodným a umelým kameňom, drevenými podlahami, dlažbami a dverami;

  • Trvanlivosť a vysoký odolnosť proti opotrebeniu Kvôli korkovovej štruktúre povlaku a pomocou ďalších ochranných činidiel – lak a vosk. Spracovanie a impregnácia výrazne zvyšuje životnosť produktu a umožňuje dlhú dobu udržiavať počiatočný pohľad. Cork povrch odolný voči mechanickej expozícii a oderu. Výrobcovia zaručujú bezchybnú službu pokrytia počas 10 rokov;
  • Požiarna odolnosť výrobkov Poskytnuté nefathingovým materiálom a jeho schopnosť odolávať vysokým teplotám, bez vystaveného deformácie a nie zvýrazniť žieravinový dym. To vám umožní používať korkové tapety na verejných priestoroch s veľkým klastrom ľudí. Výrobky sa nezmiznú na slnku a nie sú zvolené;

  • Zvukové a tepelné izolačné vlastnosti Tapety sa dosahujú v dôsledku poréznej a mäkkej korkovej štruktúry, ktorá je ich nespornou výhodou oproti iným krytom steny. Vďaka vynikajúcej absorpcii hluku sa corkscrew tapety často používajú v zariadení hudobných štúdií a zábavných centier nachádzajúcich sa v obytných budovách. Produkty nie sú náchylné na statickú akumuláciu elektriny a hypoalergénny.

Povrch má odpudzujúci účinok, neabsorbuje nepríjemné pachy, nesúhlasí s výskytom plesní a húb. Tapeta prechádza vzduchom, než poskytovať pohodlné vnútorné mikroklímat.

Nevýhodou Cork Wallpaper Je možné zahrnúť vysoké náklady na výrobky, zložitosť inštalácie, potrebu zakúpiť špeciálne lepidlo a nemožnosť bodového opravy kotúčových povlakov.

Tiež označil veľký počet orezávanie v nálepke, ktorý je vytvorený vďaka malej veľkosti valcov. Z tohto dôvodu je potrebné buď častejšie upevniť plátno, alebo nelepiť krátky prúžok a začnite používať nasledujúci roll.

Striekajúce steny pred nálepkou sa musia vykonávať s vysoko kvalitnými materiálmi, inak pod váhou korku, je riziko postrekovania tapety s tmelou.

V mokrých izbách je potrebné použiť iba vodné repelentové typy náterov, pre-impregnované špeciálnymi kompozíciami. Použitie neošetrených materiálov je neprijateľné.

Možnosti aplikácie

Berúc do úvahy operačné vlastnosti náteru a odporúčania výrobcu, orezávanie korkových tapety sa môže vykonávať v akýchkoľvek priestoroch:

  • V detských izbách Použitie takýchto tapiet bude dobrým riešením. Bezpečnosť, hypoalergénnosť a špeciálna teplá štruktúra materiálu vytvoria zdravé mikroklímu v interiéri a poskytujú dobrú zvukovú izoláciu;

  • Na chodbe a kúpeľni Je potrebné použiť modely odolné voči vlhkosti, ktoré nie sú deformované pod vplyvom vlhkosti a nevykopávajú. Ich povrch je ľahko čistý a má odolnosť voči miernym mechanickým účinkom. Kombinácia korkových tapier s inými materiálmi sa často používa napríklad s umelým kameňom alebo dekoratívnym tehál;

  • Schopnosť materiálu Je dobre odolať vysokým teplotám a nie absorbovať vôňu vám umožní používať ho na kuchynskú úpravu a jedáleň, ktorá slúži ako vynikajúca alternatíva k dlaždice. Pre tieto priestory musíte vybrať model odolného voči vlhkosti;

  • Vykorisťovanie v obývacích izbách, spálňach a pracovných kanceláriách Nezahŕňa špecializovaný kvalitný materiál, takže pri nákupe povlaku v týchto priestoroch sa môžete riadiť len dekoratívnymi vlastnosťami výrobkov.

Starostlivosť

Tapety nevyžadujú drahú údržbu a starostlivosť o starostlivosť. Stačí ich pravidelne spracovať vlhkou handričkou alebo špongiou. Predbežná povrchová úprava lakom nedajú povlak, aby sa ušetril prach a rýchlo sa dostal.

Zátky z rúk a rôzne druhy škvŕn sú zle viditeľné na zástrčke, ale ak sa stále objavujú, musíte odstrániť znečistenie pomocou brúsneho papiera. Hojné hydratačné a použitie bieliacich látok a chemických zlúčenín počas spracovania povrchu je neprijateľné.

S opatrným prevádzkou a správnou starostlivosťou je tapeta na báze korku schopná počúvať viac ako 10 rokov.

Ako si vybrať?

Prvá fáza voľby by mala byť stanovením požadovanej formy uvoľnenia. Treba mať na pamäti, že modely lacnejšie role sú menej vhodné v inštalácii a dávajú viac odpadu s ich nálepkou, ktorý nie je schopný vykonávať jednu osobu. S listovými modelmi, aby sa vyrovnali oveľa jednoduchšie a prítomnosť dosiek rôznych veľkostí vám umožní znížiť počet orezaní na minimum.

Ale vďaka používaniu fóliových technológií a maľovania základov v rôznych farbách majú roll produkty rôznorodejšie farebné palety, ktorá sa odlišuje od tapety listov.

Druhá fáza bude stanovenie potrebných ďalších kvalitov, ako je odolnosť voči vlhkosti a refraktérny. Poskytujú impregnáciu pokrytia špeciálnymi kompozíciami. Informácie o tom sú uvedené v sprievodnej dokumentácii, ktorá by mala byť vo všetkých výrobkoch spolu s certifikátom a pokynmi. Ďalšia vybraná farebná gamut a pohodlná cena.

Konečná fáza bude výber lepidla. Treba mať na pamäti, že pre tapety na papieri si môžete zakúpiť lepidlo na ťažké povlaky papiera, a pre výrobky s fluslinickým základom je vhodný pre ťažký vinyl alebo kontakt akryl. Ak voľba padla na dosky, ktoré nemajú základy, potom musíte mať lepidlo pre korkové výrobky.

Krásne interiéry

Dekorácia stien korkových tapier dáva izbu špeciálnu farbu a jedinečnú atmosféru prírodných motívov. Hovorí ako nezávislý zdobenie prvok, materiál je schopný zdobiť akúkoľvek izbu, ako aj bod na dobrú chuť a bohatstvo domova.

Kombinácia dekoratívnej omietky a korkovovej plochy vyzerá harmóniu. Steny sú vyrobené v jednom poschodí potiahnutom štýle, ktorý prispieva úplnosť do obrazu miestnosti a zdôrazňuje geometriu priestoru.

Aplikácie z korkovej tapety vám umožňujú používať najvýznamnejšie riešenia dekorácie. Kontrast farby a jednoduchosti línií Pokračujte v tematickom smere miestnosti a majú pohodlný odpočinok.

Umelý kameň a plátno z korkového dreva sú vynikajúcou možnosťou pre dokončenie moderných interiérov. Kombinované povrchy vyzerajú dokonale na chodbách, lodživách a sociálnych priestoroch.

Kontrast farby steny a okolitého interiéru zdôrazňuje prirodzenosť a šľachtu materiálu a tiež dáva miestnosti nádherný vzhľad.

Koročový povlak vyrobený v tóne s podlahou a úspešne zatieňujúcim svetlým povrchom bude dobrým riešením pre dekor veľkých miestností rezidenčných aj verejných cieľov.

Ako si vybrať a potrestať cork tapety v miestnosti – nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: