Dekoratívne omietky TRAVERTINO: Krásne možnosti dokončenia steny v interiéri

Na modernom trhu existuje pomerne rôzne materiály používané pre vnútornú a exteriérové ​​nástenné dekorácie. Jednou z najobľúbenejších možností je omietka napodobňujú textúru prírodného kameňa. Medzi produkty významných ochranných známok, ktoré ponúkajú podobný konečný materiál, najmä suroviny na požiadanie, je dekoratívna omietka travertino. Krásne možnosti dokončovania steny v interiéri s jeho pomoc nebude opustiť indiferenčnú akúkoľvek osobu.

Zvláštnosť

Travertín sa nazýva hornina, ktorá má určité charakteristické vlastnosti používané v stavebníctve a na smerovanie do priestorov. Výrobcovia Travertino omietky sa podarilo dosiahnuť vysoké výsledky, vďaka ktorým sa textúra kamenného travertínu prenáša čo najpresnejšie. V tomto prípade má tento povrchový materiál masový zisk.

Traverino omietky sa vyznačuje estetickou kvalitou prvej triedy, Jednoduchosť a jednoduchosť aplikácie, je to absolútne netoxické a bezpečné pre zdravie. Vzhľadom na špecifickú parnú kompozíciu a jeho bakteriostatické vlastnosti, tento povlak zabraňuje reprodukciu mikroorganizmov na orezanom povrchu. Dekoratívne povlak Travertino – skvelá možnosť vytvoriť krásne, originálne a harmonické interiéry.

To môže byť striekané, dávať veľa odtieňov. V závislosti od štýlových požiadaviek to môže byť nasýtené, pokojné a zdržanlivé tóny. Najpoužívanejšie odtiene pastelovej skupiny. To je spôsobené tým, aby sa harmonicky zmestili do interiéru s rôznymi prvkami dekor. Môžete si vybrať odtieň v tóne nábytku, interiérový textil.

Travertino omietka má optimálnu cenu a kombináciu kvality. Tento materiál nemôže byť nazývaný lacný, ale vzhľadom na jeho estetické a praktické charakteristiky sú náklady dosť odôvodnené. Vyzerá to, že táto úprava estetika a štýlová. Omietka má veľa výhod.

Zvážte hlavný:

  • Je neoddeliteľnou dekoratívnymi vlastnosťami, vzhľad je schopný byť úžasný. V závislosti od techniky pána, pri každom priebehu povrchu povrchov nastane jedinečná kompozícia s pôvodným nefinančným vzorom.
Prečítajte si viac  Dlaždice pod stromom v interiéri kúpeľne: Možnosti dokončovania a funkcie výberu

  • Jeho rozlišuje vysoké praktické vlastnosti, dlhú dobu prevádzky bez straty príťažlivosti počiatočného vzhľadu. Po mnoho rokov, povlak si zachová neprekonateľnú textúru, integrita a individualitu štýlu bude môcť prenášať integritu a individualitu.
  • Táto omietka je schopná skrývať drobné škrabance a praskliny základne, ako aj vytvoriť trvanlivú a spoľahlivú vrstvu dokončovania, odolná voči negatívnym vplyvom. Táto vlastnosť je spôsobená špecifickým zložením, ktorý zahŕňa mramor, vápno a polymérové ​​živice.

Názory

Dekoratívny povrchový materiál Travertino je rozdelený do dvoch typov v závislosti od spojivového prvku.

Minerál

Minerálna omietka vyrobená na omietke alebo cementu. Tento typ povrchovej úpravy má dobrú pevnosť, odolnosť voči atmosférickým vplyvom (vrátane vlhkosti) sa používa na internú a externú prácu.

Silikát

Základom tejto odrody je tekuté sklo, pokiaľ ide o silu, je trochu horšia ako zmesová zmes, ale má svoje výhody. Patrí medzi ne dobrá priedušnosť, ako aj schopnosť odolať veľkým teplotným rozdielom, ktorý šetrí pokrytie praskania.

Typy aplikácie

Pri aplikácii omietky na povrchu sa zobrazí vzor, ​​ktorý závisí od zloženia zmesi, technika použitia roztoku Majstra. Najdôležitejšie výkresy možno rozdeliť do troch typov.

Monofónny

Klasická monofónová kresba môže byť použitá na ľubovoľných povrchoch, krásne padá okolo vlny, prúžky, hodnoverné napodobňovanie divokého kameňa textúry.

Kombinácia odtieňov

Multicolorová kombinácia sa získa striedavým tmavým a jasným zónam, pri použití, strieborné zmesi môžu byť použité na získanie účinku efektu umelého účinku.

Roztrhané spotrebiče

Roztrhaný vzor dekoratívneho povlaku je nezvyčajný pre vnímanie. Ukazuje sa, že vďaka špeciálnej aplikačnej technike, v ktorom sú vrstvy rôznych odtieňov uložené v chaotickom poradí. Na prvý pohľad sa takéto zjavné môže zdať bezohľadné, ale na konci sa na povrchu získa jedinečné ornament. Pomocou tejto techniky môžete dosiahnuť vytvorenie jedinečných vzorov a textúr.

Prečítajte si viac  Ako vytvoriť strop plakety?

Podľa techniky spotrebiča je povlak monolitický, textúrovaný a pod kameňom. Monolitické vykonávanie omietky má klasický vzor, ​​stena sa podobá kusu skaly. To je skutočne impozantný povlak, ktorý spôsobuje radosť. Textovaná omietka je pokročilejšia možnosť.

Povlak umožňuje prítomnosť určitých nezrovnalostí a defektov, ktoré vytvárajú 3D efekt, otočenie povrchu na kus skaly. Nedávno sa stal populárnym pridaním akrylu na zmes na omietku, nie je obzvlášť dôkladne miešané. V dôsledku toho sa ukáže náter, ktorý má výrazné medzivrstvy. Často travertínna omietka napodobňuje kamennú murivu. Veľkosť a tvar blokov môže byť ľubovoľný, na druhej vrstve omietky je potrebné na výstup požadovaných výtlačkov.

Aplikačná oblasť

Traverino povlak je univerzálny, je ideálny pre internú a externú prácu. Vnútri miestnosti bude táto omietka vhodná v akejkoľvek miestnosti, počnúc chodbou a končí detskou spálňou. Ekológia a bezpečnosť neznamená pochybnosti, odroda textúrových vzorov vám umožní aplikovať v ňom akýmkoľvek štýlovým smerom. Tento typ dekoratívnej omietky sa môže aplikovať vo verejných priestoroch (napríklad kancelárie, hotely, divadelné a koncertné sály, múzeá a iné inštitúcie).

Odchýlka palety farieb a textúry materiálu, môžete vytvoriť potrebnú interiérovú atmosféru, Vybraná príslušná miestnosť. Typicky je táto úprava vystavená povrchom stien, menej často – stropy alebo jednotlivým vnútorným prvkom (napríklad výčnelky). Povlak tejto omietky sa považuje za indikátor vysokej estetickej chuti. Niet divu od tohto kameňa bola vykonaná Colosseum, ako aj mnoho slávnych architektonických budov.

Výrobcovia

Dekoratívny povlak pod travertínom je tak populárny, že táto kompozícia sa vyrába v továrňach niekoľkých rôznych spoločností. Aby sa konkuroval, každý podnik sa snaží zlepšiť zloženie, čo mu dáva najlepšie vlastnosti. Vlastnosti vo všetkých výrobkoch sú spravidla takmer rovnaké.

Zvážte výrobky najvyhľadávanejších značiek:

  • ELF Decor a Sads Series Traverino štýl – vysoko kvalitné vápno povlak, ktorý zahŕňa drvený travertín. Imitácia prírodného kameňa s produktom tejto značky spôsobuje radosť medzi spotrebiteľmi.
  • San Marco Group – najväčšia talianska spoločnosť, známa celosvetová, vrátane 8 tovární a 7 ochranných známok. Linky na stavebnom trhu v Taliansku produkuje vysoko kvalitný povrchový materiál s vysoko výkonnými vlastnosťami.
  • Traverino Romano Line výrobca oikos – Vynikajúci povlak, ktorý obsahuje rozdrvenú mramorovú drvinu, je piesok a vlasový vápno.
  • Ferrara Farba – spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami, ktoré vyrába vysokokvalitné pokrytie, ktoré prenášajú rôzne textúry.
  • Giorgio Graesan & Friends – Leader spoločnosť na stavebnom trhu, ktorá ponúka vysoko kvalitné dekoratívne omietky kupujúcich (rozsah zahŕňa niekoľko zbierok dekoratívnych povrchových materiálov).
Prečítajte si viac  Kovové lepidlo odolné voči tepelne odolné: Špecifikácie

Voľba výrobcu je osobnou záležitosťou každého. Získať náplasť potrebnú, založenú len na vlastných preferenciách. Záleží dátum exspirácie zloženia, ktorý je uvedený na balíku.

Príklady konečnej úpravy

Stucco pod travertínom je ideálny pre všetky typy izieb v klasických interiérových štýloch.

Napríklad zlato alebo striebro volajúceho vyžaduje použitie jednotlivých prvkov dekorov v rovnakej farebnej schéme. Môže to byť vázy alebo armatúry, rámy malieb.

Účinok patiny alebo umelo starého povrchu je integrálnym prvkom neoklasického interiéru, je vhodný pre etnické alebo starožitné štýly. Pohľad na starú stenu v dome pripomínajúce parfenón, priestor bude pôvodne dopĺňať, urobí interiér jedinečný.

V moderných štylistických smeroch sa táto omietka výhodne používa v jasných farbách. LOW INTERIRES, HIGH TECH, ART Deco bude dokonale doplnené povlakom v mliekarenských, bielych, béžových tónoch.

Bez ohľadu na štýl omietky Travertino nie je doplnený, vždy dáva interiérovej aristokracii, bohatstvu a luxusu.

Ako naTNIT na stenu kreslenie „travertín“, pozri nižšie vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: