Demontáž dlaždice: Procesné funkcie

Aby bola každá miestnosť mať správny vzhľad, bolo to vhodné a funkčné, je dôležité riadne používať stavebné materiály počas opravy. Pre kúpeľňu a WC je vhodné použiť dlaždice na stenách a podlahách, kuchyňa môže mať kombinované povrchy a steny sú lepené v izbách. Ak porušujete tieto zásady, potom sa zbytočne stanú všetky opravárenské práce, ktoré boli vykonané.

Typy povlakov

V byte alebo akejkoľvek inej rezidenčnej miestnosti existuje množstvo náterov, ktoré sa používajú na určité účely. Použitie na tento účel poskytne správny výsledok a nevhodné umiestnenie bude tráviť len čas a peniaze. Je dôležité umiestniť požadovaný povlak vo vhodnej miestnosti, aby sa zabezpečilo jeho plné použitie počas dlhého časového obdobia.

Štýlová a pohodlná kúpeľňa môže byť vykonaná pomocou keramických dlaždíc, ktoré nebudú len zdobenie miestnosti, ale dá ju očistiť rýchlo a efektívne. Konštantná vlhkosť tejto miestnosti neopustí iné možnosti, okrem použitia niečoho trvanlivého a trvanlivého. Môžete len maľovať steny, ale nie je to tak bezpečné.

Ak je vaša kúpeľňa už lemovaná keramickým dlaždice, ale kvalita práce a samo o sebe nie je vyhovovať, môžete ho demontovať a dať nový. A aby ste to urobili, je dôležité poznať technológiu týchto prác a držať sa.

Takéto opravy sú dokonca nováčik, hlavná vec nie je ponáhľať a robiť všetko správne.

Pokiaľ ide o kuchyňu, tam, s pomocou dlaždice, najčastejšie čerpať pracovisko, kde sa sporák nachádza, umývanie a zónu na varenie. Je to dlažba, ktorá uľahčuje čistenie stien z akýchkoľvek kontaminantov, ktoré sa vyskytujú pri varení. Tapeta s častým stieraním bude vymazaná a ovládaná a maľované steny nebudú vyzerať tak pôsobivé.

Avšak, v kuchyni, to je čas od času potrebujete aktualizovať zónu s jedlom, najmä ak niektoré dlaždice vypukli alebo radosť. Pre proces existujú aj určité pravidlá, ktoré potrebujú odolať na dosiahnutie optimálneho výsledku.

Ak hovoríme o podlahovej krytine, potom ako jedna z možností možno nájsť kremenczinyl dlaždice. Môže byť položený v kúpeľni av kuchyni av každej inej miestnosti, kde to bude logicky odôvodnené. Materiál je nový a predtým nepoužitý, jeho rozdiel nie je tak veľký v materiáli, hoci je tiež nezvyčajný ako v možnosti pokládky.

Takáto dlaždica nie je pre nás vložená obvyklým spôsobom, ale naskladaná laminátou technológiou tým, že zaklapávate každú dosku. Ak chcete túto podlahu vložiť do vlastného vlastného, ​​zbaviť sa starého povlaku a spustite proces inštalácie nového.

Ak hovoríme o strope, potom pre tento povrch sa používajú farby, tapety a penové dlaždice. Ak ste maľované stropy nepoberajú, ale je ťažké lepidlo tapety, potom použitie dlaždice bude dokonalá možnosť. Tento povlak už bol už dlhý čas používaný, pretože to nie je nezvyčajné, že sa s ním splní v apartmánoch.

Plánovanie opravy Po nákupe bývania, môžete sa stretnúť s faktom, že vaše stropy budú všetko uložené takéto štvorce, ktoré budú výhodne aktualizovať nové. Je dôležité, aby to viedlo, ako presne stará pena a lepidlo nové.

Prečítajte si viac  Oprava hydraulických jackratov

Ak žijete v súkromnom dome a chcete urobiť krásny plot alebo kroky, môžete použiť žulové dlaždice. Tento materiál bol známy už dlhú dobu a zaslúži si popularitu s jeho vzhľadom a trvanlivosťou. Krásne textúry, bohatý vzhľad a dlhodobý život nedajú toto pokrytie stratiť jeho relevantnosť.

Ak ste už mali prvky zdobené žulovými dlažbami, ale na niektorých miestach je zaostáva alebo popraskané, môžete čiastočne alebo úplne nahradiť, inak na demontáž.

Príprava nástrojov

Plánovanie akéhokoľvek opravy, musíte sa starať, aby ste vždy, čo potrebujete. Absencia akéhokoľvek náradia spomaľuje proces a zvyšuje dĺžku celej opravy. V prípade prípadov, keď potrebujete strieľať dlaždice a dlaždice rôznych typov, potrebujete určitý inventár.

Pre ručne vyrábané, bude to potrebné. Ak existuje niekoľko možností, stojí za to zvoliť priemernú váhu a trochu ťažšie. Sekáč sa stane jedným z hlavných prvkov, pretože to bude všetko, čo bude vykonaná. Po stlačení kladiva na sekaní môžete odstrániť dlaždice z steny v kúpeľni, kuchyni a inej izbe.

Ak nemáte sekáč, je celkom vhodný šokový skrutkovač, je pôvodne uvedený pre kladivo v ňom. Ak máte ťažké prípady, kde môžete manuálne odstrániť dlaždice, môžete tu použiť perforátor.

Mali by sa k nemu pripojené množstvo trysiek:

 • sekáč;
 • Boer;
 • vrchol;
 • Trocha.

Vopred sa uistite, že všetko je v prítomnosti, pre ktoré si môžete kúpiť inventár a užívajte si ho.

Je užitočná v práci a stavebný nôž, je však dôležité, aby mal schopnosť nahradiť lopatky. Ďalšou možnosťou, ktorá bude potrebná v práci, je špachtľou. Najlepšie je pripraviť niekoľko možností, ktoré sa líšia veľkosťou, ale v tomto prípade nie je užitočné.

Je dôležité vybrať produkty s maximálnou tvrdosťou a pevnosťou, pretože flexibilná špachtľa nebude schopná byť účinná pre tento typ práce.

Odkalí a nástroje s brúsnym okrajom budú potrebné na prácu so švami a medzifrickým priestorom. A posledný nástroj, ktorý je lepší, je to bulharčina, pre ktorú je dôležité kúpiť trysku pre stripovanie švov medzi kaviarňou.

Keď máte všetko, čo potrebujete, môžete pristúpiť k výkonu opravárenských prác.

Ako rýchlo odstrániť vlastnými rukami?

Ak máte malý čas opravy, a ste sa rozhodli, že ste sa sám, potom budete musieť arma vaše vedomosti o tom, ako presne môžete demontovať staré dizajn dlaždíc z steny, stropu a podlahy, zatiaľ čo robí to rýchlo.

Prvá vec, ktorú je potrebné venovať pozornosti, je možnosť upevňovania dlaždíc. Ak ide o cementový roztok, potom môže byť dlaždice vytiahnutá len vtedy, ak sa použijú drobné dýzy alebo dýzy.

V prípade, že dlaždice bola zasadená na špeciálnom lepidle dlaždice, bolo by ľahké ho odstrániť dosť, a existuje vysoká šanca na poškodenie počas týchto diel. Ak chcete ušetriť malý počet štvorcov a vymeňte ich novým, potom je dôležité starostlivo pracovať, aby nedošlo k poškodeniu zostávajúcich častí na stene.

Odstráňte dlaždicu z steny, najjednoduchšie na sekáč, podiviť každý prvok a snaží sa ho oddeliť od steny. Ak je fixácia príliš trvanlivá, potom musíte stráviť dve uhLigonály, s pomocou vŕtania, aby ste urobili niekoľko otvorov, po ktorých sa opäť snaží rozdeliť kusy.

Keď je práca dokončená, stena sa musí starostlivo vyčistiť.

Ak potrebujete odstrániť dlaždice z sadrokartónu, potom je dôležité konať tu veľmi opatrne. Nie vždy, proces pokládky sa vykonáva technológiou a samotný sadrokartón je veľmi nespoľahlivý materiál.

Prečítajte si viac  Odrody a používanie dreveného filmu

Takže všetko, čo všetko šlo hladko, musíte mať s vami:

 • vrták;
 • Stavebný nôž;
 • Vŕtačky pre 6 mm;
 • profil;
 • Self-capping skrutka;
 • putty nôž;
 • pravítko ceruzky;
 • rozpustiť.

Dlaždice je odstránená čistením švov pomocou dláča, po ktorom potrebujete predstavovať dlaždice a odpudzovať ho kladivo. Najčastejšie trpí povrchom sadrokartónu, pretože po odstránení dlaždice bude musieť zosúladiť a skryť nevýhody.

Odstráňte dlaždice bez poškodenia steny, len ak to bolo na to, nebolo viac ako pred týždňom, vo všetkých ostatných prípadoch budete strieľať dlaždice s hornou vrstvou umelej steny.

Aby ste odstránili dlažbu podlahy, musíte rozdeliť jeden a, tlačiť z neho, vyčistiť všetky ostatné. Na to bude potrebný nástroj. Ak odstránite dlaždice zlyhanie, musíte použiť kladivo. A aby ste ochránili dlaždice a vymeňte podlahu čiastočne, musíte pracovať na injektáži, úplne ho odstrániť, a potom opatrne a pomaly stúpajú na okraj povlaku a pokúste sa z podlahy ušetriť.

Technológia postupov vo všetkých prípadoch je približne rovnaká a závisí od toho, či chcete uložiť existujúce dlaždice alebo nie, chcete urobiť úplnú výmenu dlaždice alebo čiastočného \ t.

Jedna dlaždica

Ak ste urobili opravy, a všetko vám vyhovuje, je nepravdepodobné, že by ste sa rozhodli sa dotknúť niečoho takého. V prípade, že jeden štvorec je prepustený vo vašej dlaždice pre nejakú náhodnosť, nie je nutné redo všetky murivo, môžete nahradiť iba jednu dlaždice.

Ak chcete urobiť túto prácu, je to jednoduché, pre to musíte mať s vami:

 • sponge;
 • putty nôž;
 • trocha;
 • kladivo;
 • Bulharčina;
 • vŕtať.

Šije na dlaždice, ktorá dal trhlinu, musíte dobre miešať s teplou vodou a s špachtľou musíte odstrániť celú injekciu. Keď je práca u konca, musíte sa pokúsiť nájsť dutú zónu v dlaždice, aby ste do neho riadili a ľahko odpojili dátovú položku.

V prípade, že nejdete von, a dlaždice sedí mŕtvy, musíte ju rozdeliť pomocou brúsky. Hill sa drží na dlaždice pre kríž, a otvor je na nich v centre. V ňom a musíte vložiť sekáč, a znova sa pokúste rozdeliť dlaždice.

V tomto prípade nie je tak desivé poškodiť hrany dlaždice, pretože to tak zmeníte. Ak vám jedna diera nepomôže, môžete urobiť niekoľko, výber bodov na predtým spevnených diagonále.

Takže, vyzdvihnúť malé kúsky, budete postupne odstrániť jednu dlaždice a dať nový na jej miesto.

Vytrhneme bez poškodenia

Ak si dal dlaždice, ale z nejakého dôvodu sa vám nepáči, nemali by ste choré a pokaziť materiál, môžete si ho venovať opatrne a pokúsiť sa to znova dať znova. Ak to chcete urobiť, variť inventár, medzi ktorými bude len kladivo a sekáč. Manuálne, manuálne a môže byť možné maximalizovať dosku z trhlín počas demontáže.

Prečítajte si viac  Rattop Head Sets: Prehľad najlepších profesionálnych modelov

Práca sa vykonáva pomaly a úhľadne, každá dlaždica je rozdelená samostatne. S pomocou dláča je vhodný pozemok zvolený na prístrešku, kde si môžete vyzdvihnúť námestie a pomocou kladiva na odpudzovanie z steny. Ak chcete pracovať, v prvom rade musíte odstrániť celú injekciu zo švov. Až po tomto metódou horolezectva je vyhľadávanie dutých zón, ktoré umožnia odstrániť dlaždice bez poškodenia.

Odoberte dlaždice zhora nadol, pracujete z dlaždice, ktorá bude najprv najprístupnejšia pre odstránenie. Ak by to nebolo možné nájsť, musíte rozdeliť rohový námestie a odtiaľ.

Uding a dlaždice, je dôležité jemne aplikovať šoky a nie riadiť sekáč alebo bit príliš hlboko, takže materiál nie je prasknutý. Je dôležité držať dlaždice s druhou rukou a jemne oddeľte dlaždicu zo steny. Ak je nemožné, aby ste to urobili ľahko, potom sa musíte pokúsiť dohnať sekáč na druhú stranu a opakovať pokus. Musíte robiť tieto akcie, kým môžete ľahko odstrániť graf, ktorý potrebujete na stene.

Demontáž bez zachovania

Ak sa musíte zbaviť starej steny alebo odstrániť všetko od stropu, môžete použiť perforátor. Táto možnosť je užitočná pre tie prípady, keď sa nemusí zachovať starý povlak, a nová dlaždica bude spadnúť do svojho miesta.

Pred použitím tejto metódy je dôležité overiť, či ste steny, ktoré máte trvanlivú a odolávajú takúto prácu. Najlepšie je vypnúť elektrickú energiu náhodne nie sú háčik skryté vedenie.

Vykonávanie akúkoľvek prácu je dôležité dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy a používať ochranné vybavenie: okuliare, rukavice, a tak ďalej, aby sa znížili riziko zranenia počas opravy. Ak chcete poraziť dlaždice len zo stien a neplánujte pracovať s podlahou v budúcnosti, je dôležité ju chrániť, robiť ochranný povlak z preglejky.

Po dokončení steny dlaždice budete musieť čistiť prácu, pretože nový náter na nerovnom a zrazených stenách nebude znemožniť. Pokiaľ ide o stropné dlaždice, bude tiež musieť byť tónovaný, pretože to nie je možné roztrhnúť. Mechanickým nárazom na miesta upevnenia dlaždíc k stropu na kúsky môžete poraziť každý záznam a vyčistiť strop od nechceného povlaku.

Odporúčania

Vykonávanie akýchkoľvek opravných prác, je dôležité, aby boli presne a správne. Ak potrebujete odstrániť farbu, dlaždice, dlaždice, potom použite správne nástroje pre tento a držať sa technológie. Po odstránení akéhokoľvek povrchu budete musieť zarovnať stenu, podlahu alebo strop, aby ste mohli pracovať s nimi ďalej. Všetky následné práce sa vykonávajú len na hladkých povrchoch, ktoré sú starostlivo pripravené.

Práca s jedným nie je ľahké, ale je to tento materiál, ktorý vám bude dlhší, a nebudete ľutovať, že ste si to vybrali. Proces demontáže starý na pokládku nového bude vyžadovať znalosti a zručnosti od vás, bez ktorého môžete mať sotva dobrý výsledok.

O tom, ako odstrániť starú dlaždice a zarovnať podlahu pre nový, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: