Diamantové korunky na porcelánskom kamenisku: funkcie voľby a použitie

Ceramoganit sa vyznačuje vysokou pevnosťou. Táto kvalita je plus a mínus.

Pri inštalácii dlaždice je potrebné ho znížiť a niekedy vŕtať. Pre otvory do 10-12 cm sa používajú škvrny alebo bežné vŕtačky. Pre veľké veľkosti, podľa komunikácie – Diamond Crowns bude najlepšou voľbou. Striekanie má svoje vlastné charakteristiky, ktoré potrebujú vedieť pred začiatkom práce.

Popis nástroja

Diamantová koruna vyzerá celkom typicky a pripevnené na špeciálny kovový chvost. Externe, dizajn sa podobá vŕtaniu s malou miskou. Jeho veľkosť zodpovedá výslednému otvoru.

Na extrémnej časti reznej hrany s vákuovým difúznym zváraním sú diamantové kryštály pevné. Čím viac ich číslo, tým ľahšie vŕtajte. Galvanická metóda aplikácie, ktorá tiež dáva hustú vrstvu diamantu „zrná“. Takýto nástroj môže byť použitý na prácu s pevným porcelánovým kameniskom, ale sExistuje riziko, že dýza s dlhodobým používaním sa nebude vyrovnať s zaťažením a stratí časť pracovnej vrstvy.

Takéto koruny nemusia byť ohrozené, ich život je časy dlhšie ako zvyšok vrtákov. Sú nepostrádateľné s častou prácou, nenáročný v starostlivosti, sú ľahko čistí, meniť a inštalovať, ale vyžaduje sa vychladnúť počas používania.

Typy trysiek

Diamantové koruny sa môžu medzi sebou líšiť. Hlavné kritériá Rozdiely:

 • hrúbka steny. Tenké steny dávajú presný výsledok, otvor bude presne tak, ako ste chceli. Je pravda, že z toho, že je možné znížiť možnú životnosť vrtáka.
 • Priemer sa môže líšiť Od 19 do 100 mm. Široká ponuka umožňuje vytvoriť otvor požadovanej veľkosti pre jednu recepciu.
 • Dĺžka. Z dĺžky vrtáka závisí od hĺbky otvoru, ktorá sa má vykonať v porcelánovom kachle.
 • Veľkosť Diamantové segmenty a vzdialenosť medzi nimi ovplyvňujú jednoduchosť vŕtania a kvalitu konečného otvoru.
 • Koncentrácia diamantov v spojení. Celková produktivita koruny závisí od tohto faktora. Pri 100% koncentrácii diamantov zaberajú ¼ celkového diamantu striekania.
 • Číslo a konfigurácia Otvory na chladenie alebo ich neprítomnosť.

Niektoré korunky sú vybavené centrálnym vŕtaním. V neprítomnosti takéhoto prvku sa používajú svorky na vŕtanie – držiaky – alebo stacionárny stroj. Ak je vŕtačka, potom nie sú potrebné žiadne ďalšie zariadenia.

Ako si vybrať?

Existuje mnoho výrobcov na modernom trhu, ktorý sa zaoberá výrobou takýchto nástrojov. Nainštalovať na vŕtanie alebo odstrániť vrták veľmi jednoduchý, bez ohľadu na výrobcu. Pri výbere koruny diamantov sa zohľadňujú faktory:

 • priemer budúcej diery;
 • hrúbka porcelánového kameniny;
 • Keramografická tvrdosť.

Odborníci odporúčajú nákupy trysiek, ktoré sú vyrobené pomocou vákuovej difúznej metódy. Pre suché vŕtanie potrebujete korún s chladiacimi otvormi.

Takéto úpravy sú drahšie ako tie, ktoré je potrebné chladené nezávisle.

Náklady na trysku ovplyvňujú veľkosť: čím väčší je priemer a dĺžka, tým drahšie. Choďte do voľby s mysľou. Vŕtacie otvory v jednej veľkosti vrtáka výrazne ušetria peniaze.

Najobľúbenejšie sú korunky s priemerom 32, 35 a 68 mm. Ak plánujete robiť rôzne diery, potom si kúpte si súbor korún.

Ako vŕtať?

Urobte dieru v celoštále cudzinca oveľa jednoduchšie, než sa môže zdať na prvý pohľad. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby sa dosiahol kvalitatívny výsledok. Pomôžu im vyhnúť sa skorým poruchám CROWNS:

 • S pozornosťou odhaliť chladenie koruny Počas práce. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, nie je dať korunku na zahriatie nad prípustnou teplotou.
 • Uistite sa, že používate substrát. Môžete použiť tanatúru alebo drevotrieskovú dosku. Takéto jednoduché rozhodnutie ušetrí materiály z možného poškodenia, poskytne dodatočnú bezpečnosť pri práci.

 • Začnite robiť dieru s prednou stranou a neustále sa uistite, že vŕtačka je presne súčasťou porcelánového kameniny. Na výstupe z koruny sa vždy vytvorí malý čip, ktorý nie je žiaduci na dekoratívnom povrchu.
 • Použite korún s centrálnym vŕtaním Rieši vás z mnohých chýb.

 • Odporúča sa vŕtať nie do konca, a na 2/3 platní. Potom to bude ponechané len na knoranie trubice Porrite.
 • Počas práce nestláčajte Príliš veľa, môže to viesť k rozdeleniu dlaždíc. Bližšie k ukončeniu a minimalizovať vplyv.
 • Pred montážou dosiek vykonajte vŕtanie. Takže môžete vždy správne správne chyby.

Malé otvory zvyčajne robia pod hmoždinkou. Veľké – vhodné pre montážne výstupy, potrubia alebo dekorové prvky. Pre vŕtanie môžete aplikovať ako vŕtačka a perforátor s akciou šokom vypnutý.

Je dôležité, aby zariadenie poskytovalo schopnosť nastaviť rev. Mimochodom, vŕtanie porcelánu vedenia sa vykonáva výlučne na malé revolúcie.

Malé otvory

Aby sa v portáli Telo s priemerom do 10 mm Získajte vŕtačky s diamantovým hrotom. V procese práce sa uistite, že ste zaistite nepretržitú prívod tekutiny na špičku vrtáka. Takže chladenie a vŕtanie budú dlhšie zostať ostré.

V procese vŕtania umiestnite vŕtanie v uhle 90 stupňov. Na zabezpečenie takejto polohy, držiaky použite alebo špeciálny stroj. Na začiatku práce je potrebné priviesť do porcelánu, vŕtačka je už inkluzívna, inak bude vrták skĺznuť a zraniť dekoratívnu vrstvu dlaždíc.

Veľké otvory

Princíp vŕtania veľkého priemeru sa nelíši od bežných diel. Len tu už potrebuje diamantové koruny pre porcelánový kameň. Vŕtačka tiež držať pod rovným uhlom a nezabudnite na chladiacu tekutinu.

Drill do konca?

Pri práci s porcelánom je prípustné ako vŕtanie a vŕtanie nie do konca. Posledná možnosť si vyžaduje osobitnú pozornosť. Urobte otvor na 2/3 požadovanej hĺbky a ostrého úderu na výber zostávajúceho korku. Aplikujte úder len s prednou stranou dlaždice. To tvorí výrazný čip na zadnej strane panelu.

Po začatí vŕtania sa nesnažte zastaviť. Počas prevádzky sa olejový vyvŕtaný olej a striekanie sa zahrejú, ak sa zastavíte, opäť zmrazili. Takéto rastúce rozhodnutie je nepriaznivo ovplyvniť korunu aj keramiku.

Chladenie

Pri vykonávaní hnacích prác je koruna s diamantovým striekaním silne ohrievaná. Z tohto dôvodu je produkt pokazený. S akže si to nevšimnete, ale čoskoro sa chyba prejaví.

Kvôli prehriatiu sa najprv zhoršujú charakteristiky vrtáka a potom zničenie prichádza vôbec. Výsledkom je, že nadobudnutie novej koruny vás čaká.

Chladenie v priebehu práce poskytne dlhšiu a vysoko kvalitnú pracovnú korunu. Na to použite jednu z metód:

 • Trvalý tok vody. Pre túto metódu môžete získať nástroj, ktorý má vstavanú funkciu zásobovania vodou. Môžete tiež ukázať tavenie a privádzanie vody zvonku. Nie je to vždy pohodlné, ak urobíte malú dieru.
 • Puddle. Na mieste budúcej diery urobte pozhitsa. Počas práce, nalejte vodu podľa potreby. Táto možnosť chladenia je jednoduchšia ako predchádzajúca, ale menej efektívna.

Vyhodnotenie všetkých nuans práce, možno konštatovať, že pomocou diamantových korún pri vŕtaní porcelánového kameniny, celkom uskutočniteľné doma.

Viac informácií o Diamond Crowns Učiť sa v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: