Dlaždice pod mramorovou kúpeľňou: Príslušenstvo pre návrh a výberové kritériá

Vo vzdialenej minulosti sa mramor použil ako dekoratívny prvok a vytvoril ich povrchy v palácoch a hradoch. K dnešnému dňu je mramorová výhodou vo verejných inštitúciách, ako je múzeum, divadlo alebo administratíva.

Existuje však rozpočtový analóg, ktorý je vyrobený z umelých minerálov – Toto je imitácia mramoru. Farebná schéma je pozoruhodná svojou rozmanitosťou – môžete dokonca kúpiť farbu, ktorá sa nevyskytuje v prírode. Externá estetická a kvalita umelej mramorovej dlaždice nie je však horšia ako prirodzený analóg, a náklady na jeho nákup budú niekoľkokrát menej.

Vyberáme dekoráciu v príslušných rozmeroch

Pre majiteľov priestrannej kúpeľne neexistujú žiadne obmedzenia pri výbere mramorovej úpravy. Veľká oblasť miestnosti vám umožňuje vybrať si akýkoľvek interiér, dokonca aj na použitie čiernej farby na dokončovacie práce. Vyzerá to skvele, kde je horná časť kúpeľne dokončená svetelnými odtieňmi a spodná časť je vyrobená v nasávanejšom odtieni, ktorý je blízko farby povrchu podlahy.

Výpočet spotreby materiálu

Ďalej musíte vypočítať požadovaný počet dlaždíc. Tento postup je mimoriadne jednoduchý a užitočný, pretože pomôže vyhnúť sa expandujúcu materiálu počas konečných prác.

V prvom rade je potrebné určiť obvod vonkajšieho povrchu v kúpeľni. Na to urobte merania dĺžky a šírky. Potom musíte znásobiť získané indikátory. Potom musíte zistiť parametre dlaždice. Ak chcete určiť množstvo požadovaného dlaždice, musíte rozdeliť obvod kúpeľne na parametre dlaždice.

Pre povrch steny sa množstvo materiálu vypočíta takto: je potrebné určiť oblasť všetkých štyroch stien, pričom berúc do dverí. Potom pridajte získané hodnoty a rozdelené do oblasti dlaždíc.

Farebné riešenia

Pre majiteľov malých kúpeľní a kúpeľní vyžadujú opatrnejší výber materiálov. Aby bolo možné vizuálne vytvoriť priestrannú a pohodlnú miestnosť, je potrebné mať predstavu o nasýtení farebného rozleja a textúry materiálu. Ľahké tóny vizuálne rozširujú priestor tým, že je to priestrannejšie. V dôsledku toho, že pri nákupe stojí za to zaplatiť pozornosť mramorovej dlaždice, vyrobenej v bielej, béžovej, modrej, ružovej, svetlej sivej alebo svetlohnedé odtiene. Aby sme mohli dať kúpeľňu s teplou a útulnou atmosférou, stojí za to zvoliť terakotu, oranžovú, béžovú alebo ružovú tieň, a modrá, sivá a zelená farba sa dokonale vyrovná s tvorbou chladnejšej a pokojnej atmosféry.

Prečítajte si viac  Sklenený strop v interiérovom dizajne

Pôvodným riešením bude konštrukcia steny a podlahovej plochy v jednom farebnom tieni a textúre. Táto možnosť je dokonale vyhladzuje rohy a pridáva priestory ďalšieho priestoru. Stojí za to vyhnúť sa kontrastu medzi stenou steny a povrchu podlahy. Vizuálne, miestnosť sa začína menej, než je v skutočnosti. Všetko ostatné by nemalo robiť akcenty na rohoch.

Stojí za zmienku, že je povolené používať od troch do piatich farebných odtieňov pre tvár. V tomto prípade by nemali mať vzájomný kontrast.

Textúra a veľkosť

Pre malú kúpeľňu musíte použiť lesklé svetelné dlaždice. Takéto riešenie v prítomnosti vysoko kvalitného osvetlenia vytvorí krásny a luxusný dizajn pre kúpeľňu, ktorá bude svetlá po celý deň.

Pre tých, ktorí nemajú radi lesklé povrchy, existuje alternatíva vo forme materiálov s tvárním chladiacej kvapaliny. Pre vonkajší povrch v tejto situácii sa odporúča použiť mramorovú dlažbu s drsným povrchom. Je žiaduce, aby sa zhodoval s odtieňom vybraným pre stenu steny. Protišmykový povlak prispieva k bezpečnému pohybu, čím sa eliminuje možnosť pošmyknutia.

Pre veľké rodiny sa odporúča využiť porcelánový dirigent počas dokončovacích diel – je to odolnejší a odolný voči opotrebeniu.

Široká škála prezentovaných veľkostí pre mramorové dlaždice umožňuje spotrebiteľom vybrať si materiál, ktorý spĺňa všetky prezentované požiadavky. V malej miestnosti bude najlepšie riešenie použitie malých alebo stredných dlaždíc. Veľká veľkosť dlaždice, naopak, vizuálne robiť kúpeľňu menej, než je vlastne.

Starostlivosť o malé dlaždice je oveľa ťažšie ako analóg veľkých veľkostí. Avšak, kúpeľňa alebo kúpeľňa vzhľad bude vyzerať atraktívnejšie. Odporúča sa vybrať dlažbu vo svetlých odtieňoch. Dustki, sušené postriekania a rozvody z čistiaceho alebo detergentného roztoku zostanú nepostrehnuteľné na svetelnom povrchu a mechanické poškodenie (škrabance, trhliny alebo čip) na povrchu steny alebo podlahovej plochy je prípustné prestré s bezfarebným lakom. Môžete sa pokúsiť sa s lepiacou kompozíciou alebo inzeráciou, ktorej farba bude zodpovedať ošetrenému povrchu.

Prečítajte si viac  Urobte vodič pre vŕtanie otvorov s vlastnými rukami

Dokončené ponuky od výrobcov

Ako už bolo spomenuté, viac fiškálna možnosť je umelo vykonaná mramorovými dlažbami. Ale dnes sa objavila ďalšia alternatíva – aplikácia v interiéri hotových zbierok, ktorá napodobňuje textúru mramoru. Takéto dlaždice si zachovala rozlišovaciu značku mramoru – dostupnosť strey, ale sú interpretované do grafického prvku.

Príklady takýchto zbierok možno nájsť v produktoch Shachtinského podniku a ruského podniku „Falcon“.

  • Kolekcia „Pietra“ (Shakhtsky Enterprise) poskytuje dve možnosti farieb. Prvá dlaždica je vyrobená v prírodných koralových odtieňoch pripomínajúcich Ruby Swarth, čo je minerálna látka – Mangánová zlúčenina. Druhá možnosť je prezentovaná vo viac pôvodných tyrkysových odtieňoch a externe podobných tyrkysovým a malachitom. Textúra dlaždice je vyrobená s elegantnými geometrickými vzormi, ktoré výrobca umiestnený na malý počet dlaždíc ako dekoratívnych prvkov.

  • Kolekcia „Romeo“ (Shakhtinskoe Enterprise). Koncepcia tejto kolekcie je podobná predchádzajúcemu, ale napriek tomu má klasickejšiu orientáciu. Vyznačuje sa prírodnou textúrou prírodného mramoru. Celá čiara je odohraná v pokojných farebných odtieňoch. Táto kolekcia je dokonale vyrovnať sa s tvorbou krásnej, premyslenej a útulnej kúpeľňovej interiéry.

  • „Pearl“ (Domáci podnik „Falcon“). Kolekcia je štylizovaná pod mramoru. Napriek tomu, že vzhľad tejto dlaždice nie je veľmi podobný prírodnému kameňu, stále môže podplatiť kupujúceho so širokou škálou farebných odtieňov.

Zaujímavé myšlienky interiéru

Pri použití mramorového obkladu je ideálnym riešením voľbou pre kúpeľňu Klasický štýl. Okrem toho je prípustné používať mramorové dlaždice nielen na povrchu steny, ale aj na strop a vonkajší povrch. Perfektné dekoratívne detaily na stolových vrchoch pod umývadlom a rôznymi policami.

Interiér v štýle Krajina (Aj keď je to umelé analógové) dokonale zapadajú do konceptu kúpeľne. Svetlé odtiene pre mramor a telá podobné dreve, dokonale sa vyrovnať s vybraným štýlom kúpeľne. Dokončenie pod mramoru je relevantné v interiéroch vykonávaných v Výtlačný. Aby to urobili, dávajte prednosť ľahkým a brownovým odtieňom a farebným schémam inherentným v červenom strome.

Prečítajte si viac  Koľko váži dosku kocky?

Vlastnosti prírodného cieľa

Prírodné mramorové dlaždice je jedinečné. Môžete si byť istí, že málo ľudí vlastní taký materiál. Mramorová povrchová úprava dovolí nie je žiadnym majiteľom bytu. Pre luxusné milenky sa používa keramický mramorová dlažba na dokončenie kúpeľne alebo kúpeľne. Najdrahším materiálom je produkt s malým množstvom bydliska. Obyvatelia, ktorí majú rôzne výkresy, môžu byť nasýtené alebo neuro vyslovené. Farebný odtieň priamo závisí od miesta jeho extrakcie a prítomnosti rôznych plemien v ňom. Farebné odtiene môžu byť béžové, čierne, zelené, ružové, červené, hnedé a sivé.

Medzi ďalšie dokončovacie a stavebné materiály, mramor udržuje nasledujúce prírodné vlastnosti:

  • Vysoká trvanlivosť. Jediný konkurent, vzhľadom na charakteristiky všetkých čelných materiálov, je žula. Mramor je známy pre odolnosť voči mechanickým expozíciám (vplyv povrchu alebo významného zaťaženia).
  • Dlhá životnosť. Mramor nie je schopný cítiť alebo rozpadať a môže slúžiť mnoho rokov.
  • Vysoká odolnosť proti opotrebeniu. Je takmer nemožné poškriabať mramorové dlaždice alebo vymazať jeho povrch.
  • Hygienický materiál. Materiál je jedným z mála prirodzených antiseptík. Eliminuje možnosť objavovania a ďalšej reprodukcie rôznych parazitov a plesňových vkladov.
  • Bezpečná prevádzka Pre ľudské telo v dôsledku skutočnosti, že mramor je ekologický, čistý a prírodný materiál. Nepredstavuje hrozbu pre ľudí aj prírody.

Realizovaný projekt kúpeľne s použitím dlaždíc pre mramoru na vás čaká v tomto videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: