Dlaždice v štýle „Patchwork“: Krásne nápady pre váš domov

Každý rok sa zvyšuje počet tých ľudí, ktorí priťahujú štýl „patchwork“. A toto je zrozumiteľné. Slovo patchwork je preložená ako patchwork a táto keramická dlažba sa naozaj podobá farebnému deku.

Jeho použitie v dizajne bytových priestorov poskytuje neobmedzený počet možností pre experimenty. Tento štýl vám umožňuje realizovať najoriginálnejšie a krásne nápady pre váš domov.

Vlastnosti materiálu

Hlavnou výhodou tohto pokrytia je, že s ním môžete premeniť akúkoľvek izbu.

Dlaždice krásne vyzerá v kúpeľni, v kuchyni, na WC. Vďaka jej, spálňa a obývacia izba vyzerajú originál.

Táto možnosť je v kombinácii s rôznymi štýlmi:

 • klasický;
 • Stredomorský;
 • eklektické;
 • minimalizmus;
 • Provence;
 • Krajina;
 • retro.

Keramické dlaždice v štýle „patchwork“ vyrábajú takéto krajiny ako Taliansko, Španielsko, Poľsko, Rakúsko, Rusko. Dlaždice je uvoľnené obidve steny aj vonkajšie.

Veľkosti dlaždice sú rôznorodé – existujú aj miniatúrne modely a veľké, čo mu umožňuje aplikovať ho do konečnej úpravy rôznych priestorov. Pre malú kúpeľňu lepšie a dlaždice kúpiť vhodnú veľkosť. A priestranné priestory nepokrajú veľké dlaždice.

Patchwork v textíliách používaných v retro dizajne. Pri použití prvkov štýlu pri výrobe konečných materiálov, vrátane keramických dlaždíc, je všetko iné. Vďaka najrôznejším farbám a vzorom je možné vybrať pre akýkoľvek štýl. Jasné farby vám umožňujú transformovať vaše bývanie a urobiť to originálny.

Jeho textúra (matná, glazovaná, hladká, textúra) vám dáva vybrať najvhodnejšiu možnosť pre miestnosť, ktorú chcete vylepšiť. Vzor môže byť rôzne kvety, abstrakcie, geometrické tvary, čiary a ťahy.

Farba Gamet ovplyvňuje predstavivosť: Existujú dvoj- a tricolor, ako aj multicolorové možnosti. Vo veľkom dopyte, čiernobiele, béžové, biele a modré, modré dlaždice.

Ak chcete vo svojom interiéri rozmanitosti a jasné farby, môžete kombinovať modely rôznych dizajnu: môžu sa v nich líšiť, ale výrobca musí byť jeden. Môžete kombinovať rôzne modely jednej veľkosti španielskeho, talianskeho, rakúskeho alebo ruského taniera, ale nie je potrebné ich zmiešať, pretože chyby vo veľkosti, ktoré sú vždy vo výrobe, výrazne komplikujú svoje pokládky.

Ako si vybrať?

Nezabudnite na niektoré dôležité body:

 • Dĺžka, šírka a hrúbka v rôznych zbierkach dlaždíc musia byť rovnaké. Povrchové spracovanie a typ hrany sa buď nemali líšiť v rôznych častiach dlaždice. Všimnite si, že pri vytváraní takejto mozaiky sa musí aspoň jeden parameter zhodovať – ​​kreslenie, farba alebo štýl. Inak návrh nebude fungovať harmonické.
 • Ak chcete uľahčiť svoju úlohu alebo pochybovať o schopnosti vášho dizajnéra, kúpiť hotové zbierky špeciálne navrhnuté dizajnérmi.

 • Kompozície s použitím jedného, ​​dvoch alebo troch farieb je pre oko viac príjemnejšie ako svetlé a tučné mozaiky, kde je prítomná kombinácia rôznych štýlov a farieb. Postupom času je tento dizajn unavený a chcú urobiť niečo univerzálne. Ale táto módna dlaždice dnes nie je iná lacnejšia, aby to zmenilo tak často, akonáhle sa nudí.
 • Tile „Patchwork“ je vhodná na použitie v rôznych apartmánoch, ktorých majitelia monitorujú modernými trendmi a novými technológiami. Prítomnosť neutrálnej farby vytvára určitú sofistikovanosť. Jasná mozaika vyzerá extravagans. Schopnosť vybrať si alebo kombinovať nekompatibilný – skutočný dizajnér talent.

 • V nezmyselnej miestnosti sa používajú svetlé aj pokojné, nenápadné dlaždice s hlavným farebným rozsahom interiéru. Kresba môže byť iná, ale kúsky jednej zloženia musia byť navzájom harmonizované.
 • VINEWING OBRÁZANÉ BLUE BLUE BLUE. To prinesie interiérový dizajn, ľahkosť a citlivosť.

KDE AKTUÁLY?

Povrch stien v kúpeľni, pracovná časť v kuchyni je najčastejšie lemovaná takou dlažbou. Ale to nie sú jediné miesta, kde ho môžete použiť. Patchwork Mats možno vytvoriť z vonkajších dlaždíc. Takýto dizajn je v súčasnosti obzvlášť populárny. Jedálenský kút, vstupná hala, kúpeľňa, veranda, lodžia, balkón tiež získajú pôvodný pohľad vďaka takémuto cieľu.

Rôzne tile ornament sa zameria na určité stránky, ktoré chcete zvýrazniť. V kúpeľni môže byť zóna nad umývadlom alebo sprchovacím kútom.

V iných miestnostiach, pri použití, môžete tiež vybrať jednotlivé zóny. Zapamätajte si jedno hlavné pravidlo: Pomocou tejto dlaždice ju nepreháňajte s rôznymi kresbami, farbami a odtieňmi.

Dlaždice má slabú tepelnú izoláciu, takže stojí za to inštalovať podlahový vykurovací systém v byte.

Vonkajšie dlaždice sú rovnako rôznorodé vo farbách, vzoroch a textúry, ako stena. Rozdiel len v hrúbke. Pre podlahu vyžaduje veľkú hrúbku, pretože záťaž na povrchu je významný.

Podlahový povlak a veľkosť môže byť viac. To výrazne znižuje čas na držanie platní. Veľké dlaždice pre steny sú menej populárne, pretože sú komplexné pri pokládke a vyžadujú dokonale zarovnaný povrch.

Paul v rôznych izbách je možné vydať nasledovne: Vytvorte dekor s imitáciou na kov, laminát, drevo. Môžete si vybrať model-abstrakciu, dlaždice jednej farby s nezvyčajnou textúrou alebo použite svetlé odtiene, zručne ich kombinuje.

Keramografický

Dlaždice z tohto materiálu je odolnejšie voči poškodeniu, pretože sa používa so špeciálnymi lisovacími a paľbami technológie.

Porcelánový kamenisko je spálený pri veľmi vysokej teplote, váži výrazne viac keramických dlaždíc. Nebude stratiť svoj primárny pohľad a po desiatkach rokoch, je to jeho hlavná výhoda.

Najneobvyklejšie a originálne ornamenty môžu byť vytvorené pri položení patchwork kameňa v štýle „patchwork“. Takýto povlak vydrží značné zaťaženia. Avšak, so všetkou pevnosťou a mnohými výhodami, je potrebné starostlivo manipulovať, pretože aj najodolnejšia dlaždica nie je poistená proti poškrabaniu a iným škodám.

Výrobcovia

Ruská dekoratívna dlaždica v štýle „patchwork“ je zvyčajne lacnejšia a ak je túžba zachrániť, stane sa vynikajúcim riešením. Vo svojej výrobe sa spravidla používajú európske normy, nie je to horšie ako jej zahraničné kolegov. Pri výbere by mali byť odpudzované zo značky a vybrať si tie, ktoré majú veľa skúseností a dobrej povesti.

Dôležitým nedostatkom ruských zbierok – skromný dizajn a výber.

Takže, talianski a španielski výrobcovia produkujú dlaždice so zaujímavými farbami a originálnymi riešeniami. Je v dopyte, dokonca aj pri dokončení stropu.

Tipy

 • Obchody sú dnes ponúkané nezvyčajne širokú škálu dlaždíc v štýle „patchwork“. So všetkou atraktívnosťou, originalizáciou, svetlými odtieňmi a vzormi bizarných dlaždíc berú do úvahy celkový dizajn miestnosti, nepreťažujte ju so súborom kontrastných prvkov.
 • Dlaždice takéhoto štýlu je tak sebestačná, ktorá môže prevziať funkciu hlavného prízvuku. Všetky ostatné prvky sa používajú ako ďalší, dizajn by mal byť vyvážený. Zvážte to pri výbere prvkov dekorov, nábytku, svietidiel a iných prvkov miestnosti.

 • Opatrne vyberte vzory a farby. Použite službu Tvorba virtuálnej miestnosti v počítačových programoch, ktoré ponúkajú obchody – bude možné jasne predstaviť, ako sa dokončí povrch bude vyzerať realita.

Dlaždice v štýle „patchwork“ sa stáva čoraz obľúbenejším. Keramické steny a podlahové výrobky sa používajú v kúpeľni av kuchyni, v WC a spálni. Výber podobného dizajnu pre váš byt – správny spôsob, ako vytvoriť štýlový, moderný a módny interiér.

V ďalšom videu sa uvidí ešte viac interiérov s patchwork dlaždice.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár