Dokončiť Spacure Knauf: Pros a nevýhody

Nemecká spoločnosť Knauf je slávny výrobca stavebných materiálov. Vyrába rôzne typy SHTAPLINGS, ktoré vám umožňujú vytvoriť najhladšie povrchy. Výrobca ponúka štartovanie, konečnú a univerzálnu tmelu, z ktorých každý má svoj účel.

Dokončiť tmel je reprezentovaný rôznymi druhmi, takže každý kupujúci si môže vybrať vhodnú možnosť v závislosti od účelu stavebných materiálov.

Zvláštnosť

Zarovnanie stien – povinná časť hlavných opráv. Na výrobu vysoko kvalitných povrchových vyrovnávacích prác, štartovanie a dokončovanie budú potrebovať.

Dokončenie sa používa pre konečnú fázu zarovnania stien a vytvára dokonale hladký a biely povrch. Hoci moderný stavebný trh predstavuje širokú škálu shplanies od rôznych výrobcov, mnohí kupujúci preferujú presne produkty nemeckej spoločnosti Knauf.

Táto značka ponúka hotové zmesi, ktoré sú vhodné a ľahko použiteľné. Nespochybniteľná výhoda je jednoduchá práca. Každý môže urobiť dokonale hladké steny pomocou Knauf Tutty, zatiaľ čo nemá špeciálne vedomosti ani zručnosti. Predáva sa v papierových taškách. Veľké obaly predstavuje od asi 25 do 30 kilogramov zmesi pre jednoduché použitie.

Dokončiteľná zmes Knauf zahŕňa cement, omietky a vápno. Potom, čo sa aplikuje, nemusíte používať ďalšie zmesi pre injekčný povrch. Táto zmes sa používa ako hotová konečná úprava. Stačí sa oboznámiť s pokynmi, skladovanie potrebného nástroja a môžete sa presunúť do práce.

Dokončenie by sa malo aplikovať na povrch veľmi tenkou vrstvou, ktorá by mala byť približne 1-2 mm. Kým Shplanke nemali čas na chytenie, mali by ste použiť Sandpaper Plytova frakcia pre injektáž. Výsledkom je, že povrch bude dokonale hladký. Vykonávanie všetkých akcií rýchlo a ľahko, práca prinesie jedno potešenie.

Knauf na obale každého výrobku označuje svoje vlastnosti, ako aj životnosť. Maximálna povolená hrúbka vrstvy je nevyhnutne označená na shplanies. Záručná doba je len jeden rok. Zmes sa má skladovať v suchom a tmavom prostredí v uzavretej nádobe. Ak už bol balík objavený, musí sa používať počas dňa, inak sa materiál stane nevhodným na použitie.

Stojí za to pripomenúť, že pri práci s tmelou stojí za to, aby sa držali preventívne opatrenia. Na ochranu pokožky ruky musíte dať na rukavice, rovnako ako kúpiť respirátor na ochranu dýchacích orgánov z prachu. Ak shplanke padá na kožu a je sprevádzaná podráždením a horením, je potrebné dôkladne opláchnuť kontaktné miesto. Ak pálenie neprechádza, mali by ste hľadať pomoc lekárovi.

Názory

Nemecká spoločnosť Knauf je dnes vodcom na výrobu vyrovnávacích zmesí. Knauf Shpalled je ideálny pre prácu so sadrokartónovými doskami, ktoré táto spoločnosť vyrába.

Dokončovacie tmel „Knauf Fugens“ sú reprezentované rôznymi typmi, medzi ktorými stojí za to zdôrazniť tri hlavné:

 • Štandardu – vyrobené vo forme náhrady omietky;
 • Puzovanie „FUGEN GF“, určené na sušenie plechov;
 • Dokončiť pre sadrokartónu odolného voči vlhkosti „Fugeen Hydro“.

Všetky vyššie uvedené zmesi špice majú rôzne špecifikácie, hoci vo vzhľade sa podobajú suché práškové konglomeráte pozostávajúce z omietky a zodpovedajúcich modifikátorov a zmäkčovadiel. Tieto SHP môžu absorbovať vlhkosť na vytvorenie plasticity roztoku, takže sú chránené pred predčasným sušením.

Hlavné výhody a charakteristiky sadry Dokončiť TUTTY „FUGEN“:

 • Zmes sa vyznačuje ekologickým šetrným k životnému prostrediu, pretože kompozícia neobsahuje chemické prísady.
 • Zvýšená náterová sila zaručuje ochranu rohu počas inštalácie a tiež pomáha eliminovať chyby na sadrokartónoch.
 • Ak sa povrchová zmes aplikuje na rovný povrch, potom vás poteší jeho malá spotreba.
 • Po použití cieľovej čiary môžete maľovať stenu alebo vložiť tapetu.
 • Široká škála SHTLOCKS je reprezentovaná rôznou hmotnosťou (5, 10 a 25 kg) a cenovo dostupná cena určite prosím.

Dokončovacie tmel „Knauf Rotband“ je omietna zmes s polymérnymi prísadami. Je navrhnutý tak, aby zarovnal steny. Môže byť použitý na betón, sadrokartónové alebo omietené steny alebo strop. Kvôli zvýšenej pevnosti, SHP nemôže prasknúť.

Tento materiál je ideálny na spracovanie miestnosti vo vnútri kvôli jeho všestrannosti. Shtilovka sa nebojí s vysokou vlhkosťou, takže môže byť použitý na prácu v kuchyni alebo v kúpeľni.

Hlavné výhody Shplanke „Knauf Rotband“:

 • Vynikajúci rozsah vlhkosti prispieva k rýchlej eliminácii vlhkosti, takže v byte nikdy nebude vlhký.
 • Ekológia zmesi spočíva v tom, že je vyrobený na základe omietky a neobsahuje škodlivé chemikálie. Spacelovka nespôsobuje alergie, takže sa dá bezpečne používať na opravu detskej izby.
 • Sila a spoľahlivosť. Aj hrubá vrstva hotovej zmesi neprispieva k tvorbe trhlín.
 • Po použití zmesi steny zostáva dokonale hladký a snehobiely.
 • Materiál sa vyznačuje vynikajúcou elasticitou.
 • Shpalanvka priťahuje pozornosť k pohodliu aplikácie.
 • Zmes sa dokonale zachytáva s povrchom, na ktorom sa aplikuje.
 • Zvyškové riešenia rýchlo nevysávajú.
 • Materiál produkuje výrobca v niekoľkých verziách: 3, 8, 18, 28 kilogramov.

Ak dodržiavate pokyn pri používaní roztoku, povrch bude absolútne hladký.

Knauf Rotband Putband je reprezentovaný biela, sivá a ružová farba. Hrúbka vrstvy by sa mala pohybovať od 5 do 30 mm. Jeden štvorcový meter bude potrebný asi osem kilogramov materiálu.

Multifunkčná výmena z Knauf je reprezentovaná ako suchá zmes. Je vyrobený na základe výplne sadry, ako aj doplnené minerálmi a modifikátormi polyméru. Môže byť použitý na predspracovanie sadrokartónu alebo betónových povrchov. Tento materiál je ideálny na vytvorenie hladkého povrchu pred maľovaním alebo pre dekoratívne nástenné dekorácie. Výrobca vytvára túto zmes u dodávateľov 20 a 25 kg.

Spotreba

Odborníci vedia, že na vytvorenie dokončovacie vrstvy reťazec s hrúbkou 1 mm na 1 m2 sa vyžaduje jeden kilogram zmesi. Treba pripomenúť, že zmes omietky bude menšia ako ekvivalent cementu. Zmes sady umožňuje vyrábať zarovnanie steny alebo pevné, ak existuje rozdiel v diferenciáloch nie viac ako 6 mm. Výrobca vždy na balíku označuje približnú spotrebu materiálu, takže by sa mal zohľadniť tento ukazovateľ.

Ako si vybrať?

Mnohí špecialisti vám poradia, aby ste si kúpili základ a dokončovanie tmel z jedného výrobcu. Po vysušení nezabudnite na zmesi s vysokou hygroskopickosťou. Ak je povrch porézny, steny by mali byť vykonané pred použitím povrchovej úpravy.

Pre mokré priestory je Knauf Rotband ideálny, pretože neustále oneskorí vlhkosť, ale chýba ju. Putchal je ideálnym riešením pre kuchyňu alebo kúpeľňu.

Kúpiť KNAUF Produkty predstavuje oficiálne body a obchody s cieľom odstrániť možnosť získavať falošné. Nehľadajte výrobky značky na trhu, pretože neexistuje žiadna istota kvality.

Tipy na aplikáciu

Ak chcete začať, mali by ste si kúpiť všetky potrebné nástroje na aplikáciu tmelu na povrchu:

 • Za miešania je vŕtačka so špeciálnou dýzou alebo miešačom určeným na stavebné účely ideálne;
 • 30-centimeterová špachtľa;
 • Malý špachtľový počet 5 až 10 cm;
 • špachtľa uhlového tvaru;
 • Telesy a valce;
 • brúsny papier;
 • Ak chcete pracovať na horných častiach steny alebo so stropom, bude užitočná STPLADDER.

7

Fotografia

Na aplikáciu dokončovacieho tmelu možno použiť dve metódy:

 1. Hotový roztok sa aplikuje na veľkú špachtľu s malým, potom je zmes na stene. Nástroj by mal byť stanovený tak tvrdo, ako je to možné na povrchu, akcia by sa mala vykonať niekoľkokrát. Povrch sa stáva najviac plochým. Zvyšky zo zmesi sa vrátia späť do vedra. Ďalej, s brúsením, vyhladzovanie drsnosti sa vykonáva na stene.
 2. Táto metóda je dlhšia, pretože je to dvojitá stena. Dokončovacie tmel sa aplikuje na povrch s malými ťahmi, potom prejdite na opätovné použitie materiálu. Táto metóda zaisťuje vytvorenie plochého povrchu, čo je oveľa menej času.

Ak chcete vykonávať prácu v rohoch, mali by ste použiť uhlovú špachtľu. To vám umožní pracovať tam, kde steny zblížia v pravom uhle. Ak je uhol medzi stenami iný, potom je lepšie použiť malú špachtľu.

Plne aplikované dokončovacie tmely na omietkových konštrukciách, pretože takéto listy sú celkom hladké.

Aby sa proces uplatňovania tmel na povrchu, aby sa vyskytol rýchlo a efektívne, stojí za to dodržať radu špecialistov:

 • Pozorne si musíte čítať pokyny výrobcu. Vrstva Shplanke by nemala byť väčšia ako uvedená v odporúčaní. Ak je vrstva hrubšia, potom sa vyskytuje pravdepodobnosť stláčania zmesi po úplnom sušení.
 • Ak chcete aplikovať vrstvu dvakrát, musíte použiť vystuženú mriežku. Ak chcete vytvoriť ďalšiu vrstvu, predchádzajúca musí byť dobre vysušená.
 • Po práci s tmelom, všetky nástroje musia byť starostlivo vypranené okamžite zo zvyškov zmesi, až kým nie sú suché.
 • Na prípravu zmesi stojí za to používať studenú vodu. Ak sa zmeníme zmes s vodou s teplotou nad 30 stupňov, potom po sušení sa Shtlotka môže plížiť.

Na niektorých recepciách povrchovej úpravy stien, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár