Dokončovacie steny laminát s vlastnými rukami

Dekorácia hradieb laminátu je nepochybne dáva šarm a originalitu v každej miestnosti. Toto je pomerne jednoduchý proces, a to je celkom možné cvičiť s vlastnými rukami, bez toho, aby sa uchýlili k pomoci špecialistov.

Klady a zápory

Použitie laminátu pre dekorácie steny má svoje výhody a nevýhody.

Výhody zahŕňajú nasledujúce parametre:

 • Vynikajúca pevnosť materiálu (panely môžu slúžiť ako jedno desaťročie, pri zachovaní estetického vzhľadu);
 • šetrnosť životného prostredia;
 • ľahká hmotnosť;
 • Obrovský výber farieb a textúr;
 • Cena (pre steny si môžete kúpiť lacné panely);
 • možnosť dokončenia steny s vlastnými rukami bez prenájmu majstrov.

Minusy na dekorácii steny trochu:

 • Osvetlené požiadavky na prípravu stien pred povlakom laminátu. Steny musia byť dokonale hladké, alebo je potrebná inštalácia prepravky;
 • Nízka odolnosť voči teplostiam a vlhkosti.

Ako si vybrať?

Vďaka rôznorodosti farieb a textúr je možné v každej miestnosti použiť nástenný laminát na dekoráciu vnútornej steny.

Pri výbere materiálu musíte rozhodnúť, ktoré funkcie iné ako dekorácie vykoná stien. Spravidla je to vyrovnanie steny a vytvorenie štýlového aktualizovaného dizajnu.

Na zakrytie stenách je laminát vhodný od 21 do 34 triedy odporu. Materiál je lepšie vybrať v súlade s funkčným účelom miestnosti alebo inej miestnosti.

Ak sa nachádzajú domáce zvieratá, odporúča sa kúpiť viac rozpočtových modelov, takže v prípade poškodenia povlaku je možné ho nahradiť.

Laminované panely musia byť priblížené podľa štýlov a farebných schém do interiéru miestnosti. Pre malé a úzke priestory by ste nemali vybrať tmavú stenu pokrývku, je lepšie zostať na svetlo odtieňoch. Napríklad biely povlak osviežuje miestnosť a aby bol vizuálne priestranný. Light Wall Laminát sa odporúča kombinovať so svetelnou podlahou.

Metódy

Po zvolení farby materiálu sú určené metódou upevňovania. Najbežnejšie z nich:

 • S lepidlom. Panely môžu byť prilepené tekutými nechtami alebo silikónovým lepidlom na povrch steny. Lepidlo si musí vybrať kvalitu, ktorú chcete bezpečne držať panely na stene. Toto je najjednoduchšia možnosť upevnenia;
 • Metóda rámca. Inštalácia laminátu sa vykonáva na drevenej prepravke. Drevené koľajnice musia byť 4 * 4 cm. Rozdiel medzi sprievodcami by nemala byť viac ako 6 cm. Umiestnite koľajnice musia byť kolmé na dosky.

Metóda kostry je najspoľahlivejšia, ale intenzívna. Nevyžaduje predbežnú prípravu steny. Tento typ upevnenia je tiež vhodný pre situácie, keď pod náterom steny, musíte zamaskovať elektrické vedenie, rúrky alebo iné komunikácie.

Ako kpped?

Upevnenie Je možné cvičiť nielen predtým uvedené metódy. Tam je ďalšia jednoduchá metóda – kladenie s Kleimers. Toto sú špeciálne konzoly pre montážne laminované lamely na stene. Kleimers sú dva odrody:

 • S nádhernými výčnelkami. Sú namontované priamo do dosky;
 • S plochým výstupkom. Je potrebné stlačiť tlačidlo CLICK.

V rámci upevnenia, nechtov, držiakov a kovových svoriek sa aplikujú. Ak je obvod plochy povlaku malý, potom môžete použiť prvé dve možnosti. Ak je oblasť veľká, potom je spoľahlivejšia upevniť panel s klipmi, pretože s časom môže laminát zmeniť rozmery.

Prečítajte si viac  Tlakové drážky: Účel a princíp práce

Montáž

Nasledujúce nástroje budú užitočné pre montáž: elektrický skladač, ruleta, stavebná úroveň, špachtľa, drevené bary, kladivo.

Technológia dekorácie steny s vlastnými rukami:

 • Vypočítať požadované množstvo laminátu, je žiaduce ho kúpiť s rezervou;
 • Nie je možné vyrobiť proces inštalácie pre krivky, nerovnomerné steny, takže sú predbežné kefy, omietky, sušené. Alebo pripraviť prepravku. Tiež ďalšia možná možnosť – laminát, aby sa na stenu sadrokartón. Sadrokartón musí byť bezpečne pripojený k stene.

 • Určite miesto, z ktorého začne pokladanie prvého laminovaného panelu. Spravidla je to ľavý horný roh.
 • Montáž priamo panelov. Ak je zvolená lepiaca metóda, potom sa na zadnú stranu tyče aplikujú tekuté nechty alebo silikónové lepidlo a je upevnený stlačením na krátku dobu. Ak je zvolená metóda rámca, fixácia sa vykonáva pomocou nechtov alebo kleimers.
 • Po inštalácii laminátu sú nainštalované dekoratívne schody. Zatvoria vzdialenosť medzi stenou, stropom alebo podlahou.

Laminované panely sú pripevnené k stene horizontálne, vertikálne alebo diagonálne. Vyberte si jednu z týchto možností je možná na základe nájdených funkcií a obtiažnosti realizácie.

Horizontálna metóda je ideálna pre úzke priestory a je schopný vizuálne rozšíriť priestor. Vyzerá to krásne pri kombinácii dvoch farieb. Ak je vertikálne stripované steny, potom tento spôsob môže zvýšiť výšku miestnosti. Táto metóda je vhodná pre byty alebo domy s nízkymi stropmi.

Diagonálna verzia stien stien bude robiť izbu štýlové a nezvyčajné. Táto metóda je však najkomplexnejšia a vyžaduje väčší tok dosiek.

V prípade, že sa rozhodnete položiť laminát na zafarbenej stene betónu, to znamená, že riziko, že laminované stodoly budú slabo udržiavané a po chvíli zmiznú. Preto sa odporúča vyčistiť starú vrstvu farby, tmelu a omietky odstrániť a povrch je predátorský.

Ako orezať?

Tak, že laminovaný povlak harmonicky poistky do vnútra miestnosti, je to dôležité, okrem dodržiavania technológie, vedieť, ako a čo nastrihnúť laminátu. Môžete napríklad jednoducho znížiť panel pomocou elektrického prípravku. Hlavnou vecou je vybrať si pylon.

Existuje niekoľko pravidiel rezanie laminovaných dosiek:

 • Na zadnej strane je ceruzka uviaznutá v prípade časti;
 • Týmto spôsobom podľa produktu na stole, takže časť, ktorá bude rezaná, bola na hmotnosť;
 • Ďalej pevne opraviť dosku a kričať na požadovanom mieste.

Rezací materiál môže byť tiež vykonávaný s kruhovou pílou, ale je to presne na disk na prácu na kov. S týmto nástrojom je ťažšie pracovať ako s puzdrom. Keď je laminovaný povlak umiestnený tvár.

Takýto nástroj ako bulharčina, má mnoho majiteľov v skladovacej miestnosti alebo v technickej miestnosti. Bulharčina sa úspešne používa na rezanie laminátu. Jediná nevýhoda pri práci s týmto nástrojom – vzhľad veľkého množstva prachu počas rezania.

Koľko ustúpiť od steny?

Laminované výrobky sa vyznačujú zvýšením veľkosti v kontakte s kvapkami vlhkosti a teploty, takže pri inštalácii musíte ponechať odsadenie z uhlov aspoň 1,5-2 cm. Dodržujte takúto vzdialenosť pri pokládke dištančnými klinmi nie je dostatočne ľahké, takže môžete umiestniť dosku alebo iný nárazový materiál podobnej hrúbky. V prípade inštalácie na lepidlo sa doska zmení na vrstvu špeciálneho filmu a kliny na bokoch. Po skončení inštalačného diela sú zarážky zatvorené so slintami.

Prečítajte si viac  Vlastnosti elektrikárskych rukavíc

Na ktorej strane?

Odporúčaný na ľavej strane steny, ktorý je na ľavej strane steny, ktorý je opakom k vstupu, a presunúť ho doprava. Teda pohodlne špicatý materiál. Ale v prípade, že inštalačný program je ľavý, potom inštalácia začína na druhej strane miestnosti.

Čo zatvoriť štrbinu na stene?

Existujú prípady, ktoré pri dokončení medzi laminátom a stenou sa vytvárajú medzery.

Odstráňte veľkú medzeru niekoľkými spôsobmi:

 • Nákup v stavebníctve Skladujte širší susth alebo ho urobte vlastnými rukami;
 • Demontovať povlak a presunúť ho;

 • Vyrezané z rovnakého laminátu tenkého pásu a urobiť medzeru;
 • Uhol.

Ale posledná možnosť by mala byť použitá mimoriadne opatrná, aby nedošlo k poškodeniu zálohy.

Rohy

Keď je laminát oddelený stenou, kde otvára dvere, potom platpania pred začatím inštalácie stojí za to odstrániť. Pri pokládke produktu jeho okraja by sa nemali dotýkať uhlov stien, pohlavia a stropu a mala by existovať medzera. Vonkajšie uhly môžu byť uzavreté dekoratívnymi rohmi.

Ako nakresliť podsvietenie?

Osvetlené steny sú zaujímavým spôsobom, ako vytvoriť jedinečný dizajn vnútorného dizajnu. Osvetľovacie zariadenia pre steny môžu slúžiť ako nezávislý zdroj osvetlenia a voliteľného. Sieťové krytiny môže byť vyrobené s vlastnými rukami. Je to veľmi rýchlo a nie faktúra za rozpočet.

Pre montážne podsvietenie bude potrebné: laminát, LED žiarovky, skrutkovač, stavba, skladačky, lepidlo, upevňovacie prvky, páska.

Kroky inštalácie podsvietenia:

 • Po prvé, musíte označiť umiestnenie lampy na stene. Je potrebné premýšľať o systéme umiestnenia, takže je viditeľné len svetlo, a nie drôty.
 • Ďalej, kábel v zloženej schéme, ktorý ho upevňuje držiaky. Kábel odporúčaný od výstupu na kompetenciu vypočítať jeho dĺžku.

 • Teraz nainštalované LED diódy, laminát. Dosky sú oddelené na časti a lepidlo nadol. Vrchné panely budú vložené na dne, preto je potrebné čakať na sušenie. Scotch a ďalšie upevňovacie materiály pomôžu ich uzamknúť.
 • Ďalší krok – Power Connection. Na tomto zvýraznení je dokončené.

Ako položiť posledný riadok?

Ak chcete stanoviť posledný riadok laminátu, ktorý je správne umiestnený, je potrebné umiestniť miesto vykopané, znížiť a prilepiť hrebeň na paneli namontovaným nižšie, a horný okraj je upevnený s tekutými nechtami alebo silikónom na ráme.

Ako koniec?

Aby ste skončili pri dokončení stien, môžete použiť hliníkové laminované rohy. Pôsobia ako ochrana pred poškodením a ako dekoratívnym prvkom. Rohy sú vyrobené v širokej škále farieb, takže nie je ťažké vybrať si požadovaný odtieň. Upevnite ich s elastickým lepidlom.

Ako pripevniť pozadie na podlahu?

Perlinh sa považuje za jednu z hlavných častí v interiéri. Vďaka sokám môžete skryť chyby a poťahy povlaku. Najčastejšie sú plastové a drevené sokly najbežnejšie.

Drevené modely sú šetrné k životnému prostrediu, ale ich životnosť je krátka. Plasty môže slúžiť mnohým rokom, pri zachovaní estetického vzhľadu. Pre laminát je záloha PVC ideálny. Sú ľahko rezané, sú odolné voči opotrebeniu a vlhkosti a súčasne.

Zabezpečiť ich niekoľkými spôsobmi:

 • S tekutými nechtami. Toto je optimálny spôsob, ako priestory s hladkými stenami a uhlami. Ak sú uhly nerovnomerné, potom sa sokel nedrží;

 • S klipmi. Táto možnosť je vhodná pre všetky izby. Jediný nedostatok klipov – v prípade demontáže sokry, musíte si kúpiť nové držiaky, pretože klipy nevydržia opakované inštalácie;
 • Zapínanie priamo. Zálohy sú upevnené skrutkami. Montážne miesta sú maskované zástrčkami vybranými podľa farby. Tento spôsob inštalácie soklov je najspoľahlivejší.
Prečítajte si viac  Popis LDSP a ako ich používať

Inštalácia soklu je konečná fáza cieľa. Pod návrhu miestnosti musí byť zvolený susth. Je dôležité pokúsiť sa minimalizovať počet kĺbov. Klause musia byť vložené, aby sa znížilo riziko nečistôt a prachu.

Počas práce so sokrými, musíte zvážiť parametre drážok v spojovacích položkách, aby ste správne určili veľkosť dosiek. Upevňovacie miesta je potrebné zvoliť tak, aby ste sa dostali na stenu.

Možnosti dizajnu interiéru

Široký výber laminovaných produktov vám umožňuje implementovať absolútne odlišné nápady pre izby.

Napríklad použitie laminátu v chodbe ako dokončovacieho materiálu pre steny zlepší hlukovú izoláciu. Tento materiál je dokonale vyčistený stopami bahna, ktorý je veľmi relevantný pre chodbu. Kryt koridoru laminátu sa stal populárnym a spôsobený odolnosťou a odolnosťou voči materiálu.

Na chodbe môžu byť oddelené zóny rozlíšiť pomocou rôznych odtieňov alebo vytvoriť kontrast medzi stenou a stropom. Plne laminátové steny, spravidla, nie.

Ak sa rozhodnete dokončiť steny laminovanými panelmi vo vnútri balkóna a lodžive, musíte si zapamätať na vlhkosť a teplotné kvapky. Preto stojí za to zastaviť podľa vášho výberu na lamináte so zvýšenou triedou stability. Môžu byť pochopené úplne steny a môžete kombinovať s inými povrchovými materiálmi.

Ďalším originálnym riešením je použitie laminátovej povrchovej úpravy v čelnej doske v spálni. V spálni môžete aplikovať materiál akejkoľvek triedy, pretože tam nie je žiadne kvapky.

Harmonický materiál sa bude pozerať, ak si vyberiete textil na spálňu rovnakej farby. Krásne vyzerá ako dizajn jednej z stenách bieleho laminátu v kombinácii so svetlohnedou podlahou. Nastavenie podsvietenia na stene v hlave postele bude tiež pridať zvýraznenie do interiéru. Laminát pochádzajúci zo steny na strope transformuje také dôležité miesto v byte alebo dome ako spálňa.

Obývacia izba v byte tiež používa použitie laminátu na stenový povlak. Môžu zvýrazniť určitú časť miestnosti, alebo napríklad len TV a krbovú plochu. Obývacia izba, v ktorej sa laminát a iné povlaky kombinujú, ako je kameň. Môžete použiť sivé odtiene konštrukčného dreva.

Veľká škála laminovaných panelov ich umožňuje používať v kúpeľni. Kvôli konštantnej vlhkosti a skokoch teploty sa odporúča uprednostniť vodotesný laminát. V tejto miestnosti môžete aplikovať absolútne akúkoľvek farebnú paletu. Zaujímavosťou je zvýrazniť laminát najkratšiu stenu v kúpeľni.

Mansard Dokončiť Laminát – Optimálne riešenie. Najčastejšie je to neuskutočniteľná miestnosť, takže je dôležité pripraviť tepelnú izoláciu pri inštalácii stien. Ak nastavíte podsvietenie na paneli, potom, okrem zaujímavého dekor, bude to dodatočné osvetlenie podkrovie.

V prípade, že ste si vybrali steny nástenného laminátu v kuchyni, mali by ste zastaviť výber na paneloch vyššie. Možnosti dizajnu v kuchynskej miestnosti obrovské množstvo. Môžete si kúpiť náter pod kameňom alebo stromom. Zvyčajne sa v kuchyni rozlišujú kuchynská zástera alebo jedna z stenách. Môžete tiež skontrolovať kryt, aby ste ozdobili príslušenstvo, napríklad hodiny alebo obrázok.

O tom, ako položiť laminát na stene, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: