Drevené 3D panely: Špecifikácie a dizajn

Moderný stavebný trh predstavuje obrovský výber stavebných materiálov, ktoré urobia dizajn akéhokoľvek bytu praktické, krásne a jedinečné. Napríklad drevené 3D panely sa čoraz viac používajú na pokrytie stien dnes, ktoré sú vylepšenou verziou bežných dekoratívnych panelov z dreveného poľa. Nižšie je prehľad o tomto dokončovacom materiáli.

Zvláštnosť

3D panely sú dosky rovnakej veľkosti s rôznym vzorom rôznych znakov. Konštrukčné prvky majú zvyčajne obdĺžnik alebo štvorcový tvar. Po inštalácii, jednotlivé dosky tvoria jedno krásne plátno a umiestnenia častí zostávajú takmer neviditeľné. Ak chcete znížiť náklady na panely, ich základňa a predná strana sú vyrobené z rôznych materiálov. Napríklad, pre základňu, lano alebo MDF je najčastejšie zvolený, ktorý je liečený špeciálnymi kompozíciami na zlepšenie ich vlastností.

Pre vonkajšiu stranu objemových panelov je prírodné drevo zvyčajne zvolené: popol, dubové, tučné drevo a iné ekologické materiály.

Všetky časti dosiek sú vybavené špeciálnymi spojovacími prvkami, ktoré zaručujú husté pripojenie častí medzi sebou. Okrem toho takáto technológia upevňovača výrazne uľahčuje a urýchľuje proces inštalácie. Moderné objemové panely sú charakterizované dlhou životnosťou – niekedy pre maximálnu trvanlivosť krytu panelu vrstvou špeciálneho vosku, ako aj bezpečnosti životného prostredia a veľká škála farieb, textúr a veľkostí. Náklady na takýto konečný materiál je však pomerne vysoký.

Vnútorná dekorácia steny, ako je materiál vyzerá skvele v každom interiéri, dáva to pohodlie, luxus a originalitu.

Technické charakteristiky modulov:

 • Šírka – 400 mm;
 • Dĺžka – 200 mm;
 • Hrúbka – 8-15 mm;
 • Hmotnosť 1 kV. M – 6 kg.

Parametre panelu sa môžu líšiť v závislosti od toho, čo sú vyrobené materiálu.

Typy 3D drevných panelov

Panely sú rozdelené do dvoch skupín v závislosti od typu upevňovacích prvkov a vlastností výroby.

Oni sú:

 • Štít. Na planétach takýchto panelov sú upevňovacie prvky upevnené vopred na rovinných základných doskách s vopred určenou vzdialenosťou pozdĺž okraja, ktorý bude slúžiť ako dokovací pás, ak nie sú na paneloch s určitým intervalom.
 • Zozbierané pripojením jednotlivých fragmentov. Takéto dosky sa dejú na segmente steny. Všetky časti krok za krokom tvoria montáž prvkov a fixované na nosnej konštrukcii. V tomto prípade sa počas procesu inštalácie vytvorí textúra dreva. Vonkajšie charakteristiky sa táto možnosť nelíši od prvého.

 • Mozaika založená na mriežke. Takéto panely sú vytvorené z rôznych malých drevených kusov, ktoré sú nakoniec spojené s krásnou zložením ako keramická mozaika. Tento typ povrchovej úpravy môže byť použitý nielen v obývacích izbách a spálňach, ale aj v kúpeľni, kúpeľoch a dokonca aj saune.
 • Plochý alebo koncový. Na výrobu reliéfu prvej verzie panelov sa používa pripravené drevo alebo „kolo“, ktoré je rezané kolmo na kmeň stromu. V dôsledku toho sa dostávajú panely s vyčnievajúcimi prvkami, ktoré sú externe podobné zloženiu pixelov. Druhá možnosť znamená dekoratívny panel vytvorený z dlhých častí dreva. Dosky sú rozdelené na malé fragmenty, potom sa prehľad vykonáva a jeho fit. Tento typ panelov je ideálny pre široké steny, ktoré vyzerajú ešte viac kvôli znakom svojej štruktúry.

Klady a zápory

Objemové panely majú mnoho výhod:

 • Estetika. Dekorácia stien alebo stropov stromových panelov je okamžite transformuje akýkoľvek priestor: okamžite sa stáva krajším a zaujímavejším. Táto povrchová úprava účinne zdôrazňuje dobrú chuť vlastníka bytu. Moderné technológie vám umožňujú vybrať si ľubovoľný kreslenie, odtieň a konečnú úpravu. Môžete pridať panely s kožou, textilom, sklom alebo imitovať. Stále si môžete objednať tieto panely s osvetľovaním.
 • Ekológia. Za podmienok modernosti je obzvlášť dôležité venovať pozornosť životnému prostrediu, postarať sa o ňu. Keďže drevené panely sú vyrobené z prírodného materiálu, sú absolútne bezpečné pre ľudské zdravie a všetky živé veci. Prírodný strom nevyvoláva exacerbácia alergických reakcií, a preto takéto panely môžu byť namontované aj v spálni a detskej izbe.

 • Trvanlivosť. Ak správne nainštalujete panely s čarodejníkom alebo dokonca s vlastnými rukami, budú slúžiť už dlhú dobu. Koniec koncov, každý vie, že strom je jedným z najodolnejších materiálov, takže tieto hromadné panely potešia majiteľa bývania nie jeden desať rokov.
 • Praktickosť. Nemusíte tráviť veľké množstvo času na to, aby ste sa starali o dokončenie – niekedy je dosť na to, aby ste z nich odstránili prach. Výrobcovia odporúčajú od času od času trieť dizajn so špeciálnym voskom, aby sa popruhy svietili a zvýšili ich odolnosť voči vonkajšiemu vplyvu.
 • Vlhkosť. Na rozdiel od plochých panelov sú objemné možnosti výrazne lepšie na rozdiel od vlhkosti – nepokračujú sa a nedeformujú z vody. Je to spôsobené tým, že pri výrobe dizajnových detailov sú pokryté špeciálnym laminovacím filmom, a tiež ošetrené vodou repellent impregnáciou.

Takéto panely môžu dokonale skryť drôty, potrubné alebo vetracie systém. Aby ste to urobili, je potrebné pripraviť rámcový dizajn, ktorý bude zapojený, a na vrchole, aby ho zatvorili dekoratívnymi panelmi.

Napriek veľkému množstvu výhod, takéto panely majú niekoľko mínov. Napríklad pred výberom takéhoto materiálu na dokončenie vášho domova by ste mali venovať pozornosť tomu, že je silne citlivá na atmosférické vibrácie: akékoľvek zmeny teploty alebo vlhkosti môžu ovplyvniť externé údaje o celom dizajne. Okrem tohto faktora existuje ďalšia nevýhoda: ich relatívne vysoké náklady. Vzťahuje sa však na väčšie panely, ktoré sú plne vyrobené z prírodného dreva.

Ale pre tých, ktorí chcú zachrániť, je tu vynikajúca alternatíva. Stojí za to zvoliť hybridné štruktúry, ktoré sú vyrobené z prírodného dreva a napríklad z MDF. Môžete tiež zastaviť svoju voľbu na panely, ktoré sú plne vyrobené z lacnejších surovín: bambus, preglejky, MDF alebo drevotrieskové dosky. Analógy drevených ZD-panelov sú veľmi populárne, ktoré sú vyrobené z lisovaného bambusu. Externe sa prakticky nelíšia od skutočného stromu, je to však oveľa lacnejšie.

Treba tiež pripomenúť, že ak potrebujete nainštalovať rámové štruktúry, objem voľného miesta v miestnosti sa zníži. Ale ak používate lepidlo na opravu panelov, potom užitočná plocha nezmizne.

Tipy na výber

Pri výbere drevených 3D dosiek by ste mali navigovať niekoľko parametrov:

 • Všeobecný štýl interiéru. Je dôležité, aby materiály zapadali do farby a úspešne dopĺňali dizajn miestnosti a neodporušil ho.
 • Kvalitný materiál. Neuvádzajte na dosky – pretože ak je ich cena pomerne vysoká, potom v pomere s ich životnosťou, stáva sa nepatrným peniazmi, ale ziskovými investíciami.
 • Účel miestnosti. Pre bežné rezidenčné alebo kancelárske priestory sú panely vhodné z akéhokoľvek materiálu. Avšak, ak potrebujete ozdobiť dekoratívnymi doskami miestnosti s vysokou vlhkosťou, je potrebné zvoliť príslušný typ materiálu, ktorý zodpovedá prevádzkovým podmienkam.

Možnosti dokončenia

Dekoratívne panely s účinkom CD – skutočná nájde pre dizajnérov. Ak správne nainštalujete dizajn, môžete vytvoriť jedinečný efekt.

Nižšie je niekoľko fotografií s rôznymi typmi povrchových úprav.

   Vertikálne čiary vizuálne zvyšujú výšku stien.

   Ipell log dáva izbu sviežosť a originality.

   Nezvyčajné formy dokonale odvádzajú klasický interiér. Takéto prúžky sa stanú nezabudnuteľným „zvýrazňovaním“ v dizajne miestnosti.

   Niekoľko ďalších tvorivých nápadov na dizajn stien s trojrozmernými doskami.

   Krásne nápady na dizajn

   Nasledujúce sú konkrétne príklady dizajnu iného interiéru s použitím drevených 3D panelov rôznych typov:

   V tejto verzii sa stena stáva skutočným „zvýrazniť“ izbu. A je to napriek farbe materiálu, pretože je veľmi skromná. Klasický nábytok v kombinácii s pôvodným krytom steny poskytuje nádherný výsledok.

   V tomto prípade sa dizajn stáva zosobnením krásnej chuti majiteľa miestnosti. Zbavená, elegantná a neuveriteľne štýlová verzia dizajnu.

   Podobné nástenné dekorácie, nepochybne, priláka veľa názorov. Steny sú zdobené drevenými doskami, ktoré majú inú veľkosť. Vďaka tomu je vytvorený veľmi nezvyčajný vizuálny efekt: veľkosť a tvar stien sú doslova rozmazané.

   Toto je ďalšia možnosť elegantného a krásneho dizajnu izieb. Noblená farba prirodzeného stromu v kombinácii s neobvyklým objemovým textúrou zmení obývaciu izbu v klasickom štýle do miestnosti s prvkami tohto umenia.

   Príklad úspešného a veľkolepého dizajnu steny s doskami. Farebné dosky môžu byť najviac odlišné.

    Aké sú špecifikácie drevených 3D panelov, pozrite si nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: