Drevené vlastnosti popola a jeho použitie

  Aspen drevo je cenné a na jeho prevádzkových vlastnostiach sa približujú k dubu av niektorých ukazovateľoch ho dokonca prevyšuje. V starých časoch, popol používaný na vytvorenie cibule a šípok, dnes materiál je v dopyte v nábytku a lietadlách. A to je hodnotené nie menej ako drahý červený strom.

  Vlastnosť

  Clune je tuhá, ale s elastickou štruktúrou dreva. Jadrové lúče nestačia – ich počet nepresahuje 15% z celkového počtu, v tomto poradí, popol je ťažké rozdeliť. Vysoká viskozita znemožňuje manuálne spracovanie dreva. Zo prírody má materiál krásny výkres a príjemný odtieň, akékoľvek maľovanie a spracovanie Morilka zhoršuje jeho vzhľad. Fyzické parametre popola pomerne vysoká.

  • Silový. Limit sily meraný pri natiahnutí cez vlákno je približne 1200-1250 kgf / cm2, naprieč – len 60 kgf / cm2.
  • Tepelná vodivosť. Parameter Tepelno-ošetrený popol drevený tepelná vodivosť zodpovedá 0,20 kcal / m x h x c. – Toto je o 20% nižšie ako neošetrený strom. Znížená tepelná vodivosť v kombinácii s výnimočnou hustotou indikuje schopnosť materiálu držať teplo, nie je náhoda, že popol sa často používa na pripojenie systému „teplej podlahy“.
  • Hustota. Hustota neskorého popola dreva je 2-3 krát viac ako skoro. Tento parameter má veľký vplyv prirodzenej vlhkosti stromu. Optimálna hustota materiálu s vlhkosťou 10-12% začína od 650 kg / m3 a 750 kg / m3 zodpovedá najväčšiemu indikátoru.
  • Prirodzená vlhkosť. Vzhľadom k vysokej hustote absorpcie vody v dreve popola, oveľa menšie ako napríklad v borovice. Preto v čerstvo bagrovaný stromu, úroveň prirodzeného zvlhčovača zvyčajne zodpovedá 35% a manchurian dokonca dostane na 78%.
  • Gigroskopický. Inaktívne absorbuje vonkajšiu vlhkosť. Pri pobyte v mokrom prostredí však môže byť prekročený limit nasýtenia. V tomto prípade sa materiál začne chovať a deformovať, pretože solídny popol nie je vhodný pre interiérové ​​dekorácie priestorov s vysokou vlhkosťou (bazény a kúpele).
  • Tvrdosť. Hustota popolného dreva na úrovni vlhkosti 10-12% je 650-750 kg / m3. Tvrdosť tváre popola je 78,3 n / mm2. Tento materiál sa vzťahuje na kategóriu ťažkých a obzvlášť ťažkých, čo umožňuje z neho rozsiahle architektonické kompozície. Napriek výnimočnej hustote je popol drevo pomerne viskózny a elastický. Po vysušení zostane textúra povrchu dekoratívne. Jadro je svetlo, bažina je zvyčajne so žltkastými buď ružovými.
  • Sprej. Zapaľovanie dreva tejto odrody sa vyskytuje pri zahrievaní od 400 do 630 stupňov. S významnou prevyšujúcou teplotou sa vytvárajú podmienky pre tvorbu uhlia a popola. Najvyšší výkon tepla na strome je 87% – je možné, keď sa zahrieva na 1044 stupňov. Pod pôsobením zvýšených teplôt je aspiračné drevo v plnej strate hemicelulózy. To znižuje riziko vzhľadu patogénnych mikroorganizmov a plesní. Tepelné spracovanie významne mení molekulovú kompozíciu popola a reziva, stáva sa najviac chránený pred deformáciou a deformáciou. Termo Ošetrené rezivo má homogénny odtieň z svetlých béžov na tmavohnedú. Takýto materiál bol široko používaný vo vonkajšej konštrukcii, najmä na dekoráciu balkónov, lodží a terasou. Termín tepelného spracovania je nesporné výhody: environmentálna bezpečnosť, trvanlivosť, dekoratívny vzhľad.

  Iba cena je len cena – už nie je nič drahý materiál.

  Preskúmanie druhov

  Celkovo, asi 70 druhov popola rastie na Zemi, všetci aplikujú osobu. Tento strom nájdete na ktoromkoľvek kontinente a všade sa vzťahuje na kategóriu cenných plemien. Štyri druhy popola dostali distribúciu v Rusku.

  Obyčajný

  Takýto strom zriedka rastie až do výšky 40 metrov, najčastejšie nepresahuje 25-30 m. Mladý strom má šedú green Cortex, dospelý nadobúda tmavo sivý odtieň a pokryté malými trhlinami. Štruktúra zvonenia dreva, jadro Brownish-Ohloe. Swamp je veľmi široký, s výrazným žltkastým prílivom. Kernel ide do bažiny hladko, ale zároveň nerovnomerne. V skorých drevo sú veľké plavidlá viditeľné, ročné krúžky sú viditeľné. Dospelý drevený tmavší a najbližší.

  Čínsky

  Nachádza sa v južnej časti Ruska, ako aj na severnom Kaukaze, v ázijských krajinách av Severnej Amerike. Tento popol nemôže byť nazývaný obrie – jeho limitná výška je 30 m, kôra má dosť tmavú farbu, listy v tvare palmy, s ostrým zápachom. Čínsky popol tvrdé drevo, veľmi ťažké a elastické.

  Manchurian

  Strom sa nachádza v Kórei, Čína av Japonsku. Na území našej krajiny rastie na Sakhalíne, v Amurskom regióne a Khabarovskom území. Takéto drevo je mierne tmavšie ako obyčajný popol – je to skôr ako matica. Jadro hnedej chuti zaberá až 90% plochy. Sloe Ocher, úzky.

  Takéto drevo je husté, flexibilné a viskózne, viditeľné hranice ročných krúžkov.

  Chlpatý

  Najnižší typ popola – takýto strom nerieši nad 20 m. Croon Raskywood, Mladé streľby. Ash môže rásť a rozvíjať aj v tých miestach, kde je pôda veľmi vlhká – v zaplavených povodniach a pozdĺž brehu zásobníkov. Označuje kategóriu plodín odolného voči mrazu. Drevo má pôsobivú hustotu a zvýšenú úroveň prirodzenej vlhkosti.

  Žiadosť

  Drevený popol sa vyznačuje odolnosťou voči akémukoľvek biologickému nárazu. Podľa parametrov tuhosti, sily, saturácie odtieňov a rôznych textúr, nie je horšia ako dub, ale schopnosťou držať upevnenia, stabilitu na ťahy a viskozitu ho dokonca prevyšuje. To viedlo k dopytu materiálu pri výrobe zábradlia, schody, okenné rámy, všetky druhy podlahových krytín. Z Ash vyrobenej podšívky, blokového domu, imitácie dreva a iných stavebných materiálov. Okrem toho je strom popola ideálny na výrobu čelného dyhy, ako aj vyrezávaného nábytku.

  Vzhľadom k tomu, toto reziva je dobre ohýbať a nedáva dedups, môže byť použitý na výrobu všetkých druhov športových potrieb – hokejové kluby, rakety, baseballové bity a veselé. V predchádzajúcich rokoch bol popol často používaný na výrobu kuchynských riadov, pretože tento strom nemá chuť. Pre výstavbu detských ihrísk, aby sa zlepšila ich bezpečnosť, je zvyčajne výhodná v tomto materiáli. Rides, rebrík a diapozitívy, vyrobené z vysoko kvalitného popola, nie sú náchylné na praskanie, takže sa ťažko dostanú do nich. Okrem toho, oni už dlho udržiavajú svoje funkčné charakteristiky a počiatočný vzhľad.

  Jednou z výhod popola je optimálny pomer pevnosti a tlaku. Nie je náhoda, že vo väčšine športových hál sú domy a kancelárie široko požadované z tohto materiálu. Nezostáva stopy z nôh, a keď vážna uhlová položka klesne, povrch si zachováva jeho integritu. Ash je nepostrádateľný ako podlahy v miestach s vysokou vlhkosťou a vysokým ľudským prúdom. Z popola vyrobených lúčov – sú tak elastické, ktoré môžu odolať oveľa ťažkým zaťaženiam ako akékoľvek iné druhy dreva.

  Yassen rezivo Vzťahovať sa na auto a výstavbu lietadiel. Obzvlášť odolné rukoväte sú obzvlášť trvanlivé a flexibilita vám umožňuje znížiť časti krytov, kuše a iných zakrivených štruktúr.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: