Epoxidové lepidlo „Moment“: Charakteristiky a zloženie

Medzi mnohými výrobcami montážnych kompozícií a lepidla z pozitívnej strany sa preukázala obchodná značka „moment“. Výrobky sa používajú nielen v podmienkach domácnosti, ako aj počas opravy a rekonštrukčnej práce. Široká distribúcia dostala epoxidové lepidlo, ktoré sú reprezentované kupujúcimi v dvoch typoch: „Super Eposki“ a „epoxylin“.

Používanie použitia

Lepiace kompozície „Moment“ majú širokú škálu aplikácií. Používajú sa na silnú a trvalú spojku rôznych materiálov, umelých a prírodných. Medzi nimi – koža, drevo, sklo, kov, porcelán, kameň, keramika a iné. Užívateľ má možnosť pripojiť prvky z jedného materiálu alebo pripojiť suroviny rôznych typov, napríklad dreva a pokožky alebo skla a kovu.

Výrobok nie je určený na použitie s gumeným a podobnými surovinami.

technické údaje

Odborníci predstavovali niekoľko spoločných výhod epoxidového lepidla „moment“:

 • Proces mrazu trvá niekoľko sekúnd;
 • Transparentné zloženie, z dôvodu, ku ktorým sa švy stanú neviditeľnými;
 • Najvyššia upevňovacia sila sa vyskytuje po niekoľkých minútach po spojke materiálu s povrchom dvoch prvkov;

 • Odolnosť voči vlhkosti a vlhkosti;
 • švu z lepidla nemôže žiadny problém zdobiť farby;
 • udržiava silu a elasticitu pod vplyvom domácností chemikálií;
 • Široká teplota pre prácu – od 40 stupňov mrazu do 100 stupňov tepla Celzia.

Zmes

Základom lepidla je epoxidová živica. Zmieša sa s ďalšími prvkami, ktoré poskytujú špeciálne špecifikácie. Aby sa výrobok udržal kvapalnú formu krátkeho času, výrobcovia pridávajú rozpúšťadlo. Akonáhle sa tento komponent odparuje, živica začína stvrdnúť. V dôsledku toho sa vytvorí hustý a spoľahlivý šev. Vonkajšie environmentálne faktory sú prakticky schopné zničiť svoju hustotu.

Optimálne použitie lepidla – na pripojenie malých častí detailov a na základe. To je možné z dôvodu rýchlej chyby kompozície. Ak aplikujete lepidlo na veľkú základňu v oblasti, pred použitím bude vyschnúť.

Prečítajte si viac  Skrutkovače P.I.T.: výber a použitie

Epoxylin

Dvojzložková kompozícia je pozoruhodne vhodná pre nasledujúcu prednú časť práce:

 • Zarovnanie základne v dôsledku plnenia trhlín, malého zvýšenia, štiepenia, dents a iných defektov;
 • Obnovenie práce súvisiace so stavebnými materiálmi;
 • Reštaurovanie materiálov rôznych typov prostredníctvom lepenia;
 • Spoľahlivé tesnenie;
 • Miestne a menšie opravy z dôvodu spojenia.

Po úplnom stvrdnutí švu môžete v prípade potreby leštiť, maľovať a vŕtať.

„Super epoxid“

Lepidlo sa odporúča na použitie na takéto účely:

 • Práca so sklom a podobnými materiálmi: krištáľ, sklo, porcelán, fajčenie, keramika, prípadne použitie a sklolaminátu;
 • Tesniace trhliny, medzery a iné klapky na povrchu;
 • vyplnenie medzier medzi sklenenými povrchmi;
 • Pripojenie materiálov s rôznou textúrou a hustotou: textilný materiál, drevo, kovy (bez ohľadu na zliatinu a druh), polystyrén, plast, polykarbonát, polyvinylchlorid.

Dôrazne sa neodporúča používať na objekty v kontakte s jedlom. Ak potrebujete vykonať menšie opravárenské práce, odporúča sa kúpiť jeden alebo dva malé balíky, takže lepidlo sa počas dlhodobého skladovania nepodarí. Štandardný objem – 6 ml.

Všeobecné odporúčania pre použitie

Často sa používa epoxidové lepidlo značky „moment“ a je široko distribuovaný na trhu stavebných a opravárenských materiálov, ale len málo kupujúcich vedie k správnemu spracovaniu produktu počas používania.

Je potrebné vykonať prácu v ochrannom odeve. Uistite sa, že používate rukavice. Nájdenie na otvorenej koži, lepidlo okamžite schne a odstrániť, bude to veľmi problematické. Agresívne komponenty môžu zanechať rany a popáleniny. Dôrazne sa odporúča používať respirátory ochranných masiek, takže škodlivé odparky nespadajú do dýchacích ciest.

Použite pracovné oblečenie, ktoré nevadí škvrna. Odstráňte zamrznuté bodové lepidlo z tkaniny je takmer nemožné. Byť najviac opatrný a pozorný.

Odborníci zabezpečujú, že použitie „Super epoxidové“ lepidlo nemôže mať veľa skúseností v tomto smere

Hlavnou vecou je jasne sledovať pokyny a počúvať tipy od majstrov.

 • Lepené prvky alebo povrchy by mali byť starostlivo vyčistené pomocou brúsneho papiera;
 • Odstráňte prach a iné cudzie častice;
 • Tvrdenie a hlavná zložka v rôznych oddeleniach sa zmiešajú v rovnakých pomeroch. Súprava obsahuje kontajner a čepeľ, navrhnutý špeciálne pre to;
Prečítajte si viac  Tepelne odolné silikónové tesnenie: Pros a nevýhody

 • Dôkladne premiešajte dve zložky;
 • Roztok sa musí použiť 5 minút, potom sa stvrdí a stáva sa úplne nevhodným na použitie;
 • Po použití lepidla na potrebných povrchoch je potrebné pevne stlačiť položky navzájom a upevniť ich v tejto polohe 1-2 minúty. V tomto čase sa nemôžete pohybovať, inak stratí šev homogénnosť a tvar.

Kde kúpiť?

Vzhľadom na popularitu vyššie uvedenej značky nájdenie tohto produktu nebude ťažké. Ponúka sa oboch veľkých konštrukčných hypermarketov a malých obchodov. Tiež kúpil produkt môže byť vzdialene cez internet. Aby sa nestali obeťou podvodníkov a nestať peniaze na falošné, kontaktujte nás len na oficiálnych zástupcov ochranných známok.

Pri výbere produktu si prečítajte jeho popis, Preskúmať špecifikácie, rozsah použitia a iných údajov. Je tiež žiaduce vypočítať požadované množstvo kompozície. Ak budete pracovať prvýkrát alebo máte len menšie skúsenosti, odporúča sa kúpiť produkt s maržou v prípade nepredvídaných výdavkov alebo chýb na opravu.

Po rozbalení lepidla sa odporúča používať okamžite. Niekoľko mesiacov, v závislosti od podmienok miestnosti, výrobok môže udržať fitness v pevne uzavretom obale.

Recenzie

Existuje mnoho preskúmaní o epoxidovej značke „moment“. Po analýze tematických fór, sociálnych sietí a iných zdrojov je dôverne vyhlásiť, že väčšina recenzií je pozitívny.

Viac ako 90% užívateľov poznamenalo, že správne používanie epoxidu robí vynikajúci výsledok. Kompozícia je spoľahlivo a na dlhú dobu kombinuje rôzne materiály. Priaznivá cena sa pridáva k vysokým technickým a operačným charakteristikám, ktoré zohrávali dôležité v distribúcii a popularite tovaru.

Ešte viac o výhodách a používaní značky EPOXY GLUE „Moment“ pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: