Fantasy píly s Broach: Top 10 najlepších modelov

  Vykonávanie tesárskych prác, často musíte znížiť prázdne miesta pod vybraným uhlom, pozorovaním vysokého stupňa presnosti. To možno vykonať len s pomocou špeciálneho zariadenia – sledovanie píly s prekážkou. Takéto zariadenie sa ľahko používa a umožňuje rýchlo vykonávať diagonálne rezanie.

  Čo to je?

  Fantasy píla s prekážkou je vysoko špecializovaný typ zariadenia určených na uhlové rezanie. Toto zariadenie sa často nazýva aj kyvadlá. Hlavným znakom nástroja je prítomnosť pri konštrukcii rotačného modulu, vďaka ktorej je práca zjednodušená. Takéto stacionárne stroje sú schopné nalievať drevo, dosky a koľajnice s presnosťou šperkov. Niekedy sa používajú aj na spracovanie MDF, laminátových, umelých dosiek a organizácií. Našiel širokú aplikáciu a v rezacích diel profilového plastu, dekoratívne štuk, profilovaný hliník.

  Medzi hlavné výhody koncových platničiek patria:

  • vysoká rýchlosť rezania;
  • Presnosť spracovania polotovarov;
  • Jednoduché ovládanie.

  Pokiaľ ide o mínusy, je zakázané dať abrazívne a diamantové kruhy na takéto nástroje.

  Zariadenia sú k dispozícii v rôznych modifikáciách, ktoré sa líšia technickými ukazovateľmi. Takže, malé stroje môžu vykonávať rezané polotovary s hrúbkou až 60 mm, strednou veľkosťou – od 70 do 80 mm a profesionálne – viac ako 100 mm. V nezávislosti sú všetky koncové dosky dokonale vyrovnať s úlohami, pretože majú vysoký výkon. Sú vybavené hĺbkovým obmedzovačom, ktorý vám umožní vybrať potrebné drážky a stráviť určitú hrúbku.

  Okrem toho je zariadenie vybavené dodatočným mechanizmom, vďaka ktorým má disk schopnosť byť naklonený v oboch smeroch v zvolenom uhle k horizontálnej rovine.

  Konštruktívne funkcie

  Fantasy píla sa vyznačuje jednoduchým dizajnom, ktorý sa skladá z pevnej bázy, ktorá obsahuje mechanizmus, pracovný disk a elektrický motor. V niektorých modeloch sú motory kolektívne, a v iných – asynchrónne. Prvý druh rýchlych, vyžaduje len včasnú výmenu kefiek. Druhý – trvanlivý, pracuje ticho, ale je drahšie.

  Základ píly je pripojená k špeciálnej tabuľke s hrúbkou 305 až 400 mm. Jeho disk je poháňaný pásom alebo ozubeným prenosom. V tomto prípade sa kŕmenie otáčania cez pás považuje za najlepšie, pretože stroj pracuje menej hlučný, pošmyknutím na kladkách.

  Ak potrebujete rozšíriť funkčnosť náradia pri spracovaní predobervení, pracovná jednotka je upevnená na dvoch plaktéri umiestnených paralelne navzájom. Robí disk pohybujúci sa.

  Okrem balíka náradia. Má formu pohybujúcej sa základne z horčíka alebo hliníkových zlúčenín. V procese rezania postele má schopnosť pohybu, pre tento, uhol a zameranie sú vopred vystavené.

  Rovnako dôležitým prvkom píly je ochranný kryt, ktorý minimalizuje riziko zranenia pri práci. Na bezpečné rezanie výrobcovia tiež vybavujú stroj s elektrodynamickou brzdou, keď je výkon vypnutý, zastavuje motor hladko. Polopracujúce a profesionálne modely sú vybavené hladkým mechanizmom štartéra. V každej forme sa nachádzala ochrana sklonu pred súčasným prerušením. Keďže koncovka píla je zvyčajne malá veľkosť, je kompaktná a ľahko umiestnená. Šatníková skriňa môže byť vyrobená ako s vlastnými rukami od priateľky, takže získavajte v hotovom formulári.

  Ako si vybrať?

  K dnešnému dňu je stavebný trh reprezentovaný obrovským sortimentom jemných píl, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj technickými ukazovateľmi. Preto, aby bola správna voľba v prospech konkrétneho modelu ťažká. Odborníci odporúčajú preskúmať svoje schopnosti pred zakúpením nástroja, ako aj určiť výšku plánovanej práce. Ak sa zariadenie aplikuje len na domáce účely alebo zriedkavo, potom je vhodná najjednoduchšia modifikácia, vybavená obvyklými druhmi funkcií. Pre časté a vysoko kvalitné rezané časti z rôznych materiálov budete potrebovať profesionálnu pílu, univerzálnu možnosť, ktorá má širokú škálu možností.

  Okrem toho, pri výbere takéhoto zariadenia je dôležité venovať pozornosť niekoľkým dôležitým parametrom.

  • Bezpečnosť. Je lepšie uprednostniť nástroj, v dizajne, ktorého existuje možnosť blokovania z náhodného spustenia a ochranného krytu. Takéto výrobky sú oveľa drahšie, ale pri rezaní úplne eliminujú zranenie.

  • Veľkosti a hmotnosť. Píla by mala byť ergonomická a mobilná. Poskytne pohodlnú prácu. Pri spracovaní polotovarov vo výške, malé a ľahké píly dobre zapadajú. Napriek jeho rozmerom majú vysoký výkon a nie sú horšie ako veľké koncové stroje. Profesionálne modifikácie sú vždy uvoľnené rozmermi, pretože majú väčšiu moc.
  • Hĺbka a šírka rezu. Pre vysoko kvalitné spracovanie medzier, vyberte položku Zariadenia s priemerom disku najmenej 20 cm. V rovnakom čase, ako je viac, tým pohodlnejšie bude pracovať s vybavením.
  • Výrobca materiálu a pracovnej jednotky. Z toho závisí trvanie prevádzky píly. Správne rozhodnutie sa považuje za nákup zariadení, ktorých hlavné údaje sú vyrobené z trvanlivého kovu.
  • Počet otáčok a moci. Pre rýchlu prácu sú vhodné výkonné píly, pretože majú vyššie ako číslo otáčania disku. Jednoduché modifikácie, napájanie sa rovná 1.6 kW, stačí vykonávať rôzne diela. Profesionálne píly majú kapacitu viac ako 1.8 kW, ale vyžadujú dobré vedenie.

  • Trvanie prevádzky. Nástroje pre domácnosť sú nižšie profesionálne použitie.
  • Výrobca. Napriek tomu, že zariadenie rôznych značiek môže mať rovnaké špecifikácie, sa medzi sebou výrazne líšia. Je to spôsobené tým, že výrobcovia pri výrobe nástroja používajú rôzne materiály a montážne technológie.
  • cena. Rozpočtové verzie výrobkov sú zvyčajne navrhnuté pre manipuláciu s mäkkým drevom. Modely, ktoré sú drahšie sú vybavené univerzálnymi kotúčmi, ktoré umožňujú rezať obe tuhé drevo a kov alebo plast. Preto sa odporúčajú lacné píly, aby si mohli kúpiť ako vzdelávacie zariadenia a pre jednoduchú prácu pri inštalácii plotov alebo výstavby domov.

  Je tiež dôležité vybrať si správne disky pre pílu. Tieto prvky sa môžu líšiť v otváraní vstupu, exteriérového priemeru a formy zubov. Vnútorné pigger a miesto pristátia sú zvyčajne rovné 3 cm, postava vonkajšieho priemeru sa môže pohybovať od 21 do 30 mm. Okrem toho sú disky vybrané v súlade s výkonom motora. Veľké disky sa neodporúčajú používať na výkonné modely, pretože počas spracovania môže byť presný rez.

  Čím väčšia je veľkosť vonkajšej variácie, tým väčšie zuby na neho, čo na nich znižuje zaťaženie. Takéto priemery dlhšie slúžia. Disky s malým množstvom zubov sa spravidla používajú na pozdĺžne píly. Výber diskov na píle, musíte venovať pozornosť ich označovaniu, ktorá je napísaná na povrchu. Označuje smer otáčania rezného prvku, maximálna rýchlosť otáčania a kompatibility s konkrétnym modelom zariadenia.

  Pre prácu s plastom, kúpiť disky s lichobežníkovými zubami. Ak sa plánuje rezať pevné drevo, budú vhodné disky, ktoré majú útoky z karbidu s obce alebo volfrámu.

  Hodnotenie najlepšie modely

  Zúrivé píly s prekážkou prezentované na trhu rôzne značky. Líšia sa v cene a kvalite. Kúpou takéhoto nástroja je dôležité venovať pozornosť technickým schopnostiam a životu. Vstúpil do top 10 a dostal dobrú spätnú väzbu od kupujúcich píly niekoľkých známych výrobcov. Podrobnejšie ich zvážiť.

  Makita ls1216

  Tento rozpočet model je jednou z najvyššej kvality a najobľúbenejších. Má dobrú konfiguráciu a zvýšenú úroveň bezpečnosti. V píle je nezávislé nastavenie šírky rezu. Zariadenie môže byť tiež vykonané kombinované a naklonené rezanie v uhle na 45. Motorový výkon Malý – 1 kW. Zariadenie je určené na rezanie polotovarov až 3,63 cm široký a hĺbku 10,7 cm.

  Nevýhody zariadenia zahŕňajú absenciu podsvietenia a laserového ukazovateľa (musia byť zakúpené navyše). Okrem toho, v dizajne nie je možné nastaviť počet revolúcií.

  BOSCH PCM7

  Tieto koncové píly sú k dispozícii v konfigurácii s posteľou a špeciálnym kruhom. Schopnosť konfigurovať uhol rezu. Vzhľadom k tomu, že kruhy sú vyrobené z horčíka a hliníkovej zliatiny, nástroj má malú hmotnosť a veľkosti, vhodné na použitie. Tento model je vhodný pre neskúsených majstrov. Motora je 1,1 kW.

  BOSCH GCM 8SJL

  Pre rozsiahle práce je lepšie vybrať si túto pílu. Predpokladá sa, že profesionálne série. V porovnaní s modifikáciami pre domácnosť sa ľahko vyrovná s ostrým nielen drevom, ale aj kovom, plastom. Výrobcovia ho dopĺňali mnohými nastaveniami, čo zjednodušuje pracovný tok. Okrem toho je nástroj vybavený výkonným motorom (1,6 kW). Jediné mínus chýba revolúcie.

  Metabo KGS305

  Tieto píly sa vyznačujú špeciálnou vlastnosťou – schopnosť otáčať disk a ľubovoľného sklonu. Vďaka týmto funkciám je možné vykonať prácu v ťažkostných miestach, pri zachovaní kvality spracovania. Dizajn má tiež špeciálny regulátor umiestnený v blízkosti pracovného stojana. Kapacita vybavenia je 2 kW. Píla je vybavená kotúčom s priemerom 30,5 cm, čo výrazne zvyšuje jeho výkon.

  Maximálny uhol sklonu je 47 stupňov, rotačný uhol – 60. Vďaka tomuto zariadeniu môžete ľahko znížiť drevený panel 100 × 100 mm. Tento model patrí do amatérskeho seriálu. Okrem toho je nástroj doplnený Laserovým sprievodcom a LED. Hlavnou výhodou modifikácie je cenovo dostupná cena. Neexistujú žiadne nedostatky.

  Pokračovať v prehľade dobrých píl môže byť nový rok.

  Dewalt DWS780

  Zariadenie je určené na prácu s drevom aj kovom. Model je vybavený moderným systémom XPS, ktorý umožňuje navrhnúť tieň z disku na výrobku, vytváranie podmienok pre presnejšiu pílu. Inštalácia motora – 1,65 kW. Okrem toho je možné upraviť otáčky, môžu byť nezávisle nastavené v závislosti od tvrdosti spracovania materiálu.

  Interskol PTK-216

  Táto píla sa rozlišuje pohodlným dizajnom, ktorý sa skladá z ostrého disku, základne, motora a rukoväte, kde je umiestnené tlačidlo Štart. Na vykonanie rezu v uhle by ste mali otáčať buď základňu alebo disk. V tomto prípade má disk funkciu otáčania v rôznych smeroch. Takéto vybavenie sa vyznačuje cenovo dostupnou cenou a je vhodná na spracovanie dielov z akéhokoľvek materiálu. Vzhľadom k tomu, priemer pílového kotúča je 216 mm, potom pomocou nástroja je možné vykonávať komplexné rezy na oboch stranách rohov na 45 stupňov.

  Maximálna šírka piliny nepresahuje 133 mm, hĺbku – 58 mm. Vzhľadom k tomu, že zariadenie má výkonný motor (1,1 kW) a frekvencia otáčok disku dosahuje 5000 ot / min, toto zariadenie môže byť vytvorené plynulé plátok. Okrem toho je píla dokončená brzdovým systémom, ktorý zvyšuje bezpečnosť počas prevádzky.

  HITACHI C10FCH2

  Na rozdiel od iných modelov majú takéto stroje vysokú presnosť rezu dielov v uhle až 47 stupňov. Nástroj je vhodný pre inštaláciu soklín, drevených a plastových platničiek na výrobu rámov okien. Hlavnou výhodou modifikácie je, že je schopná súčasne vykonávať hrany a horák. Výrobca uvoľňuje pílu s elektronickým rezným systémom a laserovým ukazovateľom.

  Počas prevádzky je možné nielen roh, naklonený, ale aj kombinovaný rez. Vzhľadom k tomu, disk v tomto formulári, píly sa ohýba len vľavo, potom počas rezu môžete otáčať tabuľku v oboch smeroch. Napriek dobrým technickým ukazovateľom a prijateľnej hodnote nie sú fragmentárne píly tohto výrobcu vhodné pre prácu s kovom.

  Einhell TC-SM2131 Dual

  Nemeckí inžinieri to nedávno uviedli, ale už sa im podarilo získať popularitu vďaka svojej kvalite. Produktivita 1,8 kW, karbidový disk a žľabové ocenené profesionáli. V dizajne existujú dve dvojstranné zastávky, laserové značenie a svorka.

  HYUNDAI M 2500-255S

  Toto zariadenie je vhodné použiť, keď začínajú to nie je Twitch. Kruh veľký, jeho priemer – 5,5 cm. Hlava môže byť naklonená v rôznych uhloch. Jediným mínusovým zariadením je, že hladký štart sa spustí s malým oneskorením.

  Scheppach MST254

  Hlavnými výhodami tohto modelu sú vysoké (1600 W) a diamantový kruh. Môže zasiahnuť v uhle a pod nakláňaním. Jediná nuancia – nie je vhodná na rezanie predvalkov veľkých dimenzií.

  UTOOL UMS-12L

  Tento model je určený na rezanie akéhokoľvek materiálu v požadovanom uhle. Nerobí zakrivenie a medzery. Sila takejto píly – 2000 W. Zariadenie je vybavené vhodným rozšírením, trvanlivým lôžkom a dvojitým laserovým ukazovateľom. Mínus náradie – rezný kruh priemernej kvality.

  Všetky vyššie uvedené modely koncových píl dokonale osvedčené na trhu ako spoľahlivá technológia. Takže zastaviť výber na jednej alebo inej modifikácii, a to nielen charakteristiky nástroja, ale aj úlohy, ktoré vykoná. To bude závisieť od výkonu a životnosti zariadenia.

  Prevádzka a servis

  Keďže koncovka doska je rezný nástroj, pri práci s tým by mali nasledovať určité bezpečnostné pravidlá. Najprv musíte pripraviť pracovisko, s výnimkou umiestnenia cudzích predmetov. Mali by ste tiež nosiť ochranné rukavice a okuliare. Pred spustením motora sa musíte uistiť, že stav disku. Ak sú na svojom povrchu praskliny alebo kmene, prvok by mal byť nahradený novým.

  Počas otáčania disku sa ho nedotýkajte rukami. Akýkoľvek dotyk pre časť disku môže znamenať vážne zranenie.

  S pozdĺžnym rezaním sa odporúča používať zastávky a špeciálne obdĺžnikové vodiace lišty. Ak je disk pevne alebo meč, zariadenie musí byť určené z napájania. Musíte najprv odstrániť problémy a potom pokračovať v rezaní. Aby sa zabránilo rušeniu, malo by byť inštalované na pílych diskoch s miestom pristátia, ktoré zodpovedá modelu produktu. Je zakázané znížiť materiál, ak sú v ňom prítomné nechty.

  Billet, ktorý je rezaný, by sa mal znížiť na dno so špeciálnymi stánkami. Chráni veľké panely od rozptylu. Zároveň je nežiaduce použitie na tieto účely už pripravené píly prázdnych miest. Akýkoľvek materiál, ktorý sa má rezať, musí byť bezpečne upevnený na povrchu stola.

  Obrovna úloha zohráva aj dodržiavanie pravidiel služby. Nástrojový kábel musí byť chránený pred olejom a vodou. Nie je možné, aby jeho prehriatie a ťahanie. Ochranný kryt sa musí uchovávať za podmienok uvedených v pokynoch výrobcu. Je zakázané kódovať alebo kravatu. Píza musí byť diagnostikovaná. V prípade detekcie chýb je potrebné ho poslať do servisného strediska.

  Ako si vybrať dobrú priepustnú pílu, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: