Farby stromov pre nábytok

Každý aspoň raz v živote sa cítil nepríjemný pri výbere odtieňa dreva. Zdá sa, že sú toľko, ale väčšina je veľmi podobná. V skutočnosti sa však všetky prírodné odtiene dreva rozdelí na tri typy, a nie sú tak ťažké vedieť, či pripravíte. Vyzdvihnúť farbu pre nábytok nasledujúci berie do úvahy interiér palety, takže všetky dizajn vyzerá harmonické a atraktívne.

Prehľad prírodných farieb dreva

Takže, všetky odtiene prírodného dreva môžu byť rozdelené do troch veľkých skupín: tmavé, ľahké a neutrálne. Zjednodušuje výber a pochopenie témy ako celku.

Tmavé drevo je dobré pri vytváraní interiéru v klasickom štýle. Táto skupina zahŕňa takéto odtiene.

 • Matica. Farba od šedej zelenej až hnedej s červenkastý poltón. Je to ten, kto má veľkú popularitu. Farba sa rozlišuje nasýtením a hĺbkou.

 • Hojdať sa. Čierna s modrými pruhmi alebo tmavohnedý tam. Vyzerá drahé a stručne a vyhral svojich fanúšikov.

 • Červený strom. Názov hovorí o sebe. S vysoko kvalitným leštením je pocit, že svetlá skok na povrchu.

 • Ebony. Africké eben presne túto farbu, pruhy textúry. Charakteristika je prítomnosť matného lesku.

Ľahké farby dreva pre nábytok sa používajú veľmi často. Zvyčajne sa používajú na kabinetové štruktúry. Odtiene vám umožňujú vizuálne zvýšiť miestnosť. Toto prijatie a dizajnéri používajú.

Svetlé farby prírodného dreva.

 • Breza. Tam je svetložltý odtieň a samotná štruktúra sa pripomína mramoru.

 • Ľahký popol. Krémový odtieň, niečo podobá kávu s množstvom mlieka.

 • Borovica. Farba nasýtené, zlaté.

 • Ľahký buk. Odtieň béžová, zriedená ružovým striekaním.

Ak nábytok nie je najdôležitejšou postavou interiéru, použije sa neutrálne drevo. Dobré riešenie nie je preťaženie priestoru. Tiež, takéto vložky na čalúnený nábytok vám umožní nerozvinením pozornosti z textilu.

Prečítajte si viac  Ako maľovať steny v byte: urobte to sami

Populárne neutrálne odtiene prírodného stromu.

 • čerešňa. Má bohatý odtieň kombináciu červenej a hnedej.

 • Sortiment. Farba červenkastá alebo červená, textúra vyjadrená extrémne slabo.

 • dub. Môže mať v druhu zlatý odtieň. Niekedy však používaný biely dub.

Farba palety drevotriesk

Canvíza sa používajú na rôzne účely a sú vypracované s dekoratívnym filmom. Preto nie sú žiadne obmedzenia, farba a kreslenie môžu byť absolútne akékoľvek. Pomerne často výrobcovia sa opierajú o imitácia povrchu prírodného dreva. V tomto prípade môžu byť farby blond a tmavé, teplé a studené.

Farbenie v takejto odrody umožňuje kombinovať drevotrieskovú dosku s prírodným drevom. Je to veľmi vhodné, ak je potrebné ušetriť časť rozpočtu. Dosky sú oveľa lacnejšie, ale vysoko kvalitné modely je ťažké odlíšiť od prírodného dreva. Zvyčajne získava wenge, dub a ľahký borovicový.

Dieťa Nuances

Happy vlastníkov priestranných a svetlých izieb, môžete použiť akékoľvek farby z prirodzenej palety stromov alebo dosiek. Ak je miestnosť nižšia ako 17 m², potom by ste sa mali pozorne premyslieť. Tu musíte použiť viac jasných odtieňov na rozšírenie priestoru. Vo všeobecnosti sa odporúčajú malé izby, aby sa mäkšie, pastelové farby. Takže, na pozadí ľahkých stien, skriňa z popola bude takmer postihnutá bez ohľadu na veľkosť.

S ľahkými farbami ľahko pracujú. Izba môže byť „oživená“ s jasnými dekoratívnymi prvkami. Ak používate niektoré iné farby ako základ, potom konajte s maximálnou opatrnosťou.

Studené tóny sa používajú na vytvorenie prísneho interiéru. Avšak, teplé sú relevantnejšie, ak do miestnosti spadne len málo prirodzených svetlo.

Celý interiér miestnosti je možné rozdeliť na dve časti. Na jednu sa bude vzťahovať na podlahu, strop a steny – je to ako základ. A tu je nábytok a scenéria – sekundárne prvky. Pozadie a nábytok musia byť kombinované s farbou a stylistikou.

Prečítajte si viac  Všetko, čo potrebujete vedieť o nábytkových skrutiek

Pravidlá vyvažovacie odtiene.

 • Ak sú základné prvky neutrálne, nábytok by mal byť taký masívny, hodiť. Rovnaké pravidlo pôsobí v opačnom smere.

 • Aby ste nepreťažili interiér, mali by ste si vybrať jednoduché textúry. Sofistikované vzory sú relevantné len vo veľkých priestoroch s vysokými stropmi. Ak naozaj chcem, môžete, aby bolo možné zariadiť len jednu vec.

 • Tmavé drevo v miestnosti by nemalo byť viac ako 40%. Všetko ostatné miesto by malo byť ľahké. V opačnom prípade sa interiér malej miestnosti stane Sullen a príliš pochmúrny.

Buk, mliečny dub a breza rovnomerne dobre na svetlom a tmavom pozadí. Niektoré kávy, modré alebo červené odtiene v tejto kompozícii budú pridané pohodlie. Šedá sa úspešne prejavuje, keď je studená miestnosť usporiadaná s prísnym dizajnom.

Neutrálne drevené odtiene sú dobre kombinované s jasným a pastelovým pozadím.

Odporúčania pre kombináciu farieb:

 • biely. Všeobecne so všetkým, univerzálnym. Zvyčajne belyran je dubovo – pekne ušľachtilé drevo s výraznou textúrou.

 • čierna. V klasickej verzii v kombinácii s kontrastným bielym. Ak chcete vytvoriť mäkší skok, môžete použiť sivé, modré alebo béžové pozadie. V niektorých prípadoch sú čierne steny kombinované a rovnaký nábytok. Avšak, je potrebné obnoviť vnútrajšok svetelných textílií. Nie je potrebné kombinovať čierne drevo s vzormi kolíkov na stenách a podlahových krytín.

 • Hojdať sa. Ušľachtilý odtieň. V kombinácii s tyrkysovým, broskyňou, krémovou, vanilkou a oranžovým pozadím. Ak je na dreve fialové prepad, potom môžete úspešne kombinovať s ružovou. Tiež takýto nábytok vyzerá skvele spolu s tapetou olivového alebo zelene.

 • Matica. V klasickej verzii v kombinácii s piesočnatým a bielym pozadím. Ak má nábytok teplý podton, môžete použiť hnedé, červené, žlté a modré, tmavo zelené a bordeaux. Studené drevo vyzerá lepšie v kombinácii s modrou, šalátom.

 • Červený strom. Dizajnéri často používajú tento nábytok pri vytváraní teplého a útulného interiéru. Typicky v kombinácii s pastelovou a teplou farebnou schémou. Kombinácia s fialovým a zelenou vyzerá originál a odvážne. Červený strom na hnedé pozadie vyzerá dobre, ale mali by ste pridať trochu béžovú, aby ste osviežili interiér.
Prečítajte si viac  Všetko o motýľových hmoždinkách

 • Šedý. Pozadie by malo byť žlté alebo zelené, a je lepšie použiť svetlé odtiene. Nie je to zlé, takýto nábytok vyzerá v spojení s červenou, bielou, fialovou a modrou.

Pri výbere farby stojí aj zvážiť vlastnosti interiéru. Takže tmavé drevo je relevantné pre klasické štýly. V modernom interiéri častejšie používajte nábytok svetelných tónov.

Neutrálne odtiene sú relevantné pri navrhovaní v štýle Provence, krajiny a podobne. Hlavnou vecou je, že všetko vyzerá harmonicky a priestor nebol preťažený.

Prečítajte si viac o farbách dreva Pozri v nižšie uvedenom čase.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: