Funkcie opravy skrutkovača

Skrutkovač je populárny a nepostrádateľný nástroj. Používa sa v domácich podmienkach a rôznych typoch stavebných priestorov. V priebehu mnohých diel bez nej je to jednoducho robiť. Ale ako by malo byť zložité a funkčné techniky, skrutkovač je náchylný na poruchy. Aj najdrahší a vysoko kvalitný nástroj nie sú proti tomu poistené. Dnes budeme podrobne zvážiť, ako môžete takéto užitočné zariadenie opraviť, a tiež sa dozviete, aké problémy sa vyskytujú skrutkovače najčastejšie.

Zariadenie a princíp prevádzky

Pred prechodom na nezávislú opravu takéhoto nástroja, podobne ako skrutkovač, je potrebné podrobne pochopiť v zariadení a princíp prevádzky. Vlastniť takéto informácie, bude možné zariadenie opraviť, a nepoškodiť ho.

Základné komponenty akéhokoľvek moderného skrutkovača sú:

 • Elektrický motor;

 • Prevodovka planetárneho typu;

 • spúšťač, ktorý je možné nastaviť;

 • Reverzný spínač;
 • Podrobné regulačné úsilie;
 • elektrická jednotka.

Elektromotor v konštrukcii skrutkovača je charakterizovaný tým, že funguje z siete DC. Vo svojom dizajne má špeciálnu formu valca. Vo vnútri motora je špeciálna kotva s kefami a magnetickými detailmi. Charakteristickým znakom takejto schémy spočíva v tom, že smer napájacieho prúdu napätia vždy má tendenciu skrinky uvedené vyššie, umiestnené vo vnútri. Ak sa zmení polarity, potom reverzibilný pohyb motora.

Obvod planétového typu sa považuje za veľmi vážnu zložku, Zodpovedný za transformáciu vysokofrekvenčných hrubých vibrácií Elektrická prevádzka pri nízkofrekvenčnej rotácii hriadeľa kazety. Typicky sú špecifikované zložky vyrobené z odolného a odolného voči plastovému opotrebeniu alebo kovu. Modely moderných skrutkovačov sú často vybavené prevodovkami určenými pre pár rýchlostí. Prechod na prvý režim rýchlosti je potrebný na prácu s vlastným čerpaním. Pokiaľ ide o druhú rýchlosť – ak ho inštalujete, bude možné vŕtať drevo, kovové alebo plastové základy.

Funkčné tlačidlo „Štart“ je potrebné, aby ste ho spustili, keď je stlačené. S týmto tlačidlom je možné kontrolovať pomocou obratu. Okrem toho bude možné vybrať perfektnú rýchlosť otáčania kazety hriadeľa v určitom bode. Silné zatlačenie na „štart“ bude vyvolať prevádzku motora pri vysokej rýchlosti. Ak stlačíte tlačidlo slabšie, bude samotný indikátor napájania slabší.

Reverzný spínač potrebný na opatrenia na zmenu smeru otáčania zariadenia. Táto funkčná zložka je veľmi vhodná na vloženie do kurzu nielen na účely skrútenia, ale aj filtrovania upevňovacích prvkov.

Pokiaľ ide o prvok, ktorý upravuje úsilie – tu treba poznamenať, že je zodpovedný za určenie rýchlosti uťahovacích skrutiek. V moderných nárokoch sa často vyskytuje meničná gradácia s 16 krokmi. To dáva možnosť maximalizovať presne a ticho odhaliť, akú rýchlosť utiahnutia bude dokonalá pri práci s rôznymi materiálmi.

Napájací zdroj takéhoto zariadenia – AKB. Ich napájacie parametre sú schopné rozsah od 9 do 18 V.

Časté poruchy

Počas usporiadania moderného nabíjateľného skrutkovača môžete bezpečne presunúť a zvážiť, ktoré problémy sú charakteristické pre takýto nástroj.

Ak ste v určitom momente si všimli, že nástroj jednoducho nezačne, potom to bolo zasiahnuté určitou poruchou. V praxi je situácia tak, že nepracujúci nástroj môže byť taký z dvoch hlavných dôvodov: \ t

 1. poruchy, v ktorých takéto zariadenia prestanú pracovať, v mnohých prípadoch z dôvodu problémov spojených s ich elektronickou „plnkou“;
 2. Kvôli mechanickému poškodeniu sa vyskytujú mnoho porúch moderných skrutkovačov.

Ak rozumiete priamo v objektívnych príčinách porúch takýchto nástrojov, potom je možné rozlíšiť rad charakteristických vlastností:

 • V určitom bode sa technika zastaví;
 • prestane fungovať regulátor revolvencie normálne (môže prestať pracovať vôbec);
 • zastaví.

Pokiaľ ide o mechanické problémy takýchto zariadení, často existuje významné opotrebovanie častí vo vnútri prístroja. Charakteristické spúšťacie zvuky mechanizmu môžu napríklad prejsť z skrutkovača. Vo väčšine situácií, rozbitý skrutkovač začne robiť nezvyčajné zvuky na týchto miestach, kde došlo k vážnemu opotrebeniu rukávu, alebo sa zrútilo ložisko. Pomerne často so špecifikovanými problémami, ktorým čelia nástroje kladiva.

Okrem najčastejších problémov skrutkovačov zahŕňajú nasledujúce problémy:

 • Chybná batéria (nabíjačka môže zastaviť nabíjanie, alebo zariadenie prestane nabíjať);

 • Silné opotrebovanie kefiek vo vnútri motora;

 • Blesková podložka;

 • patrón bitie;

 • nemusí trochu upnúť;

 • Žiadna reakcia na zapnutie a vypnutie zariadenia;

 • „Nerovnomerná“ práca s nápadnými zlyhaniami.

So všetkými uvedenými poruchami sa môžete vyrovnať s vlastným, ak máte aspoň minimálne zručnosti v takýchto záležitostiach. Je potrebné mať na ruke spájkované a meracie prístroje – pomôžu vyriešiť mnoho problémov skrutkovačov. V niektorých prípadoch nebudú možné vyhnúť sa plnej výmene dôležitých uzlov, pretože nie všetky časti sa predávajú v obchodoch samostatne (tieto údaje zahŕňajú prevodové listy umiestnené vo vnútri prístroja).

Ak sa zdá, že oprava motora alebo prevodovky skrutkovača neznesiteľná úloha, potom tieto podrobnosti sú prípustné na úplné nahrádzanie alebo odosielanie do dielne, kde tieto položky majú byť opravené rýchlo viesť k pracovnému stavu.

Ako rozobrať?

Často odhaľujú jednu alebo inú chybu skrutkovača a tiež na opravu sa získa len po správnom demontáži. Keďže takmer všetky podobné nástroje sú podobné a majú tvar druhu uhlovej pištole, Keď sú demontáž, mali by ste dodržiavať užitočné odporúčania.

 • Po prvé, budete musieť odpojiť jednotku batérie z batérie zariadenia. Na tento účel bude potrebné jemne kliknúť na západku a nie menej jemne odmietnuť modul.

 • V obvode nástroja budete musieť skrutky odskrutkovať pomocou malého krížového skrutkovača.

 • Po skrútení všetkých spojovacích materiálov sa dve časti trupovej základne nemôžu navzájom pripojiť. Je však veľmi dôležité držať zostávajúce prvky existujúceho dizajnu, ktoré sú upevnené v drážkach.

 • Veľmi opatrne musíte odstrániť položku zodpovednú za spínanie rýchlosti. Spolu s ním opatrne odstráňte tlačidlo Štart a reverzný mechanizmus.

 • Potom môžete touto technikou neustále demontovať. Od odstránenia puzdra odstráňte prevodovku. Ak ho chcete odstrániť z vášho miesta, budete musieť prevodovku otáčať na mieste pristátia.

Ako opraviť vlastné ruky?

Poznanie interného zariadenia skrutkovača, ako aj jeho princíp prevádzky a spôsob demontáže, možno bezpečne presunúť na zoznámenie s procesom jej priamej opravy. S takýmto nástrojom je možné zapojiť akékoľvek problémy – väčšina problémov možno vyriešiť sami bez toho, aby sa uchýlili k pomoci skúsených majstrov. Postupne budeme analyzovať, ako opraviť rôzne prvky tohto nástroja, takže to funguje znova a efektívne.

Nabíjačka

Vo väčšine prípadov problémy spojené s nabíjačkou, v nasledujúcich článkoch:

 • Ak spálená poistka;

 • zlomil sieťový kábel;

 • Primárne vinutie transformátora bolo odrezané;

 • Dióda.

Nezáleží na tom, za akú značku je skrutkovač uvoľnený, ktorý vlastníte. Ak je, keď je zapnutý, jednoducho nezačal, potom prvá vec, ktorú potrebujete, aby ste sa uistili, že jeho batéria je nabitá. Aby ste to zistili, musíte dať ANKB na pár hodín na nabíjanie. Po zadanom čase vytiahnite batériu a znova nastavte na zariadenie. Uistite sa, že výkon batérie. Ak skrutkovač nezarobil, potom budete musieť vykonať rad manipulácií pomocou takéhoto zariadenia ako multimeter (namiesto toho môžete použiť špeciálny tester). S týmto nástrojom môžete diagnostikovať existujúce časti skrutkovača.

Ak máte multimeter v Arsenale, potom ich s najväčšou pravdepodobnosťou použijete, že viete, ako. Ak nie, mali by ste si prečítať pokyny na používanie. Tento nástroj je veľmi užitočný a účinný.

S pomocou týchto zariadení budete musieť určiť, čo presne problém zlyhania techník. V tomto prípade je batéria na vine alebo samotná nabíjačka. Ak chcete zistiť, čo spôsobuje poruchu, bude potrebné vykonať tieto postupy:

 • Po prvé, opravte multimeter v režime merania DC (Nastavte menovitú hodnotu 20 V);
 • Ak sa batéria v skrutkovači rozlišuje denomináciou 24 V, potom zariadenie bude musieť nastaviť menovitú hodnotu 200 V;
 • Vložte vidličku nabíjačky do zásuvky;
 • Teraz skoro výstupné napätie na svorkách nabíjacej jednotky.

Čítanie tohto zariadenia musia byť asi 2 ďalšie, a nie na diagnostickú batériu. Ak sa tento indikátor ukázal byť oveľa nižší, alebo nie sú žiadne hodnoty vôbec, znamená to, že problém spočíva v poruche samotnej nabíjačky, a nie batériu v zariadení. Oprava Táto položka bude opravená len vtedy, ak sa môžete pochváliť určitým vedomostiam a zručnostiam v elektronike. Ak nie sú takéto, a nejde k oprave nabíjacej jednotky, budete musieť zakúpiť novú položku tej istej značky.

Batéria

Ak zistíte, že nabíjačka je skrutkovač normálne, a prípad nie je vôbec, to znamená, že problém je batéria technológie. Nepoužívajte však na rozoberanie batérie. Predtým sa musíte uistiť, že problémy s skrutkovaním ležia v tomto detaile. Existujú dva spôsoby.

 • Tester pripojte k terminálom batérie. Určite úroveň napätia na výstupu. Pri vykonávaní týchto manipulácií bude potrebné predopierať batériu, ponechajte ju na účty za hodinu na 3-4. Ak hodnoty na testovači budú menšie ako nominálne, potom koreň skrutkovača je presne v poruche batérie.
 • Nainštalujte inú batériu v skrutkovači. Uistite sa, že zariadenie sa s ním zapne. Ak sa to stalo, znamená to, že prvá batéria je chybná a technika sa nespustí. Moderní výrobcovia dôrazne odporúčajú, aby sa uchýlili k nezávislej opravy batérií. Demontovať ich tiež neodporúčam. Preto, ak ste sa zmenili na demontáž, musíte mať na pamäti, že každá z vašich akcií je úplne nebezpečná. V praxi je situácia toľko, že je možné obnoviť batériu, a to sa robí úplne. Zvážte, ako môžete opraviť batériu skrutkovača.

  • Batériu rozoberajte (Na vlastné riziko – nezabudnite na odporúčania výrobcov). Mnohí výrobcovia vyrábajú batérie z dvojice plastových báz spojených sokrými coarseers.
  • Odstránenie horného krytu sa pred vami objaví určitý počet malých sudov (plechovky). Ich množstvo závisí od priameho napätia batérie. Banky vydáva 1 v. Ak chcete získať nominálne v 12 alebo 15 V (alebo iných hodnotách), poháre budú musieť pripojiť.
  • Teraz sa musíte uistiť, že spoľahlivosť kontaktov. Ak existuje porušenie spojení medzi bankami, potom môžeme dospieť k záveru, že rozdelenie priamo odhalilo. Je však potrebné zvážiť, že špecifikované problémy sa nachádzajú v zriedkavých prípadoch. Vo väčšine situácií, jeden alebo určitý počet pohárov.
  • Ďalej by sa mal skontrolovať, či je v každej plechovke stres. Ak majú všetky napätie napätie, ktoré tvorí 1 V, a jeden – 0,8 V, potom to znamená, že problémy s spustením skrutkovača sú v tomto detaile. Nepodliehajú opravy, ale sú veľmi pravdepodobne nahradené, aby sa upevnili zariadenie na batérie.

   Ak chcete nahradiť poháre, bude potrebné vykonať takéto manipulácie.

   • Odpojte poškodené sudy pomocou spájkovacieho železa.
   • Na jeho mieste spájk novej nádoby rovnakej veľkosti. Vyzdvihnutie nových detailov, budete musieť zohľadniť jeho nominálnu a plnenie.
   • Zbierajte batériu späť, nabite a otestujte správne fungovanie techniky.

   Problémy s tlačidlom

   Ak ste sa dozvedeli, že batéria a nabíjacia jednotka pôsobia normálne, potom vyhľadávajte zdroj rozpadu bude musieť byť o niečo hlbšie. Skrutkovač demontujte. Ďalej musíte vykonať niekoľko opatrení na identifikáciu a odstránenie porúch.

   • Zmerajte napätie, ktoré pochádza z batérie do svoriek podložky. Ak prebieha napätie, znamená to, že požadované jedlo sa dostane na tlačidlo. Ak nebolo zistené napätie, znamená to, že drôt bol poškodený na určitej oblasti, alebo niektoré dôležité kontakty boli rozbité. Presunúť sa na reťaz, aby ste zistili poruchu.
   • Skontrolujte prevádzku tlačidla obsahujúceho zariadenie. Vyberte batériu, aby ste mohli vykonať potrebné overovanie. Rush Kontakty. K výstupným prvkom tlačidla budete musieť pripojiť multimeter sondy. Nainštalujte zariadenie na režim merania odporu. Ak tlačidlo funguje správne, indikátory na zariadení sa budú usilovať o nulu. Ak je zadaná časť chybná, parametre sa ponáhľajú do nekonečna.

   Tlačidlo rozbité štart môže byť zmenené na novú alebo opraviť. Ak je táto zložka skladateľná, je prípustné rozobrať ho, vyčistiť kontakty. Často sa tlačidlá prelomia, ak jeden z nich popáleniny. Môže sa čistiť brúsnym papierom. Potom bude skrutkovač pracovať ako predtým. Ak je tlačidlo neznesiteľné, budete musieť kúpiť nový.

   Redukcia

   Prevodovka je sada ozubených kolies, ktoré podporujú moment otáčania kazety a zníženie rýchlosti. Ak sú prevodové stupne kovové, je lepšie opraviť časť a nenahradiť nový. Vykonávanie opravy tejto zložky, bude potrebné ju rozobrať, nájsť poruchu. Vyčistite mechanizmus a všetky prvky zo starého maziva. Potom musíte znova rozmazať všetky komponenty. Chybné výmeny prevodov. Potom potrebujete zbierať reduktor. Zhromaždenie musí byť elegantné.

   Výmena kefiek

   Grafitové kefy sú na koncoch motora v mieste pripojenia pomocou tlačidla. Môžu byť umiestnené vo vnútri prípadu a môžu byť vonku. Ak sa aspoň jedna kefa bola opotrebovaná, obe sa zmenia. Ak to chcete urobiť, bude potrebné rozobrať motor, jemne porazený kolaps pomocou pasáže. Potom dostane položku s kefami. Staré prvky sú extrahované z neho a nové. Potom potrebujete zbierať základ.

   Motora

   V moderných skrutkovačoch je jednosmerný motor vo valcovom puzdre s magnetickými prvkami. Ak chcete skontrolovať stav motora, musíte odpojiť prevodovku, rovnako ako vodiče, ktoré prešli na tlačidlo Štart. Zmerajte odolnosť kotviaceho vinutia (časť vo vnútri) pomocou multimetra. Ak ste na zariadení nevideli žiadne svedectvo, zistí, že existuje prestávka. Príliš malé hodnoty budú potvrdené skutočnosťou, že v zariadení sa stalo skratom.

    Parameter odolnosti zberača musí byť meraný na hriadeli a každý z platničiek. Musí byť nula. Rozpad sú ukotvené, môžu vyvolať vypnutie odstavenia zariadenia v priebehu jeho prevádzky. Power sa stratí, vzhľad iskier a dymu. Pri poruche, prevodový motor často nie je ovplyvnený. Pretože v podiele leva na motory sa stlačí na hriadeľ, je ťažké ho odstrániť. Skontrolujte špecializovanú vymeniteľnú položku alebo chváliť použitie sveter. Nerobte to pomocou nechtov alebo klieští – korisť prevodoviek. Akt by mal konať.

    • Prasknutého kusom profilu alebo kaplnky. Urobte úhľadne pozdĺžne umiestnené vybranie pomocou bulharského.
    • Namontujte hriadeľ do vybrania v smere kolmom na profil. Patty.
    • Urobte pripravený profil pre 2 tvrdé základy takým spôsobom, že motor visel medzi nimi.
    • Urobte si nechty a kladivo. Opatrne zachytiť na okrajových grafoch hriadeľa. Potom je výstroj krehký.
    • Teraz môžete nosiť prevodový stupeň na novom motore pomocou kladiva a tuhú základňu.

    Račňa

    Ak sa v takomto nástroji rozpadlo račňa, bude potrebné objaviť z prevodovky, aby ste zistili príčiny poruchy. Často v spojení zaznamenané špeciálne tyčinky pridelené na úpravu úsilia. Tam sú tiež zariadenia, kde namiesto tyčí sú inštalované na pár guľôčok v každej jamke. Stlačili s pružinou.

    V mnohých prípadoch je oprava tejto časti čistiť a aplikovať čerstvé mazanie.

    Odporúčania

    Ak technika obratu nefunguje, znamená to, že tranzistor vyhorel. Bude potrebné ho nahradiť.

    Plastové ozubené kolesá môžu byť vymenené, ale kov je lepší opraviť a dať na mieste, ak sa zlomili.

    Ak je problém v kazetách, sú ľahšie ich nahradiť novými. Nájdite náhradné diely pre kazety – veľký problém. Ľahšie kúpite novú náhradnú časť svorky. Bude to stáť lacno (asi 300 rubľov).

    Rozoberať a zbierať skrutkovač veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu častí umiestnených vo vnútri jeho puzdra.

    Ako opraviť skrutkovač s vlastnými rukami, sa dozviete v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: