Hammerové farby pre kov: výrazné črty a oblasti použitia

Farba – jeden zo spôsobov, ako chrániť vrchnú vrstvu kovu pred zničením. Avšak, nie všetky podobné prostriedky, sú s ohľadom na tvrdé podmienky prevádzky výrobkov. Výrobcovia sa preto snažia zlepšiť produkty, pravidelne vyrábať nové modifikácie kompozícií. Osobitná pozornosť by sa mala venovať námestníkov, ktoré sú schopné ľahko odolávať teplotným rozdielom a mechanickým účinkom.

Zvláštnosť

Hammerová farba je polymérna zmes na nitro-báze. Keď je film zmrazený na povrchu výrobku, na ňom sú vytvorené pektové dents. Vytvorí sa vplyv nárazu kovového kladiva. To vysvetľuje názov fondu.

Výrobcovia pridávajú do riešenia niekoľko hlavných zložiek:

 • Kovový prášok. Vo väčšine prípadov pod výrobou používajte meď alebo hliník.
 • Sklo plytká frakcia. Táto zložka generuje textúru na povrchu po mrazení.
 • Hliníkové vločky. Je to vytvorené na povrchu jedinečnou textúrou.
 • Silikónové alebo alkydové živice. Dobre zatlačili vodu, nedovolili jej úniku pod ochranným filmom.
 • Technický vosk. Po naliatí sa táto zložka vytvára ochrannú vrstvu.

Upozorňujeme, že takýto účinok sa pozoruje a pri aplikácii špeciálnych práškových farieb. Náklady na tento proces sú však pomerne vysoké, pretože to vyžaduje použitie špeciálnych zariadení. Preto mnohí a uprednostňujú kladivo farby, ktoré sa ľahko aplikujú za normálnych podmienok.

Dnes sú hammerové farby široko používané v stavebníctve.

Je to spôsobené mnohými výhodami takýchto kompozícií:

 • Odolnosť voči teplotným rozdielom a klimatickým stimulom. Takmer všetky typy hammerových farieb ľahko prenášajú teplotu na +80 stupňov.
 • Zmes je univerzálna, pretože môže pokryť nielen kovy, ale aj iné materiály.
 • Farba sa ľahko aplikuje bez použitia špecializovaných zariadení. Pre to platí štandardné valce alebo strapce. Niektorí výrobcovia produkujú zlúčeniny vo forme aerosólu. Upozorňujeme, že niektoré typy farieb sa môžu aplikovať, aj keď je na ulici silný vietor.

 • Obdobie sušenia zmesi nepresahuje 2 hodiny. Ale absolútna sila filmu získava až po 24 hodinách po podaní.
 • Produkty sú šetrné k životnému prostrediu. Pri maľovaní sa riešenia nevydávajú žieravé a škodlivé pachy.
 • Život ochranného filmu môže dosiahnuť 8 rokov, čo je ťažké dosiahnuť pomocou iných kompozícií.
 • Odolnosť mechanického poškodenia. Je spôsobený tým, že materiál je plast aj po vysušení. Oneskorenie časť filmu je pomerne ťažká.

Takéto farby však nemôžu byť vždy najlepším riešením.

To je vysvetlené niekoľkými vážnymi minami

 • Vysoká cena. Cena kladivových farieb presahuje náklady na podobné materiály (smalty) niekoľkokrát.
 • Obtiažnosť aplikácie. Ak chcete získať trvanlivé a trvanlivé povlak, malo by to striktne nasledovať odporúčania špecialistov pri maľovaní.
 • Zložitosť odstránenia. Odstráňte vrstvu farby kladiva je pomerne ťažká. Preto sa odporúča starostlivo vybrať farbu, ak ju plánujete aplikovať na vrchnú vrstvu.

Kde sa používajú?

Hammerové farby sa vyznačujú jedinečnými technickými charakteristikami.

Dnes sa používajú v rôznych sektoroch národného hospodárstva:

 • Priemysel. Kompozícia sa používa na maliarske stroje, štruktúry a mechanizmy. Je tiež optimálnou voľbou ako ochrana prípadov rôznych elektrických systémov (elektrické panely a t. D. ).
 • Automobilový priemysel. Hammerová farba pokrýva mnoho typov diskov, tela, ako aj iných kovových častí automobilov. To vám umožní niekoľkokrát rozšíriť svoju životnosť.
 • Stavebný sektor. Tu, s pomocou tohto prostriedku, chráňte kovové konštrukcie pred koróziou.

 • Maľovanie kované ploty, aby im poskytli účinok starnutia, ako aj prevenciu pravdepodobnosti vzhľadu procesov korózie.
 • Výroba kovového nábytku. Vo väčšine prípadov sa riešenia kladiva používajú na maľovanie vstupných dverí, trezorov a iných podobných produktov.
 • Reklamný priemysel. Kompozície sú dokonale chránené kovovými konštrukciami a tiež sa používajú na vytvorenie dekoratívneho účinku na rôzne typy plastov alebo skla.

Názory

Hammerové farby majú jedinečné technické vlastnosti. V tomto prípade sa látky neustále zlepšujú, získavajú nové zlepšené vlastnosti. Dnes je na trhu prezentovaná niekoľko hlavných značiek farieb tohto typu.

 • ML-165. Náter sa vzťahuje na emúty, ktorých hlavnou zložkou je alkyd-styrénové látky. Medzi pozitívne vlastnosti materiálu, môžete zvýrazniť odolnosť voči tepla. Farba nestratí svoje počiatočné vlastnosti s priamou expozíciou teplôt nie je vyššia ako 130 stupňov. Ako ochranná vrstva môže byť nástroj aplikovaný na takmer všetky typy povrchov.

 • EP-1323 ME. Epoxidový smalt, ktorý kombinuje vlastnosti lakovacích a primérových zmesí. Unikátny produkt, ktorý sa používa hlavne na pokrytie kovov, ktoré môžu byť vonkajší vplyv (kamiónové žeriavy, nakladače, ploty a t. D. ). Farba môže byť aplikovaná na hornej strane hrdze, ktorá eliminuje predbežnú povrchovú úpravu.

 • NC 221. Táto farba sa vyznačuje nízkou cenou. Používa sa ako dekoratívny povlak. Kvalita ochrany je tu oveľa horšia ako predtým preskúmané modifikácie. Kompozícia je však dobre odolať vonkajším klimatickým podmienkam. Môže byť použitý v interiéri.
 • Kladivo. Tento typ hamordnej farby je najdrahšia a vysoko kvalitná. Vhodné na zakrytie rôznych produktov. Prostriedky môžu byť tiež aplikované na hornej strane hrdze.

Farby

Hlavná úloha Hammerovej farby sa považuje za ochranu kovových povrchov. Pôvodne výrobcovia nevenovali pozornosť farbe palety výrobku, pretože si mysleli, že tento moment je sekundárny.

Dnes sa však farba uvoľňuje v rôznych odtieňoch, medzi ktorými je možné rozlišovať také základné farby:

 • čierna;
 • sivá;
 • Biely;
 • Modrá;
 • Modrá;
 • fialový.

Upozorňujeme, že mnohí výrobcovia vyrábajú kompozície, ktoré externe môžu podobať farby dreva, prírodného kameňa a t. D.

Štruktúra takejto farby však nie je vždy vhodná na zdobenie povrchov.

Výrobcovia

Moderný trh je nasýtený kladmi. Popularita výrobku vysvetľuje vznik mnohých nízkokvalitných falzifikátov.

Odborníci odporúčajú uprednostniť len známe značky, medzi ktorými možno rozlíšiť niekoľko výrobcov:

 1. Kladivo. Niektoré typy farieb môžu byť aplikované na pozinkované kovy len po ich priméri so špeciálnymi riešeniami.
 2. DALI. Kompozície sú určené na aplikáciu na kovy (pozinkované a t. D. ), drevo a plast.
 3. Alpina.

Označenie dátové kompozície sa vyznačujú vysokou priľnavosťou s kovmi, čo im umožňuje aplikovať ich aj na vrchole hrdze. Podľa recenzií sú farby v porovnaní s vlhkosťou, ako aj priame vystavenie olejom. Niektoré odrody sú schopné odolať na povrchu slabých alkálnych a kyselín.

Ďalšou dobrou voľbou je farba v kazetách od Kudo.

Užívatelia si všimnú, že sa dá ľahko aplikovať takmer v takmer každom mieste.

Ako si vybrať?

Rôzne kladivové farby často vedie k pochybnostiam pri nákupe produktu. Zvoliť vhodné riešenie, aby ste venovali pozornosť viacerým faktorom.

 • Spôsob aplikácie. Najobľúbenejšie sú kvapalné riešenia. Použiť, používať valce alebo kefy. Niektorí výrobcovia vyrábajú kompozície v baldachýnom. Ich cena je o niečo vyššia ako náklady na štandardnú modifikáciu produktu. Zvyčajne sa používajú, keď potrebujete získať rovnomernú vrstvu farby, ako aj ak chcete vyplniť farby ťažkopádnych miest.

 • Účel. Hammerové farby sa používajú ako ochranné produkty. Mnohé z nich však vyžadujú predúčatstvo kovu alebo iného materiálu, aby sa zvýšili adhéziu. Existujú aj špeciálne modifikácie, ktoré sa ľahko aplikujú na hrdzu. Tieto výrobky kombinujú primér a obyčajný smalt. Je tiež dôležité venovať pozornosť tomu, aké látky sú zloženie. Hammerové farby vždy pracujú s kovmi, ale nemôžu byť vždy zadržané drevom, sklom alebo plastom.
 • Fyzikálne a chemické charakteristiky. Tieto parametre vám umožňujú vybrať zloženie, ktoré môže odolať nielen vysokým teplotám, ale aj relatívne agresívne prostredie.

Ako použiť

Technológia aplikácie kladivo farby sa skladá z niekoľkých po sebe idúcich krokov.

 • Príprava povrchu. Pred použitím roztoku by malo byť dôkladne vyčistiť kov z tukových škvŕn, ako aj odstrániť vrstvy peelingu predchádzajúceho povlaku. Nové kovové konštrukcie musia byť vopred ošetrené brúsnym papierom alebo brúsnym strojom. Malé poškodenie zvýši priľnavosť roztoku a nadácie.

Upozorňujeme, že všetky výrobky z neželezných kovov pred maľovaním musia byť použité na primitívne roztoky.

Ak je hliník, je tiež žiaduce čistiť od horného ochranného filmu, ktorý je vytvorený, keď oxidácia kovov.

 • Maľovanie. Tento proces sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi. Najjednoduchšou možnosťou je použitie kefiek. Algoritmus pre aplikáciu Hammer Paint Tento nástroj sa nelíši od bežnej maľby. Špecialisti odporúčajú použitie kefy pre malé segmenty. Maľovanie hladké povrchy je lepšie vykonávať valček. Je dôležité zabezpečiť, aby sa tkanina stala striktne horizontálne. To umožní, aby sa farba distribuovala. Nemali by sa ponoriť valček v roztoku, je lepšie na vode náradie. Pena na namáčanie je nežiaduca aplikovať, pretože jeho farba je jednoducho „záver“.

Najjednoduchším spôsobom je použitie aerosólových plechoviek alebo paintopultov. S pomocou takýchto nástrojov sa zloženie aplikuje niekoľko jemných vrstiev. Interval medzi fázami obrazu by mal byť asi 20 minút. Pomocou aerosólu by ste mali poslať prúd v pravom uhle na povrch.

Ak chcete získať najspoľahlivejšiu ochranu, potom všetky nasledujúce vrstvy by sa mali aplikovať po tom, čo film nájde plnú pevnosť (1-2 týždne).

Ako správne aplikovať Hammer Paint, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: