Hodvábna omietka v interiéri

Použitie dekoratívnych omietkových povrchov sa stalo obvyklým spôsobom, ako ozdobiť steny a strop. Čo je to, aké sú vlastnosti tohto materiálu, ako s ním ozdobiť priestor, zvážte v článku.

Zvláštnosť

Dekoratívny štukokový alebo hodvábny efekt – dokončovací materiál hrubej konzistencie, ktorý sa používa na ozdobenie stien a stropu miestnosti. Tento povlak sa často rovná tekutej tapety na hodváb. V skutočnosti ide o dve rôzne konečné materiály, ktoré sa líšia primárne s kompozíciou. V dekoratívnej hodvábnej omietke nie sú žiadne hodvábne, je vizuálne príjemnejšie a homogénne, nemá drsnosť.

Funkcia takéhoto materiálu v porovnaní s kvapalinou tapiet je jedinečnosť faktúry. Vonkajšia, hodvábna omietka vyzerá predpínateľným, takže to stojí viac ako tekuté tapety. Je to odolnejšia a hustá v konzistencii, vhodná pre vnútorné dekorácie povrchy. Typicky aplikujte kompozíciu na báze pri teplote +5 až +35 stupňov. Niekedy sa nazýva dekoratívna pearlová farba pre interné práce.

Je to iná a skutočnosť, že je ťažšie aplikovať ho ako tekuté tapety. Toto je komplikované a upravujú poškodené oblasti, ktoré musia byť vymenené. Urobte to bez povšimnutia takmer nemožné. Výhodou takejto úpravy je schopnosť pridať rôzne flitrácie na dokončovaciu hmotu. Nadácia a externe sa líši: Vyzerá to tuhé, zatiaľ čo tekuté tapety s úzkou zvážením pozostávajú z jednotlivých granúl.

Ďalšou vlastnosťou aplikácie je hrúbka vrstvy. Ak sa tekuté tapety aplikuje o jednu vrstvu, je 4-7 mm, v tomto prípade je celková hrúbka až 3 mm, zatiaľ čo aplikácia sa vykonáva v dvoch vrstvách na požadovaný účinok. Rozdiel medzi každým typom hodvábnej omietky spočíva v spôsoboch vytvorenia druhej vrstvy. Pre takýto materiál je to dokonca nástroj, pre ktorý je vzor vytvorený. Smerom von. Zvlášť krásny vzhľad na takom prípade kresieb, ktoré sú oveľa esteticky nakreslené kvapalinou tapety.

Tento materiál poskytuje bezproblémovú aplikáciu technológie, ktorá sa podobá spôsobom čelia tekuté tapety. Kvôli niektorým plnivám, ktoré prichádzajú do kompozície, môže povrchový výkres vyzerať priesvitný. Hodvábna omietka – zvláštny kvapalný hodváb, ktorý je rozmazaný na pripravených povrchoch stien. Tento povlak sa vyznačuje príjemnou brilanciou a reliéfne, čo v rôznych uhloch bude vyzerať inak. Stojí za to, že nie je vydané, ale účinok nemožno porovnať s konvenčnou omietkovou alebo tekutou tapetou.

Výhody a nevýhody

Dokončovací materiál je jedinečný a má veľa výhod:

 • Hodvábna omietka môže byť použitá na dokončenie stien a stropu v miestnostiach rôznych typov. Vyzerá krásne na chodbe, vstupná hala, relevantná v spálni, obývacia izba, pracovná kancelária, detská a domáca knižnica.
 • Účinok hotového povrchu vyzerá lepšie ako tapety akéhokoľvek typu a iných povrchových materiálov. Typ hotového tváre vytvára interiérové ​​elegantné pozadie.
 • Tento materiál je šetrný k životnému prostrediu. Neexistujú žiadne škodlivé zložky, takže v procese prevádzky z povrchu, toxíny škodlivé pre zdravie nebudú zvýraznené.
 • Medzi komponentmi dekoratívnej omietky sú antimikrobiálne prísady, vďaka ktorým sa na stenách nenainštaluje huba alebo forma.

 • Tento povlak sa vyznačuje antistatickým. Nevynikuje, prach nebude priťahovaný počas prevádzky, takže povrch bude vyzerať elegantné.
 • Kvôli zmäkčovadlám bude obklad odolný voči miernej deformácii samotných stien. Ak sa na báze môže vytvoriť malá trhlina, obklad sa netrpel, ale sa tiahne bez rušenia monolitu povrchu.
 • Dekoratívna hodvábna omietka má dobré indikátory zvuku. Zníži sa úroveň nepríjemných zvukov, často pochádzajúcich zo susedných apartmánov.
 • Tento povrchový materiál má tepelné izolačné vlastnosti, vďaka ktorým sa v miestnosti, kde budú steny dokončené, budú teplejšie. Zároveň je štruktúra materiálu schopná prejsť vzduchom.
 • Vzhľadom na širokú škálu odtieňov, materiál umožňuje dokončovacie povrchy vo forme jednej fotónovej handričky alebo obrazu podľa jednotlivého náčrtu, ktorý je vytvorený po použití základného povlaku.

Sušenie takejto kompozície zvyčajne 24 hodín, hoci niektoré odrody môžu vyschnúť až 4 dni. Predávajte ho vo forme prášku a v plastových vedrách malých objemov. Spotreba je približne 150-300 g na 1 kV. M, záleží na hrúbke aplikovanej vrstvy a typu nástroja na distribúciu hmotnosti na základnom povrchu.

Okrem toho je takáto zloženie praktické a trvanlivé. So vhodnou prípravou základu a vykonávania aplikačnej technológie bude slúžiť ako interiérová dekorácia na 10-15 rokov. Avšak, na rozšírenie trvanlivosti, povlak bude musieť zvládnuť ďalšie kompozície.

Okrem tohto nuance, dekoratívne hodvábna omietka tam sú niektoré ďalšie chyby:

 • Náklady na túto dekoráciu sú pomerne vysoké, aby si ho kúpili na ozdobenie vnútorných stien, nie každý kupujúci. V priemere bude štvorcový meter dokončovania bude stáť vo výške 600 až 950 rubľov.
 • Produkt absorbuje rôzne pachy, čo je obzvlášť zlé, ak fajčia alebo pripravujú v interiéri.
 • Ak chcete odovzdať textúru, budete musieť dvakrát aplikovať materiál na základňu.
 • Povrch pod takýmto povrchom by mal byť pripravený tak, ako je to možné, inak vzhľad tváre nebude vyzerať krásne.
 • Spôsob spracovania povrchu touto kompozíciou je viac maľba ako pasta tapety, takže jeden deň nemusí stačiť na výkon vysokokvalitného povlaku.

Prilákanie špecialistu zo strany na vykonanie tohto plášťa bude stáť hlavné množstvo. To bude najmä hmatateľné, ak sa tento materiál plánuje stanoviť výkres. Nevýhodou niektorých druhov je potreba zažiť taký cieľ, inak nebude fungovať pre hodváb a zamatový efekt.

Názory

Hodvábna dekoratívna omietka na efekt Applix môže byť tri typy: mokré, zdravé a hladké (kvapalné) hodváb. Okrem toho existujú aj iné typy silk-obrazovky.

Najzaujímavejšie atribúty:

 • pod kameňom;
 • s imitáciou zloženia dreva;
 • s mramorovou drvinou;
 • Textúrovaný benátsky;
 • dážď;
 • Bugged stone.

Metódy na použitie každého typu inak:

 • Pre supro-hodváb po hlavnej vrstve je tenká vrstva kvapalného hodvábu aplikovaná chaotickými pohybmi v rôznych smeroch. Môžete použiť špongiu. Po 20 minútach je povrch vyhladený pomocou plastovej špachtle.
 • Pre povrch „pod vlhkým hodvábom“ po základovej vrstve aplikovanej benátskou Colelmou, druhý, po vykonaní 15-20 minút, kruhové pohyby valca v rôznych smeroch, takže rozvody z amplitúdy aplikácie.

 • Klasický spôsob podávania sa podobá predchádzajúcemu, ale pri aplikácii druhej vrstvy benátskej bunky je povrch s malým reliéfom trochu vyhladeným. Pohyby musia byť vlnité a dlhé.
 • Pre konštrukčný vzor, ​​smer pohybov, stlačte ich: Nástroj by sa nemal držať na stenu.
 • Kresba „dážď“ sa aplikuje pod uhlom: Špeciálny žehlín je pritlačený na povrch, potom porazený, potom, čo je úľava mierne vyhladená.

Textúrovaný štukok s hodvábnym efektom umožňuje farebné obrazy, ktoré sa líšia od tekutého tapety: Podobné kreslenie sa podobá mokrým maľovaním. Toto nie je masizácia prázdnoty, ale tvorí vzor farebnej pasty. Ak potrebujete vykonať jeden fotónový povlak so vzorom, spočiatku sa môžete pokúsiť urobiť na mieste, ktoré bude zatvorené v nasledujúcom nábytku.

Textúry a zloženie

Textúra hodvábnej omietky závisí od typu aplikácie, hustoty zloženia a ďalších inklúzií, ako aj konzistencie. V niektorých prípadoch je relatívne hladká, v inej zamatovej. Hladkosť povrchu je vysvetlená tenkými vláknami. Okrem toho kompozícia obsahuje farbivá a metalizované pigmenty. Účinok žiarenia sa prenáša inklúziami do zmesi polymérového roztoku perlových mikročastíc, vďaka čomu sa zdá, že povlak sa zdá byť volumetrický. Tento materiál je vyrobený na základe väzbových akrylových polymérov a polyesterových nití s ​​pridaním Quartz Crumb, ktorý nemá tekuté tapety. Hlavnými zložkami sú bavlnené alebo celulózové vlákna. Kvôli plastifikátorom sa zvyšuje životnosť hodvábnej omietky.

Farby

Farebný rozsah odtieňov perlových hodvábnych sadry. V palete je dosť pár farieb, okrem základnej bielej, „striebro“ a štandardných farieb (mliekarňa, béžová, broskyňa, mramorová, sivá a striebro-modrá, bieli-pink) je v ňom veľa tónov , cez ktorý môžete ozdobiť akýkoľvek interiér. Neutrálna skupina zahŕňa tlmené sivé tóny s prímesou farebných pigmentov. Linka jemných odtieňov zahŕňa: mäta, nahý, olivový, karamel, kávu s mliekom, lilac, tyrkysové tóny. Nasýtené farby priťahujú pozornosť smaragdov, burgundov, oranžovej a ich odtieňov, morská vlna farby, terakotov, modrý, piesok, zelená, káva, tehlové farby.

Aplikácia v interiéri

Tento dekoratívny materiál môže byť použitý rôznymi spôsobmi. Silkografia je vhodná na zdobenie povrchu stien, stropov a architektonických prvkov miestnosti. Registrácia celej oblasti steny je tradičná aplikácia tohto cieľa. Vyzerá oveľa zaujímavejšie na zdôraznenie takéhoto materiálu určitej časti steny. Napríklad môžete kombinovať hodvábnu omietku, aby ste zvýraznili zónu na hlave postele v spálni, salave zostávajúce lietadlo s tapetou s hodvábnou obrazovkou.

Kombinácia spojov môžu byť zakryté tvarovaním. Je zvlášť zaujímavé používať hodvábnu omietku vo forme panelu. Takže cieľ nebude zasiahnuť vrecko a môže byť vykonaná s jej pomocou, jedinečnými maľbami, vydávajúcimi ich rámovanie v bagete alebo stropnom slohu. Ak vám financie umožňujú klásť dôraz s prechodom na strop. To urobí novinku do interiéru a umožní vám zdôrazniť požadovanú funkčnú zónu.

Aplikácia v kuchyni takejto úpravy je nežiaduca. Ale v obývacej izbe, chodba taká výzdoba stien bude vyzerať víťazstvo. Je ďaleko od porozumenia klasiky, takže bude tam interiér.

Bude to zaujímavé vyzerať ako povrch Silk Stucco. Napríklad môže byť zdobená stenou v blízkosti hosťovej zóny alebo zonate priestoru zóny Archer, ak je v interiéri Erker.

Tipy na aplikáciu

Aplikácia materiálu nie je možná bez predbežného tréningu. Takže povlak vyzeral krásne a prezentovateľné, mali by ste si poznamenať niekoľko techník skúsených majstrov. Proces plášťa zahŕňa zarovnanie základne, povrchovej úpravy pôdou a zložením.

Povrchu varenia

 • Ak bola základňa pred tým, než bola pokrytá bielym whelwash s nehomogénnou štruktúrou a zrnami, položte ich: môžu spôsobiť nízku kvalitu pokrytia.
 • Ak sú tu tučné miesta, stará farba alebo blaženosť ich úplne odstrániť, potom, čo prejdite na povrch s vlhkou handričkou, aby ste odstránili prach z whitewash.
 • Odstráňte všetky chyby z povrchu, rozmazajte otvory a trhliny tak, aby bola vrstva omietky jednotná.
 • Pred použitím priméru dajte čas na zmršťovanie prachu, potom utrite podlahu.

Primér

 • Pripravte si stavebný valček a plochú kefu: takže urýchľujete spracovanie základne.
 • Použite hlboký penetrálny primér v práci s typom typu základne (pod betónom, drevom, sadrokartónom), tieto lieky pre každý povrch sa líšia.
 • Vezmite zloženie s prenikajúcou schopnosťou 1 cm, posilní steny a línie ich štruktúry.
 • Kúpiť kompozíciu s krmárkou Quartz: vytvorí hrubú kryštálovú mriežku na povrchu, na úkor, z ktorých sa dekoratívna omietka bude držať dlhšie.
 • Povrch dvakrát vypracujte medzerou potrebnou na sušenie každej vrstvy.
 • Kúpiť bielu pôdu, je to relevantné nielen pre tmavé povrchy: vďaka bielemu odtieňu priméru, farba farby mokrého hodvábu aplikovaného na základňu.

Skončiť

 • Poznámka: Tento materiál nie je aplikovaný jednou vrstvou ako tekuté tapety. Získajte tak hodvábny povrch nebude fungovať.
 • Hrúbka prvej vrstvy by nemala prekročiť viac ako 2 mm.
 • Aplikujte veľa malých porcií, ale optimálne rýchlo, vyrovnanie hrúbky sekcií medzi sebou.
 • Barsters možno vykonávať v rôznych smeroch: Dá sa dokončiť individualitu (to vytvára výtlačky vo forme kučery a listov, ako aj radiálny vzor).

 • Ak chcete odovzdať mokrý hodváb, stojí za použitie prvej vrstvy maximálnej hrúbky 1 mm.
 • Pri dokončení povrchu druhej vrstvy môžete použiť špeciálne textúrované valce: pomôžu dať bezšvové ovládanie akéhokoľvek výkresu a textúry (až do simulácie textilných záhybov), ktorá bude hrať na slnku.
 • Ak potrebujete vykonať kontrastový vzor na hotovej canváze po vysušení, je potrebné kúpiť špeciálny valček so vzorom a ponoriť ho do materiálu pravej farby, jazda na povrchu v smere zhora nadol.

Kompozícia sa predáva vo forme hotovej hmoty a zmesi na chov. Prvý typ nemusí byť navyše nastavený na tento prípad, ak potrebujete pridať perlovú alebo pigment. Druhá kategória poskytuje riedenie teploty vody v pomeroch uvedených na balení. Dôležitým odôvodnením v procese vykonávania dokončovacích prác je skutočnosť, že v prípade nezávislej zmeny farby zmesi je potrebné vykonať lovu. V opačnom prípade sa môže povrchová úprava pozrieť na potrubie, charakterizované intenzitou tieňa.

Recenzie

Dekoratívne hodvábna omietka má veľa pozitívnej spätnej väzby v sieti. Tí, ktorí s jej pomocou zdobeli interiér ich obydlia, oslavuje: mokrý hodváb je krásny a neobvyklý spôsob, ako robiť steny rôznych miestností. Vyzerá to, že tento dekor povrchov je veľmi štýlový, zdôrazňuje blahobyt majiteľov a ich jemnú chuť. Recenzie hodvábnej omietky sú prevažne nadšení: povlak vyzerá luxusné, krásne, ako v obrazoch. Jediný mínus, podľa spotrebiteľov, je potreba hľadať dobrého pána, ktorý bude čeliť bezchybne, pretože dekorácia je zložitá v aplikácii.

Pracovné príklady

Ak chcete pochopiť rozdiel v mokrom hodvábu s konvenčnou omietkovou a tekutou tapetou a vyhodnotiť jej význam pre interiérový dizajn, stojí za to kontaktovať príklady fotogalérie. Ak si želáte taká omietka, môžete zdobiť interiér v klasickom, modernom, etnickom štýle.

 • Príklad použitia umeleckého maľovania na hodvábnej omietku na výčnelku steny.
 • Zameranie výklenku s pomocou obrazu vyzerá krásne a nezvyčajné.
 • Prijímanie vizuálneho zvýšenia priestoru zóny hostí pomocou jediného fotónového povlaku s účinkom „mokrého hodvábu“.
 • Registrácia výčnelku metódou benátskej omietky prenáša špeciálny účinok povlaku.

 • Príklad dizajnu steny hosťovskej izby obývacej izby s účinkom veľkého povrchu a centrálneho obrázku.
 • Zameranie zóny spálne vyplní priestor špeciálnej atmosféry, ktorá podporuje relaxáciu.
 • Príklad kombinácie dvoch textov: hodvábna omietka je dokonale kombinovaná s dlaždicou pre dekoratívne tehly.
 • Povrch pod starovekými s trhlinami a hodvábnym leskom vyzerá nezvyčajné.

    • Príkladom ťahania výkresu cez pomocné nástroje a farby niekoľkých farieb vám umožňuje pochopiť rozdiel medzi vzormi kvapalinovej tapety.
    • Použitie hladkej technológie vám umožňuje vytvoriť textilný účinok na steny, ktoré vizuálne robí obývaciu izbu.
    • Originálny príjem hodvábne vzor povrch dekorácie. Vzhľadom na perlovú brilanciu sa zdá, že vzor je odolový.
    • Aplikácia objemového vzoru cez hodvábny povrch vyzerá nezvyčajné.

    O tom, čo sa hodvábna omietka vyzerá v interiéri, pozrite sa na nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár