Homogénne a heterogénne linoleum – ktoré si vyberiete

Často, keď si vyberiete linoleum, môžete nájsť zmienku o heterogénnych a homogénnych typoch tohto povlaku. Ale čo to znamená, nie všetky. A čo je najdôležitejšie, ako ovplyvňuje kvalitatívne vlastnosti samotného povlaku? Zvážte oba typy, aby ste pochopili, čo lepšie si vybrať.

Homogénny

Prefix „homo-“ už hovorí za seba, čo znamená rovnaké, homogénne. Toto je homogénna chemická kompozícia (PVC), pozostávajúca z jednej vrstvy.

Takýto linoleum je veľmi trvanlivý a elastický. Farebná paleta je dosť rozsiahla, ale vzory sú monotónne: mramor, škvrny, čisté tieň. Preto je to často stealth v interiéri s vysokou pravdepodobnosťou. Aj keď je na niektorých miestach povlak je silnejší vďaka, výkres zostane nezmenený.

Homogénny linoleum rozlišuje smerový vzor (pozdĺž celého plátna) a chaotické. Posledná menej značka.

Heterogénny

Tento povlak má niekoľko vrstiev (4-6):

  1. Ochranný kryt;
  2. dekoratívna vrstva;
  3. Canvas vrstva (penatá PVC);
  4. nosná vrstva (sklenený cholester, ale nemusí byť neprítomný);
  5. Substrát (zadná vrstva).

Zároveň každý z nich vykonáva svoje funkcie v tomto „koláči“. Niekedy 6 vrstva pre špeciálny účel linoleum (protišmyk, antistatický a t.Ns.). Ale táto vrstva môže chýbať a špeciálna zložka je obsiahnutá v inom mieste. Napríklad pre protišmykový linoleum sa pridá k hornej, ochrannej vrstve.

Zvážte viac každého z nich:

SSpodná vrstva šošovky heterogénneho linolea – substrát je penový PVC.

Pena môže byť:

  • Mechanický,
  • Chemický.

Je to najmä zodpovedná za zvukovú izoláciu povlaku. V mechanickej pene sa uvádza štruktúra buniek (ako špongia) a v chemickom prostredí. Preto chemická pena absorbuje vodu lepšie, odolnejšie, odolnejšie, pohodlné pri chôdzi, povlak natiahnite, aby sa dalice získané do 5 hodín.

Spolu s penovými PVC tiež používajú plsť alebo jutu.

Ďalšia vrstva – podpora – pozostávajúca zo skla cholester. Toto je druh kostry všetkého pokrytia, na ktorú sú pripojené všetky ostatné vrstvy. Ale v niektorých heterogénnych linoleónoch môžu byť sklenené choly neprítomné.

Canvas – iná vrstva penového PVC. Dekoratívny povlak sa aplikuje na to. Prostredníctvom pece sa táto vrstva dostáva súčasne so zadnou vrstvou, čo dáva linoleum zvuk a tepelnoizolačné vlastnosti.

Dekoratívna vrstva sa aplikuje so špeciálnymi valcami. Na rozdiel od homogénny typ, môže mať heterogénny iný grafický vzor. Môže to byť všetky druhy geometrických vzorov, imitácia iných podlahových povlakov, ako je parkety alebo kameň. A vďaka schopnosti pridať špeciálne látky v PVC (inhibítory), môžete vytvoriť objemové vzory.

A posledná, vrchná vrstva – ochranný náter. Jedná sa o transparentnú vrstvu čistého PVC. Je to on, kto chráni povlak pred oderu, ktorý má vysokú odolnosť proti opotrebeniu. Jeho hrúbka priamo ovplyvňuje trvanie prevádzky linolea.

Vo drahších, komerčných linoleónoch sa výrobcovia aplikujú nad PVC ďalšiu ochrannú vrstvu polyakrylu alebo polyuretánu. Tento porézny povlak relatívne zvyšuje odolnosť proti opotrebeniu ochrannej vrstvy, nevyžaduje špeciálne spracovanie po pokládke linolea, je ľahké čistiť. Niekedy je polyuretánová vrstva dodatočne spracovaná ultrafialovým, čo robí ochranný povlak trvalejší.

Ray Linoleum je dostatočne jednoduchý, aj začiatočník sa s ním vyrovná.

Voľba

Ťažké povedať, ktorý linoleum je lepšie. Odolnosť proti sebe v ich približne rovnakom.

Linoleum heterogénne je trvanlivejšie, má hluk a tepelnú izoláciu, pohodlnejšie pri chôdzi, a obrovský výber dekoratívnych vzorov vám umožňuje vybrať sexuálny náter do akéhokoľvek interiéru.

Ale homogénny linoleum je elastickejší, čo vám umožní ohnúť hrany okolo obvodu miestnosti, čím sa podlaha viac chránená pred prenikaním vlhkosti a baktérií. Odporúča sa tiež zostreliť ho v miestnostiach s vysokým rizikom mechanického poškodenia (pád ostré a ťažké predmety).

Niekedy sa hrá veľká úloha a šírka miestnosti. Heterogénne linoleum širšie (1,5-4 m), zatiaľ čo homogénne iba 1,5-2 m. Pri nákupe môže byť rozhodujúcim faktorom, ak sa plánuje zaostriť linoleum bez križovatiek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: