Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Výhody stien z GLC sú nesporné: Je to tiež tepelná odolnosť a izolácia hluku a šetrnosť k životnému prostrediu, s výnimkou tejto, optimálnej ceny a miery stavebnej konštrukcie. Vo fáze primárnych povrchových úprav je z väčšej časti elektrická elektroinštalácia namontovaná v stene, spínače a zásuvky sú nainštalované. Pravidlá pre inštaláciu zásuviek v stene z GLCS nevýznamne odlišné od ich montáže v stenách betónu alebo tehly. Drywall má však niektoré funkcie, ktoré by sa malo brať do úvahy pred vykonaním práce.

Zvláštnosť

Samozrejme, že inštalácia Rosettes v sadrokartóne je oveľa jednoduchšie porovnať s inými materiálmi, ale so všetkými výhodami má nedokonalosti. Najmä je veľmi ľahko sa rozpadať a pri práci s ním nie je dovolené používať konvenčné skrutky.

Tiež pri práci so sadrokartónou neprijateľným používaním náradia Show Power Tools – Všetky diela sú vyrobené vŕtačkou a špeciálnymi nástrojmi pre sadrokartón (napríklad nože alebo typy pre skladačky).

Pri montážnych predajniach v sadrokartónoch sa majú použiť špecializované inštalačné boxy, nazývané ponorené (okuliare). Montážne boxy pre steny sadrokartónu sa líšia s betónovým pomocným zariadením podľa prítomnosti v jeho konštrukcii špeciálnych spojovacích materiálov, ktoré sú stlačené na sadrokartón.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Výstupy pre sadrokartónové sa vyrábajú, ako už bolo uvedené vyššie, so špeciálnym spôsobom upevnenia. Externe vyzerajú ako plastové sklo. 4 cievky sa nachádzajú na prednej strane. Dvaja z nich sú nad ostatnými. Sú potrebné na pripevnenie špecifického oceľového rámu samotnej ruže.

Ostatné skrutky, ktoré sú umiestnené tesne uvedené, sú zodpovedné za montáž v samotnom sadrisku. V spodnej časti skla poslal špecializované upínacie nohy. Ich umiestnenie môže byť upravené týmito cantics. Pri otáčaní skrutky LAW priťahuje GLC. Takéto zariadenie poskytuje spoľahlivú montáž konverzie a poskytuje záruku, že sila z prvého spôsobu nie je pokrytá stenou.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Vykonávajú sa dve metódy elektrického vedenia a zásuviek:

 • V štádiu štrukturálnej konštrukcie;
 • Vo fáze konečnej úpravy.

Príprava nástrojov

Tak, že proces pokračuje bez ťažkostí a rýchlo sa musí starať o pomocné nástroje:

 • Hlavným nástrojom je elektrické dvere so špecializovanou korunou, ktorá nielen urýchľuje proces, ale robí všetku prácu. Štandardný priemer koruny pre takéto diela – 68 mm.
 • Ruleta na meranie umiestnenia budúcich zásuviek.
 • Stavebná úroveň pre monitorovanie správnej inštalácie.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

 • Marker alebo označenie ceruzky.
 • Krížový skrutkovač – aplikovaný tak pre montáž roľníkov a na upevnenie zásuvky jadra. Je fixovaný elektrickými vodičmi.
 • Jednoduchý indikátor na určenie je, či je napätie na elektrických rúrkach alebo nie.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Vyberte si miesto

Pri určovaní umiestnenia pre prepínače a zásuvky by sa mali dodržiavať nielen pokyny a špecifikácie stavebné špecifikácie, ale aj na účely zásuviek. Inými slovami, miesta, kde budú domáce elektrické spotrebiče umiestnené v budúcnosti: chladnička, rozdelený systém, TV a t. Ns., Je potrebné organicky vstúpiť do celkového nábytku.

Dnes, pri inštalácii zásuviek, mnohí využívajú európske stavebné predpisy, ktorých odporúčania zohľadňujú vzdialenosti výstupných vzdialeností:

 • z úrovne poschodí v akejkoľvek miestnosti – 30 cm;
 • Nad pracovnou plochou kuchyne (pult) – 120 cm;
 • Na umývanie alebo umývačku riadu – 100 cm;
 • Pre spínače – 80 cm (úroveň ruky);

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Vzdialenosť od zapojenia nasadených na dvere a okenné otvory by nemali byť menšie ako 10 cm.

V podstate je táto lokalita vhodná, napriek tomu sa musíte odkloniť od týchto princípov.

Napríklad zásuvky v kuchyni (zvyčajne sa zdvojnásobili, trojnásobok) je obvyklé, že namontujte priamo nad stolom. Takéto umiestnenie umožňuje rýchlo pripojiť a zakázať domáce spotrebiče, opäť naklápaním. Súbežne s elektrickými zásuvkami v kuchyni, môžete vykonať okraj striedavosti.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Podobne je vysoká inštalácia výstupu akvarijného je odôvodnená: pretože musí pripojiť niekoľko elektrických spotrebičov (podsvietenie, kompresorový systém, filter), a je lepšie usporiadať ho vyššie, aby sa vodiče na podlahe.

Ako nainštalovať?

Postup Ďalej:

Tvorba otvorov pre zásuvky

Pred ozdobou ruživy do sadrokartónu je potrebné vyvŕtať otvor pod sklom:

 • Pomocou ceruzky sa plánuje miesto, kde sa zaznamená zásuvky;
 • Elektrický vŕtanie sa odoberie alebo skrutkovač s korunou na sadrokartónu;
 • Sharp Crown segment je vložený do centra aplikovanej značky;
 • Starostlivo poháňa otvor (ak nie je vŕtačka, môžete použiť ružové pre skladačku);
 • Podobne sa otvory vykonávajú pre spínače.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Na poznámke! Ak je na tomto mieste naplánovaná inštalácia bloku zásuviek, potom sú zvislé čiary umiestnené vo vzdialenosti 72 mm. Len toľko vyžaduje, aby sa ponorky posadili, pretože by to malo byť, tvrdohlavý okraj sa neprekrýva na seba.

Nasledujú, ako sa otvorí otvor, materiály a všetky nástroje sú pripravené, môžete začať montážnu prácu. V závislosti od technológie inštalácie je postupnosť práce iná. Ak je elektrický kruh upevnený v stene, zostáva len na umiestnenie elektrickej zásuvky a pripojiť.

A ak sa elektrické drôty predpokladá pozdĺž vonkajšej strany jednoduchosti, drážka (bodnutie) je narezaná v sadrokartóne, elektrický drôt sa vykonáva a fixuje s rýchlym zlúčeninou (napríklad – ALABASTER). Koniec zapojenia sa zobrazí na nastavenej úrovni v požadovaných miestach.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Zapamätať si! Pri montáži zásuvky v stene sadrokartónu, nezabudnite opustiť napájanie elektrofónu aspoň 10 cm, ale je vhodné opustiť viac.

Nasledujúce fázy inštalácie zásuvky sú nasledovné:

 • Držať jemné. Pred montážom pohára musíte znížiť otvor pre drôt na zadnom povrchu na rezanie noža. Ak sa pozriete na telo pohára, môžete vidieť 4 skrutky, 2 z nich sú potrebné na zabezpečenie samotnej zásuvky a 2 – na reguláciu spacerových labiek. Spočiatku budeme odstrániť z otvoru elektrického vedenia a šíriť ich cez sklo. Potom namontujeme sklo do sadrokartónu, upevnenie cez skrutky s opačnou stranou upínaním nôh.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

 • Hovno. Zvyčajne po inštalácii konverzie a testovania systému pre prevádzkovú vhodnosť, primárny cieľ. Je to už až po spustení a konečných vrstiev tmelu suché, vykonáva sa podmnožina výstupu.
 • Pripojte sa k elektrickej zásuvke. Pred pripojením sa uistite, že chýba napätie v riadku (môžete skontrolovať podľa obvyklého indikátora). Fázy „Zem“ a „Zero“ pripojte k správnym kontaktom na puzdre zásuvky a pevne dotiahnite drôty tak, aby v priebehu času, keď sa elektrokontakt neoslabili a nerozpadlo plastové puzdro.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

 • Namontujte ružicu do skla. Zásuvka je namontovaná v pohári a zaznamenáva sa v ňom s vhodnými skrutkami. Potom robíme montáž plastového rámu a krytu tváre. Skontrolujte múru; Ak existuje potreba, oslabenie skrutiek vankúšikov labiek a vykonajte nastavenie.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia nad hlavou

V niektorých prípadoch namiesto dobre známej zásuvky s skrytým elektrickým vedením, nadzemná elektrická zásuvka. Pre nich nemusíte vyvŕtať otvory v stenách a namontovať inštalačné boxy (okuliare). Áno, a samotné elektrické vedenie sa vykonáva pod konštrukciou sadrokartónu, ale na jeho vrchole.

Táto metóda nie je veľmi atraktívna z estetického hľadiska. Zásuvka typu prekrytia – masívne. Drôty, natiahnuté pozdĺž stien, nepridávajú konzistenciu v interiéri miestnosti. Ale v jednotlivých epizódach je to odôvodnené, najmä ak je vzdialenosť medzi konštrukciou GLC a steny betónu príliš veľa – menej ako 45 mm, a neexistuje žiadny perforátor.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Dokonca aj elektroinštalácie, položené vonku a nadzemné vzory zásuviek, sa často používajú v dizajnérskych plánoch pri dokončení priestorov v štýle Loft, retro alebo parný punk. V takýchto prípadoch sa v trvalo udržateľnej nehorľavnej izolácii používajú špecializované protipožiarne elektrické rúrky. Môžu byť tiež v zvlnení.

K stene elektroinštalácie je upevnená klipom a zásuvka je elementárny naskrutkovaný do sadrokartónu pomocou skrutiek ako podložka. Výhodou tohto miesta je, že kedykoľvek môžete zmeniť umiestnenie elektrických domácich spotrebičov a zásuviek spolu s ním.

Tipy

Ak chcete nainštalovať zásuvky v sadrokartóne, najvhodnejšie, Odporúča sa dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Zohľadnite sa prítomnosť prázdneho priestoru medzi sadrokartónou a hlavnou plochou steny (by mal byť aspoň 4,5 cm a sklo musí byť voľne umiestnené na základni). Základnú základňu môžete prehĺbiť perforátor alebo sekáč.
 • Vo fáze montáže konštrukcie GLC, v umiestnení plánovaného nastavenia výstupu, nezasahuje do prináša elektroinštaláciu do vonkajšieho vozidla s rezervou 20-30 cm.
 • Pri inštalácii viacerých zariadení použite úroveň budovy, aby ste správne aplikujte značku a nainštalovať zásuvky.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

 • Vedenie elektrického vedenia vnútri konštrukcie by sa malo chrániť len pri ochrane elektrických drôtov z možných mechanických účinkov (v zvlnení), aby sa minimalizovalo ich poškodenie počas inštalácie alebo prevádzky.
 • Treba mať na pamäti, že pri vytváraní otvorov je možné vyjednávať do roviny kovov, na ktorom GLK. Takže to sa nestane, použite silnú magnetu. Pripojte ho do steny a viesť pozdĺž povrchu, takže zistite, či je kovový profil pre prekrývanie.
 • Ak je stále kontakt s kovovou konštrukciou, potom by sa nemal byť zúfalý. Keďže nie je potrebné preniesť otvory pre zásuvky na iné miesto. Fragment profilu, ktorý zabránil práci, je prerezaný nožnicami podľa žľazy alebo vyradená (ohyby) jednoduchý sekáč.

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

Inštalácia výstupov v sadrokartónom

  • Výroba opravy, ste pravdepodobne úplne vypočítané. Ale po určitom období môže byť potrebné inštalovať ďalší spínač, budete musieť zavesiť obrázok alebo zmeniť umiestnenie stien svietidiel. A potom Chaotické uložené vedenie môže byť tuhý problém. Vzhľadom k tomu, perforátor alebo elektrický vrták môže byť pokojne poškodiť skryté elektrické vedenie a urobiť skrat. Aby sa predišlo takýmto prekvapeniam, umiestnite elektroinštaláciu rovnobežne so podlahmi, pridá sa niekoľko otáčok v uhle 90 stupňov. Schéma rozloženia je výhodne fixovaná: nakresliť plán, náčrt alebo len nasnímajte obrázok aspoň na telefóne. Potom v priebehu niekoľkých rokov, môžete bez prekážok a pochybností v ktoromkoľvek bode, aby ste boli vŕtať steny bez nežiaducich následkov pre elektrické vodiče.

  Montáž zásuvky do steny z sadrokartónu je celkom jednoduchá a môže byť vykonaná s vlastnými rukami. Po všetkých vyššie uvedených odporúčaniach bude takýto postup, pretože inštalácia napájania z steny v GLC bude implementovaná najvhodnejšia a v čo najkratšom čase.

  Ako si vybrať a nainštalovať Peaver v sadrokarke, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár