Je možné maľovať tapetu a ako to urobiť?

Tapety sú najčastejším materiálom pre nástenný dizajn. Moderný typ maľby tapety sa stal skutočným nálezom pre majiteľov bytov. Takéto tapety môžu byť pokryté a viac ako raz. To všetko vám umožní zmeniť farebnú atmosféru miestnosti a zároveň výrazne zachránila finančne.

Vlastnosti a typy povlaku

Dnes existuje niekoľko typov tapiet, z ktorých sú len vinylové a phlizelinické sú vhodné na farbenie.

Ak je druhá možnosť vhodná pre všetky typy farbenia, potom môžu nastať niektoré otázky s prvým zobrazením. Takéto tapety sú materiálom dvoch vrstiev: papier alebo líška (základ tapety) a PVC fólie (vrchná vrstva).

Je zvyčajné alokovať tri hlavné typy vinylových tapety:

 • Penový. Také tapety majú hustejšiu hornú vrstvu, sú odolnejšie voči farbiace látky.
 • Plochý. Také tapety sa vyznačujú tenkou hornou vrstvou, ktorá môže mať inú vec (napríklad hodvábne vlákna). Vyrábajú sa pomocou horúcej embosovanej techniky, sú dobrý zdobenie materiálu a nepotrebujú ďalšie zmeny vo forme farbenia.
 • Hustá alebo vlhkosť. Tento druh má hustejší PVC film, ktorý vám umožní odolať čistenia mokrého povrchu. Kvôli týmto vlastnostiam nebude farba schopná dostať sa do stredu materiálu a posilniť na povrchu.

Tapety na papierové základy okamžite zmiznú pri výbere na maľovanie. Papierová základňa sa môže prebudiť, a v dôsledku toho sa vyskytne deformácia tapety a ich vykopaná. Na druhej strane je materiál na fluchlinických základoch odolnejší voči vlhkosti a farbeniam. Flizelnín Base nebude deformovať na tapety a povolí maľbu rovnomerne sedieť na povrchu.

Zo všetkých vyššie uvedených, z toho vyplýva, že je možné maľovať tapetu, ale len vinyl na fluslinic základe.

Takéto tapety majú tieto výhody:

 • Sila, ktorá sa dosahuje vysokou hustotou tapety. To sťažuje deformáciu a poškodenie povrchu.
 • Vysoká odolnosť voči vlhkosti. Sú dobre tolerované mokré čistenie.
 • Slnečná svetelná odolnosť. Táto skutočnosť vám umožňuje dlhú dobu uložiť farbu a nevyháňajte.
 • Široký rozsah. Tapety môžete nájsť hladké aj reliéfny povrch. Zobrazenia s rôznymi výkresmi av rôznych farbách.
 • Dobre držať na ľubovoľnom povrchu. Môžu byť lepené aj na betónových stenách.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať topánky s ochrannou ženou?

Tento typ materiálu má tiež nevýhodu – nízku vodivosť vzduchu. Môže nepriaznivo ovplyvniť steny alebo strop, ak sú umiestnené v takej tapete bez predspracovania z húb. Všeobecne platí, že vinylové tapety sú dobrou voľbou na farbenie. To by malo brať do úvahy niektoré nuansy.

Nuansy farbenia

Proces sfarbenie tapety pozostáva z nasledujúcich krokov práce:

 • Správny nástroj na farbenie.
 • Výber vhodnej farby.
 • Správna príprava stien.

Pre maľovanie vinylové tapety, valčeka a kefy sa vyžaduje, výška hromady, ktorá sa môže meniť. Pre monochromatické farbenie bude vhodné použiť valček stredných veľkostí. Umožní v krátkom čase maľovať veľký povrch. Ak chcete zvýrazniť odľahčenie povrchu alebo výkresu, použite kefy rôznych šírky a šablón. Umožnia presnejšie a presne prejsť kresbu.

Aby ste si vybrali farbu, mali by sa zohľadniť niekoľko faktorov:

 • Farbaková látka, predovšetkým, by nemala byť toxická, pretože práca sa vykonáva v miestnosti.
 • Pre sfarbenie tapety je vhodné iba vodné rozpúšťadlo, ktoré nie je narušené a nedeformuje štruktúru tapety.

Na základe týchto faktorov sú najvhodnejšie látky pre dekor:

 • Vodná emulzná farba;
 • akrylová farba;
 • Latexové farbivá.

Vodná emulzná farba sa najlepšie používa v spálni alebo detskej izbe, pretože sa získava s jeho pomoc, sa získajú tlmené a mäkké odtiene. Povrch sa stáva matnými, čo umožňuje nechať ruky, to je obzvlášť dôležité pre detskú izbu. Jediný mínus farbenia takejto farby je ďalším zákazom mokrého čistenia.

Akrylová farba umožňuje rýchlo vysušiť povrch, v priemere 4-5 hodín. Preto si najčastejšie vyberiete tých, ktorí sú obmedzené v čase oprave. Takéto farby leží dobre a povrch nadobúda jemný lesklý pohľad. V rovnakej dobe, takáto stena môže byť utieraná vlhkou handričkou.

Latexové farbiace látky najčastejšie používané v kúpeľni, v kuchynských izbách a chodbách, ako sa dajú umývať. Tiež neabsorbujú špinavé, olejové škvrny, ktoré im umožňujú ľahko a rýchlo klesať z povrchu. Steny z takéhoto farbiva získavajú lesklý druh. Takéto farby je dobré aplikovať vzory a kresby.

Prečítajte si viac  Všetko o dvojzložkových epoxidových živice

Pred pokračovaním s farbou tapety by mali byť prilepené na stenu.

A pre tuhý a účinný výsledok je potrebné správne pripraviť stenu:

 • Ak chcete začať, odstráňte staré tapety a šokové trhliny, ak existuje.
 • Po vykonaní práce je dôležité zvládnuť steny priméru. To umožňuje rozptýliť častice starej farby, betónu. Riešenie pre priming umožňuje steny stien vytvárať špeciálny film, ktorý zvyšuje adhézny účinok. To umožňuje lepšie a pevné pevné pevné vrstvy roztoku alebo vinylového materiálu.
 • Dôležitým bodom je liečba steny so špeciálnym riešením z plesní a húb. Po zohľadnení všetkých jemností a nuansy môžete pokračovať priamo do procesu sfarbenia steny.

Dizajn procesu

Proces farbenia tapety je možné priblížiť tradičným a alternatívnym spôsobom.

V tejto súvislosti sa prideľujú tieto možnosti: \ t

 • Zafarbenie mimo tapety.
 • Prelakovanie starej tapety.
 • Maľba farieb.
 • Kombinovaná metóda sfarbenia.

Ak chcete začať, tapeta je uviaznutá na stene. Aby ste to urobili, je najlepšie použiť lepidlo na ťažké materiály alebo špeciálne pre tapety na záchvat lístie.

Po stenách „oblečený“, musíte ich starostlivo dieťať (1-2 dni). Potom je povrch materiálu odmastený, nečistoty a prach odstráni. Len potom, čo môžete začať farbenie povrchu, ktorý je lepší vykonať valček.

Proces sa vyskytuje rovnako ako farbenie akéhokoľvek iného povrchu. Ak je potrebné použiť druhú vrstvu, mali by ste počkať, kým prvá vrstva nie je úplne suchá (približne 2-3 hodiny).

Prelaktí staré vinylové tapety nebudú ťažké, potrebujete vyčistiť povrch pred prachom a ich odmasťovať. To sa dá urobiť s konvenčným roztokom mydla. Handra by sa mal zvlhčiť v takomto roztoku a dôkladne utrite steny. Po vysušení stien môžete začať meniť farbu. Táto metóda sa nelíši od tradičného povrchu.

Jediná vec, ktorá by venovala pozornosť, je pôvodná farba stenového materiálu. Ak tam bol tmavý odtieň, je nepravdepodobné, že by sa ukázalo, že sa oplatil povrch do radikálneho svetelného tónu.

Je lepšie použiť sivejšiu farbu a pokúsiť sa hrať na kontrast s lesk. Ak boli pôvodné steny matné, potom počas prelakovania je lepšie vytvoriť lesk na povrchu s hustou farbou.

Prečítajte si viac  Biela podšívka v dizajne interiéru

Maľba maliarska strana je moderný spôsob, ako zmeniť farbu. Flizelinová báza je vystavená farbeniu. Pred záchranou stien by mala byť nesprávna strana pokrytá požadovanou farbou a vysušiť. Potom si ich môžete držať na stene.

Potom môžete nechať stenu v takom stave a po chvíli sa farba prejaví. A môžete aplikovať farbu do vonkajšieho povrchu a neumožňuje vyschnúť, vymazať ho vlhkou handričkou alebo nakreslite kreslenie. Táto metóda umožní získať nezvyčajný a hromadný účinok na stenu.

Kombinovaná metóda farbenia je najčastejšie spotrebuje, ale výsledok sa získa veľkolepý a pôsobivý. Na tento účel je reliéfne tapety alebo materiál so vzorom pokrytý farbou a potom je tenká kefa predpísaná reliéfnymi časťami alebo vzormi.

Pre takýto spôsob, ako je najlepšie prijať kontrastové farby a typ farby. Ak má hlavná farba matný efekt, vzory sú lepšie nakresliť lesklú farbu.

Tapety na tapety nie je niečo nezvyčajné. Je to skôr štandardný postup pre zmenu interiéru. Všetky nuansy sa musia zohľadniť len pre požadovaný a trvalý výsledok.

O tom, ako správne maľovať tapetu, môžete sa naučiť z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: