Je potrebné napredovať steny pred maľovaním?

Brúsne steny sú veľmi dôležitou fázou akejkoľvek opravy. Pôda je vynikajúci náprava, že vzhľadom na jej chemické zloženie poskytuje pevnú, spoľahlivú spojku materiálov a chráni pred tvorbou húb a plesní. Jednoduché v obehu umožňuje aj nováčik bez problémov nezávisle pripraviť pracovný povrch pod maľovaním. Tento postup je tiež potrebný na posilnenie štruktúry materiálov a výrobkov z laku, na ktoré môžu ovplyvniť nepriaznivé faktory životného prostredia.

Čo potrebujete základný náter?

Primerová kompozícia aplikovaná pred maľovaním – dôležitý prvok opravárenských prác. Je to prvá príprava vrstva, ktorá vykonáva úlohu, aby sa zabezpečila najlepšia spojka (adhézia) medzi stenou a hornými rozpadajúcimi vrstvami povlaku. Inými slovami, pri dokončovaní, farba spadne jednoduchšie a ešte viac.

Aby ste sa uistili, že potreba pre-priming steny, stojí za to vedieť niektoré z priaznivých vlastností a výhod tejto kompozície.

 1. Prispieva k štrukturálnemu posilňovaniu pracovného povrchu.
 2. Poskytuje odolnosť voči vlhkosti materiálu spracovaného.
 3. Tvorí ochrannú vrstvu na povrchu.
 4. Vyplní trhliny a úrovne. Výsledkom je, že farba spadá lepšie a jeho spotreba v procese maľby sa výrazne znižuje.
 5. Zabraňuje praskaniu farby počas prevádzky.

Ak chcete urobiť povrchovú úpravu jasnejšie, môžete si kúpiť farebný základný náter. Pre priestory s vysokou vlhkosťou používali antiseptickú pôdu, ktorá chráni steny pred tvorbou plesnia a húb. Antiseptiká ničí na povrchu mikroorganizmov a baktérií a kyseliny zahrnuté do jeho zloženia pomáhajú stiahnuť všetky zbytočné vzdelávanie a nájazd.

Fasáda budovy pred zdobenou sa tiež spracuje s roztokom. Avšak povrch počas prevádzky by mal byť úplne suchý a chránený pred expozíciou slnečného žiarenia.

Pri vnútornej úprave je primér často vystavený podlahe a dokonca aj strop. Takéto spracovanie zlepšuje ich vzhľad, ako aj hydrofóbne a adhezívne vlastnosti.

Názory

Pôda je klasifikovaná podľa zloženia a typu ošetreného povrchu. Existujú však aj univerzálne druhy vhodné pre betónové aj tehlové alebo drevené pozemky. Primárne formulácie rozdelené v závislosti od hlavnej funkcie na nasledujúcich odrodách.

 • Posilnenie. Sú navrhnuté tak, aby stabilizovali pracovný povrch, čo zvyšuje stupeň hustoty a hydrofóbnosti. Najčastejšie pokrývajú porézne materiály. Kompozícia preniká do väčšiny materiálu a po vytvrdnutí, čím sa vytvorí druh výstužného rámca. Hĺbka prieniku pôdy môže dosiahnuť 10 cm.

 • Lepidlo. Takéto formulácie slúžia na zvýšenie adhézie medzi povrchovým materiálom a stenou. Aplikujú sa okamžite pred maľovaním, SHTCHELIVÁCIÍM ALEBO LIKUMENTU. V tomto prípade pôda preniká do materiálu asi 3 cm.

V závislosti od zloženia primeru je rozdelený na typy.

 • Univerzálny. Často sa nachádzajú v stavebných priestoroch. Používajú sa na vykonávanie opravárenských prác na malom povrchu alebo v prípade, že existujú ďalšie použitie farieb s dobrými adhezívnymi vlastnosťami.
 • Akrylový. Majú širokú škálu aplikácií, vhodné pre takmer všetky materiály (betón, tehlová, azbestová cement, cementová omietka, drevené stavebné materiály, pena). Ako je známky z mena, tento typ priméru z akrylových živíc je vyrobený, takže má vynikajúcu priľnavosť a odolnosť voči vlhkosti. Aplikovaná aj aplikovaná kompozícia je charakterizovaná neškodnosťou, absenciou zápachu a rýchloschnú rýchlosť sušenia. Akrylová pôda však nemôže byť uložená v zime, pretože kompozícia stratí svoje vlastnosti.

 • Alkyd. Vhodné na spracovanie kovov, betónových a drevených povrchov. Základne vyrobené z kovu chráni pred vzhľadom korózii a z dreva, drevotrieskovej dosky, MDF a preglejky – od zničenia a drevenej chrobáky (Zhuka Coroeda). Avšak, tieto zmesi sa neodporúčajú, aby sa používali v primovaní omietkových stien, pretože po sušení sa vytvorí vrstva mikrocyty, bez ohľadu na ďalšiu maľbu.
 • Minerál. Pozostávajú z takýchto minerálov ako cementu, sadry alebo vápno. Používa sa na spracovanie vnútornej časti stien z betónu alebo silikátových tehál, ako aj s ohrozenými povrchmi.

 • Šupinatý. Drevené steny sú najčastejšie namočené, pretože kompozícia je schopná chrániť povrch reziva z režír.
 • Epoxid. Používa sa na spracovanie betónových povrchov. Vzhľadom na obsah epoxidovej syntetickej živice v nich sa výrazne zvýši stupeň pevnosti poťahovania. Slúži ako základ pre farbu, linoleum a keramické dlaždice.
 • Hliník. Vhodné pre drevené a kovové základne. Hliníkový prášok, ktorý je súčasťou kompozície, zvyšuje stupeň adhézie farby a základne.

 • Silikát. Používa na spracovanie tehlových omiestených phars. Rozlišujú sa vysokou odolnosťou voči prudkým rozdielom teploty, sily a hydrofóbnosti. Nenechávajte mineralizovanú vrstvu na stenu a dokonale preniknete starému cementovému vápencovú omietku, tehlu piesku a betónu.
 • Polyvinila acetát. Špecializované primérne zlúčeniny. Aplikované pri použití špeciálnych polyvinylacetátových farieb. Rýchlo vyschnúť.

Výber zloženia primérov je vyrobený na základe stavu a charakteristík stien, ako aj typu povrchu. Najdôležitejšie parametre sú stupeň pórovitosti a uvoľnenie, ako aj schopnosť hydrofóbnosti. Pre hustý a finelyoporózny povrch je zvolená lepiaca pôda. Ak sa materiál rozlišuje trajektom, krehkosťou a pórovitosťou, potom potrebujeme spevňujúce hlboké zloženie. Pre priestory s vysokou vlhkosťou je potrebná hydrofóbna zem, ktorá tvorí spoľahlivú hydroizolačnú vrstvu na povrchu. Na posilnenie účinku je roztok najčastejšie aplikovaný dvojitou vrstvou.

Príprava stien

Niektorí majitelia sa domnievajú, že po Shtchev nie sú potrebné steny. Ak sa to nerobí, potom vyrovnávacia vrstva počas prevádzky bude veľmi rozdrvená a absorbovať mnoho farieb, čo výrazne zvýši jeho spotrebu.

Tam sú tiež špeciálne tapety, ktoré sú určené na maľovanie (maľba Phlizelin). Nie sú potrebné vystaviť špeciálnemu tréningu, ale predtým, ako sú nasadené steny tapety na steny. Povrch sadrokartónu je spracovaný v dvoch vrstvách. Prvá vrstva sa aplikuje bezprostredne po inštalácii a druhá vrstva – po shtlocking.

Ak sa na starú vrstvu aplikuje novú farbu, potom je potrebné priminu, aby sa taký povrch bol potrebný len v prípade farebných rozdielov medzi starou a novou vrstvou.

Pred primom, miestnosť a steny musia byť pripravené.

 • Odstránime všetko, čo môže zasahovať do pracovného procesu. Ak nie je možnosť priniesť nábytok, potom ho presunieme do stredu miestnosti.
 • Držať teploty v interiéri od 5 do 25 stupňov.
 • Pre-steny sa musia starostlivo vyčistiť od všetkých znečistenia a tukov. Aby ste to mohli urobiť, môžete ich umyť horúcou vodou s malým množstvom bežného detergentu.

 • Ak sú na stenách poškodenie, dali ich do tmel, snažia sa dosiahnuť najhladší povrch. V prípade potreby pracujeme na odstránení foriem.
 • Trúšam tmel na slaninu alebo brúsny papier so stredným obilím. Uistite sa, že budete čakať úplné sušenie.
 • Pár hodín pred spracovaním základného námeru čistíme pracovnú plochu.
 • Aplikujte primer.
 • Steny musia byť absolútne suché. Ak sa vlhkosť zvýši, potom vykonávame miestnosť alebo sušené steny tepelného kanón.

Technológia aplikácie

Ak chcete pracovať, budete potrebovať nasledujúci nástroj Toolkit:

 1. Ochranný respirátor, okuliare a sedadlá;
 2. Kefy, valčekové (alebo práškové), úzky brúste, ktorý je potrebný na spracovanie uhlov, spínačov a iných zložitých konštrukcií, valček musí byť široká 18-20 cm s priemernou syntetickou hromadu;
 3. Kapacita s zmesou, napríklad maliarsky kúpeľ, prítomnosť prehlbovania a mriežky pre tlač vám umožní aplikovať pôdu rovnomernejšie a bez nadbytku;
 4. odmasťovacia látka;
 5. Čisté handrové a kovové kefy.

Výcvik

 • Nosiť osobné ochranné.
 • Pripravujeme zmes. Suchý pôdny zmes s teplou vodou podľa pokynov. Riešenie pripravenosti Pred použitím dôkladne mix.
 • Nalejte zloženie do nádoby. Uvoľnite sa v IT valčeku na oboch stranách a prebytočná stlačenie na mriežke.
 • Poskytujeme dobré vetranie miestnosti, v ktorej sa bude vykonávať práca. Teplota vzduchu by mala byť od 5 do 25 stupňov, vlhkosť vzduchu musí byť na úrovni 60-80%.

 • Brúsny tmel.
 • Odstránime odpadky a zatúlame prach s metlou alebo štetcom. Ak existuje ohniská huba alebo forma, odstránia ich s kovovou kefou a procesnou antiseptickou kompozíciou.
 • Odmasť povrch technickým acetónom alebo akoukoľvek inou odmasťovacou látkou.

Sekvenovanie

 1. Aplikujeme na stenu prvej vrstvy. Počnúc najvýhodnejším miestom v smere z vyššie uvedených progresívnych pohybov. Takže nie sú vytvorené vzniknuté, valček by mal byť mierne lisovaný, ale nie je možné, aby sa roztok roztoku nemohol. Pre oblasti ťažšieho do dosahu je vhodnejšie zakúpiť špeciálne valčekové zariadenie (teleskopická tyč).
 2. Aplikujeme riešenie do oblasti rohov a iných komplexných oblastí úzkej kefy. Je potrebné ukázať osobitnú pozornosť a presnosť.
 3. Nech sa pôda vysuší. Môže trvať 3 až 6 hodín. Pochopte: Suchosť je pôda alebo nie, je možné pre mokré škvrny, ktoré by mali zmiznúť. Proces musí ísť in vivo, použite tepelnú pištoľ alebo batériu nemôže.
 4. V prípade potreby aplikujeme druhú vrstvu bez čakania na sušenie prvej vrstvy. Sekvencia je podobná.
 5. Po vložení farby.

Na liečbu monolitického betónu použite kremennú piesku, ktorá je určená na zvýšenie adhézie povrchu betónu.

Vlastnosti a užitočné tipy na aplikačnú technológiu

Vlastnosti povrchovej úpravy závisia najmä od skutočnosti, že sa vykoná povrchová úprava.

 1. Na farbu vstrekovania vody je potrebná akrylový primér.
 2. Ak je povrch oddelený alkydovými farbami, potom, podľa toho potrebujete rovnaký typ priméru.
 3. Pre farby, ktoré majú úzky účel, napríklad elektricky vodivé, je to výhodnejšie predložiť univerzálnu zloženie priméru.

V obchode sa pôda predáva vo forme hotového roztoku alebo suchej zmesi. Rozdiely medzi nimi v pohodlí a cene. Koncentrát sa zriedi teplou vodou a nakoniec dostanete toľko pôdy podľa potreby na prácu. Okrem toho sú oveľa lacnejšie pripravené, pretože cena tejto ceny sa zvýši v dôsledku hermetického obalu (plastový vedro).

Na základe toho, koľko je konzistencia zmesi kvapalná a naklonená na stenu, vyberte nástroj, ktorý sa má aplikovať. Môžu byť valce, kefy, práškové a pre hrubé kompozície, je vhodnejšie použiť omietkovú špachtľu.

Užitočné tipy od majstrov.

 • V žiadnom prípade nemôže zmiešať pôdy od rôznych výrobcov, aj keď sú určené pre rovnaký materiál. V každom prípade bude chemické zloženie trochu odlišné, čo môže viesť k strate funkčnosti.
 • Odstránené skladovanie v chladu a najmä v zime. Mrazenie môže tiež viesť k strate funkčnosti a vlastností.

 • Uistite sa, že ste si prečítali pokyny na balíku deklarované výrobcom.
 • Znížte pracovný povrch nitro-rozpúšťadlami alebo extrakciou benzínu.
 • Ak chcete skontrolovať, ako je trvanlivý film trvanlivý, je mierne lisovaný okrajom akéhokoľvek kovového predmetu. Na povlaku by sa nemali tvoriť a prasknúť.

O tom, či je potrebné pichnúť steny pred maľovaním, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: