Jemnosť výberu fasády tmelu

Aby som váš domov mimo vonkajšej strany, to vyzerá aj atraktívne, pretože vo vnútri je dôležité stráviť všetky potrebné udalosti. Najzákladnejšie bude dať medzeru nerovného povrchu s cieľom jeho vyrovnania. Aby bol výsledok, ktorý má byť ten, ktorý chcete, je dôležité nielen dodržiavať technológiu práce, ale tiež správne vyzdvihnúť fasádne tmel.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Zvláštnosť

Fasádne tmel môže byť použitý na tehál alebo betóne. Vytiahnutie týchto povrchov, môžete ich zosúladiť a chrániť pred nepriaznivými prírodnými faktormi. Pri vykonávaní akejkoľvek externej práce nie je nákladovo bez čipov, trackovaných rohov tehál a iných vecí a aby sa skryli všetky tieto a chyby, a tmel sa vzťahuje.

Vďaka rôznym podmienkam, pre ktoré je tmel zvolený, jeho typy sa líšia. Odolný proti mrazu odlišuje maximálnu ochranu povrchu aj vo veľmi silných mrazoch. Ak ste vložili stenu správne, dlho nebudete musieť upraviť nejaký druh chýb spôsobených časom. Na vrchole takejto tmel pre fasády je najlepšie využiť vodotesnú omietku.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Ak chcete, aby ste boli vždy teplý a pohodlný, je dôležité správne aplikovať vrstvu tmelu vonku, ktorá zabezpečí požadovaný účinok. Fasádny tmel pomôže poskytnúť akýkoľvek vonkajší povrch ideálny vzhľad, takže dekoratívna úprava môže byť vykonaná na vrchole. Ako presne zdobiť steny domu alebo inej stavby je sekundárna otázka, hlavná vec, skryť všetky chyby, izolujte steny a pripravte ich na ďalšie dokončovacie účely.

Technické charakteristiky fasádnej omietky musia byť správne zvolené podľa typu práce, ktorú plánujete. Neschopnosť dodržiavať takýchto nuansy sa môže zmeniť zbytočne stráviť čas a zlej kvalitnej opravy. Plánovanie dekoratívnej úpravy, ktoré potrebujete vedieť, ktorá hrúbka vrstvy je najviac optimálna pre určitý povrch. Najčastejšie ho určuje v nerovných miestach, zameranie sa na konvexné body a depresie. Rýchlosť vrstvy, tým rýchlejšie sa vysuší, ale aj rýchlejšie deformuje z vonkajších faktorov.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Odrody

Vzhľadom k tomu, vonkajšie steny môžu mať vlastné vlastnosti, potom sú zmesi pre nich tiež odlišné.

Najbežnejšie sa zvažujú:

  • Základný tmel;
  • Skončiť;
  • Univerzálny;
  • Dekoratívne;
  • Drevený tmel.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Ak hovoríme o základnej tmeli, ktorá sa tiež nazýva štart, potom jeho hlavnou úlohou je zosúladiť povrch. Dokončenie má kvapalnú konzistenciu a pomáha zosúladiť povrch pred dekoratívnym orezaním. Nie je to príliš trvanlivé, ale je ľahké pracovať s ňou, je vhodné brúsiť a plánovať ďalej. Ak hovoríme o univerzálnej tmel, je to podobné prvému dvom druhom, ale nevzťahuje sa na povrch fasády.

Ak hovoríme o dekoratívnom tmeli, potom sa používa na prácu so štukovými a textúrou prvkami v dekorácii vonkajšej časti miestnosti. Ak máte drevené prvky na externej fasáde, musíte s nimi pracovať s dreveným tmelom. Je to ona, ktorá pomáha chrániť strom pred zrážok a robí drevnú vrstvu veľmi hladký.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Na fasádne tmel môže byť aplikovaná farba, mozaika, omietka, dlaždica, smalt, a to všetko bude vyzerať krásne, ak ste boli steny predtým správne pripravené a zarovnané.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Tmel tiež na základe. Rozlišovať omietku na cement a polymérny základ. Pre dizajn fasády je prvý typ ideálny, pretože je rezistentný voči vlhkosti a vykazuje sa dobre pri nízkych teplotách. Pre steny je to skvelá voľba, pretože po vysušení sa materiál stáva veľmi trvanlivým a nevyhrabuje, a preto chráni vnútorné teplo.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Dekoratívne omietky môže byť inherentné v rôznych odtieňoch, ktoré sa stanú v dôsledku prítomnosti rôznych chemikálií. Môžete nájsť žltkastý, sivý a béžový tmel. Skôr tam bol tiež biely, ale teraz to nerobia kvôli vysokým nákladom na komponenty.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Ak hovoríme o tmel na polymérnom základe, potom rozlišujú akrylový a latex. Akrylová možnosť je vhodná pre základné, a na dokončenie práce s vonkajšími stenami. LaTex tmel pre externé fasády sa neuplatňujú. Ak hovoríme o výhodách fasády tmely, použije si silu, trvanlivosť, plasticitu, rýchle sušenie. Nedávajú zmršťovanie a necítia. Zo minusov si môžete všimnúť neschopnosť spojiť tento druh s niektorými stavebnými materiálmi

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Výberu

Ak si chcete vybrať TUTTY, je potrebné správne vyzdvihnúť. Vzhľadom na vážne požiadavky, ktoré čelia tomuto materiálu, je veľmi dôležité, aby ste sa nemili. Zastavením výberu na niečo konkrétne, musíte venovať pozornosť zloženiu materiálu, z ktorého bude závisieť od stupňa mechanizmu a sily hotového povlaku.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Ak hovoríme o cementovom zložení, má viac zrnitého a veľkej štruktúry. Najlepšia práca s hotovými pastými.

Ak je zmes vysoká kvalita, potom je možné rozlíšiť jeho vlastnosti:

  • Rýchly uchopenie a absencia trhlín;
  • Jednoduché použitie;
  • Dlhodobé zachovanie plastových vlastností;
  • Dobre kombinované s farbami a lakmi, ktoré sa použijú na vrchole priestranného povrchu.

Je to cementová omietka, ktorá sa nebojí vlhkosti a nízke teploty. Ako súčasť toho, tam je kremenný piesok, mramorový prach a vápenná múka. Kompozícia môže byť tiež chemické prvky používané na dosiahnutie lepších technických charakteristík.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Polymérny tmel môže byť s akrylovým alebo latexovým hlavným. Možnosť Latexu na vonkajšie použitie sa nepoužíva. Akrylátový tmel môže slúžiť ako základ a používa sa vo forme konečnej úpravy. Vhodné je, že nie je potrebné chovať zmes s vodou.

Takmer všetky putty sa teraz vyrába ako suchý a pripravený mix. Možnosti pripravenosti sa predávajú v špeciálnych nádržiach, pevne zatvorené vekom. Ak sa použije suchá zmes, potom je potrebné ho zriediť vodou a potom. Objemy balíkov sa môžu líšiť a ich voľba závisí od počtu diel, ktoré musíte urobiť. Chovom zmesi sami, je najlepšie zamerať sa na odporúčanie výrobcu, aby sa vytvorili najvýhodnejšie pre prácu.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Ak chcete zložiť kompozíciu s vodou dobre, je najlepšie použiť špeciálnu trysku na vŕtačku na miešanie stavebných zmesí. Keď bude všetko pripravené a tmelo získajú krémovú konzistenciu, musíte to dať niekoľko minút. Pripravená hmotnosť sa môže použiť tri hodiny, potom, čo stvrdne a nebude vhodné na ďalšie použitie. Je dôležité vedieť, že pripraví optimálne časti tmelu.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Tipy na použitie

TUTTY, s ktorými sa vykoná dokončovacie práce, musia byť správne pripravené, až potom, čo môžete začať používať prvú vrstvu. Napriek tomu, že zjavná hmotnosť vodotesného a mrazu, vo väčšine prípadov bude potrebná pre druhú vrstvu tmelu.

Ak chcete vyblednúť nový domov, ktorý bol postavený, neužívajte sa s týmto podnikaním. Najlepšie je poskytnúť čas budovania na zmršťovanie (asi rok), a až po tom, čo vykonáva všetky následné akcie. Je dôležité vziať do úvahy teplotný režim – rozsah piatich až dvadsiatich stupňov je vhodný pre prácu.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Ukončite dokončenie doma s vlastnými rukami absolútne reálne, Hlavnou vecou je poznať metodiku procesu a neponáhľať sa s implementáciou všetkých úloh. Roztok sušenia sa líši v závislosti od teploty, vlhkosti, zrážok. Pod negatívnymi teplotami sa neodporúča pracovať, pretože tmelová kompozícia je zmiešaná na vode, a zimné ochladzovanie nedáva riešenie suché, stačí začať zmraziť.

Pre tých, ktorí nevedia, či je možné ho dať do dažďa, je dôležité povedať, že rovné slnečné lúče a vlhkosť vo forme zrážania by nemali padať na pracovnú stenu, preto je okamžite uzavretý polyetylénom vykonávanie práce. Film môžete odstrániť len vtedy, keď je všetko úplne suché. Vzhľadom k tomu, že cementová malta má konštrukciu priepustnú parou, nebude trvať príliš veľa času.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Pracuje potrebujú začať s čistím všetky pracovné povrchy od prachu a nečistôt. Ďalším krokom je aplikovanie priméru s hlbokým penetráciou, ktorý musí úplne suchý.

Práca s fasádou začína skutočnosťou, že významné depresie, trhliny a tak ďalej zatvára s pomocou štartovania tmelu. Akonáhle všetko, čo sa nakoniec nakoniec vysuší, môžete sa vziať do ďalšej fázy. TUTTY sa aplikuje na stenu steny a pomocou spatela rozstreku. Pre tento typ práce sa používa výnimočne čistá verzia fasády tmelu, bez nečistôt a prísad.

Akonáhle všetko sušené, musíte postupovať hotový povrch a po vysušení môžete aplikovať nové vrstvy. Hrúbka každej vrstvy by mala byť asi štyri milimetre. Keď proces ide, povrchová úprava bola aplikovaná na základný tmel, zarovnaný a grind po vysušení.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Výrobcovia

Mnohí sa domnievajú, že stavebné zmesi sú najdôležitejšie v prípade ovčej kože a časť racionálneho zrna je tam. Eminent výrobcovia venujú väčšiu pozornosť technológiám, pre ktoré produkujú svoje výrobky, a nie sú od nich žiadne prekvapenia.

Ak hovoríme o najobľúbenejších verziách, potom zahŕňajú firmu „Študenti“. Pripravujú vysoko kvalitné zmesi, ale náklady na nich zostávajú dosť mierne. Tento materiál bude užitočný pre tých, ktorí sa prvýkrát stretli s týmto druhom práce a chce zvládnuť toto remeslo. Okrem samotného procesu spacure sa môže použiť riešenie a pre dekoratívny dizajn, pridanie do farby. Táto možnosť bude lacnejšia ako maľba fasády akejkoľvek farby, a to aj lacné.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Je dôležité povedať, že toto riešenie nedáva zmrštenie. Maximálna vrstva aplikácie sa rovná jednému centimetra a vyschne viac ako dvadsaťštyri hodín.

Firma „Bolls“ produkuje výrobky, mierne presahujúce „prospektárov“ podľa ceny a približne rovnakej kvality. Toto je tmel s vysokým stupňom odolnosti voči vlhkosti, ktorý môže byť umiestnený s vrstvou až desiatich centimetrov. Ak pracujete so suchou zmesou, vysuší dvadsaťštyri hodín. Hotová pasta bude úplne suchá za ôsmich hodinách.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

Pokiaľ ide o tmel „Volma“, Potom vrecko 25 kilogramov bude stáť trochu drahšie ako „Bolls“. K dispozícii je tiež produkt „volma akvastandart“. Toto sú zmesi založené na cementovom tmeli a bielom cementu. Povrch s sušením je biely, čo je dôležité pre následné farbenie s ľahkými farbami.

„Based Bassilk“ Je to univerzálny materiál, ktorý môže byť liečený povrchmi ako v interiéri aj vonku. Môžete si ho kúpiť v papierových sáčkoch, ktorých hmotnosť je 20 kg. Základom cementovej zmesi, ale kompozícia obsahuje špeciálne prísady s výstužným mikrovláknam pre lepšiu pevnosť.

Jemnosť výberu fasády tmelu

Jemnosť výberu fasády tmelu

O tom, ako zostreliť fasádu domu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár