Jemnosť výroby kriedy maľovať

Existuje vyhlásenie, že opravárenské podnikanie je nákladné a nepríjemné, ale dnes a tento proces môže byť zaujímavý a dokonca fascinujúci, najmä ak niektoré druhy práce robia sami. Interiér každej miestnosti môžete premeniť pomocou kriedovej farby, ktorá má vlastné vlastnosti a výhody cez zvyšok povrchových materiálov.

Vlastnosti kriedy farby

Jedným z vlastností tohto typu farby je schopnosť tvoriť skôr trvanlivý povlak na povrchu s matným. Maľovanie, v závislosti od typu povlaku, môže byť štýl alebo textúrovaný. Hlavnou výhodou tohto náteru je tvorba odolného povrchu odolného voči oderu, ktorý môže byť ošetrený mydlovým roztokom, nehovoriac o odstránení kriedy vzorky nebude ťažké.

Remeslá farba označuje univerzálne dokončovacie činidlá, pretože ide dobre na väčšine materiálov, či už ide o strom, kov, kameň alebo sklo. S tým môžete transformovať povrch akéhokoľvek nábytku, Koniec koncov, je to celkom jednoduché aplikovať, a položená vrstva veľmi rýchlo schne.

Nezáleží na tom, aký povrch sa aplikuje kompozícia, vytvorená vrstva pomôže skryť väčšinu existujúcich defektov a na strome a na kov.

Environmentálna bezpečnosť tejto farby je mimo pochybností. Nie je toxické a nepridelí poškodenie do okolitého priestoru. Ohňovzdorný materiál, Takže si môžete ozdobiť povrchy v akejkoľvek miestnosti. Ale stojí za to pamätať Paint Paint označuje druhy, ktoré sa používajú len pre interné práce.

Farbenie s kriedovým zložením je možné namiesto akéhokoľvek miesta určenia, či už ide o deti, kuchyňu alebo vstupnú halu. Pre deti, štylizovaný povrch je schopnosť ukázať svoj talent, pretože na to môžete čerpať. Kuchyňa je ďalšia miestnosť, kde bude musieť byť. Na skrinkách kuchynskej headsetu v oblasti stočníka alebo steny, Povrch pokrytý kriedou farbou pomôže písať recepty, zanechať pripomienky Domácnosti, vytvorte menu alebo nákupný zoznam.

Chodba je tiež skvelým miestom pre stimulové povrchy. Pripomienky napísané na povrchu vám nedovolia zabudnúť na to, čo potrebujete, aby ste si s vami mohli vziať, opustiť dom, alebo naliehavo napíšte telefón.

S pomocou kriedy farby, môžete ozdobiť takmer všetky položky: zásobník, nádoba na obilniny, rezanie dosky, kontajner s rastlinami a inými vecami, ktoré je potrebné podpísať.

Štýlové farby sú široko používané nielen doma, ale tiež používané na konečnú verejnú inštitúciu: kaviarne, bary, reštaurácie, kancelárie.

Názory

Jednotka pre druhy sa vykonáva v dôsledku zloženia farby a typu povrchu získaného v dôsledku aplikácie vrstvy. Vytvoril britský dizajnér v roku 1990, kriedová farba mala pôvodnú zloženie a predávané pod značkou kriedový farby. Recept na túto kompozíciu nie je doteraz opísaný, preto existuje mnoho kópií z širokej škály komponentov na trhu. Všetky farby majú vodnú základňu, A prísady prítomné v nich dávajú zodpovedajúce mená do krehkého.

Živicová živica obsahuje živicu v jeho zložení, ktorá má prirodzený alebo syntetický pôvod. Silikáty sú prítomné v minerálnych druhoch.

Mliečne farby majú ďalšiu zložku kazeínu a oleje obsahujú ľanový olej. Akákoľvek z týchto farieb môže byť použitá pre umelecké maľovanie na sklenenej, kovu alebo dreve, hlavnou vecou je zvoliť príslušnú možnosť.

Hotové kriedy formulácie sú k dispozícii v bankách alebo plechovkách. Najznámejší dnes je fínsky výrobca, ktorý produkuje širokú škálu farieb a lakov, vrátane ukradol farby. Povlak tvorený kriedou farbou môže mať rôzne povrchy: Hladký, vhodný na kreslenie a chybu, s reliéfom.

Švédske alebo fínske farby, ktoré tvoria hladký alebo konštrukčný povrch, patria k rôznym typom a vyznačujú sa niektorými komponentmi, ktoré tieto alebo iné vlastnosti poskytujú na aplikovanú vrstvu. Základom textúrovanej alebo stale farby je akrylová, silikónová alebo latexová emulzia.

Ak chcete, aby magnetické vlastnosti stylistického povrchu do latexovej emulzie Pridajte malé častice kovu. Dávajú magnetické vlastnosti farby. Magnetická farba ísť dobre na akékoľvek materiály, a tvarovaný povrch je dobrou pomocou v školiacich triedach pre deti.

Emulzie, ktoré vytvárajú účinok stylistickej dosky na povrchu, spravidla, tmavé farby: Čierna, sivá, metalíza, tmavo zelená, burgundsko a hnedá. Je potrebné, aby sa krieda bola na povrchu. K dispozícii je aj bezfarebná základňa, ktorá môže byť podávaná akéhokoľvek tieňa, pridanie kalibru v kontajneri alebo maľovaní farebného povrchu.

Na ozdobenie jednotlivých predmetov a maliarskych stien sa často používa perlová farba. Biela farba je najčastejšie používaná na dokončenie stropného povrchu. Teploty stropu sa môžu vykonávať ako hotové kompozície, takže varené doma. Pre materiály vystavené teplu, špeciálnemu žiaruvzdornému alebo žiaruvzdorným zmenám.

Aby sa výkres držal na povrchu, pokiaľ je to možné, zdobená položka sa posiela na streľbu v rúre. Možnosť dlhodobého hľadiska je možná v dôsledku vysokej tepelnej odolnosti kriedových kompozícií. Patrí medzi ne zafarbené farby používané na maľovanie na sklenenej alebo keramike.

Čo potrebujete na varenie?

Aby ste pripravili kriedu konštrukčné farby, musíte pripraviť niekoľko komponentov. Základom je spravidla hotové akrylové alebo latexové zloženie „hviezdy“. Akrylová farba je večná klasika a základ pre všetky typy kriedových kompozícií.

Vytvoriť buggy povrch potrebujú plnivo. Rôzne materiály môžu byť použité ako plnivo: kamenná drvina, kremenný prach, syntetické vlákna a iné komponenty, ktoré dávajú maľovanú atraktívnu úľavu. Tieto komponenty sú klasifikované v závislosti od veľkosti častíc: hrubozrnný (až 2 mm), jemnozrnný (≥0,5 mm) a stredne častíc (do 1 mm).

Je známe, že akrylová kompozícia rýchlo suchá, ale táto vlastnosť farby nie je vždy pozitívna. V priebehu implementácie umeleckej a dekoratívnej práce, rýchle sušenie nie je výhodou, a preto sa do pripraveného roztoku pridá sušený retardér. Ako upevňovací komponent sa používa fixér. Nielenže vytvára kriedový povrch, ale tiež poskytuje adhéznu kompozíciu s materiálom.

Použitie konvenčných pľuzgier, omietky alebo injektážnych otvorov poskytuje povrchovú pevnosť a odolnosť voči mechanickej expozícii.

Komponenty textúrnych farieb sú pevné častice a rozpúšťadlo sa pridá k zloženiu požadovanej konzistencie. Voda sa používa ako riedidlo akrylové a latexové komponenty.

Ak chcete použiť zloženie, môžete použiť rôzne nástroje. Použitie určitých nástrojov závisí od hrúbky maľby a miesta ich použitia. Ak chcete aplikovať kvapalné kompozície, používa sa postrekovač a pre farby s hustou konzistenciou, používame kefy, valce a špongia.

Recepty

Aby sa pripravilo kriedové farby, nevyžaduje sa toľko zložiek. Väčšina z nich je známa všetkým a náklady na osobne pripravené kompozície sú oveľa menej ako hotové farby.

Existuje niekoľko receptov, s ktorými môžete získať povrch so stiltovým efektom. Základom každého receptu je akrylová farba, vybraná na základe práce. Fasádne farby sa používa na externú prácu a iná zloženie sa používa na maľovanie povrchov, ktoré sú vo vnútri priestorov.

 • Číslo receptu 1. Je potrebné zmiešať 200 g. Akrylová kompozícia s dvoma lyžami cementu. Môže byť použitý čistý cement alebo zmes.
 • Číslo receptu 2. Tento recept je vhodný na farbenie malých povrchov. Zloženie zmesi obsahuje tri časti farby, jednu časť akrylového matného laku, jednu časť cementu, pľuvania alebo kachľovej injektáži a jednej časti vody.

Ak chcete získať kriedový povrch, môžete použiť taký komponent ako obvykle potravinárska sóda. Na 2/3 častiach sfarbenia sa vyžaduje 1/3 sódy. Namiesto sódy môžete použiť škrob. Pomer komponentov je rovnaký, ale voda na zriedenie bude potrebovať trochu viac.

Aby bolo najlepšie zloženie, ktoré bude mať hladkú vrstvu, nebude vyžadovať brúsenie a oblek Pre použitie na akýkoľvek materiál potrebujete pripraviť zmes uhličitanu vápenatého (kriedy) a farby. Hmotnosť práškového uhličitanu vápenatého je zmiešaná s farbou v podobných proporciách ako sóda. Použitie kriedy pre farbenie povrchov je starodávna tradícia, takže tento recept je najbežnejší a dopyt.

Optimálnou možnosťou je stavba stavby zmiešaná s farbou v pomere 3: 1. Rôzne komponenty pridávajú na zmiernenie kompozície. Ich voľba závisí od očakávaného účinku.

Textúra Velvetový povrch je možné získať pridaním kovovej piliny a kremenného piesku k hlavnej kompozícii. Táto kompozícia je vynikajúcim riešením pre dekoráciu steny.

 Technológia farbenia

Farbenie textúrovanej alebo stylistovej základne vyžaduje určitú príprava povrchov a náradia. Ak chcete použiť ukradnú vrstvu, môžete potrebovať kefu, ak je povrchová plocha malá a valčeka, ak má povrch významné veľkosti. Jednoduché alebo ozubené špachty, špongie so šablónmi, tvrdými kefami a konštrukčným valcom sa môžu použiť na aplikovanie textúrovej vrstvy.

Voľba nástroja závisí od túžby majiteľa a očakávaného účinku.

Príprava na farbenie sa má začať s očistením zo starých povlakov. Ak chcete aplikovať vrstvu odpadovej farby, mali by ste zachrániť povrch z nezrovnalostí, leštenie s brúsnym papierom, najmä ak je základňa silikónom. Pri farbení povrchu textúrovanej základne môžete odstrániť veľké chyby av prípade potreby k pokroku. Farba bude perfektne dokonale na povrchu betónu, tehlu, kameňa a omietky, bez náročného zarovnania.

Aby bol pylón (marker) a konštrukčný náter položiť hladkú vrstvu, je potrebné zložiť kompozíciu dôkladne, a len potom, aby ho naleje do pripravenej nádoby. Povrchové sfarbenie by sa malo začať s ťažkými miestami, postupne sa pohybujú na hlavný povrch. Po použití prvej vrstvy je potrebné čakať na jeho úplné sušenie, A potom použite druhú vrstvu.

Užitočné poradenstvo

  Maľovanie a následné sušenie povrchu by mali prejsť v miestnosti s definovanými mikroklímami, teplota vzduchu musí byť aspoň 10 ° C a vlhkosť by nemala prekročiť 85%. Povrch so staálnym účinkom za deň musí byť ošetrený kriedou uhličitanu, trením s mäkkými kruhovými pohybmi.

  Maľovaný povrch môže byť prevádzkovaný nie skôr ako za dva dni. Je potrebné čakať na úplné odmietnutie vrstvy. Príprava kompozície na farbu povrchu, musíte správne vypočítať náklady. Farba textúry má väčšiu, v porovnaní so stylistom, spotreba nákladov. Pre farbenie 1 m² budete potrebovať najmenej 600 gramov.

  Urobiť kriedové farby s vlastnými rukami pomôže výrazne ušetriť rozpočtové prostriedky a umožní všetkým cítiť ako dizajnér.

  Master Class na recepte Pre hladký kriedový farbu s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: