Jemnosti aplikácie primeru na sadrokartón pred tmelom

Mnoho začiatočníkov opravári alebo tí, ktorí sa nezávisle rozhodli, že opravárenské opravy vo svojom dome alebo byte, sa pýtajú na to, či sa sadra môže použiť pred tmelou.

Jednoznačná odpoveď na túto otázku stojí za to. Prečo – podrobne rozumieme v tomto článku.

Čo potrebujete základný náter?

Sadrový kartón musí byť základný. Takže si o tom už nepochybne nepochybne, pochopíme, prečo sú povrchy nasiaknuté. Všeobecne sa primérový roztok používa na zlepšenie kvality dokončovacích prác.

Tento výsledok sa dosahuje v súvislosti s nasledujúcimi vlastnosťami priméru:

 • Plnenie jemných trhlín a dents, čo robí povrch rovnomernejšie, elimináciu poškodenia sadrokartónu aplikuje počas inštalácie;

 • Antifungálny a antitlampový vplyv chráni dokončovaciu povrchovú úpravu a vaše zdravie z týchto škodcov;
 • Ďalšie posilnenie a ochrana sadrokartónu;
 • Zlepšenie spojky povrchov, ktorá uľahčuje držanie tapety, dlaždice a farbenie.

Vidíme teda, že primér sadrokartónu nie je možný nielen, ale potrebný stupeň povrchovej úpravy pred shtchelivation. Existujú však výnimky.

NEPOUŽÍVAJTE len sadrokartónu voči vlhkosti, označený výrobcom ako g clac. Takýto materiál už má všetky výhody, ktoré primeru dáva. Okrem toho, kvôli vlastnostiam odpudzujúcim vlhkosť, jednoducho sa na tento základ nebude absorbovať, zhromažďovanie kvapiek na povrchu. Takýto sadrokartón sa zvyčajne používa na opravu kúpeľne alebo iných izieb s vysokou vlhkosťou.

Tiež nenechávajte sadrokartón, ak sa chystáte aplikovať povrchovú úpravu na to. Je to veľmi elastické a má vysoký stupeň lepkavosti, a to je jednoducho nemožné ho aplikovať na primér repellent, je to jednoducho nemožné, čo robí následné brúsenie.

Upozorňujeme, že základný náter nie je v skutočnosti zakryte steny filmom, prekrývajúci sa cirkulácia kyslíka, jeho štruktúra je skôr ako mriežka, ktorú základňa.

Primer pred položením dlaždíc sa aplikuje v povinnom, lepšie v dvoch vrstvách. Jediná vec, ktorá môže byť daná tolerancia, nie je toľko vyrovnať tmelu, pretože samotná dlaždica je rovnaký materiál.

Priľnavosť sadrokartónu pred napevnením tapety výrazne zjednodušuje ich demontáž následne, keď ich chcete zmeniť.

Z vyššie uvedeného je odpoveď na otázku, či sa sadra môže použiť pred tmelou, omietkou alebo inými prácami – jednoznačne. Rozhodne stojí za to, ak chcete získať vysoko kvalitné odolné opravy.

Druhy pôdy

Rozhodovanie o tom, že sa sadrokartón stále by mal byť pichnutý, zvážte, aký druh základného základu sa musíme vybrať.

Medzi rôznymi materiálmi sa primérové ​​zmesi rozlišujú v troch veľkých skupinách, ktoré sa vyznačujú vlastnosťami zmesí a oblasti ich aplikácie. Je veľmi dôležité si vybrať presne takú zmes, ktorá bude vyhovovať konkrétne podľa vašich požiadaviek. Kvalita budúceho pokrytia závisí od toho prevažne.

Zvážte existujúce typy primérov:

 • Kontaktné zmesi. Takéto priméry sa používajú na zlepšenie spojky materiálov navzájom. Používajú sa na liečbu hladkých povrchov, napríklad betónu alebo kovu, čo zjednodušuje ich ďalšie spracovanie, napríklad natieranie, ako významne zvyšuje spojku základne s obložením.
 • Zmesi Primerix. Ide o suspenziu častíc podobných v kompozícii s materiálom, ktorý bude následne spracovaný povrch. Takéto zmesi významne znižujú spotrebu materiálov používaných počas obloženia.
 • Penetračné zmesi (Penatron). Tento primér hlboký preniká na povrch materiálu, posilňuje ho a zlepšuje adhéziu s následnými vrstvami. Je to tento druh základného námeru a používa sa pri práci so sadrokartónou.

Zvážte vlastnosti tohto čítať viac.

Pôda po aplikácii na sadrokartónová doska vykonáva nasledujúce funkcie:

 1. Zarovná absorbčné vlastnosti základne v priestore. Keď teda pri aplikácii farby alebo tmelu, bude vrstva rovnomernejšia.
 2. Preniká hlboko vo vnútri poréznej základne, ktorá pomáha pri práci so spojmi.
 3. Zabraňuje lepeniu materiálov v hrudoch, keď sa aplikuje na povrch.
 4. Po vysušení nie je interakcia s vodou, ktorá je obzvlášť dôležitá, ak bude po primácii.

Zmes teda zlepšuje štruktúru sadrokartónu, chráni pred hubami a formou, zvyšuje adhéziu a hydroizoláciu povrchu. To všetko robí všetky opravy lepšie a trvanlivé.

Kritériá voľby

K výberu materiálu pre primeru by sa mal priblížiť veľmi opatrne. Po prvé, pozornosť by sa mala venovať cene. Ak je cena zmesi dvakrát nižšia ako cena toho istého základného námeru slávnych výrobcov, nie je potrebné sa radovať a vybrať si nízke náklady. V tomto prípade, ako je stavba, mizerne platí dvakrát. Je lepšie vybrať si skontrolovaný ako lacnejší výrobca.

Ak ste z nejakého dôvodu, je stále potrebné ušetriť na zemi, vybrať koncentrované roztoky vyrobené dobre známymi, osvedčenými firmami. Problém s takýmito zmesou je, že pred aplikáciou je potrebné chovať v požadovanom množstve vody, ktorá je uvedená na obale v aplikačnej metóde.

Okrem cene a výrobcu spoločnosti by ste mali venovať pozornosť trvanlivosti zmesi. Ak sa zmes už nie je vhodná, alebo termín sa chystá vypršať, už nemôže mať vlastnosti uvádzané výrobcom, potom vaše peniaze a úsilie bude zbytočné.

Stojí za to venovať pozornosť, či má zmes špeciálne látky, Upozornenie na plesne a huby. Takéto informácie by mali byť podpísané na balíku alebo kontrolu s predajcom. Typicky výrobcovia vyčleňujú túto vlastnosť výrobku, najmä a detekujú prítomnosť biomoshtík v zmesi primérov je veľmi jednoduché.

Základ rôznych zmesí primérov používa rôzne látky, ktoré určujú ich vlastnosti a rozsah:

 • Najjednoduchšie je akrylová zmes. Ideálne pre sadrokartón. Okrem toho je takáto zmes ľahko nájsť bez zápachu, čo je obrovské plus pri použití v interiéri.
 • Zmes na báze fenolu by sa nemali aplikovať na tmel. Najčastejšie sa používa pri primácii kovu a dreva. Takéto zmesi by sa mali použiť na použitie v interiéri.
 • Perchlorvinyl a polystyrén sa používajú len na vonkajšie dekorácie, kategoricky neplatí ich v miestnosti.

 • Zmesi na báze alksidu sa aplikujú len na strome.
 • Zmesi polyvinily acetát sa aplikujú len s farbami na rovnakom základe.
 • Darčekové zmesi sú veľmi silné, ale sú vhodné na použitie len v priestoroch s dobrým vetraním.

Pre naplnenie sadrokartónu, zmes založená na akrylovej, ktorá je zvyčajne označená výrobcom s označením „pod tapetou“.

Spoločná mylná predstava vo vzťahu k zmesi primérov je názor, že základný náter vhodný pre fasádne práce nemožno použiť zvnútra z dôvodu jedánstva materiálu. Toto je nesprávne. Primer pre vonkajšie práce je jednoducho odolnejšia voči nepriaznivým podmienkam, takže v miestnosti bude ešte odolnejší.

Sčítanie, môžeme povedať, že pri výbere pôdnej zmesi, predovšetkým by sa mala venovať pozornosť kompozícii, výrobcovi a skladovaniu. Po všetkých týchto faktoroch dostanete kvalitný produkt, ktorý spĺňa všetky požiadavky na dosiahnutie dokonalého výsledku.

Príprava sadrokartónu

Aplikujte primér ihneď po montáži sadrokartónu – jedna z hrubých chýb, ktoré je možné pri opravách miestnosti povolené. Príprava povrchu vyžaduje dôkladný prístup.

Pred naplnením povrchu nasleduje:

 • Orezať švy z omietky sadrokartónu na skosení;
 • Uistite sa, že všetky samolepiace skrutky sú zapustené do materiálu a nevyčistite nad povrchom;

 • Povrch pri spracovaní sa musí vyčistiť z mäkkého pásu z prachu, ktorý nestráca chĺpky. Upozorňujeme, že po spracovaní zeme, všetky hlavné odpadky sa s ňou nasávajú, a nebude možné ho odstrániť;
 • Na švoch by sa mali pripojiť výstužnú mriežku.

Teraz, keď je vykonaná všetka práca na príprave nadácie, je možné trestný čin v ďalšej fáze.

Aplikačný proces

Pred začatím priamo primácie musíte vybrať správny nástroj, ktorý sa má vykonať podľa práce. To je zvyčajne mäkký valček, kefka pre ťažko dostupné miesta a rozrušený zásobník.

Primer je rozvedený v čistom kontajneri podľa odporúčaní výrobcu, ktoré sú uvedené na balení. Po prvé, s pomocou kefy, mali by ste ísť cez zmes všetkých uhlov, kĺbov materiálu, ako aj miesta utopenia nesebeckého. Po všetkých týchto operáciách a sušení sa švy odložia. Po sušení tmelu na švy je už na celom povrchu aplikovaná ďalšia vrstva pôdy.

Ak vysokokvalitný základný náter, jedna vrstva bude stačiť. Počas aplikácie buďte opatrní, vyhnite sa materiálom materiálu, ak sú vytvorené, tme na tomto mieste nerovnomerne.

Zatiaľ čo vrstva primeru suchá, nie je možné dať tmelu, je to veľmi dôležité. Neháj sa, aby ste robili všetko čo najrýchlejšie, je tu zhoršenie procesu. Typicky je čas úplného sušenia priméru približne 8 hodín, po ktorom je povrch odložený.

Ak chcete zjednodušiť prácu, môžete použiť krok za krokom pokyny:

 1. Rozdeľte zemnú zmes vodou v pomeroch uvedených na štítku.
 2. Vylejte celkovú kapacitu malého množstva základného náteru do mastného zásobníka a chuť dobrej kvality dokončí všetky švy a nezrovnalosti sadrokartónu.
 3. Počkajte, kým sušenie priméru (v závislosti od výrobcu od 8 do 24 hodín) a kĺbov.
 4. Zázraktný povrch, potom aplikujte celkovú vrstvu pôdy pomocou valca.

Po spracovaní povrchu s tmelom, nechajte ho vyschnúť, potom sa aplikujeme na hornej strane extra vrstvy pôdy na zabezpečenie výsledku. To používa len akrylové zmesi, ktoré nepoškodzujú tmelu. Keď sa primér povlak, prach nie je absolútne nestojí za to. Je nemožné zametať, behať alebo iný spôsob, ako zvýšiť nečistoty. Ako už bolo uvedené vyššie, držať sa nízkej vrstvy, nechcené prvky zostanú navždy, nebude možné ich odstrániť po sušení.

Proces priming strop je prakticky žiadny odlišný od toho, čo robíte s stenami. Pred spracovaním povrchu stropu je tiež potrebné očistiť pozostatky predchádzajúcich povlakov. Je to, že pre pohodlie stojí za to predĺžiť rukoväť valčekov, aby ste mohli bezpečne vykonávať prácu bez použitia schátovateľa. Samozrejme, všetky rohy a výčnelky na strope sú správne opitý.

Vrstva priméru na strope a na stenách by mala byť niečo medzi „suchým“ a „kvapkami“. Tento výsledok vám pomôže dosiahnuť správne zvolený nástroj. Av žiadnom prípade zanedbávajú maľbu kúpeľ. Pomôže vám veľmi veľa v procese správnej aplikácie zmesi primérov na povrch.

Spotreba so správnou aplikáciou zmesi je približne 100 gramov na 1 m2. Z tohto jednoduchého vzorca sa dá ľahko vypočítať, koľko pôdnej zmesi budete potrebovať na pokrytie celého povrchu.

Užitočné odporúčania

Odborníci odporúčajú používať niekoľko tipov na správny výkon.

 • Ak chcete ľahko pochopiť, ktoré oblasti už bola aplikovaná zmes primérov, môžete k nemu pridať slabé farbivo. Mix samy osebe sú zvyčajne transparentné, čo sťažuje rovnomerné tlmenie.
 • Ak chcete rozlíšiť s okom prenikajúcim primérom z posilnenia, ponorte si svoju kefu do neho a strávite na stene. Prenikajúca absorbovať na základe a posilnenie opustí druh filmovej trasy. Okrem toho je posilňujúcim primérom kvapalinou podobným mliekom.
 • Vyberte si primérske zmesi osvedčených výrobcov, ako napríklad „Knauf“, „cerezit“, „tikkurila“ a ďalšie slávne firmy.

 • Pred začatím práce s primérom, bezpečné sklenené okná, oblečenie a kožu, pretože primérová zmes po sušení je takmer nemožná odstrániť z povrchov.
 • Pracujte nevyhnutne v ochrannej masku. Dýchanie so stavebnou chémiou je dosť škodlivá.
 • Naneste vrstvu pôdy na tmelu, ktorá nasleduje len po tom, čo je zarovnané. Po tom, čo ste načítaní, proces vyrovnávania sa stane nemožným.
 • Skúsení odborníci varujú, že každý čas bol nainštalovaný výrobcom, je lepšie byť zdržanlivý a dať základný náter na sušenie najmenej 12 hodín.

Ako je zrejmé z tohto článku, proces priming sadrokartónu je jednoduchý. Každý nováčik Builder sa s tým vyrovnať.

Na zložitosti aplikácie priméru na sadrokartón pred TUTTY, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár