Jemnosti používania povrchovej úpravy SHTA VETONIT LR

Keď je potrebná povrchová úprava, mnohé sú preferované výrobkami Weber, výberom zmesi s označením VETONIT LR. Tento povrchový materiál je určený pre vnútorné práce, a to: pre dekoráciu steny a stropy. Avšak, jeden tmel je málo pre vysoko kvalitné pokrytie. Proces jeho aplikácie má niekoľko nuansy, vedieť, ktorý každý musí poznať použitie tejto omietky.

Zvláštnosť

VETONIT LR TUTTY je produkt na úpravu zarovnanie spojovacích štruktúr. Je to omietnačka na báze polymérneho lepidla, ktorá je určená na dokončenie suchých miestností. Toto je materiál typu prášku s plytkou frakciou, vyrobený vo vreciach 25 kg. Zmes je polotovarový výrobok, pretože je potrebné zriediť vodou pred procesom priamej aplikácie. Má základnú bielu farbu, ktorá vám umožní zmeniť tieň náteru omietky na žiadosť zákazníka.

Nedá sa použiť na konštrukciu fasády, pretože kompozícia nie je určená na nárazovú vlhkosť a iné poveternostné faktory. Je to kompozícia, ktorá neumožňuje aplikovať túto zmes na základe, ktoré môžu byť deformované. Nedá sa prehľadávať drevené domy, ktoré počas prevádzky zdĺhajú zmrštenie. Nie je použiteľná na takýto tmel a v bytových budovách s vysokým koeficientom vlhkosti. V takýchto podmienkach bude absorbovať vlhkosť zvonku, odlupovať sa zo zeme, ktorá bude sprevádzaná trhlinami a žetóny.

Vzhľadom na slabú odolnosť voči vode a odparovaniu sa takýto materiál môže použiť ďaleko od každej miestnosti. Napríklad nie je použiteľná v kúpeľni, kuchyni, kúpeľni, na glazdenom balkóne alebo lodžive. Kondenzát je najhorší nepriateľ takejto omietky. Dnes sa výrobca snaží vyriešiť tento problém, vydávanie rôznych putty lr. Naproti tomu pozostáva z polymérov, určených na omietené a betónové dôvody.

Charakteristickým znakom materiálu je iný počet vrstiev aplikácie. Napríklad LR sa aplikuje jednou vrstvou, takže nevykonáva komplexné viacvrstvové dekoratívne povlaky, pretože to môže ovplyvniť trvanlivosť prevádzky napriek kvalitným charakteristikám surovín. To nie je vyrovnané veľké rozdiely: Kompozícia nie je navrhnutá pre to.

Výrobca odporúča používať z dôvodov:

 • cementový vápenec;
 • omietky;
 • cementu;
 • Sadrokartón.

Materiál ide dobre nielen na drsné, minerálne, ale aj hladký povrch. Súčasne, aplikuje sa okrem manuálu, možno mechanizované. To ušetrí časť kompozície, rýchlo ho aplikuje, čo vylučuje viditeľnosť kĺbov: taký povrch bude vyzerať monoliticky. Metóda depozície zahŕňa aplikáciu zloženia na poréznych doskách.

VETONIT LR však nie je vhodný pre podlahu, ktorá niekedy vykoná povrchovú úpravu. Nemôžete ho používať ako lepidlo na stropné pozadie: Táto zmes nie je určená pre hmotnostné zaťaženie, nie je univerzálne pre všetky potreby pána. Je potrebné ho kúpiť striktne v súlade s informáciami uvedenými výrobcom na označovaní. Táto tmel nie je základňa pod dlaždou, pretože to nebude držať. Okrem toho nie je tmel: nie je zakúpený za tesniace medzery medzi sadrokartónovými doskami.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako ďalší omietkový materiál pre konečnú úpravu stropu, TUTTY VETONIT LR má svoje výhody a nevýhody.

 • Vytvorí sa na moderné vybavenie pre nové technológie, čo zvyšuje kvalitu a prevádzkové charakteristiky materiálu.
 • Je to vhodné v práci. Aplikácia materiálu na prekrytie je jednoduché, hmotnosť sa nevráti do Kelma a počas prevádzky nespadá zo základne.
 • S malou hrúbkou aplikovanej vrstvy, visí základňu, vyhladzovanie nevýznamných nezrovnalostí východiskovej úrovne.
 • Materiálová inherentná ekológia. Kompozícia je neškodná pre zdravie, povlak počas prevádzky nebude uvoľní toxické látky.

 • Zmes melco-tok. Kvôli tomu je to jednotné, vyznačuje sa príjemnou textúrou a hladkosťou hotového povlaku.
 • V niektorých prípadoch, s dostatočnými skúsenosťami, nemusí byť ďalšie brúsenie.
 • Je ekonomická. Zároveň, na úkor práškových druhov, to prakticky nevytvára prekrývanie. Pravidlá môžu byť chovné diely, ktoré vylučujú nadbytočné zmesi.
 • Kompozícia sa rozlišuje vo veľkom životnom cykle. Po varení je vhodný pre prácu počas dňa, čo dáva sprievodcu vykonať povrch bez zhonu.

 • Materiál má hluk a tepelné izolačné vlastnosti napriek tenkej vrstve aplikácie.
 • Je vhodný pre ďalšie dokončovacie plochy pod maľovaním alebo vložením tapety.
 • Zmes je k dispozícii pre kupujúceho. To môže byť kúpené v akomkoľvek stavebnom obchode, zatiaľ čo náklady na dokončovacie putty nebudú zasiahnuť rozpočet kupujúceho z dôvodu jeho hospodárstva.

Okrem výhod, tento materiál má nevýhody. Napríklad, VETONIT LR TUTTY NEMÔŽE BYŤ ZNOVAŤ. Z toho stratí svoje vlastnosti, ktoré môžu negatívne ovplyvniť kvalitu práce. Okrem toho je dôležité zohľadniť podmienky na skladovanie suchej zmesi. Ak sa nachádza v miestnosti s vysokou vlhkosťou, bude dopĺňať, že zloženie nevhodné pre prácu.

VETONIT LR je náročná na základňu. Puttleship jednoducho nebude držať na povrchu, ktorý nie je riadne pripravený. Na rozsiahlych World Wide Web môžete nájsť recenzie, ktoré kúzlo zlú spojku. Niekoľko komentátorov siete však v rovnakom čase popisuje predbežnú prípravu, berúc do úvahy zbytočnú fázu, trávenie času a peňazí. Ignorujú a skutočnosť, že počas prevádzky by nemali existovať žiadne návrhy v miestnosti.

Okrem toho prevýšajte vrstvu aplikácie, veriť, že zmes vydrží všetko. Výsledkom je, že takýto povlak sa získa krátkodobý. Povinná podmienka, pre ktorú výrobca upozorňuje, je dodržanie charakteristík materiálu podľa stavebných prác. Táto zmes nie je ekvalizér založenia, nespôsobuje vážne chyby, čo novíci nemyslia o opravách a dokončovaní.

V prípade nedodržania pravidiel prípravy v ďalšej práci s takýmto dôvodom môžu vzniknúť ťažkosti. Napríklad, podľa názorov majstrov, pri pokuse o tapety PLYWALL, môže byť plátno čiastočne odstránené. Musíte posilniť adhéziu, aj keď základ je dobrý vzhľad, a prekrytie sa vykonáva na všetkých pravidlách stavby a nemá porézna štruktúru s chorobou. Niekedy obyčajný kupujúci s obmedzeným rozpočtom nemusí mať rád cenu veľkej tašky (približne 600-650 volant), ktorý núti lacnejšie analógy na trhu.

technické údaje

Fyzikálne a mechanické vlastnosti VETONIT LR TUTTY:

 • Odolnosť voči vlhkosti – non-mastná;
 • Agregát – biely vápenec;
 • spojivo – polymérne lepidlo;
 • Dávnostná aktivita hotového roztoku je až 24 hodín po chovu;

 • Optimálna teplota aplikácie je od +10 do +30 stupňov C;
 • Čas schnutia – až 2 dni pri T +10 stupňach až 24 hodín pri T +20 ° C;
 • Maximálna hrúbka vrstvy – až 2 mm;
 • Frakcia zŕn v kompozícii je až 0,3 mm;

 • Spotreba vody – 0,32-0,36 l / kg;
 • Plné zaťaženie – 28 dní;
 • adhézia s betónom za 28 dní – aspoň 0,5 MPa;
 • trvanlivosť na znečistenie – slabé;

 • Prach po brúsení – Nie;
 • Aplikácia – široká špachtľa alebo striekanie;
 • Trojvrstvové obaly – 5, 25 kg;
 • Čas použiteľnosti – 18 mesiacov;
 • Konečné spracovanie po vysušení vrstvy nie je potrebné pre strop a brúsny papier sa používa pre steny alebo brúsny papier.

V závislosti od odrody sa kompozícia môže trochu líšiť, čo sa odráža vo vysoko kvalitných a prevádzkových vlastnostiach. Podľa výrobcu sú zlepšené modifikácie vhodné pre všetky typy báz a líšia sa najmä trvanlivosťou.

Názory

Dnes, vetonit lr plyšové materiály linka zahŕňa odrody plus, KR, cestoviny, hodvábne, jemné. Každá modifikácia má svoje vlastné vlastnosti a líši od základného materiálu. Materiály sú rozdelené do dvoch kategórií: pre dokončovacie steny stien pod tapetami a maľovaním, ako aj zmesi pre dokonalé zarovnanie (superfínové povlaky pod maľovaním). Avšak v podmienkach konštantnej vlhkosti môžu tieto povlaky žltnúť.

WEBER VETONIT LR PLUS, WEBER VETONIT LR KR a WEBER VETONIT LR FINE sú polymérne tmel pre interné práce. Sú superplastické, znamená tenkú vrstvu, sa líši v jednoduchých informáciách o vrstvách, čo je vhodné, pretože práca s takýmto omietkou ušetrí čas a bude dokonca vyhovovať pre začiatočníkov v oblasti opravy a dokončovania. Materiály sú jednoduché v brúsnom papiere, charakterizované čistotou bielej a sú dobrou databázou pod maľovaním. Nevýhodou WEBER VETONIT LR PLUS je skutočnosť, že nie je možné aplikovať na predtým maľované povrchy.

Analógové jemné kategoricky nemožné používať pre mokré miestnosti. Silk sa vyznačuje prítomnosťou mramoru s tenkom kladivá. Weber Vetonit Lr Pasta – Dokončiť polymér TUTTY, pripravený na použitie. Nemusí sa upraviť ani zriedenie vody: Toto je zmes vo forme kyslej smotanej hmotnosti, ktorá sa používa ihneď po otvorení plastovej nádoby. To vám umožní získať dokonale hladký povrch a podľa výrobcu sa vyznačuje lepšou tvrdosťou po vysušení. Inými slovami, toto je tmel odolný voči trhlín, odolný voči poškriabaniu. Hrúbka svojej vrstvy môže byť ultra tenká (0,2 mm).

Ako vypočítať tok?

Spotreba materiálu aplikovaného na stenu sa vypočíta v kilogramoch na 1 m2. Výrobca stanovuje jeho nákladovú rýchlosť, ktorej indikátor je 1,2 kg / m2. V skutočnosti sa však norma sa často líši s reálnym tokom. Preto nákup surovín predstavovalo s maržou, vzhľadom na vzorec: Norma X čelia plochu. Napríklad, ak je nástenná plocha 2,5×4 = 10 kV. m, tmel bude potrebovať minimálne 1,2×10 = 12 kg.

Keďže sadzby približných noriem av procese práce, manželstvo nie je vylúčené, stojí za to urobiť viac materiálu. Ak tmel zostáva, nie je desivé: môže byť udržiavaná v suchých podmienkach do 12 mesiacov. Okrem toho nie je možné zabúdať, že výrobca je viac odporúčaná vrstva aplikácie v skutočnosti. To tiež ovplyvní celkový prietok. Preto pri nákupe je preto dôležité venovať pozornosť odporúčanej hrúbke.

Príprava roztoku

Pokyny na prípravu putty sú uvedené na samotnom obale.

Výrobca ponúka chovný materiál takto:

 • Pripravte čistú a suchú nádobu a vŕtačku so zmiešavacou dýzou;
 • Nádoba sa naleje asi 8-9 litrov teploty čistej vody;
 • Vrecko sa otvorí a naleje do nádoby;
 • Kompozícia sa mieša vŕtaním s dýzou do homogenity počas 2-3 minút na nízkych otáčkach;
 • Zmes sa nechá 10 minút, potom znovu mieša.

Po varení sa zloženie postupne mení svoje vlastnosti. Preto napriek zárukám výrobcov, že je vhodný od dňa na dva s hermetickým obalom, stojí za to použiť ho okamžite. Postupom času sa jeho konzistencia zmení, hmotnosť bude hustá, ktorá môže komplikovať obkladom povrchov. Úspor tmel rôznymi spôsobmi, ktoré závisia od podmienok v miestnosti v čase práce.

Metódy aplikácie

Stucco možno aplikovať ručne alebo mechanicky. V prvom prípade sa získava v Celma častiach a natiahnite sa cez povrch, pomocou pravidla, ako aj hladké. Zvlášť relevantná takáto možnosť, ak zákazník používa omietku ako dekoratívny povlak. Týmto spôsobom môžete navzájom zmiešať rôzne odtiene zmesi, takže základňa podobná mramoru. Ich celková hrúbka však musí byť minimálna.

Druhá metóda je vhodná, pretože vám umožní vykonávať prácu v krátkom čase. Aby ste to urobili, môžete použiť postrekovač s veľkou tryskou, niektorí majstrovia sa podarí aplikovať takúto tmelu stavebným násypom vlastnej výroby. Vedro devastá v sekundách, zatiaľ čo kompozícia môže byť pokrytá v krátkom čase. Hmotnostný úsek nad povrchom pravidla. Táto metóda je vhodná, keď sa plánuje veľké množstvo práce.

Analógy

Niekedy obyčajný kupujúcim záujmy, ako nahradiť cieľovú firmu, aby nestratil v kvalitatívnych charakteristikách materiálu. Špecialisti v stavebníctve a dokončovaniu ponúkajú niekoľko možností pre omietok materiálu.

Medzi nimi sú pečiatky označené vysokým hodnotením:

 • Sheetrock;
 • Dano;
 • Paducot;
 • Unis;
 • Knauf.

Tieto materiály majú podobné charakteristiky kvality a aplikácií. Experti však všimli, že v pokuse zachrániť, je možné stratiť kvalitu, pretože rozdiel medzi analógom a vetonitom bude malý. Ak si vyberiete analógové na báze omietky, táto omietka nebude odolná voči vlhkosti. Niektorí špecialisti sú presvedčení, že v prítomnosti zručností môžete pracovať s akoukoľvek povrchovou omietkou. Recenzie Stavitelia sú protichodné, pretože každý majster má svoje vlastné priority.

Užitočné odporúčania

S cieľom pracovať s tmelom, neexistoval žiadny problém, je možné zohľadniť hlavné nuansy prípravy a triky aplikácie.

Zvyčajne vyzerá príprava všetkých pravidiel:

 • Izba sa uvoľní z nábytku;
 • vykonávať vizuálnu kontrolu povlaku;
 • Odstráňte staré povlak, tuk, olejové škvrny;
 • Prach z povrchu sa čistí polosušnou špongiou;
 • Po vysušení sa základňa spracuje primerom.

Toto sú hlavné kroky pre základný materiál. V tomto štádiu je dôležité správne vybrať správnosť, pretože je od jej, že vyrovnanie prekrývacej štruktúry a úroveň adhézie všetkých vrstiev bude závisieť od neho. Primer je potrebný, aby sa spustil, a potom dokončovací materiál nespadol z steny alebo stropu. Základňa sa spracuje s väčšou schopnosťou prenikania. To urobí štruktúru stien homogénnych.

Primer viaže častice prachu a mikrockrackov. Používa sa s valčekom na hlavnej časti prekrývania a plochej kefy v rohoch a pevný disk. Aplikácia by mala byť jednotná, pretože pri vysušení pôdy na povrchu sa vytvorí kartónová mriežka. Po vysušení priméru je povrch zarovnaný s východiskovým materiálom. V prípade potreby je po vysušení vnímaný a potom znovu primovaný. Teraz na upevnenie východiskových a povrchových vrstiev.

Potom, čo je primér úplne suchý, môžete použiť tmelový materiál. Používanie pôdy nie je zbytočným postupom alebo reklamným pohybom predajcov. Odstráni čerpanie tmel, ak máte, napríklad nastaviť tapetu pri lepení. Typ použitej nástroja je dôležitý v procese ukončenia rovín.

Napríklad, že tmel nedrží Kelma, nepoužívajte drevenú špachtľu. Bude absorbovať vlhkosť a s ním a oneskorenie samotnej zmesi na pracovné plátno. Ak je oblasť miestnosti malá, môžete vyskúšať v diele kovovej špachtle 30 cm široké alebo dvojručné nástroje. Zmes sa nemôže aplikovať na mokré podlahy. Potrebujú sušiť stenu (strop).

Masážne a antiseptické spracovanie. Napríklad, aby sa eliminácia formy a húse na povrchu stien alebo stropu, je pôvodne možné manipulovať s prekrytím so špeciálnou kompozíciou. Okrem toho, v procese práce je dôležité pozorovať teplotné podmienky v miestnosti. Ak sa sadrový mix aplikuje v niekoľkých vrstvách, je dôležité, aby ich hrúbka bola minimálna.

Ak sa povrchové brúsenie vykonáva, musíte zakaždým utrieť prach, ktorý je ľahšie vytvoriť polosušnú špongiu. Netriahne orezané lietadlo. Pri použití na každú novú vrstvu je dôležité čakať, kým predchádzajúca nebude vyschnúť. Hladkosť sa používa v prípade dekoratívneho uplatňovania a dokonca úľavy. V tomto prípade musí byť tlačený na nástroj minimálny.

Recenzia Dokončiť Sledujte VETONIT LR s inými výrobcami, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: