Jemnosti procesu dekorácie stien dreva

Steny stien sú strom – to je jedna z najžiadanejších povrchových úprav pri vytváraní interiéru v rôznych štýloch. Tento trend je zabezpečený vynikajúcimi prevádzkovými a estetickými vlastnosťami dreva, obrovskú škálu skaly s jedinečnou textúrou a prírodným odtieňom. Dostupnosť na trhu stavebných materiálov rôznych typov dokončovacích dosiek, začiatok najjednoduchšej obloženia a končiace s elegantnými vyrezanými panelmi, vám umožňujú uspokojiť každú chuť a zároveň nájsť prijateľnú cenu.

Zvláštnosť

Steny stien sa stále viac používajú na uskutočnenie dizajnérskych fantázie. Materiál vám umožňuje vytvoriť interiér v rôznych štýloch a farebnom maľbe, dáva atmosféru pohodlia a pohodlia miestnosti a je úplne prirodzený.

Zdá sa, že jedinečnosť textúry dreva je podobná, ale takáto rôznorodosť aj v rámci toho istého plemena robí povrch mimoriadne a na rozdiel od akéhokoľvek iného materiálu. Okrem krásy, drevo má vynikajúce prevádzkové kvality a vôňa živice niektorých plemien sú tiež užitočné pre zdravie.

V dekorácii stien má strom vlastné vlastnosti.

 • Obrovská trvanlivosť. V sušených priestoroch, drevená dekorácia bez problémov a straty estetických vlastností bude slúžiť desiatkam rokov. Vo vlhkých miestnostiach, napríklad v kúpeľni, drevo, vopred ošetrené hydrofóbnymi impregnáciami, chránia materiál z nasýtenia vlhkosti a v dôsledku opuchu a hniloby. Ďalším problémom je termity a iné parazity, ale vo vnútorných priestoroch domu je ich vzhľad a reprodukcia mimoriadne nepravdepodobná.
 • Žiadne zvláštne požiadavky na oddelený povrch. Drevené môžu pokryť nerovné steny, ktoré majú praskliny a iné nevýhody, pričom sa vytvárajú nejaký povrchový prípravok, okrem eliminácie obzvlášť veľké, vyčnievajúce defekty, nie je potrebné.
 • Dokonalý povrch. Drevené panely sú schopné vyrovnať povrch steny na dokonalú rovnomernosť a hladkosť, čo dáva interiéru s odtieňom elegancie a úplnosti.

 • Vynikajúca hluková izolácia. Drevo dokonale absorbuje a oneskoruje zvuk, ktorý v prítomnosti vonkajšieho hluku robí dom príjemnejší a pohodlnejší. Okrem toho sa zníži úroveň odchádzajúceho zvuku, vďaka ktorej je možné hlasno počúvať hudbu a sledovať filmy, stráviť večierky a nie korisť vzťahov so susedmi.
 • Pekný zápach. Každé plemeno vyžaruje jedinečnú špecifickú arómu, vo všeobecnosti, vôňa dreva pôsobí upokojujúce na psychike a zlepšuje náladu.
 • Vysoká tepelná izolácia. V porovnaní s týmito ukazovateľmi s polyuretánnou penou alebo minerálnou vlnou drevom nemôže, ale jeho tepelná vodivosť je od 0,15 do 0,2 w / m³, ktorá je 3 krát nižšia ako červené tehly, 8-9 krát – ako v betóne a 7- 8-krát – ako v skle.
 • Prírodná klimatizácia. Vysoká absorpcia vlhkosti dreva umožňuje absorbovať prebytočnú vlhkosť vo vzduchu a pri dýchaní ho odparí. Hlavnou vecou je, že vlhkosť nie je nadbytočná a dlhá.

 • Drevo v jasných farbách robí izbovú zapaľovaciu, Čo je obzvlášť pekné v zimných dňoch s nízkou svetelnou aktivitou.
 • Strom je vždy v móde. Urobiť opravy pomocou drevených panelov, nemôžete sa báť meniacich sa trendov v oblasti dekorácie. Strom je klasický materiál a zostáva v trende nie sto rokov.
 • Absolútna prirodzenosť. Drevené orezanie je netoxické, nevyvoláva alergie, nepoškodzuje zdravie, pri spaľovaní nezvýhodňuje látky ťažké otravy, napríklad ako polymérne materiály.
 • Široký výber. Každé plemeno dreva má jedinečnú textúru a odtieň, okrem toho, dokonca aj pri nosníkoch jedného plemena, ale rôzne stromy vzor môže byť významne odlišný. Takáto odroda vám umožňuje vytvoriť nekonečný súbor kombinácií medzi drevenými prvkami z rôznych plemien a pridávanie drevených panelov do dekorácie miestnosti s inými materiálmi.
 • Cenová variabilita. V závislosti od rarity a kvality dreva je jeho cena pestrá a jeho cena, ale aj lacné plemená, napríklad borovice, sú vynikajúcim povrchovým materiálom, ktoré sú schopné usadiť sa v dome „ducha lesa“, navyše, ihličnatý ROCKS EXUDE ZDRAVOTNOSTI ZDRAVÝCH MICROPARTULES.

A drevená povrchová úprava má svoje slabé stránky.

 • Zraniteľnosť vlhkosti. Ak sú kúpeľňové panely liečené hydrofóbnym roztokom, potom dosky pre iné izby – nie. Táto povrchová úprava je veľmi citlivá na vysokú vlhkosť a vodu, čistenie je potrebná suchou handričkou.
 • Cyklické prekrytie laku. Látky, ktoré vykonávajú povrchovú ochranu, vyžadujú pravidelné aktualizácie – 1 čas za 3-5 rokov. V opačnom prípade sa drevo začne dostať špinavé, vlhkosť spadne do nej voľne, aby sa textúra dostala. Prineste škvrny, napríklad z vína, prenikajúcich vlákien, takmer nemožné.

Možnosti aplikácie

Každá izba má samostatný účel a jeho návrh musí byť vhodný. Použitie drevených povrchových úprav sa teda líši v závislosti od miestnosti.

Kuchyňa

Množstvo dreva v dekorácii tejto miestnosti je veľmi variabilné, z výberu jedálenského priestoru s akcentom steny a na úplné obloženie steny.

Svetelné odtiene môžu byť kombinované s lakovanou doskou v nekyzelnej zelenej, žltej a červenej farbe, pretože všetky farby spojené s jedlom sú vhodné.

Obývačka

V obývacej izbe alebo pre kanceláriu je drevený povrch vždy relevantný a efektívne, a navyše, zdôrazňuje stav vlastníka pred svojimi hosťami. Môže to byť ako klasický štýl – dosky, pokryté tmavým lakom s rezbármi v kombinácii s parketovým a škandinávskym štýlom s mocnými lúčmi v jasných farbách, s dôrazom na komunikáciu s prírodou. Ak je zvolená Provence, potom je drevená povrchová úprava lepšia doplnená drevenými pastelovými tónmi nábytku.

Pri použití minimalizmu alebo high-tech v dekorácii obývacej izby, je lepšie používať ne-telesné kalibrované dosky tak, aby nevytvorili masívny účinok, a zdôrazniť vlastnosti štýlu. Incosyl môže byť použitý surové dosky, zachovanie kôry, pne namiesto nočných stolov a konferenčných stolov, upevnenie pre veľkú televíziu vo forme pobočky a ďalších. Samostatne stojí za to zvýrazniť stenu spánku, možnosti výkonu. Obrovské množstvo: Spike dosky, nerovnomerné vyčnievajúce a tvoriace rôzne funkčné alebo dekoratívne výčnelky, kruhový obeh, rozmazanie steny ako váhy rýb a iných.

Spálňa

Najlepšia voľba je ľahké plemená, ktoré vytvárajú mäkkú, útulnú a uvoľnenú atmosféru. Ak chcete podčiarknuť prirodzenosť, môžete použiť matný lak. Podľa počtu drevených panelov to môže byť úplná diligencia stien a jednu stenu, podlahu alebo strop v závislosti od špecifík a nasýtenia interiéru. Ako minimalistický dizajn, tým menej drevené vložky sa aplikujú.

Farba je možné použiť na podčiarknutie faktúry, a pre plné prekrývanie farby a farbenie drevených prvkov pod farbou zvyšku dekorových a dokončovacích predmetov. Farbenie stojí vo všetkých rovnakých mäkkých farbách: béžová, pistácia, horčica a drevina.

Avšak, úplne tmavé plemená na spracovanie plného splácania alebo čiastočného otvorenia svetelných tónov.

Detí

Treba poznamenať, že absolútna prirodzenosť materiálu je v deťoch relevantnejšia. Nielen nástenné dekorácie a strop, ale aj plne drevený nábytok a iné prvky dekorov. Pre detskú izbu sú pokojné mäkké odtiene dreva dokonalé, alebo maľujú svoje povrchy v jasných expresívnych farbách, symbolizujúcich mládež a detskú energiu.

Kontrastná kombinácia farieb sa bude zaujímať aj o dieťa. Nevykonávajte interiér v tmavých klasických tónoch alebo modernom štýle high-tech, je lepšie zostať na provence, škandinávsku alebo ecostelu.

Kúpeľňa

  Prvá vec, ktorú má urobiť, je zostať na výbere dreva odolného voči vlhkosti a nevyhnutne impregnované hydrofóbnou zmesou. Steny, podlaha a strop môžu byť úplne pokryté drevom, takže kúpeľňa vyzerá ako kúpeľňa.

  Vyzerá to skvele podčiarknuť sneh-biely kúpeľ s pásom, ktorý sa rovná, pozdĺž dĺžky tmavého dreva z podlahy do stropu na pozadí bielej kachľovej podlahy a rovnakých bielych stenách. A tiež v kúpeľni, kombinácia stien stien a kamenných podláh vyzerá dobre.

  Štýl

  Pre dekoráciu steny sa používajú rôzne druhy drevených povrchových materiálov: podšívka, blokový dom, laminát a iné. Každý pohľad má estetickú špecifickosť, a preto sa hodí do interiéru vykonávaného v určitom štýle. Niekoľko spoločných povrchových materiálov s charakteristickou aplikáciou sa môže rozlíšiť.

  Podšívka

  Ide o štandardný materiál pre steny stien a strop, ktorý je často ďalej dokončený farbením, otvorom s lakom alebo dyhami. Ak chcete dať originalitu, je lepšie zostať na širokom lamelovaní. Škandinávsky štýl často aplikuje obloženie natreté v bielej farbe. Toto jednoduché riešenie je schopné dať atmosféru priestorov pohodlia a ľahšie a priateľské.

  Podšívka sa používa v škandinávskom, rustilnom (provence), ekologickej a americkom interiéri. Remeslá pod staroveký alebo v podkrovnom štýle s vlastnými rukami v súkromnom dome môžu byť vykonávané koľajnicami alebo barmi.

  Doska

  Jednoduchosť tohto konečného materiálu vám umožňuje vytvárať geometrické vzory s ním, položte ho do rôznych nekomplikovaných foriem, farby v potrebných farbách a odtieňoch, aby sa základom dekoratívnych diel, napríklad na maľovanie a podobné možnosti, dokonca aj v dizajn prevzdušňovaného betónu.

  Hlavná vec je výber vysoko kvalitných dosiek s vhodnými funkciami. Napríklad hladké kalibrované prvky budú dokonale zapadnúť do minimalistického dizajnu, hlavná vec nie je preháňať s číslom. Mine Dark Boards sú ideálne pre klasický interiér a drsný, s jasne prezeraním textúry – pre škandinávsky alebo interiér vo vidieckom štýle. Doska je vhodná na škandinávsky, rustikálny a ekosil, ako aj minimalizmus a chaty.

  Laminátový

  Tento materiál je dobrý udržateľný a atraktívny vzhľad, často sa používa na pokrytie stien v mestských bytoch. Jediný problém – obsahuje lepidlo v jeho zložení a môže provokovať alergické útoky.

  Laminát je vhodný na opravy v modernom štýle, eklektickom.

  Orientovaná drevotriesková doska

  Tento materiál sa vyznačuje výraznou a mimoriadnou textúrou. Je dobre vhodný pre všetkých milovníkov modernej a avantgardy. Experimenty s formou a farbou sú hlavným smerom pri používaní tohto materiálu. OSP je veľmi jednoduché spracovávať a nízke náklady.

  Hlavným problémom je obsah syntetických látok, ktoré slúžia ako upevňovacia látka pre čipy, môžu provokovať alergie. OSP sa vzťahuje na experimentálne variácie škandinávskych a moderných dekoračných štýlov.

  Parketová doska

  Tento materiál je pomerne jednoduchý prvok, z ktorého môžete vytvoriť rôzne vzory a geometrické tvary. Veľká rôznorodosť parketových farieb vám umožňuje vytvoriť jedinečný interiér s kreatívnou myšlienkou za rozumnú cenu. Používa sa v modernej a ekozlovej, eklektickom a minimalizme.

  Vo veku

  Táto možnosť má zaujímavý vinobranie. Môžu byť použité ako prvky vykonávané v starom spôsobe minulých storočí a moderných formátových dosiek. Vyzerá to skvele na kombináciu dosiek rôznych stupňov kompozície, zatiaľ čo masívne prvky sú umiestnené pravidelne a malé – epizodicky, vytvorenie originálneho asymetrického tieňa. Tvarovaná doska sa používa v vintage a škandinávskom štýle, ako aj krajine, provence a eko.

  Formuláre a Spilily

  Nástenné rezacie dosky a kolo vytvára mimoriadny a veľmi štýlový vzhľad. Môžete použiť prvky rôznych dĺžok a sekcií, formy sú obdĺžnikové a okrúhle. Ich multi-line ubytovanie otvára takmer neobmedzený horizont pre fantasy. Embosovaný povrch môže byť čiastočne použitý funkčne – silne vyčnievajúce dosky budú hrať úlohu políc.

  Táto dekorácia sa aplikuje v škandinávsku a ecostel, ako aj krajine a chatách, ale môže harmonicky zapadnúť do takmer akéhokoľvek štýlu s určitým usporiadaním prvkov.

  Nástenné panely

  Ide o klasický povrchový materiál, ktorý sa často vyrába podľa poradia podľa daných rozmerov, s výzdobou rezov alebo iných povrchových materiálov. Najjednoduchšie verzie sú vyrobené z dubov, viac pevných možností – z exotických plemien. Cena takýchto panelov je veľmi vysoká. Nástenné panely sú neoddeliteľnou atribút klasického štýlu, chaty, anglickej a americkej dokonalosti, rovnako ako Art Deco.

  Soviets dizajnérov

  Po jednoduchých dizajnérskych nápadoch môžete dať interiéru s určitou štýlovou orientáciou. Tieto odporúčania zahŕňajú: \ t

  • Vosku na poťahovanie dreva prispieva k zachovaniu prírodného lesku a hmotnej integrity;
  • Kombinácia štrukturálnych dreva a mramoru dáva interiéru majestátnosti starožitných palácov;
  • Horenie obloženia na japonskej technike dáva drevo nový mimoriadny vzhľad;
  • Kombinácie kontrastu. Nielen kombinácia kontrastných farieb, ale aj štýlov, napríklad high-tek a ekosíl, v ktorom je prírodné drevo kombinované s modernými prvkami: kovové alebo sklenené panely a vložky;

  • Strom víťazstvo (umelý formácia), po ktorom nasleduje lakovanie, dáva interiérom vykonávajúcimi v rôznych štýloch, nový mimoriadny odtieň;
  • Používanie blokových prvkov v dekorácii steny vizuálne zvyšuje veľkosť miestnosti.

  Krásne príklady v interiéri

  Dizajnéri ponúkajú nasledujúce riešenia:

  • Kreatívni a nahnevaný. Steny orezané drevenými doskami, vyzerá veľmi originálne, samostatné dlhšie prvky môžu byť regály, ich počet a umiestnenie nie je obmedzené a zostáva na základe uváženia chuti. Okrem toho materiál je orezávanie, ktorý je prospešný pre nízku cenu.

  • Monumentálnosť a geometria. Veľké drevené panely stanovené v rôznych usporiadaniach vytvárajú elegantný vzor správneho geometrického tvaru. Môžete usporiadať zabudované skrinky, výklenky, trezory a iné predmety, ušetriť užitočný priestor bez ohrozenia interiéru.

  • Svetlo a tma. Kombinácia tmavých a ľahkých prvkov vytvára štýlový kontrast interiér. S pomocou rôznych odtieňov, určité zóny sú dobre rozlíšené, napríklad posteľ, vytvorenie obsadenosti v jednej miestnosti. Táto technika je dobre doplnená osvetľovacími zariadeniami, svieti celú miestnosť, ale iba jednotlivé zóny.

  Ďalšie informácie o drevenom obložení nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: