Jemnosti procesu použitia vodnej hladiny farby

Rôzne farby, ktoré sú prezentované v rozsahu moderných obchodov, veľmi široký. Môžete si vybrať jednu z možností, ktoré sú vhodné na vykonávanie špecifických úloh. V súčasnosti najčastejšie vodné farby. Aké sú ich hlavné funkcie?

Funkcie kompozície

Vodná emulzná farba je špeciálna emulzia, ktorej základ sú častice polymérneho pôvodu. Tieto zložky sa nerozpustí vo vode, pretože sa zmenia na veľmi hustý film. Výsledkom je, že povrch spracovaný vodou vyrobený sa získa hladkými a hladkými.

Jeho zloženie je bohatá na rôzne prvky:

 • latex;
 • zahusťovadlo;
 • plnivá;
 • antiseptické;
 • Ďalšie komponenty.

Rozsah pôsobnosti materiálu priamo ovplyvňuje, ktoré položky budú pridané do jeho zloženia. Ak chcete získať snehobiely povlak, výrobcovia často používajú oxid sodný. Ak hovoríme o lacnom materiáli, potom je tento prvok nahradený kriedou.

Aby sa farba tohto druhu stala hustou, stojí za to používať zahusťovadlo. Často v povlaku pridať lepidlo. Demineralizovaná voda sa stala základom takejto farby, pretože umožňuje dosiahnuť lepšiu konzistenciu materiálu.

Farba tohto druhu má nasledujúce špecifikácie:

 • Viskozita. Tento parameter materiálu sa meria špeciálnym zariadením – viskozimeter.
 • Priemerný podiel materiálu je 135 kilogramov na liter.
 • Povlak bude vyschnúť počas určitého času, ktorý závisí od toho, akú teplotnú režim vládne v interiéri. Optimálna možnosť je približne +20 stupňov.

Na základe takýchto farieb môžu byť prítomné rôzne zložky.

Každý z druhov má svoje vlastné charakteristiky:

 • Minerálne materiály – cement je prítomný v ich zložení. Niekedy sa však podobný komponent nahrádza prudkými vápnami. To sú kryty, ktoré sa líšia v najdostupnejších nákladoch. Ich životnosť je však minimálna, ktorá stojí za to zohľadniť v procese voľby.

Použitie podobného typu farby je možné použiť na spracovanie rôznych povlakov. Ale je to najlepšie na maľovanie tehlových a betónových povrchov.

 • Silikátové zlúčeniny – Sú to materiály, ktoré obsahujú špeciálne kvapalné sklo. Farba bude trvať tak dlho, ako je to možné. Jeho náklady sú k dispozícii, takže máte možnosť kúpiť akýkoľvek objem povlaku. Ale pamätajte, že na vodnej hladiny týchto druhov neudržiavajú predĺžený vplyv vlhkosti. Preto nie sú opravy v kuchyni alebo v kúpeľni s ich pomocou nebude fungovať.

 • Akrylové riešenia – Ako súčasť takýchto povlakov sú akrylové živice. To sú trvanlivé povlaky, ktoré umožňujú skryť defekty prítomné na ošetrených povrchoch. Podobné farby sa vyznačujú špeciálnou štruktúrou, ktorá neumožňuje zvýšenú úroveň vlhkosti na deformovanie povrchov. Pamätajte, že pred aplikáciou musíte zakryť povrchy omietky a dať im suché. Po omietení stojí za to čakať mesiac, a to len potom môžete maľovať povrch.

S hlavnými typmi takejto farby, ktorá je bežná v našom čase, zistili sme. Ale budete musieť urobiť konečnú voľbu sami, so zameraním na vaše priania a na vlastnosti miestnosti.

Čo je potrebné venovať pozornosť pri výbere?

V procese výberu vodnej emulzie musíte venovať pozornosť mnohým dôležitým nuancom. Je dôležité pochopiť, že je z funkcií pokrytia, že výsledok úloh nastavených predtým, ako závisí.

Výberové tipy:

 • Pamätajte, že len dobre známych výrobcov zaručujú najvyššiu kvalitu materiálu farby a lakov. Môžete si vybrať značku, ktorá získala popularitu a dôveru medzi kupujúcimi. Prečítajte si recenzie na internete, ako aj prečítajte iné vlastnosti, ktoré môžu ovplyvniť konečnú voľbu.

 • Najčastejšie v obchodoch môžete získať hrubé farby typu vodnej hladiny. Niektorí kupujúci sa však snažia ušetriť peniaze, venovať pozornosť rozpočtovým materiálom. Lacné materiály sa líšia príliš tekuté konzistencie. Toto sú neekonomické povlaky, ktoré potrebujú príliš veľa na farbenie povrchov. Nebudú vytvárať hladkú a hladkú vrstvu.

Tiež sa ťažko miešajú s farbivami. Preto by sa osobitná pozornosť mala venovať hustote na maľovanie. Príliš tekuté možnosti Nebudete zapadnúť, pretože s nimi nebudete môcť dosiahnuť požadované výsledky opravy.

Výhody a nevýhody

Tento typ pokrytia má svoje vlastné charakteristiky.

Na samom začiatku stojí za zmienku o silných stránkach likvidácie vody:

 • Rýchle sušenie – povlak tohto druhu rýchlo vysuší, takže je často potrebné čakať len niekoľko minút, aby sa začala ďalšia práca;
 • Environmentálna čistota – náter na úrovni vody nepoškodzuje ľudské zdravie, pretože nemá žiadne škodlivé zložky v jeho zložení, čo umožňuje dokončiť v absolútne akejkoľvek miestnosti;
 • TRUČNOSŤ – NÁHRADNOSŤ VODY NIEKOĽKOSTI NEPOUŽÍVAŤ, AKO NIEKOĽKO PRIPOJENÝCH ROKOV

 • Atraktívny vzhľad – Na farbe nie sú žiadne praskliny, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť jeho atraktívny vzhľad;
 • Jednoduchosť aplikácie – Na maľovanie rôznych povrchov, nemusíte robiť zvláštne úsilie, pretože všetko je veľmi jednoduché a jednoduché;
 • Náklady – dostupné náklady na bezodôcky, umožňuje kúpiť akúkoľvek sumu takéhoto tovaru.

Takéto kryty sú prakticky zbavené slabých stránok. Je však potrebné si uvedomiť, že takéto možnosti nie sú vhodné na spracovanie kovov a lesk. Faktom je, že v ich zložení je pomerne niekoľko vody, takže hrdza sa môže objaviť na povrchu.

V súčasnosti bol moderný trh naplnený falzifikát takýchto farieb, ktoré sú schopné sklamať žiadnemu kupujúcemu. Cítia sa zle na povrchu a na farbenie je potrebné použiť veľké množstvo materiálov. V procese sušenia je farba dumping a voda je schopná ich umyť.

Ako chovať farbu?

Ak hovoríme o vode na úrovni farby, nádoba, s ktorou ste práve objavili, nemusí ho chovať, pretože jeho konzistencia je ideálna na aplikáciu na rôzne povrchy. Ale v prípade, že budete používať náterový postrekovač alebo zvyšky starého materiálu, musíte zriediť farbu. V opačnom prípade nebude padať na povrch, ako je to potrebné.

Ak chcete farbu riadne zriediť, postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých pravidiel:

 • Riedenie vody by sa malo vyskytnúť v pomere 1 až 10 častí objemu náteru, ktoré sa zahustilo;
 • Zrieďte materiál na dokončenie povrchov musia byť postupne tak, že kompozícia je hrubá, preto je lepšie použiť špeciálny miešač budov;
 • Zmiešajte farbu je potrebná pred získaním optimálnej konzistencie, ale po dosiahnutí požadovaného výsledku stojí za to trochu čakať, kým sa pena usadiť na dne.

Ako vidíte, stačí pridať iba vodu na vytvorenie optimálnej konzistencie farbiaceho materiálu. Ak chcete skontrolovať, či ste farbu správne šíri, umývajte na kefu. Potom ho strávite na povrchu. Ak je riešenie rovnomerné, potom ste urobili všetko správne.

Typy povrchov

Vodný emulzná farba je univerzálny povlak, ktorý je vhodný na spracovanie rôznych povrchov. V niektorých prípadoch však stojí za pochopenie.

Farba je vhodná na spracovanie takýchto povrchov:

 • Strom – vodná hladina, môže chrániť drevo pred negatívnym dopadom vysokej vlhkosti. To je najlepšia voľba pre kúpeľňu, ak je váš domov postavený z dreva;
 • Olejová suspenzia – Podobné povrchy sú potiahnuté vrstvami kyselín a olejov, takže farba nebude schopná navlhčiť základňu, ako je to potrebné. Grip je slabý, takže výsledok práce nebude ospravedlniť vaše očakávania. Preto stojí za to zbaviť starého laku pred spracovaním príslušnej oblasti;
 • Sadrokartón – môže byť natretý povrch sadrokartónu, pretože farba spadne do nej s uniformou a krásnou vrstvou;

 • Tapety – vodou emulzná kompozícia je vhodná len pre okuliare. Ak hovoríme o papierovej tapete, môžete sa stretnúť s nepredvídanými ťažkosťami v pracovnom procese. Aj emulzia vody je vhodná na farbenie vinylové tapety, ktoré možno často vidieť v kuchyni;
 • Preglejka – povrch takejto materiálu musí byť starostlivo spracovaný pred maľovaním, aby sa zabránilo možným problémom v procese aplikácie farby;
 • Kov – Na samom začiatku železa sa spracuje s primérom, pretože aplikácia vody na hladine môže spôsobiť hrdzavé škvrny na kov s časom;
 • Tehla a betón – môžete zvládnuť povrch laku valčekom alebo štetcom. Voda emulzia je dokonale kombinovaná s podobnými materiálmi, pretože má vysoké indikátory adhézie.

Toto sú hlavné typy materiálov, ktoré môžu byť liečené vodotesnou farbou. Môžete sa vyrovnať s prácami okamžite a efektívne, bez zvláštneho úsilia a bez toho, aby ste strávili veľa peňazí.

Príprava miestnosti

Vodné emulzné farby nie sú príliš náročné na povrchy, ktoré ich použijete. Dajte steny, stropy alebo fasády, aby bola farba hladká a elegantná. Je potrebné pre-lesknúť trhliny a odstrániť tuberku. Venujte osobitnú pozornosť tmelu, aby po dokončení práce neboli vady príliš vysoké.

Okrem toho budete potrebovať základný náter, aby bol povrch hladší, hladký a zlepšiť priľnavosť s farbou. Samozrejme, ak samotný dizajn poskytuje určité chyby, nie je nutné zarovnať a primúvať povrch.

Dokonca aj najpresnejší ľudia nie sú poistení proti vzhľadu kvapiek a rozvodov počas povrchovej úpravy. Preto je potrebné pospať na podlahe na podlahu a zatvorte ostatné položky pred omietaním a maľovaním stien.

Najmä je dôležité riadne pripraviť miestnosť v prípade, že budete aplikovať farbu pomocou postrekovača. Pamätajte, že kvapky farieb budú vo vzduchu a usadiť sa na rôznych povrchoch. Ak je to možné, odstráňte vykurovacie radiátory na jednoduché spracovanie oblastí za nimi.

Jemnosti maľovania

Technológia na vyrovnanie vody je veľmi jednoduchá. Prakticky sa nelíši od vlastností použitia iných povlakov.

Musíte pamätať na nasledujúce body:

 • Zvyčajne sa farba dodáva biela, pretože špeciálne pigmenty musia byť zakúpené samostatne. Keď ich pridáte do farby, môže byť aplikovaný na povrch;
 • V povlaku nie sú žiadne nebezpečné pre zdravie zložiek, preto aj alergys budú môcť maľovať povrchy, ktoré sú citlivé na rôznych dráždivých látok;
 • Rozpúšťadlom je obyčajná voda, takže môžete aplikovať a uložiť farbivo pri teplote nad nulou. Pamätajte si, že ak interiérový dizajn znamená jeden tieň, nie je možné ho dostať dvakrát. Je potrebné, aby jednotlivé časti materiálu, inak výsledok práce nespĺňa vaše očakávania.

Je potrebné pracovať v etapách:

 • Keď sa pripravia steny a miestnosť, farba musí byť rozvedená tak, aby konzistencia kvapalnej kyslej smotany. Pri použití kolapsu musí byť roztok dostatočne kvapalný.
 • Staré povlaky musia byť starostlivo odstránené, takže na stenách a iných povrchoch nie sú jednou stopou.
 • Maľovanie miestnosti musí byť spustená s rohmi, po spodnej časti. Aplikujte emulziu na hladkú vrstvu. Je potrebné poskytnúť vysoko kvalitné osvetlenie vizuálne ovládanie monotónnosti aplikovanej vrstvy.
 • Ak je formulácia farby navrhnutá pre sadrokartón alebo tehál, potom farbenie povrchov v troch vrstvách. Ak hovoríme o tapete na farbenie, potom budú dve vrstvy farby.

 • Po použití prvej povlakovej vrstvy je potrebné čakať na to, aby sa suchý. Tento čas závisí od teploty v miestnosti, ako aj úroveň vlhkosti. Zvyčajne maľba vyschne päť hodín, ak hovoríme o normálnych podmienkach.
 • Ak ste si vybrali voľbu v prospech textúrovaného povrchu, je potrebné použiť valček, ktorý je doplnený s podšívkou. Je možné, aby sa zmiernila výraznejšia, ak sa na samom začiatku využije výpis. Druhá farba sa aplikuje s hustým valcom vyrobeným z penovej gumy.
 • Uistite sa, že Arma Arma Rag alebo handričku rýchlo sa zbavte farby kvapiek padajúce na povrch. Keď posledná vrstva farby schne, môžete odstrániť prvky ochrany a usporiadať nábytok v byte.

Ak sa rozhodnete použiť práškovač na farbenie steny vodnej emulznej farby, potom môže byť práca vyrovnať sa s minimálnym časovým intervalom. Trvá to však veľmi opatrne na čistotu použitého tekutiny. Ak náhle v emulzii je odpad, potom tryska rýchlo upchávať. Výsledkom je, že strávite veľa času na čistenie nástroja. To znižuje rýchlosť práce a výsledky práce.

Vo všetkých ostatných situáciách sa zameriavajú na vyššie uvedené pravidlá. Máte možnosť dosiahnuť bezmocný perlový povrch s minimálnym časom.

Užitočné poradenstvo

 • Balenie farby vždy obsahuje značky o objeme materiálu. V niektorých prípadoch je však potrebné chovať rovnováhu. V tejto situácii nie je potrebné určiť objem materiálu. Ak chcete vypočítať, koľko vody-emulzie, ktorú ste odišli, využite meracie sklo alebo liter. Len v tomto prípade môžete materiál použiť správne na jeho použitie.

 • Na riedenie materiálu použilo obyčajnú vodu. Jeho teplota sa má meniť v rozsahu od 18 do 30 stupňov. Použitie príliš studené alebo príliš horúce vody sa neodporúča, pretože dostanete nehomogénny materiál, ktorý je veľmi ťažké aplikovať na povrchu.
 • Zriedená farba je lepšie purifikovaná vodou, ktorú nebudete potrebovať toľko. Pamätajte, že v zložení technickej vody sú všetky druhy nečistôt. Budú mať vplyv na vlastnosti zloženia vodnej emulzie nie je najlepším spôsobom, takže to nestojí za riziká.

Ak spĺňate tieto jednoduché pravidlá, môžete ušetriť na akvizícii nových materiálov. Tiež budete mať možnosť oslobodiť si sklad alebo garáž zo zvyšného riešenia, ktoré určite nájde aplikáciu.

Toto sú hlavné vlastnosti vode-rezistentných farieb. Môžete si vybrať povlak, ktorý je vhodný pre prácu vo vašej izbe. Rozsah podobných materiálov v našom čase je tak široký, že sa môžete zamerať na funkcie úloh nastavených pred vami. Hlavnou vecou je, že farba je vysoká kvalita a spoľahlivá, pretože len v tomto prípade bude oprava dokončená úspešne.

Ako maľovať steny farby hladiny vody, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár