Kliny na kladenie dlaždíc: Funkcie používania

Keramická dlažba je veľmi obľúbená medzi mnohými vlastníkmi súkromných domov. Takýto materiál sa vyznačuje silou, trvanlivosťou, a to je dôvod, prečo si to vybrať.

Takéto povlaky však musia byť tiež správne používané: Ak chcete získať krásny povrch, mali by ste dôkladne vyrovnať prvky. Tavenie tejto úlohy pomôže klinom pre kladenie dlaždíc. Po prečítaní tohto článku sa dozviete o vlastnostiach používania takýchto prvkov, o ich výhodách a mínusoch.

Základné pojmy

Predtým, plastové kríže boli použité na položenie dlaždíc, ktoré boli vložené medzi susednými prvkami. Nevýhodou tohto systému je, že kríže majú len vzdialenosť švu, ale neumožňujú zosúladiť výrobky v horizontálnej rovine.

Dnes je táto úloha riešená pomocou špeciálnych klinov, ktoré sú zahrnuté v systémoch zarovnania dlaždíc. Technicky tieto prvky samotné nemôžu ovplyvniť materiál, takže sa používajú so špeciálnymi svorkami. Kliyushki pripomínajú zvláštne vidlice, ktoré sa skladajú z dvoch sprievodcov.

Na povrchu týchto produktov sú malé zárezy, ktoré vám umožňujú spoľahlivo a kvalitatívne opraviť svorky a keramické dlaždice.

V závislosti od materiálu, ktorý sa používa na výrobu, tieto prvky môžu byť rozdelené na 2 typy:

 • Plastový. Kliny tohto typu sú vyrobené z rôznych typov polymérov. To im umožňuje, aby boli trvanlivé a trvanlivé. Kvalitné výrobky sú vhodné pre opakovane použiteľné.
 • Kovový. Nie sú tak často, pretože sú vytvorené vyššie ceny. Používať svojich profesionálov, ktorí sú zapojení do kladenia dlaždíc. Kov je oveľa lepšie odolajúci zaťaženiu a môže slúžiť čo najviac.

Výhody a nevýhody

Zarovnanie dlaždice je časovo náročný proces, ktorý si vyžaduje určité skúsenosti. S pomocou sady klinov a svoriek môžu byť inštalované aj začiatočníci.

Takéto prvky sa vyznačujú určitými plusymi:

 • Môžete použiť prvky s takmer akýmkoľvek horizontálnym zaujatím. Hlavnou vecou je presne zosúladiť prvých páriek, pre ktoré budete neskôr zameraný na implementáciu inštalačných prác.

 • Svorky používané s klinmi pôsobia ako kríž. Taktiež vyrovnávajú švy. Ak potrebujete zvýšiť vzdialenosť, dodatočne vložte medzi príslušnými pomocnými plastovými krížmi požadovanej veľkosti.
 • Použitie systému zarovnania dlaždice vám umožní rovnomerne rozdeliť lepidlo pod povrchom produktu. Táto výhoda je viditeľná na zemi, ktoré neboli špecificky zarovnané pre kladenie dlaždíc.
 • Minimálne sejacie prvky. Materiál je spoľahlivo fixovaný, ktorý umožňuje lepidlo zmrazené v požadovanej polohe. Z tohto dôvodu, počas používania, dlaždice nevidí a zmizne.
 • Kliny spoľahlivo upevňujú prvky, ktoré eliminujú ich posun počas sušenia lepidla.

Použitie takýchto výrobkov však nie je vždy odôvodnené.

Niekoľko svojich mínusov:

 • Umiestnenie Kliniev trvá veľa času. Podobne môžeme povedať o odstránení týchto prvkov z povrchu.

Skúsených špecialistov v takýchto prípadoch používajú úroveň a konvenčný kríž.

 • Kliny zaberajú relatívne veľa miesta, takže čistenie švov počas pokládky je výrazne komplikované.
 • Náklady na takéto systémy sú oveľa vyššie ako cena bežného kríža. Ak sú kliny potrebné len pre niektoré inštalačné práce, získajte ich necestné.
 • Takéto vyrovnávacie systémy sa používajú len v miestnostiach, kde teplota presahuje +10 stupňov.

Ďalšou nevýhodou možno považovať za nemožnosť odstránenia svoriek. Po odstránení kliny ich zlomia, na ktorých je tiež čas.

Odrody

Systémy zarovnania sú pomerne široko rozšírené.

Trh predstavuje niekoľko typov klinov:

 1. Kliny s busty. Toto sú najjednoduchšie možnosti, ktoré vám umožňujú dobre monitorovať proces vyrovnávania (s minimálnym úsilím). Ak chcete zjednodušiť prácu, výrobcovia ich môžu dopĺňať so špeciálnymi nástrojmi.
 2. Kliny s napínačom skrutiek. Zarovnanie sa uskutočňuje s použitím špeciálnej matice, ktorá utiahne horné a dolné podpery pod dlažbou.
 3. Klin. Zásada ich práce je pomerne jednoduchý. Kombinujú svorku a klin a ako posledný prvok sa používajú bočné podpery. S ich kombináciou je dizajn stlačený, čo vedie k vyrovnaniu povrchu dlaždíc.

A v nasledujúcom videu sa zvažuje porovnanie SFP systémov na kladenie dlaždice.

Montáž

Technológia kladenia dlaždíc pomocou systému zarovnania je celkom jednoduchý.

Musíme zohľadniť určité pravidlá a vykonávať nasledujúce postupné kroky:

 • Najprv musíte pripraviť základňu pod dlažbou. Na tento účel použite poter, primer a ďalšie štandardné možnosti.
 • Potom sa na povrch steny alebo podlahy aplikuje adhezívna kompozícia. Jeho hrúbka závisí len na materiáli dlaždíc.
 • Potom dajte dlaždice na riešenie a zarovnať ho v horizontálnej rovine. Týka sa to niekoľko prvých prvkov, na ktoré ste neskôr navigáciu pri implementácii inštalačnej práce.

 • Po tom, čo ste potrebovali nainštalovať svorky pod všetky strany dlaždice, ktoré sa majú použiť pri inštalácii. Majú ich vo vzdialenosti približne 5 cm od každého z rohov. NEPOUŽÍVAJTE NIEKOĽKO NIEKOĽKOSTI NA ROZVATEĽSKEJ ROZVOJE, pretože to nedá požadovaný účinok. Optimálna možnosť – 2 svorky na stranu.
 • Druhá dlaždica by sa mala jemne umiestniť na vrchol svoriek. Zároveň je v súlade s krížom a úrovňami. Keď je všetko pripravené, kliny sú vložené do klipov.

Je veľmi dôležité, aby systém spoľahlivo zaznamenal obe prvky. Nedovoľte, aby prítomnosť minimálnych medzier alebo že prvky visia.

Inštalácia všetkých ostatných prvkov sa vyskytuje na rovnakom princípe. Keď lepidlo schne, budete musieť odstrániť kliny. Niektorí odborníci odporúčajú na to, aby ste sa starali o cykynicu, že stačí poraziť okolo stúpania, aby ste sa rozpadli. Potom to bude oveľa jednoduchšie získať samotný upevňovací prvok.

Technológia používania klinov pri pokládke dlaždice je relatívne jednoduché, tento proces si vyžaduje iba presnosť, ako aj dodržiavanie jednoduchých pravidiel.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: