Koľko je bar vážiť?

Lepený drevený – hobľovaná sušená tyč, pokrytá adhezívnou základňou, prevencia penetrácie vody na drevené vlákna, riadenie opuchy. Objem lepeného dreva – hmotnostné – sa mierne odlišuje od obvyklého plánu.

Z ktorej hmotnosť závisí?

Stanoví sa hmotnosť dreva, ako aj hmotnosť akéhokoľvek dreva, nasledujúce faktory:

  • Rozmery, dĺžka brušnej rady;
  • Sušenie – suché drevo neobsahuje viac ako 18% vody, surové – viac ako 45%;
  • Typ a štruktúra stromu – napríklad dub a borovica majú inú hustotu, dokonca aj extrémne sušené;
  • Prítomnosť impregnácie, trochu riadenie dreveného materiálu – aj po úplnom vysušení krycej kompozície.

Vlhkosť dreva sa stanoví na základe svojich podmienok skladovania. V roku obsahu v sklade, kde sú vyzrážané (dážď, sneh, hml) a postriekania vody sú úplne vylúčené, strom je snáď v priemere na 21%. Na zníženie percentuálneho podielu vlhkosti na minimálne 17%, miestnosť vytvára suché a horúce podmienky. V hangár s oceľovými stenami a strešnými strechami v letnom teple sa teplota dosiahne +55, čo urýchľuje proces sušenia, v zime v ruských normách v sklade zvýšená teplota sa dodatočne udržiava. Dosky a tyče sú umiestnené na dištančných vložkách a vzduch chodí vo výsledných slotoch. Na absorpciu vlhkosti sa môže použiť silikagél; Na účely najväčšej účinnosti dodávok vlhkosti je sklad po vykonaní pevne uzavretý. Umelé vytvorené pre podmienky dehydratácie, podmienky zabránia extra nečinnosti otvorov, vzhľad na ich forme a huby na ich povrchu.

Surové drevo obsahuje 24-45% vlhkosť. Zaskŕňa sa od okamihu rezania (priamo prázdne miesta) na vyváženú (prirodzenou vlhkosťou) štátu. Ale mokré (čerstvo podávané), vrátane zliatiny (downstream od rieky), môže obsahovať až polovicu (hmotnostne) vody: je impregnovaná hojne. A pre vysoko kvalitné sušenie môže byť potrebné až do roku skladovania. Celková hmotnosť nákladu požadovaná zákazníkom je hmotnosť každého zásobníka (alebo stohovacích dosiek), vynásobených počtom jednotiek (stohov, dosiek, resp.). Masová hmotnosť dreva Cubic – Sekundárny faktor. V prvom rade sa skutočné kubické metrov začali zo skladu po zaplatení objednávky. Celková hmotnosť je však dôležitá pre manažéra a výkonného doručenia vodičovi: Čím viac „kocky“ baru si objednáva klienta, tým vyššie náklady na palivo pre nákladné auto. Bohužiaľ a čipy, čipy, piliny, drevený prach, čipy, piliny, prach, čipy, čipy, ako jednoduchá doska alebo drevený kachle, sú zjednodušené vo výpočte hmotnosti kubického metra (a samostatne odobraté inštancie materiál).

Hmotnosť rôznych typov

Strieľané drevo, napríklad Larch sa rovná hustote približne 830 kg / m3. Objem dreveného prvku, napríklad 150x150x6000 (výška a šírka je rovnaká, prierez je štvorcový) je 0,135 „Kuba“. NUPNUTIE HUTHY ZABEZPEČENIA ZABEZPEČUJÚCEHO STROJA NA KRUBICMEMUJEME. Prírodná vlhkosť – sušené sušenie vzduchu, rovné vlhkosti 19 … 23%. Pre ihličnaté plemená, ako je smrek a céder, hustota s prirodzenou vlhkosťou – presne na 1 m3. Po sušení komory je rovnaký meter kubický dosky nad 50 kg: podiel bude len 450 kg / m3. V prípade brezovej tyče, prirodzená vlhkosť a sušenie komory prinášajú hmotnosť „Kuby“ na 650 a 600 kg, resp.

Rozdiel medzi ne-čiernym a lepeným pruhom je hmotnosť suchého zvyšku lepidla, ktorej vrstva prenikne do dreva – namiesto odpareného z povrchových vrstiev vody. Je ľahké vypočítať, že, keď sa vynaloží na brezovej tyči, z toho, ktorý kubický bol práve odstránený zo sušiacej komory, 30 kg lepidla, pri sušení do hmotnosti do 20 kg, maliar dosiahne hmotnosť kubického metra V 620 kg.

Faktom je, že lepidlo je dobre absorbované do vlákien stromu (a v sporáku na báze prachu a čipov), bez toho, aby sa vedie k výraznému opuchu drevenej inštancie.

Ako vypočítať?

Výpočtový prípravok poskytuje preklady všetkých hodnôt v metroch. Milmetre špecifikované na výkresoch podliehajú povinnému prekladu na metre, inak bude výsledok v nespoľahlivom. Robíme nasledovné:

  • Vynásobte dĺžku, šírku a výšku dosky na seba;
  • Výsledný objem sa vynásobí regulačnou hustotou (s prihliadnutím na vlhkosť);
  • Curometer vybrané stavebné materiály sa rozdeľujú na objem jednej dosky alebo prvok dreva.

Výsledná hodnota je počet dosiek na „CUBE“. To umožňuje rýchlo a rýchlo preniesť drevo zo skladu v tele kamiónu, stráviť minimálny čas. Faktom je, že nie vždy prvky tyče majú priečny rez, napríklad 10 * 10 cm. Nikto nebude odrezať drevo na jednej objemovej časti – sa používajú hlavne 2-, 4-, 6-, 10-, 12-metrové kópie, navrhnuté okamžite na výstavbu (murivo drevených stien, podlahové, podlahové lúče, výstavba plotov , obchody, piliere a T. D.).

V prvom príklade príkladov kubického metra tyčí vo veľkosti 150x150x6000 je 7 kópií – s malým zvyškom. Takže hmotnosť kubického metra suchej akácie bude približne 700 kg. Bar Acacia v 150x150x6000 mm je rovnaký v hmotnosti 94,5 kg (takmer centrus).

Záver

Na výpočet nákladov na prepravu, drevo (v tomto prípade, drevo) je starostlivo vysušené, prípadne pokryté lepidlom. Sawmill lepených dosiek nie je povolená: sú už plne spracované. Vzhľadom na objem, rozmery a hmotnosť baru bude objednávka doručená klientovi.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár