Koľko metrov v rolke tapety?

Tapety – Populárne nástenné dekorácie. Ak sa chystáte urobiť opravy, určite sa ich stretnete. Pred nákupe podrobne preskúmajte údaje o veľkosti valcov. Tieto informácie vám pomôžu kompetentne vypočítať požadované množstvo materiálu.

Štandardné rozmery

Plátno sa vyrábajú v roliach, ktoré externe pripomínajú veľké rúrky. Vo všeobecnosti sú akceptované rozmery valcov tapety. Takýto štandard pomáha vypočítať množstvo materiálu na zdobenie miestnosti vopred. Priemer potrubia závisí od hrúbky tapety plátno. Štandardné rozmery tvoria hlavný rozsah valcovaných tapety.

Najobľúbenejšie štandardné – polmetrové tapety. V skutočnosti, v jednom role, ktorej šírka je 53 cm, 10 metrov tapety (chyba je 5%). Na druhom mieste existuje 1 m široká, presnejšie, 106 cm. Takéto plátno sa pohodlne používajú na steny bez okien a dverí.

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Dĺžka

Dĺžka dĺžky je celkom jednoduchá. Existuje niekoľko základných riešení a každý z nich si vyberie prijateľnú možnosť. Standard Roll Dĺžka – 10.05 M. Spôsob vinylovej tapety pod maľovaním štandardnej šírky – 15 m. Vo veľkom role sú handry na báze lístkov 25 robustných meračov.

Dĺžka je mimoriadny význam. Tento parameter ovplyvňuje štvorcový námestie. Na určenie tejto charakteristiky je možné spoľahnúť sa na údaje GOST.

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Možné možnosti:

 1. Tapety 10 m dlhé pokryté približne 5.3 kV. M.
 2. Kombinácia dĺžky 15 m so štandardnou šírkou umožňuje pokryť oblasť v 7.95 metrov štvorcových.
 3. S najväčšou dĺžkou a zodpovedajúcou šírkou bude roll pokryť 25 štvorcov.

Koľko metrov v rolke tapety?

Šírka

Tento indikátor sa môže meniť v závislosti od výrobcu konečného materiálu.

Štandardizované indikátory šírky tapety:

 • 50 cm (podľa faktu 53 cm). Tkaniny takejto šírky sú vyrobené v továrňach z výroby. V každodennom živote sa takýto parameter nazýva pol metra. Použitie takýchto úzkych tapiet je najvhodnejšie.
 • 70 cm. Táto veľkosť je populárny medzi spoločnosťami európskych výrobcov. Nie je to tak dávno, takáto šírka sa stala populárnou v Rusku.
 • 1 m (podľa skutočnosti 1 m 6 cm). Táto možnosť je presne 2 krát vyššia ako najvyhľadávanejšia verzia. Použitie takýchto tapiet môže výrazne znížiť časové náklady na opravu. Nachádza sa pri výrobe Flieslinic tapety, nazývajú sa aj metrový povlak.

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Iba prvé prvé možnosti sa považujú za štandard na území Ruska, preto domáci výrobcovia robia výrobky takýchto dimenzií. Polovičná tapeta môže byť vyrobená z akéhokoľvek materiálu. Dekoratívne vzory a reliéfy je atraktívne pre kupujúcich.

Modely sú častejšie vyrobené z vinylu a doplnené špeciálnym substrátom z FLISELINE. Široká tkanina znižuje počet neatraktívnych švov na stene. Substrát bol vytvorený špeciálne na zmiernenie lepenia. Aplikujte také tapety na dokončenie malých izieb nie je úplne pohodlné, budete musieť čeliť komplexnému procesu rezacích rolí v dĺžke.

Koľko metrov v rolke tapety?

Hmotnosť

Tento ukazovateľ sa veľmi často zaujíma o kupujúcich. Hmotnosť ovplyvňuje zložitosť dopravy – niektoré inštancie môžu byť privedené domov manuálne, môžete potrebovať auto pre ostatných. Ak objednáte doručenie cez poštovú službu, potom jej hodnota môže závisieť od hmotnosti.

Koľko metrov v rolke tapety?

Wallpaper Roll Hmotnosť priamo závisí od hmotnej hustoty.

Existujú 3 typy:

 1. Bežné papierové tapety, ktoré sú dosť ľahko ponáhľať majú nízku hustotu. Každý meter váži približne 40 g. 10 m bude vážiť 400 g.
 2. Tapety z odolného papiera alebo vinylovej štvorhra. Takýto materiál môže byť rozbitý, ale bude musieť vynaložiť úsilie. Roll 10 m bude vážiť približne 800 g.
 3. Najťažšie bude tapety na záchvatovej základne alebo multilayer vinyl. Zlomiť taký materiál s rukami je takmer nemožné. Každý meter váži približne 120 g. 10 m bude vážiť 1.2 kg.

Koľko metrov v rolke tapety?

Je dôležité pochopiť, že hmotnosť valca tapety závisí od hustoty a vlhkosti základne. Materiál je vyrobený tak, že môže odolať svojej vlastnej hmotnosti a hmotnosti adhéznej kompozície pri štrbinovej dĺžke 3-4 metra.

Označenia na Roll

Určite vlastnosti výsledného dokončovacieho materiálu je celkom jednoduché. Výrobcovia sa starali o to, že dostanete potrebné informácie. Na balení nájdete špeciálne odznaky. Tieto podmienené symboly sú zodpovedné za základné otázky. Pochopiť ich.

Hlásenie grafických obrázkov:

O odolnosti proti vlhkosti

 • Jedna vlnná linka hlási odolnosť voči vode tapety. Sú vhodné na umiestnenie v interiéri s miernou vlhkosťou.
 • Dva pruhy – tapety, ktoré si môžete umývať. Väčšinou by sa mal používať mokré, ale nie mokré špongiu. Takéto tapety môžu byť blokované v miestnosti s meniteľnou vlhkosťou.
 • Tri riadky tresk na balenie tapety, ktoré možno umyť mokrou handričkou. Budú ozdobiť steny na dlhú dobu aj v kúpeľni.
 • Ďalšia možnosť – vlna s kefou. Tapety odolné voči opotrebeniu. Môžu byť umyté nielen vodu, ale a prací prostriedok. Vynikajúca možnosť pre detskú izbu. Vždy môžete ľahko odstrániť detské umenie.

Koľko metrov v rolke tapety?

O odolnosti proti svetlu

 • Polovica Slnka hlási, že tapeta nebude preniesť kontakt s slnečnými lúčmi, rýchlo stratí dekoratívne vlastnosti. Môžu byť lepené ďaleko od apartmánu.
 • Polovica slnka plus vnútri hlási, že tapeta je schopná preniesť krátkodobý kontakt so slnkom. Budú stále vyblednuté, ale veľmi pomalé.
 • Obrazom celkového slnka hovorí o vysokom slnečnej odolnosti. S pravidelnými účinkami ultrafialového, tapety nemení svoje dekoratívne kvality.
 • Plné slnko plus vnútri znamená tapetu aj dlhý solárny efekt bez straty dekoratívnych vlastností.

Koľko metrov v rolke tapety?

Metóda lepenia

 • Voda s špongiou uvádza, že tapeta už má vrstvu lepidla, musia byť navlhčené.
 • Obrázok kefy so stenou hovorí, že lepidlo je potrebné aplikovať len na stenu.
 • Kefa s valcom v obraze hlási, že je potrebné zakryť lepidlo nielen stenu, ale aj plátno.

Koľko metrov v rolke tapety?

Fit kreslenie

 • Šípka so značkami, ktoré nie je potrebné prispôsobiť výkresu.
 • Dve šípky na rovnakej úrovni informuje kupujúceho o priame dokovanie. To znamená, že prvky výkresu sú umiestnené na jednej úrovni.
 • Posunutá dve šípky uvádzajú, že dokovanie sa vyskytuje s strihom plátna na ½ appas.
 • Špeciálny štítok má formu dvoch horizontálnych šípok s opačným smerom. Toto označuje reverzné lepenie. Každé druhé plátno je potrebné otočiť o 180 stupňov.

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Demontáž

 • Obrázok s obrazom steny, roll a kefy hlási, že je potrebné zvlhčiť tapetu pred odstránením zo steny. Mokré utierky sú úplne odstránené z povrchu.
 • Obraz plátna, ktorý úplne odchádza zo steny, signalizuje, že tapeta sa odstráni v suchom stave. Po odstránení steny, nič nezostane.
 • Ak je na obrázku, tapety plátno sa rozdelí – odstráni sa len horná vrstva tapety. Druhá vrstva tapety zostáva na stene, na ňom je možné prilepiť nový povlak.

Toto sú hlavné grafické označenia, ktoré sú nevyhnutne prítomné na obale. Niekedy je možné splniť konvencie, ktoré nahrávajú odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Tiež môže byť zvláštne ekologické označenie. Správa o bezpečnosti materiálu.

Koľko metrov v rolke tapety?

Ako vypočítať číslo?

Po prvé, musíte urobiť merania. Ak to chcete urobiť, potrebujete ruletu. S ním môžete definovať obvod miestnosti a výšku stropov.

Pamätajte, že potrebujete vypočítať počet rolí s okrajom. Mnohí jednoducho nie sú odpočítané z celkovej plochy dverných otvorov a okien.

Výpočet je takýmto spôsobom:

 1. Obvod miestnosti rozdeľuje šírku plátna. Takže sa dozviete, koľko tapety budete potrebovať.
 2. Dĺžka kotúča by mala byť rozdelená do výšky steny. Takže určíte, koľko pásov je možné získať z jedného rolka.
 3. Na záver je potrebné vypočítať počet rolí. Ak to chcete urobiť, jednoducho rozdeliť počet potrebných pruhov na počte kusov jedného rolka.

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

Berte do úvahy vzor. Čím väčší krok medzi opakovanými obrázkami, tým viac by mali byť vaše zásoby. Pamätajte, že podľa takýchto pokynov je nemožné vypočítať prietok fotografického. Niektoré tapety v inštrukciách predstavujú špeciálnu tabuľku, ktorá ľahko pomáha určiť spotrebu materiálu v závislosti od oblasti miestnosti.

Koľko metrov v rolke tapety?

Čo brať do úvahy pri výbere?

Niekoľko tipov:

 • Ani pred výberom, vypočítajte oblasť miestnosti a rozhodnite sa, koľko listov potrebujete. Pri výpočte, nevenujte pozornosť systému Windows a dverí, bude poskytovať potrebné zásoby tapety. Pri pohľade cez rolky rôznych dĺžok, okamžite vypočítať, koľko pruhov dostanete z jedného rolka. Uistite sa, že určite máte dostatok materiálu.
 • Skúsení špecialisti vám poradia, aby ste si kúpili viac ako dve rolky, než sa stalo v dôsledku výpočtov. Takéto zásoby vám poskytne možnosť vykonávať prácu oveľa odvážnejšie. Okrem toho sa nezabudnite vziať do úvahy, že niektoré typy tapety musia byť zlepené.
 • Pri nákupe tapiet, nevenujte pozornosť označovaniu na roliach. Takže si vyberiete optimálnu možnosť pre mikroklímu miestnosti. Tiež sa naučíte vlastnosti starostlivosti o plátno.

Koľko metrov v rolke tapety?

Koľko metrov v rolke tapety?

 • Uistite sa, že rozvíjate roll v obchode, aby ste zhodnotili celú kresbu. Požiadajte predávajúceho zobraziť fotografie plátna na stenách na hodnotenie vizuálneho efektu. Pozrite si certifikát materiálu. Rýchlosť vône tapety. Možno tapety bude nepríjemné alebo dokonca nebezpečné odparovanie.
 • Podmienečne, horná časť tapety, kde okraj. Aj tento okamih je vždy označený na valcov. Ak výkres nemá výrazný smer, potom si môžete určiť horný a dolný okraj.

Ako vypočítať počet tapiet, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár