Koľko suchého silikónového tesniaceho prostriedku?

Voda má jedinečné vlastnosti: Na jednej strane je život samotný bez neho, na druhej – vlhkosť spôsobuje značné škody na všetko, čo vytvára osobu. Z tohto dôvodu musia ľudia vymyslieť finančné prostriedky na ochranu vlhkosti. Jeden z materiálov schopných úspešne odolať expozícii vode a jeho pary, je silikónový tmel.

Vlastnosti materiálu

Silikónový tmel – univerzálny materiál. Jeho vlastnosť je, že použitie je možné takmer za akýchkoľvek podmienok. Je to dokonale podávané v interiéri a vonku.

Najčastejšie sa silikón používa pri montáži inštalatérskych výrobkov. Dnes je už ťažké si predstaviť, že tmel sa nepoužíva v kúpeľni.

V tejto miestnosti je prítomný takmer všade:

 • Uzatvára medzeru medzi kúpeľňou a stenami;
 • Slúži ako hydroizolačné v miestach kĺbov vodovodných a kanalizačných potrubí, v bodoch upevňovacích žeriavov, rohov a tees;
 • Na všetkých švoch pri montáži sprchových kabín;
 • Zúčastňuje sa na operácii na opravu zrkadiel a regálov, keď sa držia keramické dlaždice na stenách miestnosti a porcelánového kameniska na podlahe.

Pri výstavbe tmelov vyplňte sloty v procese inštalácie okien a dverí. Používa sa pri pokládke elektrických drôtov a káblov.

Jedným z vlastností plastového materiálu je schopnosť odolať vzhľadu huby, čo je veľmi dôležité pre obytné priestory.

Používa sa tesniaca hmota v obrábacom strojovom nástroji a priemysel strojovo-stavebného priemyslu – je nevyhnutný pri montáži uzlov z plastových a kovových častí.

Typy a charakteristiky

  Základom silikónového tmelu je guma.

  Okrem toho sú:

  • Plastifikátor – látka, ktorá poskytuje tesniacu plasticu;
  • Vulkanizér je prvok, ktorý mení stav tesniacej hmoty z pasty podobnej verzie pre telo s kaučukom;
  • Zosilňovač je zodpovedný za viskozitu zloženia a pre jej silové charakteristiky;
  • Priľnavý primér – podporuje dokonalé uchopenie tesniacej látky so spracovanými materiálmi;
  • Plnivo – zmení bezfarebné zloženie vo farbe (nie je vo všetkých druhoch tesniacich hmôt).

  Všetky tmely podľa povahy použitia sú rozdelené do jednej a dvojzložkovej zložky. Najprv sa používa priamo, ich stabilný stav je vytvorený za normálnych podmienok pod vplyvom vlhkosti a vzduchu. A aby sa vytvrdlo dvojzložkové druhy, je potrebná ďalšia látka, ktorá zohráva úlohu katalyzátora.

   V zložení lepidiel na báze silikónu sú rozdelené do troch typov.

   • Acetický tmel. Kontraindikované betónové a kovové výrobky. Materiál zdôrazňuje kyselinu octovú, ktorá môže spôsobiť značné poškodenie kovu, pretože je korózia. Používa sa pri práci s plastom, drevom a keramikou.
   • Neutrálny tmel (alebo univerzálne). Má na označení obalu vo forme latinského písmena n. Požiadať o akýkoľvek druh materiálov. Transparentná kompozícia je odolná voči vode, spadá na kov, môže byť použitý na akvárium.
   • Sanitárny tmel. Plne spĺňa svoje meno. Jeho vymenovanie – inštalatérske spektrum operácií. Všetko, čo potrebujete na uzavreté v kúpeľni, sa vykonáva presne taký prostriedok. Vodotesný sanitárny tmel nezničí pod vplyvom studenej a teplej vody, odolnej voči teplotným rozdielom a ultrafialovým materiálom. Ale jeho hlavným vlastným majetkom je odolnosť voči čisteniu a čistiacemu prostriedku, ktorý je hosteska, ktorá je tak používaná, sleduje čistotu kúpeľní a kuchýň.

   Tesniaci materiál môže mať bielu farbu, byť bezfarebná alebo má farbu. Farebná pastovitá látka dáva plnive.

   Farebné tmely môžu byť rozdelené do troch typov použitia:

   • konštrukcia;
   • automobilový priemysel;
   • Špeciálny.

   Rôzne farby umožňuje vybrať si a vziať do práce, ktorý typ, ktorý úplne zodpovedá farbám.

   Ako dlho môžete vyschnúť?

   Otázka rýchlosti sušenia silikónovej kompozície sa zaujíma o každého, kto má v úmysle využiť.

   Neexistuje žiadna jednoznačná odpoveď, pretože funguje rôznymi spôsobmi, v závislosti od rôznych faktorov:

   • zloženie;
   • Hrúbka vrstvy;
   • aplikácie;
   • externé faktory.

   Predpokladá sa, že kyslý tmel pre mrazené sa vyžaduje v priemere 5 hodín po podaní na povrch. Jeho neutrálny „kolega“ potrebuje oveľa viac času – celý deň. V tomto prípade by teplota okolia nemala klesnúť pod + 5 stupňov. V oboch prípadoch sa rozumie, že tesniaca hmota sa aplikuje do jednej vrstvy strednej hrúbky. Pre každý typ lepiaceho materiálu je na obale indikovaný čas schnutia materiálu.

   Zloženie sa postupne schne. Najprv nájde vonkajšiu vrstvu – trvá približne 15 minút. Ak sa po štvrťroku hodinu dotknete tmelu ruky, nebude sa držať, pretože by to bolo počas aplikácie. Avšak, polymerizačný proces je stále nedokončený, pretože reakcia záchvatu dochádza vo vnútri plastovej hmoty pod filmom vytvoreným mimo vonkajšej strany.

   Bolo zistené, že úplne tesniaci odstreďuje 2 mm hlboko do celého dňa.

   Normálne podmienky na sušenie silikónového tmelu sa považujú za pozitívnu teplotu v rozmedzí od 5 do 40 stupňov. Druhou požiadavkou je nedostatok vzduchu. Ak je v izbách av kuchyni, je ventilácia ľahké zabezpečiť, potom v kúpeľni, aby nútiť vzduchové hmotnosti, aby sa pohybovali celkom problematické. Preto v takýchto priestoroch silikónové zamrzne dlhú dobu v porovnaní s inými vnútornými izbami.

   Dlhodobý proces práce s tmelom v kúpeľoch je tiež spojený so skutočnosťou, že nie je možné použiť rýchloschnúci acetický typ. Kompozícia naplnená medzi stenami miestnosti a kovového kúpeľa musí mať neutrálnu reakciu. Okrem toho, lepiaca hmotnosť musí obsahovať fungicídy, ktoré bránia tvorbe húb v miestach s konštantnou vysokou vlhkosťou.

   Najvhodnejšou možnosťou v tomto prípade bude špeciálny sanitárny silikónový tmel. Používa sa nástroj, ale jediná vrstva. Minimálny čas schnutia v kúpeľniach je 24 hodín, maximálne 48 hodín.

   Ako urýchliť proces sušenia?

   Tí, ktorí nemôžu čakať na sušenie lepiacej zloženia celého dňa a dokonca dva dni, mali by ste vedieť, že existujú spôsoby, ako urýchliť polymerizáciu tesniacej látky.

   Zloženie schne rýchlejšie, ak je teplota miestnosti relatívne vysoká. Ak potrebujete rýchlo vysušiť aplikovanú vrstvu, mali by ste vytvoriť vhodné podmienky, napríklad pomocou ohrievača. Pri teplote, ktorá sa blížim k 40 stupňom, rýchlosť nastavenia sa výrazne zvýši.

   Nepoužívajte sušenie sušič vlasov. Nemožnosť kontroly jeho vykurovania a nerovného zúčtovania môže poškodiť izolačný materiál.

   Termín zmrazenia sa zníži pri zabezpečovaní núteného vetrania. Môže to byť ako ventilátor, ako je manifest vonkajšie dvere a okná. Je tiež potrebné zabezpečiť, aby sa prach aplikoval vzduchom na ošetrený povrch.

   Tesniaci materiál sa musí vyschnúť rýchlejšie, keď sa aplikuje na IT obmedzené množstvo vody. Napríklad, ak pravidelne striekajte švu z postrekovača, proces pôjde rýchlejší.

   Oddelene stojí za to zostať v práci na utesnenie okien. Tu by ste sa nemali ponáhľať. Pri spracovaní okna sa rám musí otvoriť, čistiť pracovisko, naneste tmelu počas obvodu boxu a rozptýliť ho mokrou rukou alebo špachtľou.

   Aby sa nelepil rámček, tesniaci materiál by mal byť pokrytý fóliou alebo polyetylénovou fóliou. Počas sušenia musí byť okno v uzavretej forme. S týmto prístupom je zloženie lepšie napĺňa voľný objem. Sušenie trvá dva až štyri dni.

   Je zloženie škodlivé po sušení?

   Počas práce z tesniacej hmoty je špecifický zápach. Zachováva sa počas procesu vytvrdzovania. Po úplnom mráz sa vyskytuje, acetický vzhľad stále stojí vôbec nejaký čas.

   Niektoré nebezpečenstvo znamená len v procese aplikácie. V návode na použitie sa hovorí, že je používaný jeden alebo iný typ silikónovej kompozície. Ak neporušuje pravidlá, potom sa nič nestane.

   Zmrazené tmel je úplne neškodné pre ľudí aj domáce zvieratá pre domáce zvieratá.

   Odporúčania

   Ak sa rozhodne, že opravy v kúpeľni alebo v kuchyni, vymeňte okná alebo vymeňte dlaždice, potom budete určite potrebovať hermetický materiál. Obchod nemusí ponáhľať s nákupom – mali by ste si pozorovať charakteristiky získaného fondu.

    Pamätajte si, že:

    • Nadmerné množstvá prísad negatívne ovplyvňuje elasticitu tesniacej hmoty;
    • Kazeta s prostriedkami sa musí starostlivo skúmať na prítomnosť trhlín a prepichovaní;
    • Nevyberajte neúplnú trubicu;
    • Dobrý tmel nie je lacný – nízka cena môže uvádzať nesprávne ukladanie tovaru a jeho nízku kvalitu.

    Počas práce by ste nemali ustúpiť od inštrukcie, pretože bude možné udržiavať len utesnenie počas prevádzkového času.

    Na účely správneho používania silikónového tesniaceho materiálu nájdete v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: