Koronované kovové vŕtačky: výber a aplikácia

Na výrobu vybraní alebo cez otvory v kovovej časti, konštrukcii, rovine, je potrebné použiť kovový chladič. Všetky z nich sa líšia vo svojej forme, materiálu, dĺžke a priemerom. Medzi typy takýchto zariadení, môžete vybrať korunovacie cvičenia, ktoré sú pomerne efektívnym nástrojom, ktorý plne vykonáva svoju funkciu.

Charakteristický

Na začiatku 70. rokov sa objavil korunovací vŕtanie a jeho vynálezcom bol Diz Hogen. Spočiatku neboli takéto vrtáky vnímané a ignorované. Hogen ponúkol rôzne výrobcovi svoj vynález, ale nevykazovali záujem. Zainteresovali sa len obyčajní montáž kovových konštrukcií a rozhodli sa vyskúšať know-how v akcii.

V tom čase sa použili Vŕtacie stroje s konvenčnými vŕtačkami, ktoré sa líšili vo veľkej omši, a na prácu, bolo potrebné aspoň zúčastniť dvoch pracovníkov. Počas prevádzky vŕtania bola hmotnosť nepríjemností a niekedy mal pracovník dokonca z dizajnu. Potom, čo Hogen ponúkol korunkový vrták, ľahší dizajn vŕtacieho stroja, ktorý vážil asi 13 kg.

Vzhľad takéhoto stroja oveľa zjednodušenej práce, vyvolal nielen predaj korunovacích vŕtačiek, ale aj týchto ľahkých strojov.

Čo je to korunný vrták? Pod týmto názvom znamená duté zariadenie alebo dýzu, ktorá má tvar prázdneho valca vo vnútri, navrhnutý tak, aby pracoval s neželeznými kovmi a oceľou. Vŕtačky preplnených typov majú taký dizajn, že rezanie rezania v kovu vykonáva len jeho obrys, pretože nie je potrebné používať zariadenia s vysokým výkonom.

Vykonávanie vŕtania s takýmto vŕtaním, môžete získať dieru s vynikajúcimi ukazovateľmi drsnosti vo vnútri. Je to veľmi ťažké dosiahnuť pri používaní nástroja podobný dizajn. Prsteňové zariadenia sa používajú v rôznych typoch zariadení, a to nie sú len vŕtanie, ale aj mletie a otáčacie stroje.

Môžete ich použiť aj kompletné s inými nástrojmi, to znamená, že vykonajte spracovanie viacohľadov. Taký vrták v jednom prístupe vám umožňuje odstrániť veľké množstvo liečených kovov. Vzhľadom k tomu, že prstencové frézy sú vyrobené z vysokej pevnosti a vysokorýchlostnej ocele, práca sa vykonáva pri vysokej rýchlosti a maximálnej presnosti. Pri práci, prstencové časti majú minimálny hluk, a veľký počet rezných hrán v jeho pracovnej časti poskytujú vysoký výkon tohto nástroja.

Vďaka tomuto vŕtaniu sa môžete dostať cez diery s priemerom 12 až 150 mm.

Existujú dva typy takýchto valcovaných kovov: Toto sú korunky s vysokorýchlostnými oceľovými zubami a z materiálov tvrdého marca. Korunky so zubami sú menej produktívne a vyznačujú sa menšími nákladmi a ktoré sú vyrobené z karbidových materiálov, sú navrhnuté tak, aby pracovali pri vyššej rýchlosti a používali sa na vŕtanie pevných zliatin a vysoko zdvihových ocelí.

Bimetalové koruny pre kov sú najspododnejšie, majú rezanú časť rýchlo, a hlavné telo z jednoduchej konštrukčnej ocele. V porovnaní s konvenčnými vŕtačkami majú Corted analógy dostatočne vysoké náklady.

Je veľmi ťažké ich vyostriť, a niekedy to nie je dokonca možné, najmä ak je rezná časť vyrobená s diamantovým striekaním.

Preskúmať modely

  • Coroned Kornor HSS cvičenie – Toto sú spoľahlivé vrtáky vyrobené z práškovej vysokorýchlostnej ocele s vysokou účinnosťou. Navrhnuté na prácu so všetkými typmi nerezových konštrukcií. Tam sú také typy stopiek: jeden-touch (universal) – určený pre väčšinu vŕtacích a magnetických vŕtadiel, vrátane WELDON19. Weldon a Quick Shank pre stroje na vŕtanie FEIN. Budú využívať na prácu vo všetkých podmienkach, poskytujú dlhú životnosť. Hladké rezanie a minimálne vibrácie sú vybavené dvojitými okrajovými lopatkami. Sharing Swell Opakovateľné, čo výrazne šetrí vaše peniaze a zvyšuje životnosť. Práca prechádza presnejšie a rýchlejšie vďaka tlačeniu kolíkov. Môžu byť použité vo vertikálne vŕtanie, radiálne vŕtanie a vertikálne frézovacie stroje v dôsledku veľkej sady adaptérov. Jednorazové vŕtačky majú priemer od 12 do 100 mm, poskytujú hĺbku 30 mm, 55 mm, 80 mm a 110 mm.

  • Coroned Drill InterTool SD-0391 Existujú parametre: výška 64 mm, priemer vrtáka 33 mm. Navrhnuté na rezanie na dlaždice. Váži 0,085 kg. Vyrobené z carbide-volfrámovej drviny. Dokonale pracuje na keramickom a dlaždice, ako aj tehlovej, šité a iné pevné povrchy. Poskytuje koncové otvory so strediacim kolíkom. Používajú sa kompletné s skrutkovačom, ľahkými perforátormi, ktoré pracujú v nekrytskom režime, vŕtačky. V dôsledku zliatiny karbid-volfrámu sa valček líši v rezistencii na dlhodobé zaťaženia, poskytujú dlhú životnosť. Vďaka konštrukcii vŕtania sa otvor ukáže aj.

Vďaka bočnej drážke je vŕtačka rýchla a ľahko fixovaná na držiaku.

  • Kovový vrták Coroned Messer má priemer 28 mm. Navrhnuté pre inštaláciu na akomkoľvek zariadení. Má celkom významnú oblasť kontaktu rezných okrajov vrtáka s spracovaným produktom. Naraz to bude tento vrták odstrániť veľké množstvo spracovania materiálu. To si vyžaduje menej energie a napájanie.

Vŕtanie sa koná s vysokou presnosťou a vysokou rýchlosťou, môžete sa dostať cez otvor s priemerom od 12 do 150 mm.

  • Preplnený karbidový vrták RUKO Používa sa na prácu s mechanickými vŕtačkami a vertikálnymi vŕtačkami. Počas prevádzky na vertikálnom stroji sa používa iba ručné krmivo. Môže pracovať s nehrdzavejúcou oceľou (až 2 mm hrúbkou), so svetlými neželeznými kovmi, ako aj plastovými, drevom a sadrokartónom sadrokartónu. Poskytuje vysokú presnosť otáčania a stabilný dizajn. Môže byť ťahaný, vyrába vŕtanie do hĺbky 10 mm s hrúbkou 4 mm materiálu. Nie je určené na prácu s perforátorom. Počas prevádzky je potrebné urobiť malé jednotné úsilie, vyhnúť sa bočným posunom počas vŕtania.

Je potrebné dodržiavať požadovanú rýchlosť, ktorá je uvedená v tabuľke, používajte chladiace prostriedky.

Funkcie voľby

Ak chcete vybrať korunku na kov, je potrebné v prvom rade zohľadniť všetky výrobné úlohy, pre ktoré je tento vŕtanie zakúpiť. Musíte vedieť, ktoré chcete získať hĺbku a priemer diery, ako aj na aký typ kovu alebo iného pevného materiálu sa použije. Na každom vŕtaní je séria, ktorá indikuje, pre ktorý typ vrtáka je presne tento vrták. Zvážte výrobcu výroby dýzy a stupeň drsnosti, ako aj metód centrovania.

Ak plánujete používať nástroj na dlhú dobu, je lepšie uložiť, ale vyberte vŕtanie od osvedčeného výrobcu s dobrými technickými špecifikáciami. Lacné vŕtačky sú charakterizované dobrou pružnosťou, ktoré sú určené na vŕtanie otvorov s priemerom 35 mm vo výrobkoch, ktoré majú nízku hustotu.

Pre vŕtanie priemestí sa musí zakúpiť viac ako 35 mm, ktorých rezacia časť má útok tvrdého zliatiny.

Žiadosť

Korónované vŕtačky sa veľmi často používajú na získanie cez otvory v kovových výrobkoch, v dreve, plastu a drevotrieskovej doske, ako aj v mnohých iných pevných materiáloch. Kvôli jednoduchej technológii a minimálnym použitím sily môžete získať správny tvar otvoru aj v betóne a prírodnom kameni, v akýchkoľvek stavebných konštrukciách. Bez poškodenia môžete urobiť zaoblený otvor v dlaždice, sklenenej alebo inej krehkej v materiáli. Široko používaný včas horizontálny vŕtanie rôznych inžinierskych komunikácií. Korónované vŕtačky, ktoré majú diamantový postrek alebo útoky, sa používajú na prácu s betónom. Sú dve skupiny: s zaťažením až 5 MPa a až 2,5 MPa.

Ako si vybrať Coroned Cornls pre kov, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: