Kovové lepidlo odolné voči tepelne odolné: Špecifikácie

Kovové lepidlo odolné voči teplu je populárny nástroj a stavebná chémia. Je široko používaný pri opravách automobilov a inštalatérskych, ako aj na obnovenie vlákna a utesnenie trhlín na kov. Pre vysokú spoľahlivosť lepenia a dlhej životnosti opravených konštrukcií sa lepidlo nazývalo „studené zváranie“ a pevne vstúpil do moderného použitia.

Technické charakteristiky tepelne odolného lepidla rôznych značiek

Tepelne odolné lepidlo je tuhá alebo kvapalná kompozícia pozostávajúca z epoxidovej živice a kovové plnivo.

 • Živica pôsobí ako hlavná zložka slúži na viazanie položiek.
 • Kovové plnivo – dôležitý prvok zmesi, ktorá poskytuje vysokú tepelnú odolnosť a spoľahlivosť lepeného dizajnu.

Okrem základných látok v zložení lepidla sú modifikujúce prísady, zmäkčovadlá, síru a iné prvky, ktoré poskytujú lepidlo potrebnú textúru a reguláciu času.

Primárne sušenie lepidla sa pohybuje od 5 minút od penosílových výrobkov do 60 minút na Zollex GLUE. Čas úplného sušenia týchto kompozícií 1 a 18 hodín. Maximálne hodnoty teploty oxidu začínajú od 120 stupňov z „penosil“ a končí 1316 stupňov v modeli s vysokým teplotou „Almaz“. Priemer pre maximálne teploty väčšiny kompozícií je 260 stupňov.

Náklady na výrobky závisia od výrobcu, formy uvoľňovania a prevádzkových vlastností lepidla. Medzi rozpočtovými možnosťami, môžete si všimnúť „Spike“, ktorý sa používa na lepidlo čiernych a neželezných kovov a kapacity vyrobených v rúrkach 50 g. Môže byť zakúpený pre 30 rubľov.

Domáca značka „Super Grate“ má optimálnu hodnotu za peniaze. Je to kompozícia do 45 rubľov na 100 g. Kompozície s úzkou špecializáciou sú drahšie. Napríklad náklady na 300 gramov balenia „SUN-10T“ je asi dva tisíce rubľov a značka zloženie UHU Metall stojí asi 210 rubľov na 30 gram trubice.

Výhody a nevýhody

Vysoký dopyt zákazníkov a široká škála aplikácií sú spôsobené mnohými nespornými výhodami tepelne odolného lepidla.

 • Dostupnosť a prijateľné náklady na kompozície robia lepidlo ešte viac populárne na spotrebiteľskom trhu.
 • Pre lepenie dielov studeným zváraním, odborné zručnosti a špeciálne zváracie zariadenia sú potrebné.
 • Schopnosť vykonávať opravárenské práce bez odstránenia a demontáže opravených častí.

 • Rýchly čas úplného sušenia niektorých modelov umožňuje opraviť nezávisle a v krátkom čase.
 • Na rozdiel od tradičného zvárania, kompozície nemajú tepelný vplyv na kovové komponenty, ktoré sú vhodné pri opravách komplexných mechanizmov a citlivých jednotiek.
 • Kvalitná zlúčenina zaisťuje kontinuitu upevnených prvkov aj pod vplyvom mechanických zaťažení.
 • S pomocou tepelného oleja, žiaruvzdorného a tepelne odolného švu. To je dôležité pri opravách kovových konštrukcií, ktoré pracujú pri teplotách presahujúcich 1000 stupňov.

 • Nie je potrebné ďalšie spracovanie švu, ako je brúsenie a zarovnanie. Toto je výhoda lepidla tejto skupiny pred elektrickým.
 • Schopnosť lepiť kovom s gumovými výrobkami, sklom, plastom a drevom.

Nevýhody tepelne odolného lepidla na kov možno pripísať nemožnosti na odstránenie veľkých škôd a porúch s ním. Tam je tiež dlhý čas na dokončenie sušenia niektorých formulácií a zvýšenie opravárenských prác. Povrchy Bled by mali byť dôkladne pripravené pomocou odmasťovacích a umývacích pracovníkov.

Názory

Na modernom trhu je v širokom rozsahu prezentované termocons pre kov. Modely sa vyznačujú kompozíciou, účelom, maximálnou prevádzkovou teplotou a nákladmi. Existujú univerzálne kompozície používané na prácu na akomkoľvek kovových povrchoch a vysoko špecializovaných prostriedkoch.

Najobľúbenejšie a distribuované môže obsahovať niekoľko značiek lepidiel.

 • „K-300-61“ – Threecomponent Agent pozostávajúce z epoxytcremium organickej živice, amínové plnivo a tužidlo. Materiál sa aplikuje niekoľkými vrstvami na povrch predhrel na 50 stupňov. Spotreba pri tvorbe jednej vrstvy je asi 250 gramov na štvorcový. M. Obdobie úplného sušenia závisí priamo od indikátorov teploty základne a mení sa od 4 do 24 hodín. Vyrobené v bankách s kapacitou 1,7 litrov.

 • „SUN-10T“ – lepidlo pozostávajúce zo špeciálnych živíc s pridaním organických rozpúšťadiel. Zariadenie zahŕňa aditíva chinolia a urotropínu, čo umožňuje kompozíciu odolať teplotou 200 stupňov počas 200 hodín a 300 stupňov do 5 hodín. Lepidlo má dobrú plynulosť, ktorá umožňuje použitie pri nízkom tlaku. Po montáži na vopred určený povrch sa kompozícia nechala jednu hodinu, počas ktorej sa vyskytne odparovanie rozpúšťadla. Potom sú lepené časti umiestnené pod tlakom s tlakom 5 kg / kV. M. a odstráňte dve hodiny v ThermoShkaf s teplotou 180 stupňov. Ďalej je dizajn odstránený a odišiel na prirodzené chladenie. Prevádzka je možná 12 hodín po lepení. Cena 300 gramov zloženia je 1920 rubľov.

 • „VK-20“ – Polyuretánové lepidlo, ktoré majú špeciálny katalyzátor vo svojej kompozícii, ktorý vám umožňuje odolávať krátke tepelné expozície do 1000 stupňov. Lepidlo môže byť použité doma bez predchádzajúceho tepelného kúrenia. Ale v tomto prípade môže byť čas úplného sušenia 5 dní. Vykurovanie Základ do 80 stupňov pomôže výrazne urýchliť proces. Materiál tvorí vodotesné švy a umožňuje, aby sa povrch celého a hermetického. Životaschopnosť čerstvo pripravenej zmesi je 7 hodín.
 • „Klen-812“ – domáce alebo poloprofesionálne kompozície, spoľahlivo spájajúce kov s plastovými a keramickými základňami. Minus model je krehkosť vytvoreného švu, ktorý umožňuje použitie na povrchu, ktoré nie sú vystavené namáhaniu počas prevádzky. Obdobie tuhnutia vrstvy pri teplote miestnosti je 2 hodiny a konečné lepenie a sušenie roztoku, keď sa bázou zahrieva na 80 stupňov – 1 hodinu. Materiál je zakázaný vystavením otvoreného plameňa. Náklady na balenie v 250 g-1644 rubľa.

Kritériá voľby

Pri výbere lepidla je potrebné venovať pozornosť kompatibilite tohto zloženia s lepeným kovom. Sila pevnej vrstvy by nemala byť menšia ako pevnosť kovu. Spolu s maximálnou teplotou, pri ktorej sa môže použiť jedna alebo iná kompozícia, mali by sa zohľadniť nižšie prípustné tepelné stanice. To zabráni možnosti praskania a deformácie švu v podmienkach negatívnych teplôt.

Pozor by mala používať univerzálne kompozície. Je lepšie zastaviť svoju voľbu na špecializovaných prostriedkoch, vzhľadom na materiály, ktoré budú lepené, napríklad „kov + kov“ alebo „kov + plast“.

Pri výbere lepiacej formy musíte zohľadniť aplikáciu a typ aplikácie. Pri lepení mikrotrhrákov je vhodnejšie použiť nástroj kvapalného konzistencie a plastové tyčinky budú nevyhnutné, keď nie je možné vyrábať epoxidové živice a tužidlo. Najvýhodnejšie použiť hotové polokypaľné zmesi, ktoré nevyžadujú vlastnú prípravu a plne pripravené na použitie. Nekupujte globálne lepidlo: Čas použiteľnosti mnohých kompozícií nepresahuje jeden rok.

Treba pripomenúť, že aj tie najodolnejšie lepidlo na kov nebude porovnávané pri výkone spojky povrchov tradičným zváraním. Ak dizajn podlieha pravidelným dynamickým účinkom, bude ohrozená integrita dokovacieho švu. V takýchto prípadoch je lepšie použiť zváranie alebo mechanické montážne prvky. Ak bude lepená časť prevádzkovaná doma, potom nie je potrebné kúpiť drahé prostriedky s vysokým tepelným sprejom používaným v leteckom a automobilovom priemysle. V tomto prípade môžete urobiť rozpočtové zloženie s hornými termočlánkami 120 stupňov.

Kovové lepidlo odolné voči tepelne odolné je ľahko ovládateľné, čo vám umožní nezávisle vykonávať kvalitnú opravu kovových konštrukcií používaných pri vysokých teplotách.

V ďalšom videu nájdete recenziu dvojzložkového lepidla HOSCH.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: