Kovové rezacie nožnice

Často počas stavebných prác musia majstri pracovať s kovovými predmetmi. To si vyžaduje špeciálne nástroje. Takže na rezané kovové výrobky, používajú sa špeciálne kompletné nožnice. Dnes budeme hovoriť o zvláštnosti a odrodách tohto nástroja.

Zvláštnosť

Rezané nožnice (tiež nazývané rezanie) sa môžu použiť aj pri rezaní oceľových predmetov. Zvlášť užitočný bude taký nástroj pri rezaní vlnitých kovových výrobkov. Externe je nástroj podobný elektrickým skrutkovačom. Nožnice majú rovnaké telo, elektrický pohon. Ale výrazne sa líšia podľa typu rezného mechanizmu. Má ten druh rezania.

Puinson je pohyblivý komponent. Nachádza sa v posuvní, ktorý prenáša translačné a spätné pohyby. Pri práci s jemnými kovovými listami, Puinson musí mať zaoblený tvar. Na spracovanie by mali byť vybrané masívne výrobky.

Kurl nožnice na kov sa vyrábajú s ich maticou. Je to pevný prvok, ktorý je inštalovaný pri výrobe držiaka v matrici a opravá na puzdre. Počas spracovania, takýto mechanizmus umožňuje ohýbanie v kovu, v dôsledku ktorej je rozbitá časť výrobku. To sa dosahuje s dobre zaostrenou matricou. Tieto nožnice sú vyrábané na vykonávanie kučeravé rezanie kovov.

Rezacie nožnice sa vyznačujú ich kompaktnosťou, ktorá poskytuje dobrú manévrovateľnosť. Táto kvalita je potrebná pri vedení práce s kovom. Ak by sa malo rezanie rezných nožníc vykonávať zo stredu plechu, potom sa otvor otočí na tomto mieste. Tu bude matica.

Naklonenie rukoväte takéhoto nástroja je možné ľahko nastaviť. Pomáha zabrániť priamemu zastaveniu v kovovom profile. Liečba týchto nožníc by sa mala vykonať postupne, z jedného hárku do druhého.

Súčasne musí byť chránený pred ostatnými časťami zadania čipov, ktoré sa objavujú pri vytváraní rezania.

S pomocou výstupných nožníc, takmer všetky rezy môžu byť vyrobené v akomkoľvek uhle sklonu. Taktiež umožňujú, aby sa kučeravé rezy v kovovej dlaždice, poskytuje kučeravým spracovaním. Okrem toho môžu výstupné nožnice použiť na rezanie rezania nekovových materiálov. Ak to chcete urobiť, jednoducho vytvorte tlakové napätie na mieste, kde sa plánuje urobiť rez.

Rezacie nožnice môžu urobiť rez v kovovom profile rôznymi spôsobmi. Technológia pobočky je teda zvýraznená. V tomto prípade sa vytvorí dlhý a úzky odpad. Okraje polotovarov zostávajú hladké. Môžete tiež vybrať slice vyrobený perforácia. V tomto prípade existuje konzistentná separácia kovového odpadu. Niekedy sa spracovanie vykonáva rovnými nožmi. Nižšia čepeľ zostáva stacionárna a druhá čepeľ, ktorá sa nachádza v posúvač, produkuje progresívne a návratné pohyby.

Odrody

Všetky odevové nožnice sú rozdelené do 2 veľkých skupín: domácnosť a profesionál. Modely týkajúce sa prvého typu poskytujú rezanie v rozsahu nie viac ako 1-3 milimetrov. To bude stačiť len pri práci s jemnými typmi profesionálnych podláh. Profesionálne rezbárske nožnice poskytujú rezanie v rozsahu nie viac ako 5 milimetrov. Môžu byť použité aj pri spracovaní armatúr. Tento typ sa odporúča pri rezaní tvrdých kovov.

Okrem toho môžu byť takéto nožnice rozdelené do manuálneho a elektrického. Prvá skupina je dodatočne rozdelená do ďalších 2 druhov: mechanické nožnice a nástroje na páčovom mechanizme. Manuálne (mechanické) nožnice sú potrebné na spracovanie plechu, v ktorom hrúbka nie viac ako 1 milimetr. Druhá odroda sa vyznačuje zložitejšou konštrukciou (rukoväť je pripojená k reznému mechanizmu).

Elektrické modely takýchto nožníc poskytujú rýchle a najpohodlnejšie rezanie plechu. Niekedy sa používajú na spracovanie kovových tyčí. Používajú sa v domácich podmienkach av profesionálnych workshopoch. Elektrické nožnice sú vyrobené s motorom, špeciálnym prenosom kľuky kľuky a hlavného hriadeľa. Povinné komponenty sú tiež vodiaci posuvník a pracovná plocha, ktorá sa nachádza na posteli.

Pri spracovaní elektrických nožníc s nižšími rezmi a jednoduchými nožnicami s nižšími rezmi sú tiež rozdelené všetky rezacie nožnice v závislosti od typu oscovávania.

Elektrické nožnice s nižším rezom

Takýto nástroj robí fúka, keď smer punson. A na matrici je zaťaženie. Nástroj je vybavený podporou kyvadla, ktorá nám umožňuje poskytnúť normálny kurz krivkou.

Jednoduché nožnice s nižšími rezmi

Takýto druh nožnice robí fúka, keď sa prvok pohybuje dole. Zdá sa, že počas spracovania výfukových materiálov v rovnakom čase. Mínus nástroja sa považuje za absorbovať silu fúzií matricou.

Okrem toho, spojenie, ktoré sa nachádza medzi maticou a puzdrom, neustále zažíva napätie, takže nástroj musí byť čo najdôležitejší a spoľahlivý.

Výhody a nevýhody

Rezacie nožnice pre kov majú rad dôležitých výhod:

  • malé rozmery;
  • poskytovať priame aj curvilinear rezané;
  • Jednoduché čistenie čipov, ktoré je vytvorené počas operačného nástroja;
  • absencia poškodenia polymérneho kovu počas spracovania;
  • Možnosť spracovania kovov rôznych hrúbky;
  • spracovanie kovových predmetov;
  • Možnosť zníženia nielen z extrémov, ale aj zo strednej časti.

Napriek takému veľkému zoznamu výhod, vyrezávané nožnice na kov majú nejaké nevýhody:

  • Je ťažké nájsť náhradné diely (matrix, punč);
  • Pri spracovaní sa vytvárajú ostnaté žetóny;
  • Neexistuje žiadna ochrana pred náhodným začleňovaním.

Tipy na výber

Pred nákupom vhodnej vzorky nožníc by ste mali venovať pozornosť niektorým veciam. Takže, zvážte typ výkonu tohto nástroja. Ak potrebujete zvládnuť čo najrýchlejšie, sú vhodné nabíjateľné modely. Musia tiež venovať pozornosť silu elektrických nožníc. Koniec koncov, indikátor bude viac, hlasitosť bude a rozmery prístroja. Pozrite sa na prípustnú hrúbku kovového profilu.

Každá jednotlivá vzorka je určená pre rôzne indikátory.

Zvážte náklady na zlých nožníc. Pre nákup je lacnejší, môžete jednoducho zakúpiť skrutkovač alebo vŕtanie. Potrebujete sa uistiť, že bezpečnosť nástroja. Najlepšia možnosť bude nožnice so špeciálnym štítom umiestneným na bývanie. Takýto štít je určený na ochranu tváre a rúk z čipov od vstupu počas prevádzky. Namiesto takéhoto prvku sa často používa špeciálna odnímateľná konzola. Takéto ochranné komponenty však sú ďaleko od každého modelu.

Venujte pozornosť ergonómnii prístroja. Nezabudnite, že rukoväť musí byť vhodná pre nástroj na prácu tak pohodlne. Nezabudnite tiež, že najlepšia možnosť je nožnice, ktorí majú zjednodušený prípad. Frekvencia pracovného mechanizmu tiež hrá veľkú úlohu pri výbere vhodného modelu nožníc. Koniec koncov, čo je viac, menšie a opatrnejšie bude rezané.

Často, aby sa použila najhladšia incízia, používanie elektroniky, ktorého možno ľahko nastaviť.

Vlastnosti práce

Pracuje ako nástroj prostredníctvom úderu úderov na pevnej matrici, ktorá je nižšia. Výsledkom je rezanie do kovového produktu. Z tohto dôvodu sa objavujú malé kovové čipy.

Odroda Puinsonov je zvolená v závislosti od typu materiálovej časti. Musí tiež zodpovedať formulári matrice. V procese spracovania sa vytvorené kovové odrezky tlačia do otvorov, ktoré sú v nástrojovej matrici, v dôsledku čoho sa objavia plátky prísne definovanej šírky. Rýchlosť a manévrovateľnosť práce s takýmto nástrojom bude závisieť od držiaka matrice.

Čo bude dlhšie, tým pohodlnejšie a rýchlejšie je možné spracovať kov.

O tom, ako zostreliť vyrezávané nožnice na kov, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: