Krok: Charakteristiky, Typy a prevádzka

Schody a STEPLADDERS sú špeciálne pomocné typy štruktúr, ktoré sú schopné poskytnúť prístup ľudského prejavu s následným výkonom akejkoľvek práce. Kroky sú obzvlášť pohodlné zariadenia, našli ich použitie v rôznych oblastiach.

Čo to je?

STEPLADDER je skladacie schodisko, ktoré je schopné stáť nezávisle bez potreby podpory. Tento dizajn je rozsiahly a vzťahuje sa na vyriešenie mnohých úloh. Po prvé, používa sa v stavebnom procese, Ľahko sa dostať do určitej výšky. A tiež súdetníci sú nevyhnutné Pre elektrikárov. Ľudia z tejto oblasti činnosti vykonávajú svoju prácu pod hrozbou napätia a elektrického prúdu, takže existujú špeciálne plastové konštrukcie, ktoré sú vybavené gumovými rohožkami pre každú fázu.

Maláriíci často aplikujú schátovateľa v ich práci. Tieto pohodlné zariadenia umožňujú zavesiť vedro s farbou, ktorý prispieva k pohodliu maliarskej práce. Existujú lastovače so širokými krokmi, vďaka ktorému nie sú nohy unavené v tejto práci.

Charakteristika

Je určená funkčnosť STEPLADDER Vlastnosti jeho dizajnu. Pracovná výška výrobku je určená na základe rastu ľudského rastu a výšky lokality. Najmenšia rýchlosť šírky medzi bočnými vodidlami horných prvkov schodiska je 11,5 palca alebo 29,21 cm. Každá schôdza musí byť prítomná Kovový vzpery s veľkosťou a trvanlivosťou, ktoré sú dostatočné pre vysoko kvalitné sekcie.

Výroba krokov sa vykonáva výlučne z nečistôt vlnitého materiálu. V tomto prípade by mala byť šírka plošiny 0,45 metra. Posuvné modely musia obsahovať prípravky na upevnenie, ktoré zabraňujú spontánnemu rozpadu koláča počas prevádzky.

Tieto modely, ktoré majú kolesá, podľa pravidiel sú doplnené hradnými zámkami, Prevencia pohybu pri práci. Jednodruhový úsek Kroky majú malý počet krokov, a preto nízka hmotnosť, dĺžka a dobrá mobilita. Ich výška zvyčajne dosahuje 4 metre. Používajú sa ako príloha na vykonanie jednoduchej práce.

Dvojzložkové rebríky sú v ich zložení dve časti s krokmi. Existujú tri sekcia STEPLADERS, ktoré sú charakterizované univerzálnosťou a možnosť flexibilného nastavenia.

Zariadenie

Najčastejšie sa STEPLADDER pozostáva z 2 alebo 3 sekcií, na ktorých sa nachádza 6-8 krokov. Sekcie môžu byť posunuté a pripojené k sebe s háčikmi a svorkami. Upevňovacie kroky na kovové regály sa vyskytujú s nitmi. Kovový plátok je zvyčajne pokrytý plastom.

Pokiaľ ide o samotné kroky,ich Povrch musí byť vlnitý, resp. Niekedy je zvlnenie nahradené prítomnosťou gumového povlaku, ktorý zabraňuje posuvu. STEPLADDER je vybavená nohami, vďaka ktorým je schopný spoľahlivo stáť stále. Na zlepšenie bezpečnosti musia mať gumové tipy alebo mäkké plasty. Ak chcete získať najvyššiu možnú pracovnú výšku, STEPLADDER je dekomprimovaný do schodiska s použitím konštrukcie spojovacích materiálov.

Na ďalšie položky výrobku Môžete pripisovať niekoľko detailov.

 • Závesné plošiny. Použitie háčikov, táto položka môže byť pripojená so špeciálnou ľahkosťou. Závesná plocha je ďalšia podpora nôh a tiež sa používa ako tabuľka pre inventár. Povrch tohto konštrukcie je pokrytý plastovou alebo vlnitou gumenou.
 • Ďalšie referenčné zariadenia. Pomocou týchto položiek môžete zvýšiť šírku nôh, ktoré podporujú dodatočnú stabilitu. Upevnenie podpery sa vykonáva pomocou konzol a skrutkových svoriek. Tieto zariadenia majú plastové a gumové dýzy, ktoré zabraňujú pošmyknutiu.
 • Rottené predlžovacie stroje. Tieto svietidlá sú pripojené k produkcii práce na nerovnom povrchu. Ich zapínanie sa vyskytuje s skrutkami na základňu regálov.
 • Ďalšie armatúry pre nohy. Valce sú namontované na jednoduchý pohyb STEPLADDER.
 • Perita. Hlavným účelom týchto prvkov je schopnosť ľahko vyliezť na dizajn a ísť z nej. Zábradlia môžu mať okrúhlu alebo plochú formu a sú inštalované pomocou držiaka.
 • Háčiky pre náklad visel na kroky, regály a umožní vám zavesiť vedrá alebo zásuvky s inventárom.

Aký je rozdiel od schodov?

Ak je to žiaduce, urobte opravy v miestnosti alebo na stavebné práce, stojí za to používať schodisko alebo steplander. Bez týchto návrhov sa dostať do stropu alebo strechy len nereálne. Rozhodnúť o type stavby, ktorý stojí za to zakúpiť, musíte presne určiť ciele a ciele. Obyvatelia malých bytov nepohodlní budú používať profesionálne schody, takže v takejto situácii stojí za to uprednostniť obvyklý rebrík. Prvá možnosť je pripomínaná pre vidiecke domy, Vedenie kapitálových opráv, Zbierka ovocných plodín.

Pre charakteristiku STEPLADDER Trvanlivosť, kompaktnosť a stabilita, ako aj dobrá mobilita, Čo nemôžete povedať o schodoch, že nie je ľahké preniesť z miesta.Bilaterálna možnosť Je užitočné pre ľudí, ktorí pracujú v páre, neexistujú žiadne takéto príležitosti pre schody. Tam sú tiež takákoľvek stepladers, ktoré sa môžu transformovať v vozíkoch a používané pri odoslaní.

Materiálové konštrukcie štruktúr môžu byť odlišné a možnosti hliníka a ocele sú veľmi populárne.

Na rozdiel od Speplatder, Schody umožňujú osobu, aby sa zvýšila na výšku rovnú niekoľkým poschodiam. Súčasne sú schopnosti STEPLADDERU obmedzené len niekoľko metrov. Rebríky môžu byť slobodné a multisektívne. Môžu byť použité iba pripevnením k zvislému povrchu.

Materiál výroby schodov vo väčšine prípadov je hliník. Tieto zariadenia môžu byť použité v vonku, zatiaľ čo ich inštalácia je možná na nerovnom a nestabilných povrchoch.

Názory

K dnešnému dňu je spotrebiteľ ponúknutý široký výber STEPLADDER. Môžete ich klasifikovať rôznymi kritériami.

 • Podľa umiestnenia krokov návrhy sú jednostranné a bilaterálne.
 • Vo forme a zariadení Swirling zdieľa:
  1. Klasika s inštalovanou pracovnou plošinou;
  2. Tvarovaný;
  3. Transformátory tvaru m tvaru m tvaru, ktorí používajú odborníkov;
  4. Univerzálne s zatiahnuteľnými úsekami, ktoré môžu byť rozložené a rozšíriť na teleskopické.

 • Podľa typu materiálu Výroba.
 1. Z dreva. Takéto rebríky sa považujú za praktické, ako deformácia z dôvodu vplyvu environmentálnych faktorov. Okrem toho sú ťažké a nepoužívajú sa pri nakladaní nad 100 kilogramov.
 2. Kovový. Takéto modely sa považujú za bezpečnejšie vďaka výrobe podpery z ocele, ako aj železných rúr. Tento typ dizajnu váži veľa a má dostatok celkových rozmerov dokonca skladaných.
 3. Hliník. Sú charakterizované kompaktnosťou, praktickosťou, sú ľahké, udržateľné a mobilné.
 4. Kombinovaný. Tento typ STEPLADDER má krok a regály z rôznych materiálov.

 • Podľa počtu krokov. Tento indikátor určuje výšku výrobku. Vzdialenosť medzi krokmi je 0,25 metra.
 1. Nízke stebklady Pozostáva z 2-3 krokov, sú kompaktné a určené na každodenné domáce použitie, vyznačuje sa ľahkosťou a spoľahlivosťou.
 2. Vysoké stebklady mať 4 a viac krokov v ich dizajne. Je ziskové používať ich v miestnostiach s vysokými stropmi alebo pri vykonávaní vonkajšej práce.

Na účely existujú produkty:

 • záhrada;
 • pre výstavbu;
 • pre elektrotechnický priemysel;
 • Používa sa s natieraním a opravou.

Pôsobou použitia rebríka sú:

 • mobilné;
 • prenosný;
 • Potlátny.

Najmä populárne sú možnosti s plotom, na kolesách, obojstrannej, vystuženej, pre prácu na streche.

Ako si vybrať správne?

Keďže STEPLADDER je užitočným inventárom, ktorý je takmer nepostrádateľný v oblasti domácnosti, aby sa jej voľba mala brať vážne. Po kúpaní vysokokvalitného zariadenia, ktoré zodpovedá všetkým úlohám nastaveným pred ním, môžete získať dobrý pomocník na vykonávanie každodennej práce. Pri výbere STEPLADDER by sa nemali obísť nasledujúce faktory:

 • Kvalita spojovacích materiálov pracovnej plošiny;
 • Súlad s normami hrúbky a kvality výrobného materiálu;
 • Dostupnosť zariadení, ktoré zabraňujú prevráteniu a glidingu;
 • Súlad medzi krokmi 25 centimetrov;
 • Vybavenie oplotenia a zábradliach modelov, ktoré majú výšku viac ako 150 centimetrov;
 • prítomnosť reliéfu alebo pogumovaného povrchu, ktorý prispieva k stabilite modelu a jeho uzemnenia;
 • Kvalita upevnenia krokov, najlepšou možnosťou je indukovať ich v stojane, neumožňuje prelomiť dizajn a je tiež považovaný za najspoľahlivejšie;
 • Žiadne burr, čipy a trhliny na kovovom povrchu.

Hlavné kritériá pri výbere steplatadder sú jej Udržateľnosť, mobilita, kvalita montáže, bezpečnosť aplikácií a jednoduché použitie. Návrhy vyrobené pod GOST sú najspoľahlivejšie, takže pri nákupe je lepšie uprednostniť. Pred zakúpením sa používateľ musí rozhodnúť o potrebnej výške STEPLADDER, pretože nákup vyššieho modelu bude stáť viac. Okrem toho, veľké vzory potrebujú veľký priestor pri uložení.

V závislosti na tom, ako a kde sa použije dizajn, môžete sa stať vlastníkom odbornej a domácej schladeder. Pre domáce použitie Nekupujte profesionálne zariadenie, pretože to stojí pomerne vysoké. Dostane dostatok domácnosti STEPLADDER, ktorá je charakterizovaná mobilitou a je jednoduchá a jednoduchá.

Pre širšie oblasti používania Stojí za to zaplatiť pozornosť profesionálnym modelom. Všestranná STEPLADER napríklad teleskopická, ktorá môže byť použitá na vykonanie rôznych úloh, bude hodná možnosť.

Podľa spotrebiteľov, najbežnejšou možnosťou dnes sú rebríky transformátora. Majú malé rozmery, praktické, kompaktné, multifunkčné a ľahko použiteľné. Takéto úpravy sú celkom bežné vo výrobe.

Ak je STEPLADDER zakúpená pre záhradnú prácu, stojí za to zaplatiť pozornosť s nabitými nohami. Ale pre domáce úlohy stojí za to zastaviť voľbu na modeloch s gumovými čiapkami na nohách, takéto zariadenia sa neposkytujú. Pre časté pohyby si môžete kúpiť dizajn, ktorý je vybavený kolieskami. Je lepšie, ak je model doplnený reštriktívnymi pásmi, takáto funkcia zabráni nepredvídanému skladaniu výrobku.

Prevádzkové pravidlá

Zdá sa, že by nebolo nič zložité pri používaní STEPLADDER, ale stále neporušuje pravidlá jeho prevádzky. Užívateľ si musí pamätať na nasledujúce body:

 • nepresiahnite prípustné zaťaženie dizajnu;
 • Nepohybujte sa príliš aktívne, rovnako ako vyhnúť sa nadmernej bočnej záťaži na STEPLADDER;
 • Nenechávajte špičkové kroky, ak model nemá pracovnú plošinu a zábradlie;
 • obmedziť prístup k dizajnu detí;
 • Využite STEPLADDER len v pohodlnej obuvi;
 • položky, ktoré stúpajú na výšku, by nemali mať veľkú váhu;
 • Skladovanie STEPLADDER musí byť striktne podľa pokynov.

        Používateľ si tiež musí pamätať, že pred použitím rebríka by sa malo starostlivo kontrolovať poškodenie a riešenie problémov. Prevádzka poškodeného dizajnu je prísne zakázaná. Inštalácia STEPLADDER by sa mala vykonať na hladkých a pevných povrchoch. Zmeňte umiestnenie konštrukcie, pričom je na ňom, je to nemožné a zariadenie musí byť inštalované výlučne na nohách.

        STEPLADER môže byť nazývaná univerzálna a potrebná vec v každom dome: príde v prašne nielen v záhradníckych prácach, ale aj v opravách, výstavbe a vyriešiť mnoho problémov domácností.

        Ako si vybrať rebrík, povie naše ďalšie video.

        Hodnotiť článok
        ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
        Pridať komentáre

        ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: