Kúpeľňa Tesniaca hmota: Čo je lepšie?

Ak majiteľ opravuje kúpeľňu, potom bez vysoko kvalitného tesniaceho prostriedku, nemôže robiť. Podobné zmesi sú potrebné, aby sa zabránilo preniknutiu vody v medzerách medzi samotnou kúpeľňou (alebo sprchou) a stenou. Okrem toho, tesniace kompozície sú izolované a interkurické švy, prípojku potrubia a dokonca aj okrajov nábytku.

Zvláštnosť

Oprava kúpeľne by mala byť obzvlášť zodpovedná, pretože vysoká úroveň vlhkosti je vždy zachovaná v tejto miestnosti. V takýchto podmienkach, nie všetky dokončovacie materiály môžu byť umiestnené, ale iba tie, ktoré sú určené pre takúto prevádzku – musia byť spoľahlivo chránené pred hlbokým prenikaním vlhkosti a vlhkosti. S týmito úlohami sa môžete vyrovnať s tmelom.

Kvalitatívne zloženie nebudú skryť len interkurické švy a rôzne čistiace prostriedky na dokončenie alebo nábytok, ale tiež poskytujú atraktívnejší a uprataný vzhľad, pretože tmavé a dumpingové medzery vyzerajú veľmi škaredé a nepresné. Kvôli takýmto prvkom môže byť dizajn kúpeľne beznádejne pokazená.

Moderné tesniace kompozície sa používajú na zvýšenie pevnosti zlúčenín pri montáži odpadových vôd, a tiež zabrániť vode odchádzajúce z medzery medzi sprchou a paletom. Tieto prvky nemôžu byť ponechané bez vysoko kvalitného tesnenia, pretože inak bude miestnosť vždy mokrá a neupravená.

Pomocou tesniacej látky môže byť dlažba prilepená nielen na betónových podlahách, ale aj pre takéto bázy ako sadrokartón, preglejky, drevotrieskové dosky alebo plastové. Táto vlastnosť kompozícií prosím, spotrebitelia, ktorí majú kúpeľne s nerovnomernými a deformovanými stenami. Na takýchto základoch nemôže dať dlaždice, kým sa nestanú dokonale. Rôzne podšívky je v tejto situácii jediným účinným výkonom.

Vonkajšia dlaždica, rozložená pomocou vysoko kvalitného tmelu, vydrží silné zaťaženie. Dokončovací materiál bude trvať mnoho rokov bez toho, aby ste mali nejaké problémy.

V súčasnosti si môžete vyzdvihnúť tmelu kúpeľne, vykonávané v akejkoľvek farbe. Rozsah týchto zmesí je reprezentovaný nielen jednoduchým bielym a priesvitným, ale aj viacfarebnými kompozíciami. Spravidla sú vybrané podľa farby dlaždice.

Dnes existuje niekoľko odrôd tmelov, ktoré môžu byť použité v kúpeľni. Každý z nich má svoje vlastné funkcie a prevádzkové charakteristiky.

Názory

Silikónový

Takéto kópie sú jedným z najobľúbenejších druhov. Najčastejšie je to presne, aby ste si vybrali kúpeľňu. Silikón funguje ako základ týchto kompozícií.

Výhody.

 • Takéto materiály sa vyznačujú vynikajúcimi charakteristikami odpudzujúcimi vodou. Vďaka tejto výhode môžu byť bezpečne používané v kúpeľni.
 • Silikónový tmel je trvanlivý.
 • Takáto zmes zaručí vynikajúcu priľnavosť rôznych kvapalín a pevných látok na úrovni molekúl.
 • Formulácie sú k dispozícii v širokej škále farieb.

 • Klauzuly a interkulické švy ošetrené silikónovým tesniacim prostriedkom nebudú podrobené forme a hubám.
 • Po úplnom vysušení sa zmes zmení 4%.
 • Silikónové zlúčeniny môžu byť použité nielen pre kúpeľňu, ale aj pre iné vnútorné a vonkajšie povrchy.
 • Tieto kompozície nie sú hrozné teplotné rozdiely. Vysoko kvalitné silikónové tesniace látky teda neutveliteľné teploty od -50 do +200 stupňov. Za týchto podmienok nebudú ovplyvnené prevádzkové charakteristiky zmesi.

Existujú dva odrody silikónových tesniacich materiálov.

 • Zloženie kyseliny (acetiky). Tieto možnosti sú veľmi populárne, pretože je celkom lacné. Avšak, tento tmel môže byť aplikovaný len na nerezové a neoxidujúce materiály.
 • Neutrálna kompozícia. V tomto tmeni nie sú žiadne kyseliny. To stojí viac ako kyslý produkt. Tento materiál však nemá vážne nevýhody – môžu byť vynechané rôzne povrchy bez obmedzení. On nesúvisí v kontakte s akýmikoľvek dôvodmi: od akrylu pred oceľou.

Akrylový

Tento druh hermetického zloženia je lacnejší ako silikón, ale v podmienkach mokrej kúpeľne, nie je tak dobrý.

Výhody akrylovej kompozície možno pripísať:

 • nízke náklady;
 • Tolerancia teplotných rozdielov;
 • nevystavenie vyhorenia;

 • možnosť dokončenia farby, laku alebo tmelu po úplnom sušení;
 • Jednoduchá aplikácia – práca s takýmito tmelom je veľmi pohodlná;
 • Vysoké indikátory adhézie – Kompozícia je ľahko spojená s väčšinou rôznych materiálov.

Avšak, akrylové kompozície sa nelíšia dostatočnú elasticitu. Z tohto dôvodu by sa mali používať len v tých oblastiach, ktoré nie sú vystavené deformáciám počas prevádzky.

V zložení akrylových kompozícií nie sú žiadne organické zložky. Väčšina odborníkov zahŕňa takúto funkciu k výhodám akrylových zmesí, pretože kvôli tomu je možné s nimi pracovať bez dodatočných prostriedkov ochrany – tesniacich prostriedkov nevylučujú žieravé a nepríjemné pachy v procese aplikácie.

Dnes v obchodoch môžete splniť niekoľko odrôd akrylových tmelov. Niektoré kompozície sú odolné voči vlhkosti, zatiaľ čo iní sa bojí vlhkosti, takže musíte venovať osobitnú pozornosť zloženiu zakúpeného výrobku, aby ste sa narazili na zmesi, ktorá nebude trvať v kúpeľni.

Silikónový akryl

Podobné zmesi v ich kompozícii akrylové a silikónové. Takýto druh tmelu testuje závideniahodný dopyt, pretože má mnoho pozitívnych vlastností a minimálnych nedostatkov. Po úplnom mráz sa takáto kompozícia stáva veľmi pevnou, ale zostáva elastická ako guma.

Silikonizovaný akrylový tmel je veľmi trvanlivý a spoľahlivý. Často sa používa ako lepidlo, ak potrebujete kombinovať dva rôzne povrchy navzájom, súčasne ich izolovať.

Polyuretán

Tento tmel je založený na polyuretán. Takéto formulácie sú charakterizované jednoduchosťou aplikácie, trvanlivosti a účinnosti s vysokou použitím. V obsahu polyuretánových tavenia je vlhkosť, ktorá pri kontakte s okolitým vzduchom začína proces polymerizácie.

Polymérna kompozícia je ideálna pre kúpeľňu, pretože v kontakte s nadmernou vlhkosťou sa stáva ešte odolnejším. Okrem toho sú polyuretánové pozície odolné voči mechanickému poškodeniu a vysokému zaťaženiu, takže tvoria pomerne odolný a elastický povlak.

Polyuretánové tmely majú svoje vlastné charakteristické znaky. Takže ich rozlišovať rýchle pochopenie s väčšinou povrchov, ako rýchle vytvrdzovanie a zvýšené charakteristiky adhézie.

Okrem toho sú tieto odrody tmelov ekonomické a ľahko pracovať. Ak bola vrstva poškodená na nejakej časti, môže to byť veľmi jednoduché a rýchlo obnoviť. Polyuretánová kompozícia môžete aplikovať na rôzne materiály.

Po úplnom sušení môžu byť tieto tašky natreté alebo lakované. Treba však mať na pamäti, že otvorený obal musí byť použitý čo najrýchlejší – proces polymerizačného tmelu začína vo vnútri. Použitie takého materiálu, používajte osobné ochranné prostriedky a uistite sa, že nepatrí na kožu alebo sliznicu. Odborníci odporúčajú, aby zásobovali pevné rukavice a pracovali v nich.

Farby

Moderné tmely sa vyrábajú nielen biele a transparentné, ale aj viacfarebné. Vďaka nákupu farebného zloženia vhodného tónu môžete dať v kúpeľni kompletnejšie a harmonický vzhľad.

Dnes v obchodoch môžete splniť tmely nasledujúcich farieb:

 • sivá;
 • čierna;
 • hnedá;

 • kovové;
 • karamel;
 • žltá;
 • coral.

Kvalitné farebné kompozície nestrácajú ich nasýtenie po dlhú dobu, len akrylové zmesi sú výnimkou. V podmienkach kúpeľne, môžu loď, takže jasné možnosti nie sú lepšie, aby sa nebrali – čoskoro sa musia zmeniť. Pre takúto miestnosť je vhodná farebná alebo transparentná akrylová kompozícia. Na podobných tmeloch sú žlté škvrny prakticky neviditeľné.

Ako si vybrať?

Mnohí spotrebitelia podceňujú úlohu tmelov v dizajne kúpeľne alebo toalety, a práve to je, že všetky švy a kĺby budú pokryté priamo. Našťastie, moderné výrobcovia ponúkajú vybrať si z kupujúcich širokú škálu lepiacich zmesí rôznych kompozícií a farieb.

Výber takýchto výrobkov by ste sa mali spoľahnúť na niekoľko dôležitých kritérií.

 • Farba. Ako je uvedené vyššie, tesniace materiály sa vyrábajú nielen v transparentnej forme. Samozrejme, takéto možnosti sú univerzálne, ako je biela. Bude to však zaujímavejšie a harmonicky sa pozerá na izbu, zlepšuje sa tesniacim prostriedkom vhodnej farby.

 • Odolnosť voči vode. Kúpeľňa je izba s vysokou úrovňou vlhkosti, takže je potrebné zvoliť kompozície, ktoré budú zablokované deštruktívnym dopadom vlhkosti a vlhkosti. Tieto vlastnosti tesniacej hmoty sú vždy uvedené na obale.
 • Účel. Tesniace kompozície sú domácnosť a profesionálny. Druhý má zlepšené technické vlastnosti, ale je to trochu ťažšie pracovať s nimi a sú drahšie.

 • Povrchu. Pre niektoré typy povrchov je potrebné vybrať špeciálne tmely. Do týchto dôvodov zahŕňajú PVC panely alebo kov.
 • Objem nečistôt. Stojí za to venovať pozornosť počtu dodatočných zložiek v zložení tesniacej hmoty – nemali by byť príliš veľa.
 • Značka. Týmto spôsobom by ste sa mali kúpiť len vysoko kvalitné tesniace zlúčeniny z dobre známych výrobcov, môžete sa chrániť pred nadobudnutím tovaru z chudobného kvalitného tovaru. Náklady mnohých značkových tmelov sú dostatočne vysoké, ale ich prevádzkové charakteristiky a trvanlivosť odôvodňuje cenu.

Pre zrkadlá s lepením odporúčajú, aby odborníci odporúčame kúpiť neutrálny silikónový tmel. Pokiaľ ide o agresívnejší variant kyseliny, často spracujú dosky, klesá a okraje nábytku nielen v kúpeľni, ale aj v kuchyni.

Ak dlaždica spadla v kúpeľni, môže byť pripojená pomocou vysoko kvalitného zloženia na báze polyuretánu. Podobný tmel sa vyznačuje zvýšenou lepiacou schopnosťou, takže to môže byť rýchlo a bezpečne fixované s jeho pomocou na jeho počiatočnom mieste.

Ak si chcete vybrať vhodný tmel na tesniace prípojky potrubia v kúpeľni, mali by ste venovať pozornosť tomu, čo sú vyrobené. Takže pre oceľové konštrukcie si môžete zakúpiť silikónovú alebo polymérnu kompozíciu. Pokiaľ ide o plastové a kovové plastové rúrky, je lepšie kúpiť polyuretánové zmesi pre nich – namiesto toho stojí za to hľadať vysoko kvalitné silikónové tmely.

Kúpeľne v drevených domoch sú najčastejšie vypustené vodotesnými krytinami. Často sa však „hrajú“ na výšku, preto sa medzi listkami sadrokartónu a stropom často objavia výrazné medzery. Nemôžu byť ponechané otvorené, inak sa tam spadne deštruktívna vlhkosť. Klanusy musia byť naplnené vhodnou a elastickou kompozíciou. S týmito úlohami sa vysoko kvalitný silikónový alebo polymérny materiál ľahko vyrovnať.

Švy ošetrené švu často začínajú čierne po chvíli. Aby sa predišlo takýmto problémom, mali by sa zakúpiť lepiace zmesi, ako súčasti, ktorého sú antibakteriálne zložky. V predajniach môžete spĺňať špeciálne sanitárne tmely, ktoré sa neboja huby a plesne.

Ako utesniť vlastné ruky?

Závažné, alebo ten povrch v kúpeľni môže byť nezávislý. Na to nemusíte mať špeciálne vedomosti a bohaté skúsenosti. Stačí dodržiavať jednoduché inštrukcie. Ak robíte všetko správne, potom výsledok nesklame.

Príprava základu

Tesniaca hmota sa má aplikovať len na starostlivo pripravených povrchoch. Ak chcete začať s, základom by sa mal vyčistiť prach, nečistoty a zvyšky starého tmelu. Potom musí byť povrch dobre odmastený – pre to je najvhodnejší pre alkohol alebo acetón. Po spracovaní týchto kompozícií by mal byť základ zasiaknutý suchý.

Ak existujú vysoké hĺbky na báze švov, odporúča sa byť horúci vzduch – pre to môžete použiť obvyklý sušič vlasov. Výsledkom je, že povrch bude dokonale čistý a absolútne suchý.

Potom by sa malo starostlivo a hladko lepidlo na mastnu pásku pre obe strany, ktoré chodia pozdĺž švu. Je potrebné, aby boli dokončovacie povlaky chránené pred zavedením. Takáto etapa nie je povinná, ale odborníci ju radia používať. Teda prúžok tesniacej hmoty bude presnejší a okolité materiály zostanú čisté.

Príprava tmelu

Moderné tmely sa predávajú v rúrkach 80-400 ml. Podľa profesionálnych povrchových úprav je oveľa pohodlnejšie používať malé fľaše. Zahrnuté s trubicou môže ísť aplikátor pre aplikáciu. Ak to nie je, stojí za to použiť špeciálnu pištoľ (manuálne alebo na batériách).

Tip fľaše musí byť rezaná. Odporúča sa urobiť v uhle 45 stupňov. Umiestnenie rezu musí byť zvolené v závislosti od šírky švov, ktoré je potrebné tesnenie. Potom môžete vložiť tubu v pripravenej pištole.

Žiadosť

Ak chcete jemne aplikovať tmel, musíte dať špičku trubice do bodu švu a hladko stlačiť zmes, pomaly sa pohybuje dopredu. Je potrebné „skóre“ zloženie tak hlboko a vždy s jedným úsilím o zber stavebnej pištole. Mali by ste sa vyhnúť medzery aplikovanej vrstvy, inak bude voda bezproblémová.

Aby bol šil hladší, je možné jednoducho nosiť prst navlhčené v roztoku mydla. Tiež pre zarovnanie tesniacej látky sa môže použiť špeciálna elastická špachtľa. Niektorí majstri nosia špeciálnu trysku na tube, ktoré riadia aplikovanú vrstvu tesniacej kompozície. Takéto zariadenie vám umožňuje aplikovať a vyhladiť tesnenie.

Úprava

Na konci všetkých práce odstráňte prúžky maliarskej pásky. Je potrebné to urobiť v prípade, kým tesniaci tmel má čas nakoniec zamrznúť. Ak sa v procese odstránenia skrutiek, aplikovaná vrstva tesniacej kompozície bola poškodená, potom potrebuje trochu namočiť a zarovnať.

Ak sa tesniace tmelo dostalo na okolité predmety (inštalatérske, dlaždice alebo nábytok), malo by sa rýchlo odstrániť zvyčajnou vlhkou handrou. Na odstránenie pretrvávajúcich kontaminantov sa odporúča použiť rozpúšťadlo alebo purifikovaný benzín.

Po ukončení práce vetrujte miestnosť. Kúpeľňu môžete použiť okamžite po vysušení tesniaceho materiálu.

Tipy

Pre kvalitatívne vykonávanie všetkých prác by mali byť založené na odporúčaní odborníkov.

 • Ak potrebujete naplniť švu medzi kúpeľňou a stenou, potom by ste mali mať na pamäti, že je to zvyčajne dosť hlboké. Musíte lepiť úzky pás peny pod poličkou kúpeľne a len potom zvládnuť kĺb. Vďaka takýmto činom nebude tesniaci hnojí.
 • Niekedy je potrebné nainštalovať roh medzi kúpeľňou a prekrytím. Táto položka je potrebná, aby sa zabránilo prúdeniu vody do podlahy. Tmel v tomto prípade, aplikovaný na dodatočné pripojenie rohu. Avšak, musí sa aplikovať nie na samotné obrubník, ale na stene a polici kúpeľne. Potom by mal byť roh na správne miesto a stlačte.

 • Často sa používa hermetický materiál na lepidlo dlaždice. V tomto prípade by sa kompozícia mala aplikovať len na samotnú dlažbu s malými pruhmi okolo obvodu a diagonálneho. Po tom musí byť povrchový materiál pevne stláčajte na vopred určenú základňu.
 • S pomocou tesniacej hmoty, môžete tiež zatvoriť interkurické švy. Počas takejto úlohy sa odporúča používať mastnú pásku na ochranu dlaždice a je možné odstrániť prebytočný materiál čo najrýchlejšie s špachtľou. Všetky kĺby musia vyplniť celú hĺbku.
 • Aby sa na povrch utesnených medzier, objavil sa huba alebo forma, miestnosť je potrebná na zabezpečenie vysoko kvalitného vetrania a dostatočné vykurovanie.
 • Na utesnenie je potrebné použiť kompozície, v ktorých sú obsiahnuté ďalšie zložky proti forme a huby. Takéto zmesi nie sú čierne časom. Nemali by ste však kúpiť výrobky, v ktorých je príliš veľa prídavných látok (viac ako 10%).

 • Ak potrebujete jemne aplikovať tesniacu látku čo najviac, môžete použiť malú plastovú špachtľu – bude možné rýchlo a vysoko kvalitné švy.
 • NEPOUŽÍVAJTE kúpeľňu, kým sa tesniaci chýba. Najčastejšie trvá približne 8-10 hodín.
 • Pred aplikáciou čerstvého tesniacej vrstvy sa uistite, že ste si vybrali staré tesniace činidlo. V opačnom prípade nebude zmes vysoko spojená so základňou.
 • Odborníci odporúčajú manipuláciu s rôznymi povrchmi v kúpeľni zo značkových a vysoko kvalitných skladieb zo slávnych značiek. Patrí medzi ne Ceresit, Somafix, Boxer, Belinka, Tytan, Krass, moment, Ciki Fix.

Čo si môžete vybrať tmelu vane, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: