Lepidlo pre sklo Cholester Oscar: Vlastnosti a charakteristiky

Stavebný trh nie je stále, každý deň sa na nich objavia nové materiály a doplnky. Takže, materiál šetrný k životnému prostrediu pre okamžité zarovnanie steny pozostáva zo sklolaminátových vlákien stlačiteľných typickým papierom. Najmä pre takéto listy, ktoré sú stále nazývané „Web“, bol vyvinutý oscar lepidlo, ktoré je charakterizované špeciálnymi vlastnosťami a charakteristikami.

Zvláštnosť

Funkcia lepidla na sklenenú cholestestu je, že na rozdiel od zvyčajného lepidla na tapety je táto kompozícia vyrobená na latexovom základe. Vďaka vzdelanej pružnosti vám umožní nastaviť plátno priamo na stene. Lepidlo ruskej produkcie Oscar sa vyrába na európskej technológii a je obzvlášť obľúbená u profesionálnych majstrov.

Oscar je univerzálna adhezívna kompozícia vhodná pre rôzne skupiny tapiet. Hlavné vlastnosti tohto lepidla je úplná priehľadnosť po sušení.

Riešenie je tiež vhodné, keď je uložené, pretože nestratí svoje vlastnosti až dva týždne na chladnom mieste.

Zmes

Ako je známe, hlavná zložka akéhokoľvek lepidla je škrob. Teraz vyrába modifikovaný škrob, ktorý má veľké vlastnosti ako obvyklé. Má vynikajúcu stabilitu lepidla. Latex pridáva do úpravy plátna počas lepidla. Okrem škrobu a latexu sa do zloženia lepidla pridávajú antiseptické a fungicídy, aby sa zabránilo hubeniu a plesni. Koncentrácia týchto látok je malá, aby spôsobila škodu človeku, ale dostatočná na kvalitnú pastu. Metylcelulóza drží vodu. Kompozícia zahŕňa enzýmy na rýchle sušenie a tiež poskytujú lepidlo zloženie vlhkosti a odolnosť proti mrazu.

Uvoľnite formu a typy

Vydanie formulára

Suchý mix

Predchádzajúci mix

Suchý Oscar, 800 g (Bucket)

Ready Oscar, 10 kg (Bucket)

Suchý Oscar, 400 g (Bucket)

Suchý Oscar, 400 g (Pack)

Ready Oscar, 5 kg (Bucket)

Suchý Oscar, 200 g (Pack)

Prečítajte si viac  Vyberte dotykovú anchor

Suchá zmes sa rozvedená vodou a zmení sa na pripravené na 5 minút, hrudky sa nevytvoria. Pre veľké objemy sa zvyčajne používa miešač alebo vŕtačka so špeciálnou tryskou. Balenie 400 gramov je určený pre 50 štvorcov skla cholesteru.

Suchý mix lacnejší pripravený, takže to trvá viac popularity aj od profesionálov. Suchý Oscar sa považuje za pomerne ekonomický, s 200 grammi lepidla, je potrebné 5 litrov vody, 400 gramov – 11 litrov, 800 gramov – 22 litrov. Je potrebné nalejte prášok do vody, súčasne miešať. Technické ukazovatele je zakázané liatie vody do suchej zmesi.

Hotová zmes je určená pre okuliare alebo pre konvenčné ťažké fluslinické tapety. Na lepenie tohto, roztok sa musí zriediť vodou, aby sa vytvorila menej hrubá konzistencia. Spotreba hotového lepidla je 1 kg na 5 m² „mince“.

Výhody

Lepiaca látka Oscar je navrhnutá tak, aby lepidlo „klietky“ na nevyhnutných povrchoch, ako je betón, plastové primované sadrokartónu. Adhezívny roztok sa aplikuje na povrch základne, a nie na samotnom plátno, ktorý zabezpečuje jednoduchosť minulosti.

Rovnako ako mnoho ďalších profesionálnych materiálov, Oscar musí byť ponechaný po miešaní po dobu 5-10 minút, znova premiešajte a potom začnete používať. Po dlhej nečinnosti by malo byť lepidlo starostlivo miešané pred novým použitím.

Oscarové lepidlo má také výhody:

 • Ekologické čisté;
 • Univerzálny, pretože je vhodný pre sklenený cholester, ťažké typy tapety a iných materiálov;
 • používa sa na mokré miestnosti;
 • Cez 10-15 minút po dobu 10-15 minút, čo vám umožní presunúť tapetu na stenu, pričom spojky;
 • po vysušení;
 • frost-rezistentný.

Výpočet nákladov

Balenie v 400 gramov dosť pre 30 štvorcov tapety. S aplikáciou stroja sa spotreba zvýši o 10-15%. Ak chcete správne vypočítať spotrebu lepidla, je potrebné znásobiť počet štvorcov plánovaných vložení na 200 alebo 300 (toto číslo závisí od lepidla, ktoré chcete získať). Konečná hodnota bude celková hmotnosť lepiacej kompozície. V hotovej zmesi nie je možné zadržať vodu, takže je potrebné chovať zmes prvýkrát.

Prečítajte si viac  Čo je Kevlar Rukavice a ako sa o ne starať?

Ak plánujete aplikovať Oscar ako základný náter, potom jeho prietok bude 100-125 gramov na meter štvorcový. Kompozícia sa musí rozpustiť veľkým množstvom vody ako na prípravu lepidla.

Technológie

Relatívne hladký povrch musí byť naplnený. Oscar výrobca má vlastnú radu základnej zmesi, ktorú možno použiť. Po úplnom vysušení steny, valčeka alebo veľkej širokej kefy na báze (strop, stena a iné), sa aplikuje kompozícia s hrúbkou 1-1,5 milimetra. Oblasť ošetrená lepidlom by mala byť o niečo väčšia ako šírka plátna, ktorá umožňuje následné nastavenie priamo na povrchu. Ďalej, ako iné tapety, sklenený cholester je posypaný špachtľou na odstránenie nadbytku lepidla pod čepeľom.

Špecialisti sa odporúčajú pri používaní oscarového lepidla, aby nasledovali tieto odporúčania:

 • Pre odolnejšie väzby by mala byť teplota v miestnosti aspoň +10 stupňov, ale nie viac ako +23 stupňov;
 • vlhkosť by mala byť nižšia ako 70%;
 • Počas platu povrchov a sušenie zmesi v miestnosti by mal chýbať návrh;
 • Počas sušenia priameho slnečného žiarenia neumožňujú balenie a lemovanie;
 • Čas použiteľnosti v uzavretej forme do 2 mesiacov.
 • lepidlo úplne schne po 2 hodinách. Pre neskoršie farbenie je potrebné odolať dňa.

cena

Oscar je pomerne populárna značka, takže to nebude ťažké nájsť v každom obchode. Pre krabicu 200 gramov bude musieť zaplatiť 150 rubľov. 400 gramov je možné zakúpiť za 240-300 rubľov. 800 gramov vedierku stojí asi 500-700 rubľov. 10 kg hotového lepidla bude stáť 950-1200 rubľov.

Recenzie

Profesionáli vyzývajú, aby si kúpili produkty Oscar, pretože kvalita lepidla je dostatočná na opravu nezávisle. Používatelia lepenia Oscar sú tiež spokojní s jeho vlastnosťami a jednoduchosťou používania. Toto lepidlo je ideálne pre vysoko kvalitné opravy.

Ak chcete využiť vynikajúcu kvalitu adhezívnej kompozície Oscar, ale zároveň zachrániť svojich rozpočtových kupujúcich odporúča, aby získali suché lepidlo, pretože zmes nebude vodou zmesi, ale umožní vám ušetriť pár stoviek rubľov.

Aj kupujúci sú pozitívne hodnotí všestrannosť tohto produktu, pretože je vhodný pre rôzne typy tapety.

O tom, ako urobiť lepidlo oscarového lepidla, pozrite sa na nasledujúce video.

Prečítajte si viac  Ako rozpustiť momentové lepidlo?
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: