Likvidácia odpadového odpadu

Vďaka možnostiam moderného sveta sa odpad z spracovania dreva neotvorí na skládku alebo v čistej oblasti a sú poslané na výrobu nových produktov, ktoré sú prijaté. Najmä preto, že výroba dreva dnes zaberá vedúcu pozíciu, a ak každý podnik opustí čipy a piliny, nebude žiadne miesto na život na svete.

Čo sa týka odpadu?

Strom bol tiež najobľúbenejší prírodný materiál používaný osobou v rôznych oblastiach činnosti. Avšak, keď je spracovaná a následná výroba rôznych výrobkov zostáva drevený odpad, ktorý musí byť recyklovaný alebo zlikvidovaný. Na tieto účely boli vybudované spracovateľské závody, ktorých hlavným účelom je postarať sa o ekológiu a človeka.

Určite mnohí muži si pamätajú, ako videli a naliehali les v pracovnom lekciách, čím sa vytvorili niektoré z nich určitý produkt. A v každej fáze práce, najmä po rezaní dreva, odpadky vo forme čipov, pilín a orezanie. Približne rovnaké, ale vo veľkom meradle sú odpady na veľkých produkciách na spracovanie dreva. A potrebujú sa ich zbaviť.

Odpad vytvorený v procese spracovania dreva sú rozdelené do niekoľkých typov:

 • ihly a listy;
 • štekať;
 • Pahýľ s rizómom;
 • piliny;
 • čipy a čipy.

S valcom lesa, všetky prezentované typy sú často ponechané na mieste, hoci to nemôže byť vykonané. Hnilobné drevo – najlepšie prostredie pre rozvoj škodcov. Niektoré loggery stále rozdrvte odpad do partiu a zapálenia. Tento spôsob likvidácie však nemožno nazvať účinný. Po prvé, dym z horiacich znečisťujúcich atmosféru. Po druhé, s veterným počasím, aj malý oheň sa môže zmeniť na obrovský lesný oheň.

Pre pohodlie práce boli spracovateľské závody rozdelené drevným odpadkom do skupín, vďaka ktorým sa dá ľahko určiť spôsob sekundárneho spracovania alebo likvidácie.

Popis

Produkt patriaci

1. Skupina

Dosky po primárnom rezu

Pohorie

2. Skupina

Chybný výrobok

Brat v ktoromkoľvek smere

3. skupina

Konštrukčné materiály

Drevotrieskové dosky, DVP, dyha, preglejka

4. Skupina

Sekundárna základňa stavebných materiálov

Čipy, kôra, piliny

Metódy likvidácie

Mnohí sú presvedčení, že likvidácia je nevyhnutná na zničenie konkrétneho predmetu. Z hľadiska zváženia drevného odpadu pod recykláciou, recykláciou a následným použitím ako prvok základne pre rôzne materiály, predmety a veci.

K dnešnému dňu boli vyvinuté 3 skupiny metódy spracovania dreva, výber špecifickej možnosti závisí od charakteristík surovín: \ t

 • biologický;
 • mechanický;
 • Chemický.

Biologické metódy zahŕňajú spracovanie nízkokvalitných surovín. Odpady sú naložené do špeciálneho kontajnera, kde sa pridajú prvky, ktoré prispievajú k fermentácii. V dôsledku syntézy vysoko kvalitné hnojivo.

Mechanické metódy spracovania dreva zahŕňajú použitie rôznych strojov schopných lámaniu drevených vlákien. Drevené orezanie sa zmení na čipy a piliny, ktoré sa následne používajú na vytvorenie stavebných materiálov.

Chemické metódy sú najkomplexnejšie. Táto skupina zahŕňa takéto smery, ako je pyrolýza, hydrolýza a splyňovanie. Voľba špecifickej možnosti závisí od stavu odpadu a požadovaný konečný výsledok.

 • Pyrolýza zahŕňa umiestnenie jednotlivých kusov dreveného odpadu v sušiacom priestore, kde nie je vzduch. Pri vystavení vysokej teplote sú suroviny rozdelené na tekutý, tuhý a plynný stav. V tomto prípade bude uhlie. Tento výrobok je pokrytý z priehradky na sušenie, pretože pravdepodobnosť jeho požiaru je skvelá. Cez kondenzátorové zariadenia, plynný stav pridelený odpadu. A kvapalný derivát bude zameraný na vytváranie malých produktov.

 • Hydrolýza, Na rozdiel od pyrolýzy sa vykonáva pri nižšej teplote. Odpad sa umiestni do kotla, trajekt sa zahrieva, zriedi kyselinou sírovou, po ktorej sa surovina dostane pevný a kvapalný stav. Tvrdý je lignín a kvapalina – monosacharidy a furfural.

 • Ak odpadový odpad nie je vhodný na vytvorenie iných výrobkov, sú odoslané Splyňovanie. Tento proces prispieva k ťažbe energie zo spaľovania dreva. Suroviny sú stanovené v oddelení, kde sa vzduch prichádza len na jednej strane. Odpad je osvetlený a plyn uvoľnený z druhej ruky vzhľadom na vzduchový priechod.

Zariadenia na spracovanie

Existuje mnoho agregátov a strojov na spracovateľských továrňach, medzi ktorými je najbežnejšia je vrtuľník. Toto zariadenie je dostupné vo všetkých podnikoch zaoberajúcich sa spracovaním dreveného odpadu. S ním, kúsky a orezávanie stromu premeniť na pílu, čipy alebo prach.

Stojí za zmienku, že pre akúkoľvek metódu recyklácie a spracovania brúsenia je primárnym štádiom. A potom, čo je výsledná frakcia presmerovaná na iné zariadenia.

 • Nôž drvič.

S pomocou drviča prítomného v konštrukcii tohto zariadenia sa získajú veľkosti požadovanej veľkosti. Nože sa otáčajú, resp. Drevené suroviny sú rozdrvené. V priemyselnej výrobe sú inštalované drvičy s rôznym výkonom a šírkou pásma. S pomocou ich pomoci je možné recyklovať suroviny s kovmi.

 • Kladivo.

Táto jednotka spracuje drevený odpad vyfúknutím vystužených kladiva aktiváciu, keď sú vystavené otočnému disku. Taký drsník s ľahkosťou rozdrví celé stromy. Ale najdôležitejšou vecou je, že toto zariadenie nenecháva drevené zvyšky.

 • Zachytiť.

Dosť starý spôsob, ako zničiť drevené trosky. A teplo získané po spracovaní sa používa ako vykurovanie a ohrev vody. Konštrukcia takýchto pecí má kužeľový tvar. V hornej časti sa nachádza chladič, ktorý prenáša teplo do skladovacej komory, vnútri priestoru s mrežou, kde leží drevené suroviny.

 • Stroje.

Vo výrobných obchodoch spracovateľských zariadení sú umiestnené viaceré stroje, z ktorých každý nám umožňuje otočiť plytvanie primárneho spracovania dreva do nového produktu.

MACHINA NÁZOV

Essence práce

Použitý produkt

Výstrel

Rezanie hornej drevenej vrstvy pre čipy

Dychový

Mletie

Rezanie slotov

Hladký bar

Loft

Spracovanie dreva bez čipov

Dychový

Veslársky

Odstránenie kôry

Barrel and Bark

Čo sú vyrobené?

Odpad z primárneho spracovania využívania dreva v poľnohospodárstve, počas výstavby a v iných oblastiach činnosti. Dokonca aj seba-naučená kuchár hladké mäso na drevenom odpade. Ale je to len malá časť toho, čo môže byť vyrobené z obyčajných hoblín a pilín.

V krajinách s chladným a chladným klímou na prvom mieste je spracovanie dreveného odpadu do paliva. Optimálne riešenie pre domáce vykurovanie je uhlie a palivové drevo. Ale z lisovaných pilín, sú vytvorené palivové brikety, ktoré môžete vytiahnuť krb, vaňu a dokonca aj grilovanie grilu!

Organické drevené plnivá sú tiež základom mnohých stavebných materiálov, ako sú drevené bloky, arbolity a fibrolity. Z nich sú usporiadané malé budovy ekonomického typu, garáže.

Piliny a čipy sú základom drevotrieskovej dosky, DVP, preglejky. Pre ich výrobu je odpad spojený s väzbovými komponentmi, po ktorých sa stlačia na špeciálne vybavenie.

Okrem toho, drevený odpad zistil použitie výrobcov nábytku. Čipy, piliny a prach s správnou zlúčeninou s chemickými komponentmi poskytujú hotový výrobok pohľad na prírodné drevo. Takéto výrobky nie sú praskne, neotrajú, neblokujte. Rozlišujte výrobok z prírodného kusu dreva od spracovania iba v hodnote.

Procesovaný drevný odpad sa široko používa v poľnohospodárstve. Robia kompost a hnojivá, používajú sa ako mulčovanie pre pôdu. Piliny a čipy sú vysoko kvalitné posteľná bielizeň pre hospodárske zvieratá. Tieto odpad absorbujú vlhkosť a zabraňujú šíreniu nepríjemného zápachu v interiéri. Táto charakteristika sa uskutočnila aj na majiteľoch mačiek a hlodavcov.

Prečítajte si viac o tom, ako zlikvidujte drevený odpad, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár