Lobsiki pre kučeravé máčanie na preglejku: Vlastnosti a prevádzka

Portové pitie je najjednoduchšie, aby sa uskutočnilo s použitím skladačky. Vzhľadom k prítomnosti veľkého počtu rôznych pylónov, ako aj samotných modelov môžu majstri vytvoriť elegantné a elegantné obrazy bez špeciálnych ťažkostí.

Zvláštnosť

Lobzik pre kučeravé máčanie na preglejku je vybavené podporou, ktorá vám umožní ovládať proces a priamy pohyb správnym smerom. Samotné pitie sa vykonáva vďaka špeciálnym pivom s malými tkaninami. Táto časť je vymeniteľná, ktorá vám umožní vykonávať rôzne druhy práce. Okrem toho má elektrická šarža motor, ktorý je zodpovedný za implementáciu samotného procesu. Kapacita zariadenia je v hraniciach od 200 do 900 wattov.

Ktoré zariadenie si vybrať, bude vo veľkej miere závisieť od toho, čo materiál na spracovanie. Jednoduché použitie poskytuje špeciálnu rukoväť. Elektrické Jignelovanie, navyše, vybavené vodiacimi špongiami alebo valcami, nápravným pohybom. Mnohé pokročilé variácie navyše majú osvetlenie, systém zberu odpadu, ako aj ochranu zvuku. LOBZIK začne pracovať vždy po stlačení tlačidla „Štart“.

Mimochodom, udržanie jej stlačeného po celú dobu úplne voliteľné.

Názory

Manuálny

Manuálny Lobzik je najjednoduchšou verziou tohto zariadenia. Vyzerá to ako kovový dizajn vo forme písmena U, na koncoch je fixovaný s použitím clips rezacie tkaniny. Na druhej strane, rám je rukoväť skladačky. Klipy sa aplikujú, aby nielen držali sporák, ale tiež upravili jeho napätie a zmenili pracovnú rovinu. Manuálne Jigsik je skôr krehké zariadenie, ktoré sa nelíši dlhú životnosť, takže špecialisti vždy odporúčajú okamžite získať náhradné rezanie na to.

Elektrický

Electrolovik je najobľúbenejšia odroda s maximálnou jednoduchosťou použitia. Tenká píla sa pohybuje presne na značku hore a dole a pracovný obrat sa vykonáva len pri pohybe. Tento mechanizmus prispieva k tomu, že Jigsik je vybavený povrchom namiesto toho. Čiary, ktoré majú za následok veľmi elegantné a hladké, nevyžadujúce ďalšie brúsenie.

Elektrické spotrebiče funguje v dôsledku motora v natiahnutej polohe.

Nevyžaduje dodatočnú úpravu – stačí na správne držanie primárneho nastavenia. Bezprostredne pred použitím je rezný kanón oneskorený, a to je dosť. ElectrolZik môže byť vybavený rôznymi pílmi na vytvorenie rôznych rezov na rôznych kovoch. Napríklad, môže to byť priame alebo zakrivené čiary, kruhy a obdĺžniky, vyrobené z dreva, plastu, keramické dlaždice, tehlové a rovnomerné oceľové. Zmena píl veľmi rýchlo.

Prečítajte si viac  Všetko o manuálnej dlaždice

Laser

Laser Jigsaw je elektrické zariadenie s laserom, ktorý vám umožní vykonávať väčší rozsah prác. Okrem obvyklého priameho potrubia je Laser Logby schopný vykonávať iné druhy, napríklad uhlové rezanie. Hlavnou časťou zariadenia je motor v plastovom prípade, kde je tiež vybavený systém zberu odpadu. Rezacie plátno je upevnené na pohybe hriadeľa, ktorý je tiež skrytý pod plastovým povrchom, ktorý neumožňuje, aby ležať priamo na osobu.

Kovová pneumatika vykonáva úlohu podpory a laserový ukazovateľ pomáha prerušiť presne na načrtnutých riadkoch.

Ako si vybrať?

Okrem toho je to určite dôležitý výber rezania plátna. Píly pre skladačky sú vytvorené z rôznych materiálov s rôznymi tvarmi, rozmermi a brúsením. Ak sa materiály spracúvajú s malou hustotou, dostatok pylónov, ktorých dĺžka je 75, 85 alebo 100 milimetrov. Ružový krok sa líši od 2,5 do 4 milimetrov v prípade drevených materiálov, ako aj od 1 do 2 milimetrov pri rezaní kovu. Abrazívne postrek na rezanie plátna je hlavne diamant, ktorý je nevyhnutný pre dlaždice, keramiku a sklo.

Farebný kov bude narezaný na vlnovú pílu. Nákup rezacie plátno, uistite sa, či je vhodný pre existujúcu skladačku. A tiež voľba sa často vykonáva medzi profesionálnymi a amatérskymi skladačkami. Ten má menej energie, ale stále vhodný pre typické domáce úlohy.

Predpokladá sa, že takéto zariadenie je schopné urobiť rez na strome s hĺbkou 50 milimetrov a na kov – od 2 do 3 milimetrov.

Pravidlá práce

S pomocou skladačky môžete vykonávať bežné stavebné úlohy a rezanie rôznych dekoratívnych obrázkov a vzorov. Pre začiatočníkov existujú nasledujúce jednoduché tipy, čo umožňuje pracovať čo najefektívnejšie:

 • Spustenie vyrezania, budete musieť vytvoriť zameranie na spodnú časť chrbta; Toto ustanovenie dáva príležitosť a udržiavať plátno a prácu sedenie, a dokonca to stáť;
 • Keď potrebujete znížiť malý fragment, najprv v spracovanej položke je vyrobený iným nástrojom Malý otvor, a potom sa tam vloží pubsik. Mimochodom, aby sa otvor v preglejku dostatočne a šil;
 • Lobzik správne pracuje pomaly a merateľne, neuskutočňuje sa kdekoľvek; Týka sa to najmä komplexných elegantných výkresov, takže začiatočníci, je lepšie začať s geometrickými tvarmi a jednoduchými kontúrami na rezacej doske;
 • Zmena rohu uhla požitia, nasadiť pracovný panel a nepoužitý popul;
 • Práca je dokončená povinným spracovaním všetkých nezrovnalostí a drsnosti;
 • S pomocou skladačky je možné nielen znížiť rôzne vzory na priamom povrchu, ale tiež, napríklad, aby medailu, box alebo fotorámik; Schémy pre všetky tieto položky a obrázky sú značne reprezentované na internete.
Prečítajte si viac  Aké sú sklenené ploty a ako ich inštalovať?

  Rezbárstvo sa vykonáva s takýmito vysvetleniami ako:

  • Pri práci nie je potrebné vyvíjať tlak na pílový kotúč – je rýchlejší a silnejší a silnejší a ako sa výsledok dokonca bude zlomiť;
  • Široký pedel umožní vytvoriť dlhú, rovnú časť, pretože šírka rezacieho plátna je vyváženie polohy skladačky;
  • Práca so zariadením je dôležité pravidelne zmeniť pílu;
  • Rezanie rozmazaného webu bude pokaziť len materiál a navyše zvýši náklad na motor, ako aj zhoršuje množstvo a kvalitu práce;
  • Rezanie kovov a plexiskla vyžaduje predbežné spracovanie materiálu, ktorý je spracovaný vodou alebo kvapalným olejom; Takáto akcia nebude poskytovať nielen čistý rez, ale aj samotné rezacie plátno zostane v uspokojivom stave;
  • Ak je potrebné znížiť kov s hrúbkou menšou ako 1 milimetr, bude potrebné umiestniť kúsok preglejky pod ním, ako aj znížiť krmivo tak, aby nevytvárali vibrácie;
  • Zariadenie je dôležité, aby sa pravidelne poskytol na odpočinok, najmä v prípade minimálnej frekvencie ťahov;
  • Electrolovik by sa mal pravidelne čistiť a zabalený so špeciálnym.

  Výrobky sa zvyčajne vytvárajú podľa výkresov, ktoré sú vytlačené na hustom lepenky, odrezajte obrys a sú prenesené do preglejky. Zároveň by sa obrys mal aplikovať zvnútra a jednoduchú ceruzku, aby mala schopnosť vykonávať korekciu. Odborníci odporúčajú umiestnenie výkresu takým spôsobom, že na minimum som musel rezať pozdĺž vlákien. Po prvé, existuje štúdia interných kontúr. Pre toto je dosť len na prihlásenie pevného panelu.

  Pohyb by mal byť hore a dole.

  Niekedy sa nevypne presne, pretože buď jigpription sa ukázalo byť naklonené alebo oslabené upevnenie a napínanie šupky. Zabráňte, že bude fungovať, ak prednastavením zariadenia a utiahnite všetky upevňovacie prvky. Keď je vozík už uviaznutý, musí byť opatrne odstránený a začnite čerpať výkresu po paralelnej pokazenej línii. Rez bez čipov sa ukáže, ak si vyberiete vysokokvalitný materiál, ako aj dodržiavajte nasledujúce pravidlá:

  • Liečba zlej kvality preglejka by mala byť maximálne intenzívne s použitím pylónov vybavených malou handričkou; Okrem toho, rezný kanón s reverzným zubom príde na záchranu;
  • Zo zadnej strany stojí za zastavenie línií na rezanie pásky škótkov alebo lepiacu pásku, ako aj zvlhčovaciu plochu;
  • Pred začiatkom vytvárania vzorov fantázie je potrebné pracovať základné;
  • Aby ste urobili vnútorný kruh, budete musieť najprv vyvŕtať malú dieru, ktorého priemer umožní umiestniť do pylónu; Rezací pohyb bude musieť prejsť vnútorným obrysom obrazu s priebehom priemernej intenzity;
  • Dumb a priame uhly sú tvorené otáčaním spracovaného materiálu v kombinácii s hladkým pohybom skladačky;
  • ostré rohy sa získavajú z dvoch hnacích prostriedkov, prepínaných v jednom bode;
  • oválny okruh sa tiež získa, keď sa preglejka rozvíja;
  • Práca sa vždy začína od centra a potom sa presunie na okraje obrobku.
  Prečítajte si viac  Neutrálny silikónový tmel: Ako si vybrať?

  Bezpečnostná technika

   Práca s skladačkou, najmä elektrickým, potrebným, pozorovaním takýchto bezpečnostných opatrení:

   • Mali by ste vždy nosiť ochranné okuliare a len v prípade oblečenia s dlhými rukávmi;
   • Tiež nepoškodzovať rukavice a župany, ktoré môžu chrániť pred prachom;
   • Pracovný povrch by mal byť trvanlivý, takže stará voľná tabuľka nie je kategoricky vítaná;
   • Je potrebné poskytnúť majster dobrého osvetlenia a predkontrolovať stav upevňovania píly;
   • Nie je možné začať pracovať bez štúdia pokynov.

     Pri použití manuálneho skladačky je tiež dôležité pozorne sledovať vaše ruky a odolať vzdialenosti medzi hranami a prstami. Nováčik, samozrejme, nespustí pracovný tok bez štúdia pokynov.

     Na curvilinear pitie preglejky LOBZIK, pozrite si video nižšie.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: