Mapei Lepidlo: Odrody a špecifikácie produktov

Často, stavebné a opravárenské práce vyžadujú použitie lepiacich kompozícií. Mnohí výrobcovia preto ponúkajú zákazníkom rôzne lepidlá, medzi ktoré majú univerzálne a špecializované formulácie. Jeden z lídrov v trblietavých lepidiel po mnoho rokov je lepidlo Mapei – produkty talianskej spoločnosti rovnakého mena, pomerne zastúpené na ruskom trhu.

Zvláštnosť

Mapei – spoločnosť pôsobiaca na stavebnom trhu už viac ako 70 rokov. Neustále zvyšuje rozsah svojich výrobkov, vrátane lepidiel, takže konzistentná vysoká kvalita všetkých vyrobených materiálov. Okrem vynikajúcej kvality výrobkov potvrdených ISO 9001, Nepochybné výhody talianskych lepidiel zahŕňajú niekoľko faktorov.

 • Ekológia. Všetky komponenty používané vo výrobe sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie.
 • Univerzálnosť. Upínacie lepidlo je rovnako vhodné pre veľké objekty a súkromné ​​bývanie s nízkym vzostupom.
 • Jednoduchá aplikácia. Ak chcete použiť Mapei, nie je vôbec potrebné mať rozsiahle pracovné skúsenosti. S rovnakou účinnosťou môžu používať profesionálov a tých, ktorí po prvýkrát robia voľnú opravu.

 • Ekonomika. Stačí aplikovať malé množstvo kompozície pre vysoko kvalitnú spojku dvoch povrchov, čo výrazne znižuje náklady na opravu a dokončovacie práce.
 • UV odpor a zvýšená sila. Materiál nestratí jeho vlastnosti s časom.
 • Rýchlo rýchle tuhnutie (4 dni) a schopnosť odolať maximálnemu zaťaženiu. To vám umožní lepiť aj s ťažkými materiálmi.
 • Vodopravné vlastnosti. Ďalšou výhodou talianskych adhezívnych zmesí sa môže nazývať jednoduché a rýchle odstránenie ich prebytku z rôznych povrchov. Zároveň nie sú poškodené dokončovacie materiály a nie poškriabať.

  Nedostatky, podľa hodnotenia majstrov v oblasti výstavby, č. Avšak, keď nákup, musíte byť ostražití, tak, aby ste si nekupovali falošné výrobky v dopyte výrobcom.

  Pôsobnosť

  Vlastnosti stavebných lepidiel Mapei vám umožňujú používať ich na konečnú úpravu:

  • steny, stropy a podlahy v rezidenčných a kancelárskych priestoroch;
  • vonkajšie fasády budov;
  • bazény;
  • Zákaz a sauny.

  S ním:

  • rôzne typy dlaždíc a mozaiky;
  • PVC panely a iné plastové prvky;
  • Všetky druhy podlahových krytín (parkety, korku, linoleum, koberec), vrátane vyhrievaného;
  • Dekoratívne prvky z porcelánového kameniny;
  • Textilné, vinylové nástenné krytiny;
  • všetky druhy elastických povlakov;
  • Gumové športové povlaky.

  Vhodné lepidlo tohto výrobcu a na prácu s rôznymi druhmi izolácie. V tomto prípade je možné lepidlo tepelne izolačné materiály možné na betónové a drevené miesta.

  Rozsah

  Celkom Mapei ponúka spotrebiteľom niekoľko desiatok rôznych adhéznych kompozícií, čo vám umožňuje vybrať najlepšiu voľbu pre každý konkrétny prípad. Produkty Glue Mapei sú rozdelené do niekoľkých skupín. Prvá skupina – v zložení. Zahŕňa lepidlá:

  • na základe cementu;
  • Na základe syntetických živíc;
  • Jet polymérne zlúčeniny.

   Na účely kompozícií sú určené na keramické dlaždice a podlahy. V tomto prípade sa možnosti pohlavia sa môžu líšiť v závislosti od materiálu použitého na registráciu. Každá adhezívna zloženie talianskej ochrannej známky má svoje vlastné „fanúšikov“, ale niekoľko dopytov je niekoľko.

   Kerastic T

   Univerzálne lepidlo na montáž keramickej dlažby a striptér, playpeuts, betón, asfalt, drevo, kovové a plastové panely, vystužený polyester, sadry, GLK a iné povrchy. Pri dokončení vnútorných a vonkajších stien je možné použiť kompozíciu.

   V zložení keralizé t je dvojzložkové polyuretánové lepidlo, v ktorom nie je voda a rozpúšťadlá. Komponenty lepidla sa zmiešajú bezprostredne pred použitím a tvoria hrubú pružnú pastu, ktorej životnosť je 30-40 minút, po ktorej začína chytiť a chytiť.

   Bez ohľadu na materiál základne a gravitácie dlaždice, dekoračné prvky nie sú skĺznuté. Samotné lepidlo zamrzne bez zmrštenia, spoľahlivo spájanie dvoch rôznych povrchov. Použite dvojzložkové adhezívne zloženie pri teplote okolia od +10 do + 30s. Je implementovaný Kerastic t v kovových bankách. V každej sade je povinné zahrnúť polymér (komponent A) a tvrdiacu látku (zložka B). Hmotnosť súpravy môže byť 5 alebo 10 kg.

   Keraflex Maxi

   Vzťahuje sa na lepidlá na báze cementu. Použite ho na lepenie dlaždíc (najčastejšie veľkoformát) alebo kameň na širokej škále povrchov. Zároveň je lepenie tejto kompozície povolené na nerovných stenách bez ich predbežného zarovnania. Keraflex Maxi je sivý alebo biely prášok, ktorý zahŕňa cement, piesok, distribúciu veľkosti častíc, syntetické živice a špeciálne prísady.

   V prieskumnom centre spoločnosti boli vyvinuté rad látok pridaných do zmesi. Pred použitím suchého prášku sa zriedi vodou. Pokyn predpísal, že varené riešenie sa musí použiť 8 hodín. Tento typ kompozície môžete použiť na akýchkoľvek povrchoch pri teplote od + 5 do + 35.

   Granirapid

   Rýchly frustrujúce dvojzložkové zloženie lepidla. Základom prvej zložky je kremenný piesok, druhý syntetický latex. Dôkladne zmiešané pred použitím, tieto komponenty poskytujú lepidlo vysoké lepidlo vlastnosti a pružnosť, ktorá zjednodušuje aplikáciu a montáž povrchových materiálov.

   Takéto lepidlo dobre drží keramické dlaždice rôznych veľkostí, prírodného a umelého kameňa. S tým môžete upevniť gumené prvky na betónovej ploche.

   Ultramastické III

   Toto je kachľové lepidlo, ktoré sa predáva v formulári pripravenej na použitie. Používa sa na montáž akéhokoľvek dlaždice alebo mozaiky na stenách, podlahy alebo stropov v interiéri, ako aj pre externú konečnú úpravu fasád budov. S ním je možné pripojiť termo- a zvukové izolačné materiály, dekoratívne stropné panely, penové betónové bloky.

   Základom lepiacej kompozície zahŕňa špeciálne akrylové živice, frakcionované minerálne agregáty a iné zložky.

   Teplotný rozsah aplikácie je od +5 do + 35c. Vzhľadom k tomu, voda je zahrnutá do lepidla, jeho stuhnutia sa vyskytuje až po odparení vlhkosti a závisí od percentuálneho podielu vlhkosti životného prostredia.

   Eporip

   Zloženie lepidla na lepenie ZB-produktov a prvkov z betónu medzi sebou alebo s kovovými povrchmi. Tiež používa na vyplnenie trhlín vytvorených v betóne. Toto epoxidové lepidlo pozostávajúce z dvoch zložiek, z ktorých jeden sa používa na tuhnutie adhéznej zmesi. Vďaka svojej konzistencii (ak sú správne pozorované proporcie), môže sa aplikovať na horizontálne a vertikálne povrchy. Aplikácia lepidla sa uskutočňuje pri teplote, ktorá nie je nižšia ako + 5c.

   O tom, ako aplikovať Mapei Airless lepidlo, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár