Metódy dokončenia OSB-Plate

Zoznam materiálov v stavebníctve – dlhý čas nie nový. Akonáhle to bola preglejka, drevotriesková doska, drevnárková doska, dnes tieto materiály s istotou pohybujú ASP. Orientované čipové kachle z povrchových materiálov, substrátov v samoobdeľovacom materiáli. Dočasné steny stien sa teda stávajú konštantnými, a ak sa zapnete fantázie, dosky môžu byť luxusne zdobené streľbou, farebnými a ďalšími viac kreatívnymi možnosťami. V mnohých prípadoch taký dekor a estetické, štýlové a lacné.

Zvláštnosť

OSP je panel lisovaných ihličnatých čipov (väčšinou ihličnatý). Veľkosti šrotu odobraté pre panely, rozsah od 60 do 150 mm. Je to vysoká pevnosť, tesný materiál, pretože kombinuje niekoľko vrstiev v sebe. V strede triesok je cez dosky, v dolných a horných vrstvách – pozdĺž. Všetky vrstvy sú vyslovené pri vysokej teplote a tlaku, sú impregnované živice (fenol a formaldehyd).

Pozornosť! Každá pripravená doska musí byť homogénna štruktúrou. Čipy a trhliny, nezrovnalosti sú vylúčené. Ak sú, materiál je rozbitý.

Na dokončenie OSP (alebo OSB, ako často označované ako dosky v súvislosti s skratkou v angličtine) sa používa čoraz viac. Ale dosky dosiek sú rozptýlené, musíte sa pozrieť na označenie výrobku: bude existovať koeficient podmienečne škodlivých živíc, ktoré zvýrazňujú odparovanie. Maximálne tieto toxické látky je prítomné v OSP triedy E2 a E3, ale E0 alebo E1 obsahuje minimálny počet škodlivých prvkov.

Ako sa hádať s OSP – Naučte si vybrať

 • Ak existuje mnoho jedovatých komponentov v sporáku, bude pokračovať s charakteristickým chemickým zápachom, veľmi expresívnym. To bude cítiť lacný plast a formalín.
 • Produkty musia byť certifikované, certifikát musí stlmiť tlač / dodávateľovú tlač. Mimochodom, Mimochodom, má kupujúci právo požadovať kópiu osvedčenia o zhode.
 • Ak kontrolujete obal, musí byť vložky s označením (a podľa toho označujúcu triedu).

OSP sa často používa na vytvorenie oddielov v oblasti vnútrozemskej miestnosti. Dostupné náklady, silu a ľahkosť prilákať kupujúci. A je možné namontovať materiál na kov alebo na drevenom ráme.

Metódy zdobenie steny vo vnútri

Výrobca ponúka kupujúci 2 typy dosiek – s brúsením a bez brúsenia. Ak sú steny alebo strop pokrytý nežiaducimi listami, bude potrebné pripraviť plech pred dokončením. Urobte to s brúsnym strojom alebo brúskou s brúsnym kruhom.

Maľovanie

Na jednej strane je to najjednoduchší spôsob, ako dokončiť, čo môže byť vykonané vlastnými rukami. Zdá sa, že všetko vie. Na druhej strane, adhézia na Osp je minimálna a farba, ktorá sa aplikuje na sporáku, je dosť ťažké držať sa. Ak sú okrem toho, že podmienky na používanie dosky nie sú najviac jemné, za pár rokov sa farba slzy. Hovoríme o dokončovacích paneloch mimo domu.

Je to jedna vec, ak sa dekor týka trysiek, ten, ktorý nie je v dohľade – požiadavky na to sú menej a môžu byť prelakované raz ročne. Ale fasáda domu si vyžaduje vážnejšie rozhodnutie a každý rok bude určite maľované.

Tipy na maľovanie.

 • Použite špeciálne priméry s vysokou priľnavosťou. Predávajú sa v bankách s označením, meno, ktoré hovoria „pôdna farba pre OSB“. Materiál sa realizuje len v bielej farbe, ale tónovanie je vždy možné.
 • Vysušený povrch musí byť znovu prehnutý, potom aplikujte farbu, patinu alebo laku.
 • Ak sa priméry nenašli, tmel a tmel, hoci v tomto prípade to bude trvať vrstvu vrchu pôdy (len bez štandardného základného primeru v prvej fáze).

Môžete použiť rôzne dekoratívne techniky: komponentné farby, práca na kontraste, aplikovať šablóny a kresby. To všetko závisí od toho, akú oblasť bude musieť ozdobiť – fasáda alebo interiér. Farba Kompatibilita je možné zobraziť na farebnom kruhu. Populárne zostáva maľba maľovanie OSP v bielom: textúra materiálu sa stále rozbije z farby – to sa ukáže štýlové.

Nie je zriedkavé rozhodnutie – ponechať fragment stien, ktoré nie sú rozdrvené, ale jasne geometrické, ktoré sa majú chápať podľa deliberácie takéhoto recepcie.

Pri dokončovaní, kombinácie farieb, ktoré podporujú celkový obraz interiéru.

Obkladačka

Samozrejme, Tile Dlaždice vždy znamená len interiérové ​​riešenia – nefunguje vonku. Držte dlaždice, dlaždice OSP môže byť, ale len s vážnym prístupom k lepiacej kompozícii. V pokynoch by sa malo označovanie uviesť, že kompozícia je vhodná na lepenie.

Suché zmesi v tejto situácii sa skutočne nepoužívajú, ale lepidlo vo valci bude cestou: Zloženie semi-tekutého lepidla veľmi pripomínajú tekuté nechty. Táto zmes má zvýšené charakteristiky a najvyššiu adhéziu. Lepidlo sa aplikuje na dlaždice na uhlopriečku a okolo obvodu, dlaždica sa stlačí na OSP, určitý čas upevnenie ich ruky (ale nie už dlho, lepidlo sa musí rýchlo chytiť, ak je vhodný).

Ale na primáciu dosky pod následnou rukoväťou s keramikou alebo nie, kontroverznú otázku. Niekto je zaistený a robí to a v zásade nestratí. Niekto verí, že samotné lepidlo má vlastnosti priméru a to je dosť dosť.

V každom prípade je keramická dlažba dobrou možnosťou, ak je upínacie zóny OSP oddiel v kombinovanej kuchynskej obývacej izbe. A niekedy OSP vytvorte tabolku pre stojan tyče alebo konferenčný stôl a tiež položte jej dlaždice. Ukazuje sa veľmi chladné, takéto techniky dnes v móde.

Stolový vrchol s kachľovým povrchom bude neuveriteľne strmý fotofón – pre fanúšikov činnosti v sociálnych sieťach je dôležité.

Tapeta

Tapety rôznych typov, sklenené chololeky tiež držať PSA, ale mali by ste myslieť vopred, či to urobiť. Lepenie môže byť problematické. Potrebujete dobrý základný náter a uistite sa, že dve vrstvy. Potom sa na interiérovej farbe aplikuje ďalšia fáza na OSP. A len pre sušené farby, odborníci radia, aby sa držali tapety.

Takýto dekor vychádza príliš nákladný. Plus – čo môže byť rozhodujúce – lepidlo tapety na stene OSP je len hlúpe. Koniec koncov, teda textúra nezvyčajného z hľadiska dekoratívnych možností drevného materiálu zostáva skrytá. A je to zaujímavé – pod lakom, farbou, inými riešeniami, ale nie úplne maskované tapety.

Ako oddeliť podlahu?

Možnosti ukončenia a veľkých dvoch – lakov a farieb. Farba, ako už bolo uvedené, je potrebné len určité vhodné pre prácu s OSP. Je kategoricky neberie do úvahy na vonkajšiu prácu v dôsledku svojej nadmernej toxicity v priestoroch.

Samotný algoritmus je maľba:

 • Zametať kĺby dosiek a klobúky samočinných skrutiek – tmel je potrebný v tóne dosiek (ak ju chcete uložiť) a ten, ktorý je označený „pre drevené povrchy“;
 • Zbierajte spracované sedadlá brúsneho papiera;
 • Odstráňte jemný prach a vrh;
 • znížiť dosky;
 • Aplikujte tenkú a hladkú rozpakovú vrstvu;
 • Použite farbu s valčekom alebo štetcom, dve vrstvy s kompletným sušením každého.

Ak sa rozhodne zatvoriť dosky v miestnosti laku, akcie budú trochu iné. Najprv musíte zatvoriť všetky medzery na podlahe a klobúky samoobslužných skrutiek akrylových tmel pre drevo. Potom sušené priestory na spracovanie brúsneho papiera. Potom sú dosky mleté ​​a na povrch sa aplikuje tenká vrstva akrylového tmelu. Parketový lak sa aplikuje štetcom alebo valčekom.

Lak vyhladzuje špachtľu – je potrebné, aby sa uniforma a homogénnosť vrstvy nemala byť veľmi hrubá.

Čo na úkryt mimo domu?

Jedna z prijateľných možností dokončenia OSP pre mnoho možností – vlečka. Začína ihneď po budovaní budovy. Na fasáde pozdĺžneho lamelu naskladaného zo zdola nahor. Môže byť namontovaný z jedného uhla k druhému, ale veľkosť steny a profilu sa nemusí zhodovať v tomto prípade.

Ďalšia možnosť vonkajšej úpravy – odrážajú dosky s dekoratívnym kameňom. Mimochodom sú nielen fasády, sú orezané, ale aj zásady. Materiál nemá vplyv na nadáciu a jednoducho inštalácie. Vyzerá to štýlové a realistické.

Dekoratívny kameň je namontovaný buď na lepidle, alebo na ráme.

Samostatne stojí za to hovoriť o tom, ako OSP pomáha realizovať zaujímavý štýl Fux vo svojom vlastnom dome. FAKHVERK je taká technika pre dokončovacie fasády rámových štruktúr, ktoré sa používajú v Európe viac ako 200 rokov. Štýl bol vytvorený kvôli banálnym úspor: nebolo dosť stavebných materiálov, bolo potrebné posilniť steny a ozdobiť, pretože plnohodnotný plášť nebol úspešný.

Tento štýl úzko súvisí s dizajnom a výstavbou Carcraft. Najmä slávne fínske domy.

FACK A OSP – najzákladnejšie:

 • Správny dizajn kostry eliminuje krájanie sám počas stien stien;
 • Je potrebné zasahovať do dekoratívnych línií fasády domu tak, že všetky otvory medzi povrchovými prvkami sú správne a rovné geometrickým tvarom, pretože môžu byť použité iba jednodielne dosky;
 • Drevené dosky v tomto štýle sú umiestnené na energetických vedeniach rámu, hlavným a hlavným prvkom štýlu je „Lastochka chvost“, to znamená, že bod pripojenia troch dosiek, z ktorých jeden je vertikálny, a iné sú diagonálne;
 • Pre obkladové dosky sa dosky používajú obidve hobliny a z neopotreného dreva, ktoré by sa mali spracovať antiseptikom;
 • Nakoniec, dom v štýle Fakhverk je lepšie maľovať, farby musia byť harmonické – niekto používa priehľadné povlaky, ale stále prirodzená farba dosiek zostáva zriedkavo;
 • Optimálna voľba farbenia OSP v špíze sa stáva pozorovateľom smaltov, tonizujúcich impregnácie, závoj;
 • Fasády sú zvyčajne postrekovače alebo valce, je nevyhnutné, aby sa namaľoval primér (možno požadovať 2 vrstvy);
 • Farbická práca OSP by sa mala vykonávať len s pozitívnymi indikátormi teploty a len na suchom povrchu stien;
 • Dekoratívne dosky sú upevnené po sušení maľovaných dosiek.

   Niekedy fínsky dom nie je maľovať, ale my sme obkladom s rovnakou vlečkou s maximálnou imitáciou obloženia, fasádnych panelov „pod tehlou“, dekoratívna omietka. To je jedna z popularity oblastí štýlu v stavebníctve – FAKHVERK a rozpočet projektu v tejto popularite dosiahol značný príspevok.

   Pozrite si cestu kreatívneho sfarbenia PSB-sporák na video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár