Mix pre murovanie tehlovej pece: výber a použitie

Súkromný dom je ťažké predložiť bez prítomnosti tradičnej tehlovej pece alebo moderného krbu. Tieto inalizujúce atribúty poskytujú nielen miestnosť teplom, ale slúžia aj ako dekorácie módny interiér. Na vytvorenie pevnej monolitickej štruktúry tehál sa používajú špeciálne zmesi s požiarnou odolnosťou, plasticitou a veľmi vysokou pevnosťou.

Účel

Pri budovaní pece alebo krbov tehál sa používajú špeciálne kompozície, na ktoré sú prezentované špeciálne požiadavky. Vykurovacie konštrukcie sú prevádzkované v „extrémnych“ situáciách, keď sa vyskytujú teploty na veľmi vysoké indikátory. Trvanie tohto nárazu môže byť niekoľko hodín, takže materiál musí byť prispôsobený takému nárazu.

S touto operáciou dizajnu by sa mala venovať zloženiu zmesi osobitná pozornosť. Nemalo by obsahovať toxické komponenty, ktoré by mohli byť pridelené do životného prostredia. Je tiež dôležité pre nedostatok špecifických vôní. Tento výrobok musí dodržiavať hygienické normy.

Špeciálne zloženie zmesi vám umožňuje vyplniť otvory medzi švami, čo je spoľahlivá bariéra pre preniknutie oxidu uhoľnatého do zahrievaného priestoru. Vzhľadom na absenciu trhlín sa vzduch nerozpokojuje a ťah nie je narušený.

Tieto riešenia sa používajú na nasledujúcu prácu:

 • Kladenie tehly vonkajších povrchov;
 • Zariadenie pece komoru;
 • konštrukcia spalín, vrátane povrchu, ktorý vychádza von;
 • Vyplniť základ;
 • obklady;
 • Vytvorenie ďalších prvkov vystavených vysokej teplote.

V závislosti od účelu je vybraný typ a podiel kompozície.

Možnosti kompozícií

Existujú hotové opravy, ktoré obsahujú všetky potrebné komponenty v požadovanom pomere. Tiež kompozícia môže byť pripravená s vlastnými rukami.

Nižšie sú odrody riešení.

 • Glinopessy. Zmesi majú strednú tepelnú odolnosť a vysokú hustotu plynu, ktoré sa nepoužívajú na ulici. Na ich prípravu si vyžaduje špeciálne zručnosti. Používa na murivo tepelne akumulačnú časť pece a počiatočnú časť komína.
 • Cement-íl. Riešenia majú vysokú pevnosť. Používa na murivo tepelne akumulačnú časť pece a založenie komína.
 • Cement. Zmesi majú vysokú pevnosť a nízku hustotu plynu. Používa sa na kladenie nadácie.

 • Cementový vápno. Riešenia majú vyššiu pevnosť, ale sú vybavené nízkou hustotou plynu. Používa sa na murivo základom pece, krbu, časti komína, ktorý spočíva na strope, hlavné a konečné časti komína.
 • Hlinka. Zmesi majú trvanlivosť, majú priemernú rýchlosť hustoty plynu. Používa sa na murivo tepla akumulovať časť pece a založenie komína.
 • Kamotý. Roztoky sú vybavené vysokou tepelnou odolnosťou a trvanlivosťou. Používa sa na murivo pece alebo krbu.
 • Vápno. Indikátory tepelnej odolnosti, žiaruvzdorná a plynová hustota pod priemerom. Formulácie môžu byť použité na ulici. Používa na murivo základom pece a krbu.

Okrem hlavných zložiek môžu kompozície obsahovať zmäkčovadlá, soľ a iné prísady, ktoré zlepšujú kvalitu materiálu, takže je viac plastovou, trvanlivým, tepelne odolným, utesneným, nereagujúcim na vysokoteplotné médium. Vymenovanie kompozície je určené kvantitatívnym obsahom jedného alebo iného komponentu.

Pripravené zmesi pre tehlové vrstvy sú rozdelené do bežných a vylepšených možností. Ich rozdiel leží v podmienkach vykurovania. Zlepšený vzorec obsahuje ďalšie komponenty, ktoré vám umožňujú odolať teplotám rozdielom, ako aj teplotu, ktorá dosiahne 1300 stupňov.

Nižšie sú najčastejšie hotové kompozície.

 • Terakotov. Zmes odolná voči teplu má ekológiu, trvanlivosť a plasticu. Kompozícia obsahuje zložky, ako je kaolínová ílu, piesok, hriadeľ. Maximálna teplota materiálu je 1300 stupňov nad nulou. Podľa internetových hodnotení má riešenie vysokú pevnosť, spoľahlivosť, plasticitu, homogénnosť a jednoduchosť použitia. Existujú však názory, že zmes musí byť preosiatá, pretože veľké zrná sa stretávajú. Existujú rovnaké obaly s kompozíciou, ktorá sa môže mierne líšiť, je tu viac ílu. Je tiež poznamenať, že je ťažké pracovať s suchým tehlom a je lepšie použiť vydychované.
Prečítajte si viac  Vlastnosti voľby a používania elektrických pravidiel

 • „Pechsk“. Tepelne odolná zmes na báze cementu a ílu je charakterizovaná žiaruvzdorným, trvanlivosti a vlastnosťami na udržanie vody. Maximálna teplota materiálu je 1350 stupňov nad nulou. Medzi názory na internete sa nachádzajú pozitívne aj negatívne názory. Z výhody je vysoká pevnosť, spoľahlivosť, tepelná odolnosť a jednoduchosť použitia. Medzi mínusmi, používatelia si všimnú veľkú spotrebu materiálu, rýchle zmrazené a vysoké náklady.
 • „EMEL“. Zmes na báze kaolínového ílu obsahuje ďalšie komponenty, ktoré zvyšujú pevnosť, adhéziu a plasticu materiálu. Riešenie je tiež charakterizované tepelnou odolnosťou, vlhkosťou a nedostatkom vône. Prípustná teplota materiálu nie je vyššia ako 900 stupňov nad nulou. Medzi pozitívne rozsudky, tepelnú odolnosť, slabý zápach a jednoduchosť použitia sa oslavujú. Medzi negatívne recenzie je nízka pevnosť materiálu a nedostatok odolnosti voči vlhkosti.

 • „Staré“. Zmes na báze ílu má tepelnú odolnosť a trvanlivosť. Kompozícia je tiež prítomná cement, piesok, ďalšie prísady, ktoré zvyšujú kvalitu riešenia. Nepoužíva sa na murivo keramické tehly. Odolať teplotám do 1200 stupňov nad nulou. Medzi pozitívnou spätnou väzbou môžete zaznamenať dobrú pevnosť, jednoduchosť použitia a vysoko kvalitné výrobky. Medzi negatívnymi momentmi po vysušení je malý objemový materiál.
 • Borovichi. Hlinená zmes obsahuje kremeň a tvarovací piesok. Riešenie má plastickú a tepelnú odolnosť. Kompozícia sa používa pre červené tehlové murivo. Teplota materiálu by nemala prekročiť 850 stupňov. Spätná väzba používateľa Toto je navrhnuté, že riešenie má trvanlivosť, trvanlivosť a vysokú kvalitu. Medzi negatívnymi bodmi existuje nedostatok plasticity.

Treba poznamenať, že na získanie vysoko kvalitného riešenia je potrebné striktne dodržiavať pokyny na používanie. Akékoľvek odchýlky môžu viesť k nežiaducemu výsledku vo forme nehomogenity zmesi a jeho rýchleho mrazu. Aby sa zmes udržiavala svoje vlastnosti pevnosti na dlhú dobu, musí sa použiť na jeho zamýšľaný účel.

Preto pred použitím akejkoľvek kompozície musíte konzultovať so špecialistom.

 • Hlinka. Prírodný prvok obsahuje hliník, kremík, piesok a ďalšie komponenty. Farba gama je veľmi rôznorodá. Hlavnou charakteristikou hliny je obsah tuku – určuje takéto vlastnosti ako trvanlivosť, hustota plynu a adhézia.
 • Cement. Minerálny prášok sa vyznačuje vlastnosťami s vysokou pevnosťou. Materiál sa získava z slinku tým, že ho brúsite. Pridali sa minerály a sadry. Pri pokládke pecí sa často používa portlandský cement, ktorý je získaný spaľovaním – táto metóda zlepšuje kvalitu a prevádzkové charakteristiky.

 • Vápno. Stavebný materiál v procese získania sa spaľuje pri vysokých teplotách. Lime neobsahuje žiadne chemické prísady, preto sa považuje za environmentálne priateľskú látku. Zahŕňa uhličitany a minerály. Pri pokládke rúr alebo krbov aplikujte vápno cesto. Hustá hmota sa získa napadnutím vápna vo vode.
 • Shamot. Žiaruvzdorný materiál sa získa s použitím hlbokej streľby. Zahŕňa komponenty, ako je hlínka s vysokým stupňom, zirkónium, granáty.

Kvantitatívny obsah tohto vynálezu alebo, že zložka významne mení vlastnosti roztoku, čo je viac viskózne, napríklad s väčším obsahom hliny, alebo trvanlivým s vyšším obsahom cementu alebo vápna. Komobálne materiály výrazne zvyšujú indikátory odolné voči tepelne odolné.

Varenie

Pripravené zmesi sa musia zriediť vodou podľa podielu uvedeného v návode na použitie. Niekedy sa na to používajú špeciálne riešenia. Toto je najpohodlnejšia možnosť, ale náklady na takéto kompozície, na rozdiel od domácej zmesi, oveľa viac.

Na prípravu potrebujete kontajner a mixér. Najprv pripravte požadované množstvo tekutiny a potom postupne pridajte zmes. Množstvo vody je uvedené na obale, je však potrebné pripomenúť, že s veľkou vlhkosťou životného prostredia by malo byť množstvo vody menšie ako v horúcom počasí. Kvapalná konzistencia sa dôkladne premieša, aby sa vytvoril homogénny pokladník. Roztok sa potom trval do hodinu a znova premiešajte.

Prečítajte si viac  Všetko o reťazových pílach

Na prípravu riešenia s vlastnými rukami budete musieť zakúpiť všetky potrebné zložky, potom ich zmiešajte v požadovanom pomere. Táto metóda je oveľa lacnejšia. Výhody zahŕňajú schopnosť používať výrobky šetrné k životnému prostrediu. Môžu však vzniknúť ťažkosti s vyhľadávaním potrebných komponentov, ako aj pri príprave požadovaného pomeru.

Kláštenie komína znamená použitie rôznych kompozícií v závislosti od typu povrchu. Pri tvorbe základu, ktorý je v podzemí, budú vhodné cementové formulácie. Na vytvorenie bočných stien pece, kde sa vyskytne najväčšia expozícia vysokej teplote, má sa použiť žiaruvzdorný hlinný roztok. Zmes by mala byť pripravená na každý deň, čistenie komponentov z prachu, nečistôt a cudzích častíc.

Glin je vopred nasiaknutý. Materiál sa uchováva vo vode do dvoch dní, počas ktorého sa látka mieša. Množstvo vody sa stanoví z podielu 1: 4, kde jedna časť vody vyplní štyri časti ílu.

Na prípravu malty z cementu, budete potrebovať cementový prášok, piesok a vodu. Pomer prášku a piesku je zvolený v závislosti od toho, kde sa použije kompozícia. Zmes sa pridá do vody, dôkladne mieša do homogénnej hmoty. Na miešanie používajte špeciálne zariadenia, ako je stierka alebo mixér. V niektorých prípadoch sa pridáva drvený kameň na zvýšenie sily.

Brúsna zmes sa pripraví miešaním ílu s pieskom. Propieranie je vybrané v závislosti od účelu, ako aj originálnych hlinených vlastností. Pred zmiešaním hlinených komponentov sa dôkladne vyčistí a preosiate.

Ak má hlina priemerný tuk, potom približný pomer môže byť 4: 2 – 4 litre čistého ílu, potom 2 litre piesku pôsobia vopred. Zložky sa miešajú, potom sa do malých častí pridá voda, dôkladne mieša zmes. V dôsledku toho by sa mal ukázať homogénne cashem, konzistencia pripomínajúca kyslú smotanu.

Na prípravu limetovej zmesi bude potrebné pre vápno, piesok a vodu. V závislosti od účelu riešenia. Pred varením sa vápno opatrne vyčistí a preosiate. Najprv premiešajte suché zložky, potom sa voda postupne pridá, mieša sa.

Cementový vápenec sa pripravuje z cementu, vápna, piesku a vody. V závislosti od účelu zmesi. Suché zložky sú zmiešané. Potom sa voda postupne pridáva, dôkladne mieša.

Roztok cementu sadry je pripravený na základe vápna, sadry, piesku a vody. Pred prácou sa vápno vyčistí a preosiate. Pomer komponentov je zvolený v závislosti od účelu roztoku. Najprv premiešajte suché zložky, potom sa voda pridá v malých častiach. Zároveň je kompozícia dôkladne premiešaná, prináša ju na požadovanú konzistenciu.

LIME-ílový roztok sa pripraví na základe vápna, ílu, piesku a vody. Pred prácou je potrebné vykonať prácu na čistení a preosievaní vápna a hliny. Pomer suchých zložiek je vybraný v závislosti od účelu roztoku. Najprv premiešajte suché komponenty, potom pomaly naliate kvapalinu s malými časťami. Zároveň je kazeta dôkladne miešaná, prináša do homogénnej hmotnosti.

Celzový roztok sa pripraví z cementu, ílu, piesku a vody. Pred prípravou zmesi sa íl opatrne vyčistí a preosiate. Príkladný pomer suchých zložiek je 1: 4: 12, kde jedna časť cementu je zmiešaná so štyrmi ílovými časťami a s dvanástimi piesku piesku. Potom pomaly pridávajú vodu v malých častiach, dôkladne miešajú a prinášajú do požadovanej konzistencie.

Na prípravu chamotte muriva s vysokou pevnosťou budete potrebovať Portland Cement M400, piesok, drvený kameň a stojanový piesok. Príkladný pomer je 1: 2: 2: 0,3, kde jedna časť cementu sa mieša s dvoma časťami konvenčného piesku, dve časti sutiny a 0,3 dielu skosteného piesku. Potom pridajte vodu, pomaly sa mieša, kým sa nezíska homogénna konzistencia.

Treba poznamenať, že proces varenia zmesou s vlastnými rukami je skôr časovo náročné a zodpovedné povolanie. Subbujemný materiál alebo nesprávny podiel môže viesť k nežiaducim dôsledkom, dodatočných peňažných a časových výdavkov. Preto s neistotou pozitívneho výsledku je lepšie zveriť profesionálov alebo využiť.

Tipy na použitie

Pri vykonávaní práce by ste mali starostlivo pripraviť vlastné ruky. Budeme potrebovať cisterny a mechanické zariadenia. Základňa sa musí vyčistiť z nečistôt, prachu a cudzích častíc.

Prečítajte si viac  Pletené rukavice: Charakteristiky a pravidlá voľby

Treba poznamenať, že zmes sa pripravuje v takom množstve, aby mal dostatok hodín. Po tomto časovom období sa zloženie začne tvrdiť, stráca svoje vlastnosti. Cammoved roztoky môžu byť použité 40 minút a limetové kompozície – do 24 hodín.

Zmes pre tehlové murivo je dobre udržiavaná tekutina, takže pred prácou s ním nie je potrebné urobiť základňu.

Všetky práce sa odporúča vyrábať pri teplotách od 10 do 35 stupňov nad nulou. Presná teplota uvedená na balení.

Vrstva infúzie by nemala prekročiť 10 mm. Pri navrhovaní spalín, najmä časti, ktorá ide von, ako aj pri položení základov, sa neodporúča používať čistého hlinného roztoku, pretože látka sa rýchlo zničí odparovaním. V tomto prípade je zmes vhodná s pridaním vápna a piesku.

Pri pridávaní hliny k zmesi je potrebné vziať do úvahy stupeň obsahu tuku. Ak chcete skontrolovať kvalitu, môžete sa pokúsiť prevrátiť hrubý pás mokrého materiálu. Potom sa musíte starostlivo pokúsiť. Tvorba stuhových povrchov bude indikovať obsah veľkého množstva piesku – tento materiál nie je lepší nepoužívať.

Ak chcete skontrolovať kvalitu hliny, môžete použiť miešací nástroj. Keď sa látka drží na povrchu, predpokladá sa, že hlinitý tuk. Ak sa po chvíli na povrchu ílu, vzniká tekutina, látka obsahuje príliš veľa piesku.

Zmes založená na zlej kvalitnej hlinku v krátkom čase môže viesť k deformácii, deštrukcii murive, ako aj povrchové zmršťovanie.

Treba pripomenúť, že miešanie stredne mastného hliny s cementom vedie k zvýšeniu pevnosti švov a keď sa vápno pridá, zmes je rýchlejšia. Na získanie žiaruvzdornej kompozície sa použije spálená hlinka.

Po položení pece alebo krbov je možné spustiť pec, nie skôr ako tri dni neskôr. Tento čas je potrebný na to, aby bola zmes úplne úplne. Obloženie tehlového muriva sa môže vykonávať až po mesiaci používania vykurovacích konštrukcií a vykurovanie pece by mala dosiahnuť teplotu nie je nižšia ako 300 stupňov do jednej hodiny.

Pri použití riešenia dodržiavajte pokyny na aplikáciu. Jasný súlad so sekvenciou činností poskytne pozitívny výsledok a vysoko kvalitný povrch.

Uskladnenie

Murárska pripravená zmes sa odporúča skladovať v suchej miestnosti, ktorej teplota by mala byť v rozsahu od -40 do +40 stupňov. Niektoré z prostriedkov však ani vlhkosť ani ťažké mrazy – sú schopní udržiavať svoje vlastnosti v akýchkoľvek nepriaznivých vonkajších podmienkach. Individuálne podmienky skladovania sú uvedené na obale.

V závislosti od značky a vymenovania zložiek zložiek sa môže obdobie skladovania zmesi pohybovať od jedného roka a viac. Existujú žiaruvzdorné zmesi, ktorých skladovanie je neobmedzené. Presné informácie sú uvedené v pokynoch aplikácie.

Pripravené riešenie môže byť uložené od 40 minút pred dňom – ​​to všetko závisí od účelu, ako aj zložiek zložiek.

Treba pripomenúť, že použitie oneskoreného produktu je neprijateľné.

Ako variť ílovitú maltu pre murivu pece, pozrite sa do ďalšieho valca.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: