Možnosti stropu pre sadrokartónový strop v detskej izbe

Počas výberu dizajnu detskej izby sa nikdy nezobrazí len na svojich preferenciách. Je veľmi dôležité konzultovať s dieťaťom. Deti zvyčajne zastavia svoj výber na všetkých nezvyčajných. Preto je sadrokartón vynikajúcou možnosťou. Tento materiál je schopný stelesniť aj tie najzákladnejšie a neštandardné riešenia do reality.

Druhy návrhov

Najčastejším výhľadom na stropy v detskej izbe je strop na niekoľkých úrovniach. Nebude však vyhovovať malým miestnostiam. Ak výška stien nie je vyššia ako 2.5-2.7 metrov, potom je lepšie vytvoriť jednu úroveň. S výškou stropu približne tri metre môžete vykonať strop stropu v dvoch úrovniach: prvá vrstva sadrokartónu bude pevná a pokrytá celé územie stropu a druhá je upevnená len okolo obvodu vo forme rámu. Pod týmto rámom môžete nainštalovať tiché neónové svetlo.

Menej bežné, ale drahšie je vzorovaný strop. Bude ťažké ho urobiť sami, takže sa odporúča uchýliť k pomoci skúsených špecialistov. Jednoduché postavy typu slnka, osem, kvetina sú tu populárne. K dispozícii je možnosť fotografií. Buďte veľmi opatrní: Existuje veľmi tenká línia medzi zaujímavým obrazom a bez chuti. Môžete použiť oblak oblohy vzor alebo obrázky populárnych karikatúry znakov.

Kombinovaný povrch

Ďalším spoločným výhľadom na návrh stropu sadrokartónu pre chlapcov a dievčatá je combo z sadrokartónu a natiahnuté plátno. S pomocou týchto materiálov môžete stelesniť akýkoľvek nápad: strop na niekoľkých úrovniach s lesklými základňovými a matnými hranami, akýmikoľvek geometrickými tvarmi, kombináciou rôznych kontrastov.

Klady a zápory

Takžeme zhrnúť a Zvážte všetky pozitívne a negatívne aspekty HCl.

 • Materiál je absolútne neškodný deťom kvôli jeho ekologickej čistote.
 • Cenová politika. Možnosť zo sadrokartónu sa neublíži majiteľom bytu.
 • Život. Správne navrhnutý strop vám bude slúžiť viac ako 10-15 rokov.
 • Dokonca aj začiatočníkový majster bude schopný pracovať s nimi.
 • Jednoduché stavby. Kvôli nízkej hmotnosti, GLC nebude mať na stenách žiadne hmatateľné zaťaženie. A s časom sa sadrokartón nevytvorí žiadne problémy s demontážou.
 • Pozastavený strop z týchto dosiek skryje všetky nezrovnalosti.

 • Pod hárkami sadrokartónu, elektrické drôty, plastové rúrky a podobne.
 • Je možné nainštalovať bodové svetlá. Bude to nielen zdobiť miestnosť, ale poskytne ďalšie osvetlenie.
 • Absolútna sloboda pre fantasy. Môžete vytvoriť toľko úrovní, vrstiev s akýmkoľvek dizajnom.
 • Strop v dvoch alebo troch úrovniach vám umožňuje vizuálne zvýšiť priestor.
 • Jedna z najdôležitejších výhod je ohňovzdorná.

Nedostatky však majú tiež.

 • Nie je veľmi dobrá odolnosť voči vlhkosti. Sadrokartón nie je možné považovať za materiál, ktorý sa nebojí vody. Ak ho nainštalujete v kúpeľni, budete potrebovať veľmi dobrý extrakt. V opačnom prípade bude strop opuch, omietka začne ísť, a Shplanke Bursts. V detskej izbe by však nemali byť žiadne problémy.
 • Zníženie výšky miestnosti. S každou novou vrstvou sadrokartónu, výška stropu klesá o 10-15 cm.
 • Stmavnutie. Po 2-3 rokoch môže stratiť svoju pôvodnú farbu.
 • Použitie sadrokartónu je prípustné len pre staré budovy. V domoch, ktoré sú postavené pred niekoľkými rokmi, je nežiaduce nainštalovať zavesený strop. Po roku alebo dvoch sa dom môže usadiť a trhliny sa objavia v strope.

Dizajn

Dokončovacie práce sa vykonávajú pomocou rôznych materiálov. Sadrokartónový list je zvyčajne natretý vodou na úrovni vody. Dnes sú však ľudia čoraz ťažšie používať akrylové alebo vinylové nátery.

Môžete pridať farbu tretej strany do farby, takže môžete dosiahnuť neštandardnú farbu. V tomto prípade bude jasu stropu závisieť od množstva pigmentu v farbe.

Ak používate len náterový olej, nemôžete maľovať strop v jasných farbách. Problém je, že každá nová vrstva farby bude iný odtieň. Zvyčajne je každá nasledujúca vrstva trochu tmavšia ako predchádzajúca. Ak ste sa ešte rozhodli použiť náter na zafarbenie stropu sadrokartónovej dosky, potom vyberte svetlo neutrálne farby.

Pre svetlé, veselé, slávnostné odtiene odporúčajú odborníci na báze laku na báze akrylového alebo vinylu. To nebude musieť dodatočne naliať kel. Predávajú sa pripravené, stačí pretrepať pohár a mix. Ďalej môžete bezpečne vziať valček a maľovať strop. Rovnako ako dizajnéri používajú špeciálne povrchové shtlings. Sú to dekoratívne a určené len. Potom, čo ich aplikujete na strop, sú schopné tvoriť tri typy povrchu: hladký matný, porézny a drsný.

Môžete použiť tmel, ktorý obsahuje korálky alebo výbuchy. Neexistujú žiadne prípady, keď je tapeta prilepená na strope. Veľa pozornosti na švy. Kĺby sa stávajú viditeľnými za pár mesiacov, ak je tapeta prilepená nepozorovane. Ako ste si všimli, že možnosti zdobenia stropu sadrokartónu je veľmi veľa. Ak kombinujete svetlo so zaveseným stropom správne, potom môžete rozdeliť detskú izbu pre rôzne zóny. Napríklad v zóne s dim svetlom, môžete umiestniť posteľ, bude to spánková časť miestnosti. Oblasť hry bude umiestnená vo viac ako veselej časti.

V modernom svete, rôzne prvky dekorov pre stropné dekorácie. Patria sem vlastné kľúče. Môžu byť čokoľvek pre seba: od huby a kvetov na zámky a motýle. Tieto prvky sú pripojené k predpravenému stropu: čerstvé farby alebo lepidlo. Ak sa sadrokartón nie je farebný, ale jednoducho prostrum, potom sa neodporúča uchýliť sa k používaniu Samocheka, pretože sú zle v kontakte s omietkou alebo Splojiť.

Ďalšia zaujímavá možnosť sa považuje za stropnú uhlopriečku. Je to podobné stropu vo forme rámu. Tu je počiatočná vrstva hladký povrch. Spodná vrstva, to znamená uhlopriečku, vykonáva dobre osvetlený plech sadrokartónu. Takýto stropný dizajn bude ideálny pre teenager. Koniec koncov, počas plnenia domácej úlohy dieťaťa v miestnosti bude vynikajúce osvetlenie.

Ako urobiť sadrokartónový strop v škôlke, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: