Montážna pena: Typy a vlastnosti

Medzi rôznymi multifunkčnými stavebnými materiálmi na dlhú dobu, montážna pena používa. Táto kompozícia sa používa v rôznych oblastiach opravy, ale nie každý vie, ktoré odrody majú tento produkt a ako používať penu v procese opravy. Aby ste neurobili chybu pri výbere výrobku, mali by ste starostlivo prečítať počet odporúčaní na jeho použitie.

Zvláštnosť

Montážna pena je látka, ktorá je fluórpolymérnym tmelom, ktorý má špeciálnu konzistenciu, ktorá sa mení v procese priamej prevádzky. Tiež medzi zložkami zmesi možno nájsť polyol a izokyanát. Produkty sú k dispozícii v špeciálnych hlasovaní, ktorých obsah je pod tlakom. Aby sa vytvorila penová látka v dôsledku vysokého tlaku, aplikuje sa hnací plyn.

Funkcia tohto tmelu je zmena agregátu za určitých podmienok. Tento proces sa vyskytuje v dôsledku kontaktu penovej štruktúry s vlhkosťou vo vzduchu a na ošetrený povrch. Vďaka tomuto kontaktu je montážna pena zmrazená, v jeho zložení sa vyskytuje polymerizácia.

technické údaje

Takýto tmel je neoddeliteľný v mnohých špeciálnych vlastnostiach, ktoré ju odlišujú od iných kompozícií používaných v procese konštrukcie a opravy. Počas prevádzky sa pena zohľadňuje objem produkcie látky, ktorá sa meria v litroch. Tento ukazovateľ je určený konzistenciou peny (uvoľnenie), ako aj počet látok, ktoré vyšli z balóna.

Indikátor adhézie charakterizuje pevnosť spojky s substrátom. Substrát môže vykonávať rôzne povrchy, najčastejšie tehly, betón, plast, drevo. S týmito materiálmi sú indikátory spojky veľmi vysoké, ale s takýmito substrátmi, podobne ako olejové povrchy, silikónové, ľadové a syntetické materiály, adhézia je prakticky neprítomná.

Penzión sa vyznačuje procesom varu látky vo valci. Vyskytuje sa kvôli rozdielu medzi atmosférickým tlakom a tlakom vo vnútri valca. Keď látka vyjde z balenia, tvorba bublín. Kvôli prítomnosti silikónových častíc, penová hmota drží určitú formu. Nedostatok silikónov môže viesť k porušeniu konzistencie kompozície počas penenia.

Existencia dôkladných komponentov umožňuje bubliny prasknúť, zatiaľ čo obsah bublín nenecháva penenie parti. Prirodzene odstrániť len prebytok. Môžu byť vždy rovnováha medzi počtom uzavretých a otvorených bublín, jeho neprítomnosť môže radikálne zmeniť štruktúru a vlastnosti kompozície.

Rozšírenie je chemický proces, ktorý sa vyskytuje po peniazoch. Je reakciou predpolyméru na životné prostredie. Penová látka s vlhkosťou je spravidla vyrobená, v procese toho, ktorého sa oxid uhličitý rozlišuje a vytvoria sa polyuretánové zlúčeniny. Je to v tomto štádiu, že látka sa rozširuje, naplní požadované miesta. Predpokladá sa, že výrobcovia peny by mali starostlivo kontrolovať tento proces tak, aby došlo k žiadnemu nadmernému rozšíreniu, ale mnohí si myslia, že táto vlastnosť môže významne šetriť spotrebu materiálu počas procesu opravy.

Sekundárna expanzia je proces, ktorý sa vyskytuje po polymerizácii látky. Najčastejšie je tento proces negatívny, pretože ovplyvňuje pohodlie prevádzky kompozície. Opakovaná expanzia sa vyskytuje najčastejšie kvôli vplyvu vonkajších faktorov, napríklad zvýšenie teploty. Dôležitým ukazovateľom je však pôvod plynov, ktoré výrobca pridáva do peny. Kvalitné výrobky zvyčajne nepodliehajú spontánnej expanzii, ani zmrští.

Niektorí stavitelia si všimli, že pravdepodobnosť rastu sekundárnej expanzie z produktov, ktorá sa vyrába v valcoch s trubicou.

Dôležitým indikátorom kvality je viskozita látky. Výrazne určuje konzistenciu zloženia a stupeň vplyvu na teplotné faktory. S ostrým rozdielom v teplotnom režime je viskozita často narušená.

Inštalácia peny má špeciálne vlastnosti tepelnej izolácie. Jeho tepelná vodivosť nie je veľmi odlišná od charakteristík peny. Penivý prostriedok je ideálny pre izoláciu, ale zvyčajne sa aplikuje na malú oblasť alebo na určitom druhu švov, pretože to bude dosť drahé na teplú penu.

V závislosti od typu kompozície môže mať pena iná hustota. Je zvolený podľa typu plánovanej práce, pretože pre rôzne postupy sa tento indikátor líši.

Charakteristická farba penového tmelu je svetložltá. Ak je nesprávne pripraviť povrch, potom sa farba môže líšiť pod vplyvom slnečného žiarenia a stane sa oranžovým. Tento proces významne ovplyvňuje životnosť materiálu. Na rozšírenie, zaobchádzať s materiálom s tmelou alebo omietkou.

Čas použiteľnosti produktov závisí od spoločnosti výrobcu. Ale v priemere sa líši od roku do jedného a pol roka. Po uplynutí tohto obdobia sa neodporúča používať tmel, pretože vzhľadom na zmenu vlastností môže počas prevádzky prezentovať prekvapenia.

Názory

Pri nákupe budovy peny je veľmi dôležité si vybrať presne zloženie, ktoré potrebujete, pretože je niekedy ľahké zmiasť odrody výrobkov. Preto je potrebné vopred pochopiť v klasifikácii typov montážnej peny na určité vlastnosti.

Prvá funkcia charakterizujúca tmelu je počet komponentov v kompozícii.

 • Jednozborové zlúčeniny. Patrí medzi ne tie produkty, ktoré sa predávajú vo valci pripravených na použitie. Takáto pena má vyššie uvedené štandardné charakteristiky. Druhý názov disponibilných kompozícií v aerosóloch – penis pre domácnosť. Pre tento produkt, nižšia hustota plniacich valcov v porovnaní s profesionálnymi kompozíciami.
 • Dvojzložková pena Zahŕňa komplexnejšie komponenty, ktoré je potrebné dodatočne pripraviť pred vykonaním inštalačnej práce. Takáto pena je určená pre špeciálnu stavebnú zbraň.

Dvojzložkové produkty sú schopné pozerať oveľa rýchlejšie ako jednozložkové analógy, tiež sa vyznačuje vyššou hladinou polymerizácie.

Ale keďže ľudia, ktorí nemajú väčšie stavebné skúsenosti, budú pracní a drahé používať podobné kompozície, používajú sa v dopyte, najmä medzi skúsených majstrov. Takáto profesionálna pena nie je jednorazová.

Ďalšou vlastnosťou klasifikácie montážnej peny je jeho odolnosť voči rôznym teplotám.

Rozlišovať niekoľko odrôd.

 • Leto. Používa sa pri teplotách plus – od 5 do 35 stupňov Celzia.
 • Zima. Používa sa v chladných poveternostných podmienkach – pri teplotách do -20 stupňov Celzia. Takýto druh má slabšiu expanziu, ktorá je jej negatívnou kvalitou. Aby ste zabezpečili najlepšiu priľnavosť zloženia s povrchom, niekedy ho musíte zvlhčiť z postrekovača. Na penové funkcie normálne musíte sledovať teplotu balónov, čo by nemalo klesnúť pod 20 stupňov aj v chladnom období.
 • Produkty všetkých sezóny Používa sa v širokej škále teplôt – od 10 stupňov mrazu do 30 stupňov tepla.

Často sa deje, že používa penový tmel v extrémnych podmienkach, kde je pravdepodobnosť požiaru.

Podľa stupňa odolnosti voči požiaru sa rozlišuje aj niekoľko typov kompozícií:

 • B1 – Táto trieda označuje, že kompozícia má vysokú odolnosť voči otvorenému požiaru.
 • B2 – indikátor, ktorý materiál je schopný nezávislého tlmenia.
 • B3 charakterizuje penu, ktorá nie je odolná voči teplu. Táto skupina zahŕňa taký typ tesniacej hmoty ako vodotesná pena. Ale nezničuje pod hojným vplyvom vlhkosti a je ideálny pre použitie v kúpeľniach a bazénoch.

Ako je možné vidieť z poskytnutých klasifikácií, montážna pena je jedinečný stavebný materiál, ktorý možno použiť takmer v takmer akýchkoľvek podmienkach počasia a teploty.

Pôsobnosť

Stavebná pena vykonáva množstvo dôležitých funkcií:

 • tesnenie;
 • zvuková izolácia;
 • montáž (pripojenia);
 • Izolácia tepla.

Každá z týchto funkcií je implementovaná v určitej oblasti použitia.

Hlavné oblasti používania konštrukčnej penovej tmely sú nasledovné:

 • Izolácia ekonomických priestorov. Inštalácia peny sa často používa na utesnenie slotov, keď garážová brána alebo sklad.
 • Fixácia dverí, stenových panelov, okien.
 • Vzhľadom k tomu, že pre tento materiál je charakterizovaný dodatočnou hydroizoláciou a zvukovou izoláciou miestnosti, často sa používa na vyplnenie rôznych medzier pri vykonávaní generálnej opravy v obytných oblastiach.
 • Materiál sa často používa aj ako držiak lukostrelca v interiéri.

Spotreba

Veľmi dôležité, a to ako pre profesionálov, a pre neskúsených staviteľov, má taký indikátor ako spotreba montážneho tesniaceho materiálu. Toto kritérium priamo ovplyvňuje množstvo materiálu potrebného na opravu práce, takže je dôležité, aby sa pri výpočte prietoku nemýlila.

Existuje množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú objem stráveného peny.

 • Teplota vzduchu počas prevádzky kompozície. Môže prispieť k ďalšiemu rozširujúcemu a úspornému materiálu.
 • Je dôležité vziať do úvahy povrchový materiál, na ktorom sa aplikuje pena. Nie je vždy hladina adhézie v tmeni a rôzne suroviny sú rovnaké. Niektoré povrch absorbuje vlhkosť a nejaký druh vody tlačí. To všetko ovplyvňuje kvalitu fungovania penovej kompozície a jeho spotreby.
 • Vlastnosti výroby tmelu. Výrobca vo väčšine prípadov robí stavebnú penu so špecifickým ukazovateľom primárnej expanzie. Je povinný poukázať na tieto údaje na obale tak, aby bol kupujúci pohodlnejšie vypočítať množstvo požadovaného materiálu. Čestné výrobcovia majú indikátory spotreby vždy sa zhodujú s realitou.

Štandardným výťažkom roztoku je 50 litrov, čo je priamo úmerné naplneniu švu nepresahujúceho v šírke dvoch centimetrov a v hĺbke – 5 cm. Dôležitým prietokom je oblasť, ktorá musí byť ošetrená tmelom. Ak nepresahuje 3 m2, spotreba môže byť viac ako 7 m3, čo zodpovedá 123 valcom. Ale ak povrch trvá viac ako 3 m2, prietok sa znižuje.

POZNÁMKA Pri výpočte takéhoto faktora ako 1 valca. Štandardný indikátor je 750 ml. Ale môžu existovať iné veľkosti.

Spôsob aplikácie

Kľúčovým krokom je použitie montážnej peny. Je potrebné zoznámiť sa s pokynmi pri uplatňovaní zloženia.

Jeho aplikácia obsahuje niekoľko stupňov.

 • Ak nechcete stráviť veľa času na umývanie rúk, dať na gumové rukavice. Chránia vás pred nevyhnutným znečistením pokožky.
 • Z valca je potrebné odstrániť veko a v závislosti od typu zariadenia, ktoré potrebujete na pripojenie špeciálnej trubice na ventil alebo vietor zbrane.
 • Aby sa konzistencia látky vo valci stala homogénnou, odporúča sa dôkladne pretrepať kompozíciu. Pretrepte aspoň 60 sekúnd.
 • Povrch, kde sa bude tesniaca hmota aplikovať, by sa malo liečiť vodou.
 • Valec by mal byť uchovávaný tak, aby sa nachádza pod dna, pretože je to najlepšie penové krmivo.
 • Prejdenie nadol zhora nadol, naplňte sloty na 1/3. Zostávajúce miesto bude vyplnené do procesu rozširovania kompozície.
 • Keď pena naplní všetky prázdne oblasti, odporúča sa ho posypať vodou. To urýchľuje konečný proces mrazu.

Čas schnutia

Čas, ktorý peny získava tuhú a suchú textúru, môže byť odlišná a závisí od niekoľkých ukazovateľov:

 • Výrobca vytvára penu rôznych kvality. Môžete si kúpiť výrobky sušenie pre rôzne časové množstvo.
 • Aby sa výrobok nepreložil, nezabudnite, že existujú rôzne typy sušenia a pre každý z nich sa vyžaduje určitý čas času. Povrchová vrstva zamrzne po asi 20 minútach. Nástroj môžete použiť na odstránenie prebytku peny až po 4 hodinách, a konečné vytvrdzovanie nastane nie skôr ako za deň.
 • Ak chcete urýchliť čas sušenia, voda striekajú nielen základ, ale aj aplikované zloženie.

Výrobcovia

Existuje množstvo firiem produkujúcich montážnu penu, ktorá zaberá vedúce pozície vo svetovom poradí výrobcov.

Nemecká firma DR. Schenk Známa v celej Európe a má mnoho pobočiek v rôznych krajinách vrátane Ruska. Spoločnosť vykonáva výrobu kompozícií pre internú aj externú prácu. Všetky produkty kombinujú úplne prijateľnú úroveň kvality a demokratických cien.

Estónska firma Penosil vyrába montážne penu s pomerne širokou škálou aplikácií. Podobné produkty sa často používajú nielen v konštrukcii a opravách bývania, ale aj v rôznych priemyselných konštrukciách. S vysokou hustotou a nízkou úrovňou rozširovania sa kompozície stanú vynikajúcou možnosťou pracovať s povrchmi dverí.

Vysoká kvalita Stavebná pena produkuje belgickú spoločnosť Soudial. Charakteristickým znakom tejto spoločnosti je neustále túžba zlepšiť svoje výrobky. Pravidelne aplikujeme všetky nové a nové technológie, ktoré vám umožňujú čo najjednoduchšie. Sortimenty tiež ovplyvňuje predstavivosť.

Nie sú horšie ako zahraničné spoločnosti a značky z Ruska. Spoločnosť Realist Uvoľňuje profesionálne aj poloprofesionálne formulácie, ktoré môžu byť použité s rôznymi typmi pracovných a teplotných režimov.

Firma Profilový slávny na výrobu výlučne penových tmelo. Medzi nimi existuje špeciálna línia tovaru na externú prácu. Mnohí odborníci v oblasti výstavby a opravy poznamenal, že produkty tejto spoločnosti sú takmer identické s kvalitou popredných európskych značiek.

Výnimočná kvalita je zloženie spoločnosti Makroflex. Treba poznamenať, že pena po vysušení nie je rozpadá, nebude sa rozpadať a nestratí svoj pôvodný vzhľad na dlhú dobu.

Bez ohľadu na to, čo si spoločnosť, ktorú ste si vybrali, určite si prečítajte spätnú väzbu spotrebiteľov pred nákupnou penou. S odborníkmi bude konzultovať dôležitý faktor voľby.

Tipy

Nie všetky nuansy práce s podobným materiálom sa zohľadňujú v návode na obsluhu montážnej peny.

Významný prínos pri práci s tmelom a jeho výber prinesie odporúčania profesionálnych staviteľov:

 • Rýchlosť kompozície je významne ovplyvnená úrovňou vlhkosti v miestnosti. Ak mikroklíma v suchom miestnosti, potom sa zmrazí.
 • Ak vyplníte malé kĺby alebo medzery, potom budete určite kúpiť slabú penu, ktorá vás ušetrí od potreby vyčistiť prebytočný materiál a pomôcť tým, že väčšina jemne naplní švy.
 • Stavebná pištoľ v dobrom stave môže uložiť vnútornú kompozíciu nie viac ako 3 dni.

Pri nákupe konštrukčnej peny, uistite sa, že si v ruke beriem balón. Dobré produkty majú zvyčajne hmotnú hmotnosť a pri trase sa cíti ako kompozícia sa pohybuje z jedného konca obalu v inom.

 • Venujte pozornosť vzhľadu valca. Ak má stopy deformácie, môže to znamenať, že kompozícia je uložená v nevhodných podmienkach.
 • Výber zbrane na montáž tesniaceho materiálu lepšie zostať na kovových modeloch, ktoré majú skladací dizajn. Takéto možnosti sa ľahko používajú a zároveň stoja relatívne lacno – asi 500 rubľov. Pre mnohých, najviac prioritou je taký materiál zariadenia ako nehrdzavejúca oceľ. Venujte pozornosť prítomnosti regulátora, ktorý určuje stupeň dodávky roztoku penového roztoku.
 • Ak máte veľkú časť práce s konštrukčnou penou, odporúča sa kúpiť špeciálny čistič pre takýto materiál. Čistič obsahuje nasledujúce zložky: acetón, dimetyléter a metyletylketón. Všetky tieto komponenty sú uzavreté v špeciálnom aerosóle valca, ktorý je k dispozícii aj v tvare pištole na pištole.

 • Ak sa rozhodnete vyplniť penu slotu, potom sa uistite, že ich hrúbka nepresahuje 5 centimetrov. V opačnom prípade môžete získať príliš veľa materiálovej spotreby alebo nepredvídateľnú zmenu v zložení, napríklad nadmernej expanzii.
 • Ak spadol na kožu alebo oblečenie, odporúča sa okamžite umyť znečistenie, inak to bude oveľa ťažšie robiť ako sušenie materiálu.
 • Napriek tomu, že montážny tmel nenechá vodu, a udržiava ho vo vnútri svojej textúry pri absorbovaní, mnohí odborníci odporúčajú používať penu len pre interiérové ​​dekorácie. Pred rozhodnutím o exteriéri analyzujte funkcie klímy.

Berúc do úvahy všetky funkcie, odporúčania na aplikáciu a možnosti používania takéhoto materiálu ako montážna konštrukcia peny môžete aplikovať túto látku sami v rôznych oblastiach a urobte okolité prostredie oveľa pohodlnejšie.

Na izolácii stien montážnou penou nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár