Mramorová dlažba: Charakteristiky a plusy

  Dlaždice pod mramoru – druh módneho a krásneho porcelánového kameňa. Materiál nie je horší v mnohých vlastnostiach a charakteristikách prírodného kameňa, formulácia zrkadla je založená na žulovej drviny a špeciálnych krycích zmesiach. Tento materiál pohodlný materiál vám umožňuje vytvárať harmonické interiéry, čelia vnútorným a vonkajším stenám domu, Mount štýlové podlahové krytiny.

  Zvláštnosť

  Prírodný kameň s jedinečným vzorom, majstrov času vplyvu storočí opustil palácové sály a bohaté interiéry. Kamenný povlak (žula alebo mramor) vyzerá ako stav a spojený s luxusom a dobrým vkusom, či už je to obloženie stien alebo podlahy na podlahu.

  Ale v bežných domoch a najmä apartmánoch malej oblasti na použitie povlaku z cenného kameňa, ktorý vyžaduje dlhodobé spracovanie, značný čas, prácu a peniaze.

  Je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie nahradiť rozmarné v práci žuly a mramoru na spoľahlivých umelých doskách. Imitovanie prírodného kamenného materiálu pod mramoru má vlastnosti a vlastnosti potrebné na dlhodobú operáciu bez straty atraktívneho typu elitu.

  Ak chcete zopakovať dojem z elegantného, ​​vychádzajúci z interiéru zdobeného kameňom, dizajnérmi z Talianska v 70. rokoch dvadsiateho storočia vyvinul a aplikoval keramický analóg nazývaný porcelánový kameň. Ide o extrémne tuhý materiál, ktorý sa vyrába v podmienkach čo najbližšie k prirodzenému, preto je kompozícia prakticky nie je odlišná od kameňa rovnakého mena produkovaného v prírodných poliach.

  K radosti dizajnérov a vlastníkov štýlových interiérov, v rôznych druhoch sú lisované a spálené v veľmi populárnej keramickej dlaždice pod mramorom – legitímnym vodcom v dizajne akýchkoľvek priestorov.

  Porcelánový kamenisko tohto druhu je obzvlášť dobrý, pretože je schopný zopakovať bohatú paletu farieb a textúry, ktoré sú obsiahnuté v mnohých. Vrátane straty v prírode, mramorové odrody.

  Výhody a nevýhody

  Mramorská keramická imitácia má množstvo viditeľných výhod, vrátane prírodného materiálu. Je možné čeliť tomu, akékoľvek povrchy, vnútorné a externé. Tieto sú neustále vystavené fyzikálnym a chemickým deštruktívnym faktorom.

  Umelý mramor je schopný dokonca aj s dlhodobou prevádzkou, aby jasne preukázal:

  • Trvanlivosť a trvanlivosť. Metóda získavania dlaždice vám umožňuje zvýšiť tvrdosť na hodnoty porovnateľné s jedným z najhorších prírodných kryštálov – kremeň. 100% odolné voči vlhkosti keramiku pre mramor je takmer nikdy poškodený. Trhliny na to sa nezdajú, nie sú hrozné až 50 stupňov silného mrazu na -50 stupňov Celzia, množstvo mrazov a cyklov rozmrazovania, ako aj nepretržitého dažďu a zrážania snehu.

  Ak leží dlažba na podlahe, je to veľmi zriedka. Zvlášť preto, že zvýšená tvrdosť umožňuje mramorový povlak udržať plnohodnotnú textúru a odpor na podlahe a steny pre dlhé desaťročia.

  Zaťaženie na jeden meter štvorcový môže byť až 25 tisíc ton, a umelá žula odoláva. Preto, na týchto miestach, kde ľudia neustále chodia – v hale a nákupných sálach, knižniciach a iných inštitúciách – sú umiestnené presne porcelánový kameň, pretože je ekonomicky odôvodnený.

  • Dôstojný vzhľad a jednoduchosť starostlivosti. Skutočné vzácne druhy kameňa na Zemi, v oblasti Južnej Ameriky, Irán a Ázia dnes už boli vyčerpané, a preto nie sú ťažné v dostatočnom množstve na výstavbu množstiev. Opakujte jedinečný vzor pre dlaždice vo všetkých svojich rozmanitosti. Bolo možné s pomocou moderných technológií na získanie umelého mramoru. Na rezaní je materiál homogénny a nie porézny, bez inklúzií a mikrotrhrákov, charakteristické pre neho v prírode.

  Imitácia nepotrebuje a v dlhom leštení, ako je prírodný kameň, sa nebojí absorbovať do štruktúry kvapalín a olejov. Spoľahlivá a odolná špeciálna starostlivosť nevyžaduje. Vďaka najnovším výrobným technológiám môžete samostatne použiť zaujímavú a jedinečnú kresbu na každú dlažbu.

  • Vynikajúca tepelná vodivosť. Materiál je vhodný, vďaka tejto vlastnosti, na usporiadanie teplej podlahy. Dlaždice elektriny pod mramoru nekonáva, je dobrý elektrický prúdový izolátor.

  • Dlaždice nehorí, označuje perzistentné žiaruvzdorné keramické materiály. Nebojte sa účinkov slnečných lúčov, nezmizne, neskôr desať rokov, nestratí pôvodný tieň.

  • Porovnávacia lacnosť. Cena umelého mramoru je približne desaťkrát nižšia ako prírodný originál.
  • Jednoduché v montáži. Inštalácia mramorového povlaku z keramiky na povrchu stien a podlahy je oveľa jednoduchšia, pretože keramika sa nerozpadne a nevytvára žetóny.

  To sa často vyskytuje počas práce s krehkým a mäkším prírodným mramorom.

  Odrody

  Keramické dlaždice pod mramoru sa vyrába od vynálezu špeciálne vyvinutý technológie. Vďaka poznaniu všetkých jemností a dôkladne dodržiavajte technológiu, môže byť tiež zlepšená viaczložková kompozícia, ktorá zachováva jedinečné vlastnosti kameňa.

  Žula prírodná drvina, ktorá tvorí základ vytvoreného materiálu, je starostlivo rozdrvený a zmiešaný so zvyškom komponentov. Potom pod doskovým lisom sa stane homogénnym a plochým a v poslednej fáze sú spálené v peci pri teplote viac ako 1000 stupňov Celzia. Povrchová textúra je nastavená na dosky v stlačení.

  Pre dlaždice so vzorom a bezšvovým textúrou sa vyžaduje niekoľko stupňov brúsenia. Pre drahé unikátne vzorky používajú presné brúsenie na moderné vybavenie.

  Porcelánový kameň, ktorý by mal byť rozdelený na takéto odrody:

  • Pre podlahy;
  • Pre stenové panely;
  • Pre konečnú úpravu vonkajších povrchov a bazénov, balkónov a terasou.

  Keramický mramor z troch typov je k dispozícii v závislosti od povrchu: matné, laptiky alebo leštené.

  Odlišuje ich od druhého stupňa brúsenia. Okrem toho sa vonkajšia vrstva odstráni z povrchu pri spracovaní farebnej leštenej dlaždice. Takže to ukazuje tenší ako ostatné typy.

  Matte a Laptic Tile ťažšie, neposkytujú, majú hustšiu textúru. Vzhľadom na odpor voči vlhkosti sa ukázali ako nepostrádateľná podlahová krytina v kúpeľni av kuchyni.

  Ak je v keramike lesk, potom to bolo dôkladné brúsenie, A vo výrobnom procese sa pridali soli minerálov. Leštený povrch je vhodnejší pre steny, pretože pevnosť dlaždíc je mierne nižšia kvôli vzniku pórovitosti materiálu.

  Otvorené priestory, ako sú fasády a terasy domov vyžadujú vytvrdnuté dlaždice schopné odolať nízkym teplotám. Tento výrobcovia výrobcov sú označené špeciálnou ikonou – Snowflake.

  Farby

  Farebné odtiene a textúry dosiek sú nastavené v zmesi s žulovými omrvinkami od samého začiatku a prejavujú sa na dlaždice na konci všetkých cyklov výrobcu.

  V dôsledku nasledujúcich krokov sa získa jedinečná kombinácia Multicolor:

  1. Prvý počiatočný lis.
  2. Aplikácia špeciálnej zmesi Nastavenie tieňa, na doskách.
  3. Opakované, konečné lisy na plochý stav.
  4. Fialová hlava v peciách s vysokými teplotami (približne 1300 stupňov).

  Hrubá alebo matná dlaždica robí zmes s rôznymi chemikáliami. Po použití a silnom streľbe na keramiku, telá alebo zadaný vzor.

  Pokiaľ ide o farebné preferencie, je to individuálny výber majstra interiéru. Poznať vlastnosti vizuálneho vnímania takýchto materiálov, dizajnéri odporúča: V kúpeľoch a kuchyne je lepšie použiť ľahké dlaždice – béžová, ružová a biela žltá, hrajú zlaté rezidencie pod bielym mramorom.

  Pre konštrukciu balkónov a terasov, ako aj všetky fasády budov je vhodný materiál pod čiernym mramorom, kombinácia tmavohnedého a čiernej s bielym, čím sa vytvára účinok „šachovnice“.

  Vyzerá to dobre na balkóne a terasou modrej a oranžovej, atraktívnej a svetlej červenej dlaždice.

  Studená mramorová farba dáva pocit rastúceho priestoru, aby bol váš interiér uvoľnil a upokojujúci.

  Zelená a modrá s smaragdovým odtieňom dokonale vhodný pre kanceláriu, chodbu alebo chodbu.

  Rozmery

  Môžete si vybrať domov ako najmenší dlaždice 20×30 cm a stredného – 30×30, 40×40 a 45×45 cm. Pomocou takýchto malých mramorových jednotiek hlavne pre steny. Pre podlahu ísť na cieľové druhy širokouhlé displeja, v ktorých jedna strana lineárne presahuje druhú – dvakrát alebo trikrát a viac.

  Často sú veľké miestnosti s významným podlahovým povrchom pokrytá pôsobivými a pevnými mramorovými doskami. Veľkoformátová dlaždica má veľkosť z námestia so stranou 600 mm až 1200×600, 1200×1200 a dokonca aj 1200×2400 mm.

  Ako si vybrať?

  Voľba navrhovanej na trhu módnych keramických dlaždíc je skutočne obrovský, značný rozsah a medzi mramorovými výrobkami.

  Ak chcete zakúpiť vhodnú možnosť pre steny, je potrebné odhadnúť povahu miestnosti, výška stropu a plochy povrchu povrchu:

  • Pre malé interiéry sa zvyčajne používajú stredné a malé dosky. Čím väčšia je oblasť, Larrhest si vyberte dlaždice.
  • Zvyčajne rôzne keramiky pre mramorovú zdobenú kúpeľňu a kuchyňu. Tu si môžete úplne ukázať fantáziu pri navrhovaní, pretože tieto izby sú vhodne čelia dlaždice úplne – pracovný priestor v kuchyni, steny do stropu a povrchu podlahy.

  Dokonca aj skromný v oblasti haly alebo vstupnej haly, zdobený hodným mramorovým vzorom, dostane krásny a nezvyčajný vzhľad a pritiahne vzhľad.

  • Pre kancelárske priestory je určené pre nástennú dlaždicu elegantného dizajnu s nezmyslom farebného riešenia, vyzerá dobre v kuchyni. Kombinácia rôznych textúr. Nie je to obvyklé, že sa spustí kuchyňa s nadmernými predmetmi alebo objemnými doplnkami, je lepšie dať príležitosť vizuálne rozšíriť priestor, zdôrazniť mramorový vzor na doskách.

  Starostlivo vybrané vo farbe a štýl kuchynské headset dopĺňa celkový dojem.

  • Biele odtiene, ako aj iné jasné a neutrálne kombinácie tónov sú univerzálne, takže v dopyte medzi kupujúcimi.

  Vyhnite sa v interiéroch používať citrón a šarlatové odtiene v headsete objektov. Môžu zlikvidovať inenetické tiene na mramore. Nie je potrebný vedľa porcelánového kameňa vo forme a nadmerne chytľavých prvkov.

  • Dekoratívne mramorové dlaždice, vyrobené v bielych-béžových odtieňoch a pastelových farbách tónov, je známy svojím elegantným vzhľadom a všestrannosti. Vzor s aktívnym vzorom absorbuje všetku pozornosť diváka.

  Ak chcete posilniť pozitívny dojem, špecialisti odporúčajú v interiéri dodržiavať čokoládu a hnedasté tóny na nábytok, kakaové kvety a kávu s mliekom. Monofónové dosky s reliéfom urobia harmonické a zároveň neštandardné kombinácie s mramorovými materiálmi.

  • Firefinder materiál je dôležitou charakteristikou dlaždíc, spolu s tepelnou vodivosťou. Pre krb, taký luxus, ako je krásna keramická kravata, sa stala hodným dekoratívnym dizajnom. S výskytom typu mramoru majú majitelia súkromných domov príležitosť obrátiť krb do umenia.

  Môžete urobiť bizarné vložky alebo panel, dať stôl. A tiež to, aby ste sami imitácia pre mramor, ak je dlaždivá stará, a existuje úloha, aby ju nemenila, ale malá aktualizácia.

  • Jednoduché a úspešné riešenie na zmenu vzhľadu zastaranej dlaždice, bude to maľovať s aerosólovou farbou v balleroch typu „Pautinca“. Farba je dobre striekajúca, na línie sa používajú kefka a mokrá špongia. Ak chcete začať, dlaždice je natretá v monofónovej farbe, čiary sú natreté farbenie látkou ľahšieho tónu, získanie účinku mramorového povrchu.

  Zvuky kladenia

  Ak chcete dať novú dlaždice, je potrebné úplne odstrániť starý, potom sa podrobí kontrolnému čistiacemu povrchu.

  Aby sa začalo ležať, lietadlo je úplne odmasťované, na podlahe potrebujete cementový poter a zarovnanie. Nástenné panely Zarovnajte a zem. Potom môžete pokračovať na kladenie umelého mramoru.

  Tu sú niektoré z hlavných bodov, ktoré pomôžu v práci:

  • Ak chcete použiť všetky dlaždice, vrátane orezávania, zvyčajne prvý riadok je vyrobený z nich, ak nemusíte pozorovať symetriu pri zdobenie dlaždíc so vzorom.
  • Pred položením musíte vypočítať počet horizontálnych riadkov. Treba mať na pamäti, že šírka švu medzi nimi by mala byť aspoň 3 mm. Je teda ľahké určiť presný počet mramorových dosiek potrebných na pokrytie celého povrchu.
  • V poliach začiatku radov posilní profilové dosky, aby nerušili horizontálne.

  • Medzi dlaždicami prechádzajú do švov boli hladké. Následne sa tieto zámky vyčistia, keď je práca dokončená. Malé zostávajúce medzery je špeciálne určené pre tieto kompozity.
  • Ak je podlaha pokrytá, dosky by sa nemali pohybovať od inštalovanej horizontálnej, na stenách – sú pozorované prísne vertikálne čiary. Ak chcete zdvihnúť hrany na čiaru, používa mäkké gumené kladivo.

  Prečítajte si viac o tom v nasledujúcom videu.

  Zaujímavé možnosti v interiéri

  Sála s vonkajším a nástenným povlakom bieleho lešteného mramoru s sivými pruhmi. Pre tabuľky sa používajú dve dekoratívne kocky s bočnými povrchmi pokrytý jemnou mozaikovou sivou štruktúrou. Counterts pre telefón, ako aj gadgets a iné príslušenstvo sú vyrobené v čiernej farbe.

  Béžový mramorový vzor v kúpeľni v kombinácii s panelom s ornamentom vo forme listov rovnakej farby. Podlahy je vybrané v dámach – veľké svetlo béžové obdĺžniky v kombinácii s čiernymi malými štvorcami. Dokončil dizajnérske riešenie výklenku so sklenenými policami, zdobené šachovým keramickým mozaikou.

  Obývacia izba Veľká veľkosť podlahy z mramorových dosiek. Materiál s hnedým a bielym rozvodom, pohovka a stoličkou v miestnosti sú odmerné v kávových tónoch s mliekom s čokoládovým lemovaním. Tabuľka so sklenenou doskou a kovovými nohami v tón vankúš na pohovke. Rozšírený interiér s sivými stolmi, lampa a lampy so zlatými béžovými lampami. Sklenený lustre s kovovými prvkami.

  Kuchynský interiér s podlhovastými proporciami, s podlahou mramorových lesklých dlaždíc. Obdĺžnikové dlaždice v jemných kávových tónoch, steny sú natreté v rovnakom tieni. Pre okná a tabuľky v náhlavnej súprave je zvolená jasná biela farba, lusterový prívesok s tromi bielymi lúčmi. Police nad tabuľkou svetla.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: