Mrazené technológie

Streľba strom – starodávna metóda, ktorá je absolútne šetrná k životnému prostrediu, ale možno trochu nezabudnutí.Akonáhle si ľudia všimli, že spálený strom si zachovávajú prirodzené kvality a táto technika bola prirodzená a neškodná, a preto v dopyte. Dnes môže strom zvládnuť množstvo impregnácií, kryt s lakom alebo farbou. Jeho charakteristiky sa zmenia, materiál bude trvatívnejší a spoľahlivý, ale v tomto spracovaní existuje jeho mínusy. A preto by sa mala zvážiť takáto alternatíva ako streľba.

Za to, čo je potrebné?

Samozrejme, choďte do strojemarketu, kúpiť lak a zakryte ich drevený produkt je najjednoduchší spôsob. Chemické zloženie laku však neustále rozlišuje do životného prostredia. Nech je to malé, ale škodlivé pre odparovanie zdravia. To je uľahčené teplotnými účinkami, slnečným svetlom a dokonca aj prevádzkou vykurovacích radiátorov. A konečne, nie všetky materiály sú jednoducho spracované, vyžaduje sa ďalší prístup. Tu na príjmoch príde streľba.

Funguje to takto:Počas zahrievania, ktorý je neustále pod kontrolou master, spôsoby stimulujúce zúženie vlákien začínajú vo vonkajšej vrstve drevenej vrstvy. A externé póry zatvorené sadze a živicu.

Preto horná drevená vrstva už nebude podľahnúť účinky baktérií, rovnakého požiaru, ultrafialového, hnilobu. Áno, a vyzerá ako spálený strom veľmi krásny, preto sa vystreľuje aj na dekor.

Takýto dekoratívny spôsob zmeny charakteristík dreva nie je veľmi zložitý. A hoci je potrebné sa zaoberať ohňom, samotná technika je základná. Zvyčajne na spaľovanie plynových horákov. Neďaleko musí byť bezpečnosť: hasiaci prístroj a piesok. V dávnych časoch, remeselníci boli ošetrené horákom, prihlási sa do kožených potení. To by mohlo byť nazývané oboma streľbou a chradnutím. Cedar, popol, buk a javor trvali častejšie ako iné plemená.

Je veľmi dôležité, aby samotný materiál nehoršoval v procese praženia, a to, že bolo rezané. Pridala sa k nemu Špeciálna krása, chránená pred vlhkosťou a hnilou, patogénnymi organizmami. Po streľbe bolo potrebné odstrániť Nagar, opláchnite polotovary a namočte olej. Okrem ochrany sa strom získal špeciálny odtieň. Týmto spôsobom je na drevený produkt pripojený účinok „starý starý“. Život takéhoto výrobku je slušne zvyšuje.

Klady a zápory

V stavebníctve a iných oblastiach sa často používa streľba. Okrem poskytnutia špeciálnej textúry stromu, táto metóda je vhodná z iných dôvodov.

Zrejmé vypaľovacie plusy:

 • Komplexné chemikálie nemožno použiť – všetko bude prirodzené;
 • Ak spĺňate technológiu, metóda nie je komplikovaná a špeciálna palebná predajňa nebude potrebná;
 • Materiál sa stáva ohňovzdorným, odolný voči opotrebeniu, prestane byť zraniteľný voči mikroorganizmom.

Vysoké teploty vedú k tomu, že hemicelosické vzdelávanie sa rozpadá v dreve pod ich vplyvom. Vytvárajú pyrolýzy plyny pri spaľovaní, hlavnou črtou je ľahké zapaľovanie. To znamená, že strom bude odolný voči ohňu. Ukazuje sa Problém ohňa je riešený klinovým klinom.

Významný mínus len jeden – Pracovný proces.

Okrem praženia sa musí povrch odstrániť a znova spracovať.

Požiadavky na drevo

Cedar bol pôvodne najviac militantným na spaľovanie plemena. Buk a chytiť môžu byť tiež považované za stromy s rovnakou textúrou ako poddajný céder. Stromy majú vysoké krvavé vrstvy, preto horí vrchnú vrstvu. Toto je hlavná požiadavka na zameraný materiál.

Zvyčajný topoľ a javor po spracovaní vypaľovania získava veľmi zaujímavý kreslenie drevenej štruktúry. Zvlášť krásny výkres ihličnanov. Štruktúra je jedinečná, jedinečná a táto dekorácia je obzvlášť cenená.

Ak sa spracúvate s ohňom s brezou, strom znižuje tepelnú kapacitu a takmer nehorí pokožku – to znamená, že takáto breza môže byť oddelená stenami kúpeľného domu alebo sauny.

Typy

Podmienky tepelného spracovania existujú aspoň 3. Nielen odtieň závisí od typu spracovania, ale aj vlastnosti stromu.

Povrchu

Táto možnosť zahŕňa častejšie ako iné. Čas na strávenie veľa nemusí, špeciálna príprava nie je potrebná, ako veľký odpad. Vykonajte takéto streľby doma: Vezmite spájkovaciu lampu alebo plynový horák. Strom je spálený do hĺbky nie viac ako 5 mm.

Hlboký

Populárne týmto spôsobom pre tých, ktorí chcú umelo drevo. Takýto typ streľby je zvyčajne čerpaný drevom. Odtieň stromu bude závisieť do značnej miery na dobu expozície. Drevo sa môže stať grafitom, a možno, že uhlia-čierna, to znamená, že zmeny budú kardinál. Tento tmavý strom sa používa na dizajn panelu, záhradné trate. Gingerová hĺbka môže dosiahnuť 20 mm.

Plný

A tento spôsob spracovania je menší dopyt, ale len z dôvodu skutočnosti, že nie je k dispozícii všetkým. Faktom je, že horenie stromu bude úspešný Len pri teplote asi 400 stupňov. A na to potrebujete vákuové kachle. Preto nebudú žiadne masívne spracovanie. Áno, a nemá zmysel použiť ho pre veľké objemy dreva: sa znížia o polovicu po spracovaní.

Ale pre rôzne dekoratívne prvky sú odborníci používajú plné streľby.

Čo potrebuješ?

V priemyselnom meradle, veľké objemy horiaho dreva vo vákuových peciach. Rámy z drevených vrstiev hrúbky do 20 mm. Doma takýto účinok je ťažké, ale iné, skromnejšie výsledky sú tiež pôsobivé. A čo je najdôležitejšie, je možné ich dosiahnuť s prístupnejšími nástrojmi.

Zdrojom plameňa pre streľby môže byť:

 • vysoké napájacie mäso;
 • plynový horák;
 • Stavebné fédium;
 • Plynový valec s tryskou a t.D.

Vyžaduje sa tiež nástroj, že spálené vrstvy budú zvážiť. Ak horí na malé dosky, objem práce nie je veľmi významný, môžete urobiť jednoduchú kovovú kefu. Ale vziať do masívnych konštrukcií, napríklad nábytok, schody, podlahy a dokonca aj budovy, pohodlne s použitím brúsneho stroja, pílové čepele alebo dokonca vŕtačka s dýzou.

Pozostatky Gary tiež budú musieť stráviť, a flutz sa s tým kopíruje, mäkká kefa. Prirodzene, všetky práce musia prejsť všetkými bezpečnostnými opatreniami. Uistite sa, že chrániť vaše oči, oblečenie a ruky, aby ich iskry a gaze neohrozili. Vedro s pieskom, vodou, hasiaci prístroj musí byť v najbližšej dostupnosti.

Fázy práce

Ako vykonať streľby doma, možno zvážiť v príklade používania štandardného horáka.Zvážte krok za krokom spracovanie drevenej billerového plynu.

 1. Plameň zariadenia musí byť odolajúci pokojný, hladký, modrastý. Ale žltý oheň nehorí.
 2. Zvládnuť strom rovnomerne,Potrebujete stráviť niekoľkokrát nástroj na povrchu. Pohyby by mali byť rovnaké, ako keby bola doska natretá štetcom. Zhora na začiatok pohodlnejšie. Spálená doska musí byť spaľovaná v hĺbke 4 mm.
 3. Potrebujete kefu alebo brúsku na prechádzku pozdĺž vlákien stromu, snaží sa poškodiť štruktúru materiálu. Zároveň.
 4. Proces čistenia (na to musíte byť pripravený) veľmi starostlivý, časovo náročný. Odpojené sadzí na odstránenie úplne. Ak je tento okamih ignorovaný, nebude vyzerať krásne prázdne.
 5. Môžete skontrolovať kvalitu vykonanú vlastnými rukami, ako je tento: Strom je utieranie vložkou a mäkkou handričkou. Ak chcete zvýšiť úľavu, môžete opäť použiť streľbu s následným kefovaním.

Výsledkom takejto práce je reliéfny povrch, ktorý môže byť od jemnej zlatej na nasýtenú čokoládu. Niekedy sa na povrchu leží vrstva anilínového farbiva.

Ako zaobchádzať s stromom na japonskej technológii pyrolýzy.

 1. Z dreva je potrebné odstrániť vrchnú olovanú vrstvu. Dosky musia opláchnuť vo vode a potom dobre namočiť do rastlinného oleja. To pomôže stromu repelentom, s antiseptickými vlastnosťami.
 2. Hotový materiál sa stane tmavým strieborným, brilantným. V starých dňoch sa tento efekt dosiahol skutočnosťou, že strom bol jednoducho poslaný na sporák alebo bonfire, dnes sa otáčajú na horák.

Japonskí majstri, ktorí spali, tak drevené povrchy, obhajovali domov z požiarov. Vrstva popola sa nebojí ohňa, pretože pre objekty a objekty nachádzajúce sa na ulici, japonská metóda vystreľovania je optimálna.

Spracovanie dreveného výrobku spájkovacia lampa Vykonáva sa extrémne predohrevený nástroj. Oheň je nasmerovaný len kolmou na povrch. Ako dlho ovplyvňuje, závisí od používania obrobku a koncového bodu. Všetky manipulácie musia byť merané, bez zhonu. Povrch sa musí postupne porovnať kontrast. Potom sa produkt usmial, ošetruje olejom alebo všetkým rovnakým lakom.

Ako proces?

V zásade môže byť materiál ponechaný v rovnakej forme, bez toho, aby sa niečo zmenilo, bez toho, aby sa uchýlili o akúkoľvek impregnáciu. Ale mnohí majstri sú presvedčení, že stále lak,Namočte do oleja Krásny, aktualizovaný strom nebude zbytočný. Najmä To zvýši úroveň materiálovej bezpečnosti.

Butter je lepšie zdôraznené a dekoratívne stromové charakteristiky. Áno, bude to v tomto formulári používať ešte dlhšie. A potom môžete tiež aplikovať lak na vrchole tohto upraveného povrchu, výhodne – nitrocelulóza. Zmes laku s umelým voskom. Ale ak potrebujete zvládnuť fasádne drevo, bude turistika rozsiahlej kompozície.

Najlepšie prostriedky na impregnáciu spáleného dreva je olej. Tung, bielizeň a konope – dokonalá možnosť. Kvapalina je vhodnejšia na použitie kefy, aj keď je vhodný paintopult. A toto je najviac ekologická možnosť spracovania (v súhrne s vypaľovaním).

Používajú sa aj mutované syntetické oleja kompozície, môžu sa vizuálne zmeniť na ušľachtilý drevo. Veľmi sa zameriavajú na drevnú štruktúru, chráni ju pred vonkajším agresívnym dopadom.

Krásne caskets, veľké panely na stene, bagety sú vyrobené z spáleného materiálu. To bude fungovať z neho a extravagantné stoly, stoličky, pevné komody a skrinky. Nástenná dekorácia s takým textúrou stromu je tiež atraktívna, najmä v interiérových štýloch – z chaty do loft.

O tom, ako spáliť strom s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: