Nabíjateľné Sabelové píly: Vlastnosti a hodnotenie Modely

Nabíjateľná Saberová píla je populárny nástroj a je široko používaný v rôznych odvetviach ľudskej činnosti. Popularita zariadenia je spôsobená jednoduchosťou prevádzky, nízkej hmotnosti a bezpečnosti.

Zvláštnosť

Sabelnaya píla na batérii je moderný rezný nástroj, zvonka pripomínajúci elektrický skladač. Avšak, výkon a prevádzkové schopnosti píly je omnoho vyššia ako oko skladačky, ktorá výrazne rozširuje rozsah jeho používania, takže zariadenie z často zakúpeného nástroja. Ako napájací zdroj batériových modelov, lítium-ión a nikl-kadmium ACB, ktorého je jedno nabíjanie stačí na 1-4 hodiny nepretržitej prevádzky zariadenia.

Hlavnou výhodou takýchto modelov je ich autonómia a mobilita. A ak elektrolytná pílka vyžaduje blízku napájanie 220 V, výrobky na batérie v zásuvkach nepotrebujú a sú schopní pracovať v terénnych podmienkach. Takéto nástroje, na rozdiel od siete, nemajú elektrický drôt, ktorý umožňuje ich používať pri vykonávaní práce v ťažkostných miestach a obmedzených priestoroch. Nabíjateľné saberové píly majú predĺžený tvar a líšia sa z kompaktnosti a zefektívnenia.

Okrem toho pri rezaní materiálu v pohybe prichádza len rezacie plátno a žiadne translačné pohyby nemusia robiť nástroj.

Je veľmi vhodné pri rezaní rúrok alebo lúčov, ktoré sa nachádzajú úzko so stenou a je výhodné pre modely v tvare šabru z iných píl. Treba tiež poznamenať, že deformačné procesy alebo ohrev rúrok v procese rezania sa nevyskytuje. Toto je jedna z hlavných výhod šupinovej píly cez brúsku, pri práci s obrovským množstvom iskier, ktoré môžu viesť k požiaru. Ďalšou dôležitou výhodou Saberových píl je schopnosť znížiť bar a dosky s nechtami a samo-kresbami v nich. Zariadenie sa ľahko vyrovná s kovom, poskytuje hladkú a plynulú reč.

Ale ako akýkoľvek iný nástroj, nabíjateľné vzorky majú svoje slabé stránky. Patrí medzi ne nižší, v porovnaní so sieťovými zariadeniami, energie, ktoré trochu obmedzuje oblasť ich aplikácie, neumožňuje ich používať v práci s obzvlášť pevnými materiálmi. Minusy zahŕňajú príliš dlhú nepretržitú prevádzku, obmedzený čas batérie. Nevýhodou tiež považujú hmotnosť nástrojov presahujúcich hmotnosť sieťovej elektrickej píly. Je to spôsobené prítomnosťou batérie, výrazne prírastok hmotnosti.

Napriek množstvu minusov zostáva rozsah využívania píl batérií veľmi rozsiahly. Funkčnosť zariadenia je tak široká, že účinne nahrádza takéto nástroje, ako je elektronika, tajomstvo, bulharský, skladač, kruhový a reťazový píl. S ním vyrábajú rezané drevo, plastové, sadrokartónové, plechové, potrubia, kovové dlaždice a iné strešné materiály.

Píla sa preto často používa pri implementácii tesárskych, stavebných, sanitárnych a strešných prác, ako aj pri vykonávaní opravy a inštalácie okien a dverí. Okrem toho prístroj funguje ako nenahraditeľný asistent starať sa o záhradu, kde sa používa na orezávanie vetiev ovocných stromov a kríkov. S pomocou pílových píl, sklo a dlaždice sú zistili rezanie a tiež ich používajú pri inštalácii klimatizačných a vykurovacích systémov.

technické údaje

Sabelnaya Batéria píla je celkom jednoduchá: pozostáva z odolného plastového puzdra s integrovaným elektromotorom pôsobiacim z AKB. Pred prístrojom nainštaluje nosnú plošinu, nazývanú topánku a vyrobené vo forme malej kovovej konštrukcie. Topánka je zodpovedná za presnosť rezania a má nastavenie uhla sklonu a odchodu, ktorý umožňuje nastaviť hĺbku pre každý špecifický materiál. Vo väčšine modelov sa nastavenie vykonáva neporaziteľným spôsobom pomocou držiaka.

Prečítajte si viac  Svetelné strečové stropy: Nápady na dizajn a dizajn

Ďalším dôležitým prvkom Saberovej píly je kazeta určená na držanie a opraviť pílový kotúč. Vo vzorkách rozpočtu odskrutkovanie kazety na výmenu ružovej sa vykonáva pomocou HEX KEY, na drahých modeloch – s pákou alebo bočnými kľúčmi.

Upevnenie ružovej v kazete sa môže vykonávať dvoma spôsobmi: v profesionálnych zariadeniach, môže byť plátno inštalované so zubami nielen nadol, ale aj hore, čo vám umožňuje vykonávať komplexné technické úlohy, zatiaľ čo v domácnostných vzorkách Ekonomická trieda môže byť len utierky.

Princíp prevádzky pílových píl je nasledovný: krútiaci moment motora sa prevedie na pohyb progresívneho spätného chodu tyče, ktorý zase presunie pracovné zariadenie dopredu a dozadu. Mnohé modely SABER sú vybavené kyvadlom systému, ktorý leží v skutočnosti, že počas opačného priebehu kmeňa je pracovné zariadenie mierne zdvihnuté cez materiál. Vďaka tejto funkcii sa kôra v procese nevyhrieva a slúži na veľmi dlhú dobu. Množstvo piliny v pokroku kyvadla sa výrazne zníži, čo vám umožňuje obsahovať pracovisko v relatívnej čistote. Okrem toho systém kyvadla umožňuje vykonávať nielen pozdĺžne pílenie, ale aj zakrivené kusy v uhle priečnej rovine na 45 stupňov.

Hlavné prevádzkové parametre Saberovej píly na batérii sú napätie a kapacita batérie, ako aj frekvencia zdvihu a dĺžky pracovnej cesty.

 • Napätie AKB je veľmi dôležitý indikátor a určuje výkon zariadenia. V profesionálnych vzorkách, batérie s napätím od 18 do 54 V, zatiaľ čo v domácnosti – častejšie náklady Batérie o 10,8 V. Kapacita batérií je zodpovedná za dobu trvania nástroja na jednej nabíjaní, meria sa v hodinách AMPS a líši sa v závislosti od typu batérie od 2 do 5 A. C.

Takže, najmä výkonná profesionálna kapacita batérie od 4 do 5 A. H schopný pracovať bez dobíjania až do piatich hodín. Preto pri výbere nástroja, predovšetkým, musíte sa zamerať na typ batérie. Takže najlepšie zdroje energie zahŕňajú lítium-iónové a lítiové polymérne modely, ktoré nie sú zaťažené „pamäťovým efektom“. To vám umožní vykonávať ich v akomkoľvek štádiu vybitia batérie bez čakania na jeho úplné vypúšťanie.

 • Frekvencia pracovnej plátna ovplyvňuje výkon zariadenia a mení sa od 0,3 do 3,5 tisíc cyklov za minútu. Takmer všetky modely píl SABER sú vybavené funkciou nastavenia cestovania, ktorá vám umožňuje nastaviť hodnotu potrebnú na rezanie konkrétneho materiálu. Tento prístup sa vyhýba tvorbe nádoby a účinok „roztrhaných hrán“ počas rezania.
 • Dĺžka pracovného zariadenia je tiež dôležitým technickým parametrom Saber. Najvýhodnejší pre prácu je doplnok 16 až 24 cm. Zvyčajne takáto dĺžka stačí vykonávať väčšinu stolárskych a stavebných prác.
Prečítajte si viac  Stropné soky pre plastové panely: odrody a inštalácia

Názory

Klasifikácia nabíjateľných štiepkových píl sa vykonáva na základe ich funkčnosti, zvýrazňuje sa dve kategórie zariadení: priemyselné (profesionálne) a modely domácností. Prvá má veľký pracovný zdroj a sú vyrobené z obzvlášť silných materiálov odolných voči opotrebeniu. To im umožňuje odolať veľkým množstvom a prácam na dlhú dobu bez poruchy. Nabíjateľné batérie takýchto modelov sa vyznačujú vysokou kapacitou a napätím, nemajú „pamäťový efekt“ a vybavené ochranou proti prehriatiu.

Domáce píly pre vysoké pravidelné zaťaženia nie sú vypočítané, preto neexistujú žiadne mimoriadne tvrdé požiadavky na výrobcu výroby. Počas práce sa odporúča dať im krátky oddych potrebný na chladenie motora. Všeobecne platí, že s prácou v oblasti krajiny alebo v domácom workshope sa úplne vyrovnávajú, a keď je správne otvorený, je schopný zastaviť až 10 rokov.

Hodnotenie najlepšie modely

Moderný trh predstavuje nabíjateľné šably v širokom rozsahu. Medzi nimi sú prítomné ako lacné modely malíckych firiem a značkových zariadení významných výrobcov. Nižšie je uvedený prehľad najobľúbenejších vzoriek, zostavovaných na základe recenzií spotrebiteľov a hodnotenie popularity online obchodov.

 • V prvom rade uznanie a dopyt je svetlý Japonský Mini Model Makita JR105DZ. Zariadenie je vybavené lítium-iónovým napätím 10,8 V a kapacitou 2 A. h, schopné vykonávať polotovary s hrúbkou až 5 cm a váži 1,1 kg. Píla má elektronický regulátor rýchlosti a podsvietenie LED, ktoré vám umožní pracovať v nočnom čase. Frekvencia zdvihu je 3300 cyklov za minútu a náklady na model sa líšia od 5 020 do 5 800 rubľov. 12 mesiacov záruka.

 • Na druhom mieste sa vyrába americká značka V Číne, Dewalt DCS380M2. Nástroj je vybavený funkciou 4-polohového upínacieho stúpania, ktorý vám umožní rezať v ľubovoľnom smere, a je vybavený otvorenou nastaviteľnou podrážkou, ktorá poskytuje dobrú stabilitu zariadenia a široký prehľad reznej čiary. Lítium-iónová batéria série XR má napätie 18 V a kapacitu 3 A. C. Výmena pracovného kanála sa vykonáva neporaziteľným spôsobom, hmotnosť zariadenia je 3,3 kg, frekvencia zdvihu – 2950 cyklov za minútu. Náklady na jednotku sú 27,170 rubľov.
 • Ďalej sa nachádza Brushless Dewalt DCS388N model, Určené pre rezanie drevených prázdnych miest, oceľových profilov a rúrok. Rovnako ako všetky kefové píly, zariadenie sa vyznačuje dlhou životnosťou a veľkou životnosťou motora. Model je vybavený lítium-iónovou batériou značkou XR Flexvolt s napätím 54 B, čo mu dáva najvyšší výkon a výkon. Ak chcete pracovať v zatemnených priestoroch, je podsvietenie LED. Hĺbka rezaného dreva dosiahne 30 cm, kov – 13 cm. Hmotnosť zariadenia je 3,6 kg, cena – 19 000 rubľov.

Okrem zrejmých troch lídrov, pílových píl spoločnosti Dexter, Ryobi, Metabo a Bosch, vybavené lítium-iónovými alebo nikel-kadmiovými batériami, ktoré majú vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť, používajú stabilný dopyt.

Prečítajte si viac  Všetko, čo potrebujete vedieť o zahusťovacích strojoch na betóne

Výberu

Predtým, ako začnete zakúpiť batériu Saber Saber, musíte určiť, v ktorom režime bude prevádzkovaný. Takže, ak je nástroj zakúpený pre profesionálnu aktivitu, je lepšie vybrať si model s výkonnou lítium-iónovou batériou s kapacitou aspoň 4 a. C. Takéto zariadenia sú schopné pracovať na jednom nábore o 30% dlhšie ako ich analógy s AKB v 2,5-3 A. C.

Lítiové batérie si nepamätáte na úroveň nabíjania, v ktorej boli vložené v predchádzajúcom čase na nabíjanie. Vďaka tomu sa takéto zariadenia, na rozdiel od niklu-kadmium, môžu počas práce dobíjať. A tiež pre profesionálny nástroj, je žiaduce, aby prítomnosť kyvadla systému, ktorý chráni pracovné zariadenie a umožňuje, aby sa rohové rezy vykonali. Nebude užitočné venovať pozornosť frekvencii šupky, ktorá si uvedomuje, že spracovanie materiálu, tým vyššie je indikátor.

Ideálna možnosť bude model vybavený frekvenčným regulátorom.

Ďalšou dôležitou podmienkou pre výber PROFINSTRUGE JE HMOTNOSŤ A ERGONOMIKÁCIA. Je žiaduce, aby zariadenie bolo vybavené anti-vibračným systémom, mal funkciu bezhybnej výmeny pylónov a mala vhodnú protišmykovú rukoväť. Príjemný bonus PROFISTRUDUMENTU bude prítomnosť ďalších funkcií. Pre kvalitu práce nemajú žiadny vplyv, ale zlepšiť pohodlie a jednoduchosť používania píl bude určite.

Takéto možnosti zahŕňajú indikátor nabitia batérie, LED osvetlenie, termálne relé, odpojenie zariadenia v prípade preťaženia a bezpečnostnú spojku. Ten neumožňuje nepríjemné vrátenie nástroja, keď je menšie plátno. Prítomnosť hladkého štartu, ktorý spustí nástroj bez ostrých trhlín a oscilácie, ako aj brzdy elegancie, okamžite zastavenie pohybu webu hneď po uvoľnení štartovania. Posledná možnosť neumožňuje náhodné poškodenie obrobku a zvyšuje bezpečnosť používania nástroja.

Pri výbere modelu domácnosti neexistujú prísne kritériá. Zariadenie je vybrané na základe vymenovania, intenzity využívania a finančných možností.

Takže pre orezávanie bitov v záhrade, veľmi jednoduchý rozpočet model bude vyhovovať, zatiaľ čo pracovať v domácom workshope, mali by ste si vybrať model silnejší, s kapacitou AKB nie je nižšia ako 2.5 A * H.

Tipy na použitie

Aby sa nabíjateľná Saberová píla, aby slúžila čo najmenej, a jeho prevádzka bola pohodlná a bezpečná, Je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.

 • Pred začatím rezania musíte vyčistiť pracovisko z cudzích predmetov.
 • Pracuje by sa mali vykonávať pomocou osobných ochranných prostriedkov: okuliare a rukavice.
 • Pracovný polotovar musí byť spoľahlivo upevnený s Truhlom. Kovové výrobky a potreba svorky.
 • Ak sa práca vykonáva spoločne, je potrebné monitorovať ruky partnera nie sú bližšie ako 20 cm od rezného povrchu.
 • Práca s hmotnostným nástrojom je prísne zakázaná.
 • V prípade upnutia webu v reznom nástroji by sa mal odstrániť v horizontálnej rovine na sebe. Odstrániť ružovú nahor.
 • Nemôžete dovoliť rezanie z ruky. Nie je tiež dovolené umiestniť zariadenie na okraji stola (pracovný stôl) alebo na piesočnatom povrchu.
 • Použite píly na osoby mladšie ako 18 rokov.

Ďalšie video povie, ako vymeniť tyč na píle SABER.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: