Namadrový výťah: Ako si vybrať, Urobte to sami

Pri vykonávaní stien stien, a najmä stropov, komplexnosť sadrokartónovej dosky predstavuje vzostup a zadržiavanie fragmentov materiálu vo výške, pretože jej listy majú hmotnosť od 7 do 9,5 kg. Na tento účel potrebujete špeciálny mechanizmus – výťah pre sadrokartón. Ak chcete kúpiť hotové adaptácie, musíte vedieť, ako si vybrať, pretože výroba vlastných rúk je možná len v určitých zručnostiach.

DryWall Zdvíhanie: Základné funkcie

Hlavnou úlohou zariadenia je uľahčiť prácu sprievodcu, keď je strop obloženia veľké listy GCL. S ním sa môže vyrovnať s pracovným postupom, bez asistenta, aj keď potrebujete vybudovať viacúrovňový sucho strop. Vzhľadom na to, že výťah vyvoláva listy pokrytia do výšky do 4, 5 metrov, to je dosť pre stredné a vysoké izby.

Konštrukcia sa skladá z regálu umiestneného na nosičoch, Od nej je pre požadovanú výšku predložená špeciálna tyč. V hornej časti sa nachádza vinný navižný uzol (automatické alebo mechanické). Ak chcete, aby sa sadrokartónové dosky vložili okrajom, na zatiahnuteľnej časti je rotačný rám s držiakom. Princíp prevádzky vo väčšine prípadov je založený na prenose kábla.

Toto však nie je jediný účel – domáci mechanizmus môže pomôcť pri vykonávaní iných dôležitých prác:

 • Po nainštalovaní úrovne laserovej úrovne je možnosť presného, ​​vysoko kvalitného stropného označovania, rohov;
 • Výťah sa používa na zvýšenie klimatizačných zariadení, ventilačných vzduchových potrubí, ťažkých lustrov;
 • Zariadenie pomáha pri montáži rámu kovových profilov pod GLCS v nepušných miestach – spoľahlivo upevňuje detaily, keď sú upevnené.

Okrem toho, pomocou výťahu, môžete zdvihnúť valcované povlaky na poschodí a opraviť perforátor na neho, čo je veľmi výhodné v pracovných podmienkach vo výške.

Vďaka tomuto jednoduchému zariadeniu je možné pokojne opraviť materiál bez akýchkoľvek špeciálnych ťažkostí a čas inštalácie sa výrazne uloží.

Typy zariadení

Špecifické použitie závisí od typu stavby.

Tri hlavné typy sa líšia:

 1. Podnikateľ s vertikálne nainštalovaným regálom, určený pre montáž náterov a šitých oddielov.
 2. Stropný mechanizmus s vertikálnou tabuľkou na upevnenie sadrokartónu na strope.
 3. Univerzálny prezimový dizajn. To vám umožní sám stavať sadrokartón na steny a strop. V prípade potreby môžete zmeniť uhol sklonu pomocou otočného stola.

Výrobný mechanizmus má tieto výhody:

 • Jedna osoba sa vyrovná s jednoduchou kontrolou;
 • Stavba nie je vystavená prachu a kontaminácii;
 • Zvyšuje platňu GLC v rôznych uhloch, vertikálne a horizontálne;
 • Mechanizmus tímu má malú hmotnosť, v kompaktnej forme je ľahké prepravovať.

Ak sa nachádza obloženie malého miestnosti, zariadenie je zložené, vďaka čomu je referenčná oblasť redukovaná. Súčasne sú podpory nastaviteľné, takže aplikácia je relevantná na nerovnom podávaní.

V niektorých prípadoch sa používa výťah vzpera. Je to konštrukcia pozostávajúca z dvoch teleskopických skúmaviek, tyčiniek pre vzostup, ako aj upínanie a zastaví sa z pogumovaného polyméru. Vypnutie fixácie tyčových zariadení vybavených pákou. Strut umožňuje zachovanie sadrokartónových dosiek vertikálne. Z výhod konštrukcií môžete alokovať nízku hmotnosť, valcovaciu základňu, schopnosť pracovať s stenami a stropmi.

Oblasť použitia konvenčného dizajnu je obytné miestnosti, Výrobné dielne, balkóny a chodby. Použite takýto model odporúčaný s výškovými stropmi viac ako 3 metre.

Ako si vybrať?

Výber požadovanej techniky, vždy má zmysel oboznámiť sa s možnosťami vybavenia.

V prvom rade sú tieto kritériá:

 • Hmotnosť, s ktorou mechanizmus funguje, môže sa pohybovať od 30 do 50 kg;
 • Vzhľadom na veľkosť stropov by ste sa mali pýtať, akú výšku je dodávka sadrokartónových listov.

Je potrebné vedieť, že takéto zariadenia fungujú len na vzostupe a nemôžu presunúť tovar.

Hospodárna sila a založenie samotného dizajnu:

 • Podrobnosti o vnútornom mechanizme a komponentov musia byť vyrobené z trvanlivých a trvanlivých materiálov, preto je vždy lepšie vybrať si oceľové modely bez pridávaní polymérov;
 • Spoľahlivá základná konfigurácia je zárukou stability výťahu, v tomto ohľade je najvýhodnejší je regál vo forme písmena „H“.

Lacné modely Zvyšovanie sadrokartónu nad 4 metre môžu byť celkom vhodné pre bežné bývanie. Ak sa povlak vyžaduje v ťažkých oblastiach, plánuje sa rôznym spojovacím materiálom a optimálna vzpera bude najlepšou voľbou. Má komplexnejší dizajn a vďaka tomu je možné nakonfigurovať pre rôzne úlohy. Pravda, takéto funkčné modely sú oveľa drahšie ako štandard.

Okrem toho musíte vziať do úvahy pomocné možnosti, ktoré nie sú vždy potrebné pri montáži GLC. Ale ak je k dispozícii, cena zariadenia sa výrazne zvýši.

Keďže existujú manuálne modely as elektrickým pohonom, výber elektrickej techniky dáva zmysel s veľkými množstvami práce. Pomáha zvýšiť rýchlosť montáže, ale stojí viac. Podľa odborníkov, pre nepravidelné stavebné práce je lepšie vybrať manuálne štruktúry, najmä preto, že nie sú tak často neúspešné.

Nezávislá výroba

Štandardné zdvíhacie zariadenie stojí v priemere približne 15 tisíc rubľov a mnohí radšej zostavujú zariadenie s vlastnými rukami. Bude to však podrobné výkresy, na základe ktorého skutočne namontute výťah akéhokoľvek typu doma. Okrem kovových výrobkov budete musieť dostať navijak a spojovací materiál.

Odborníci odporúčajú vykonať jednorazovú verziu, ktorá sa neskôr môže ľahko prispôsobiť pre iné izby. Na druhej strane môžete urobiť opakovane použiteľný dizajn, ktorý bude vhodný pre rôzne výšky miestnosti.

Starostlivo zostavený schéma – kľúč k vysokokvalitnej zdvíhacej zostave, pretože bude pre ňu na montáž zálohy kovových profilov a iných prác.

Proces inštalácie:

 1. Základy sú vyrobené z kovového profilu 6×6 cm. Pár segmentov sa dodáva s reverznými otáčkami, tretí profil je pripevnený k stojanu pomocou zváracieho stroja. Pre pohodlie pohybu vybaveného valcami alebo kolieskami.
 2. Pre väčšiu stabilitu, tri alebo štyri rúrky vo forme rezaných nôh zvaru.
 3. Teleskopický statív alebo statív je vyrobený z troch obrezaných profilov s veľkosťou rezy 0,4, 0,6, 0,8 cm. Ak chcete vložiť zátky, robia perforácia, ktorá by sa mala zhodovať. Tyč je upevnená na stojane.
 4. Vrchná časť statívu sa dodáva s držiakmi pre rýchle upevnenie stojana. Kovový „H“ tvarovaný rám je zváraný v hornej časti statívu pre ďalšie montáž výsuvného zariadenia.
 5. Tabuľka sa umiestni na plošinu, bočné podpery, ktoré zvyšujú tuhosť štruktúry, sa navyše namontujú. Nakoniec zavádzajú navijak, bloky a káble.

   K dnešnému dňu, najlepšie uznávané nemecké vybavenie „Knauf“, Francúzske výťahy zo spoločnosti „Edma“. Toto je vysoko kvalitné inštalačné zariadenia vo veľkých i malých izbách s rôznymi výškami stropu.

   Avšak, najobľúbenejšie prispôsobenie naďalej zostáva technikou „Premos“ Pre montáž sadrokartón. Jej prístroj sa podobá najjednoduchšej Roth Jack, ktorý umožňuje zvýšiť auto na opravu. Vzhľadom k jednoduchosti a spoľahlivosti, ako aj za prijateľnú cenu, táto značka zostane dlhú dobu zostáva v prvých pozíciách.

   Ako urobiť výťah pre sadrokartón, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: